RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 777 993 844
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Pokojová rostlina dracena

Pokojová rostlina dracena

Hlavní důvody proč si domů pořídit dracenu

Vsadíme se, že jste dracenu jistě už někdy někde zahlédli. Jedná se o jednu z nejběžnějších pokojových rostlin, kterou můžete do vaší domácnosti pořídit. Při nákupu pokojových rostlin mimo jejich podmínek pro spokojený život je také dobré prozkoumat jejich výhody. Proto jsme se vám dnes rozhodli sesumírovat hned několik benefitů, které můžete získat při koupi draceny. Není to pouze pokojovka, která vám z vašeho příbytku udělá příjemnější bydlení, tato rostlina sebou nese také spoustu pozitivních vlastností.

Číst celé
Fíkus

Fíkus

Jak se dobře starat o fíkus, aby se mu u vás dařilo

Fíkus patří mezi jedny z nejoblíbenějších pokojových květin. Není divu, jedná se totiž o skvělý doplněk s výhodnými vlastnostmi pro pěstování. Fíkus patří mezi jedny z nejjednodušších rostlin pro pěstování v interiéru, který dokáže prosperovat pokud budou splněny velmi základní potřeby. Pokud už nějaký fíkus doma máte, nebo si v blízké době plánujete pořídit, přijde vám náš dnešní článek vhod. Poradíme vám hned několik základních tipů, kterých je dobré se držet, pokud chcete doma spokojený a prosperující fíkus. Prozradíme si všechny základní pilíře běžné péče, díky které budete mít doma spokojený fíkus.

Číst celé
Barvy orchidejí

Barvy orchidejí

Význam barvy orchidejí

Jak už asi moc dobře víte, s různými květinami jsou spojeny také různé významy. Nejčastěji jsou tyto významy spojovány s oblíbenými květy růže. Ovšem květy růže nejsou jediné, které nesou význam na základě barvy. Například také orchideje mají své jedinečné významy založené na barvě. Pokud chcete mít darování květin opravdu promyšlené a jedinečné měli se zajímat také květomluvu, tedy o květinovou symboliku, co jednotlivá barva konkrétního květu znamená. My jsme si pro vás dnes připravili článek, ve kterém si představíme různé barvy orchidejí a také jejich významy.

Číst celé
Rozvoz květin k narození dítěte

Rozvoz květin k narození dítěte

Květiny pro novopečené maminky

Každý nový život si zaslouží pořádnou oslavu, ke které bezesporu patří i květiny. Proto pokud jste zastáncem správné etikety, rozhodně vás bude zajímat i výběr vhodných květů pro tuto událost. Oslava narození dítěte je rozhodně jedinečným dnem, který by neměl zůstat opomíjeným. Pojďme se na tuto událoost podívat hned z několik úhlů a ujasnit si, proč je dobré nezapomínat a poslat novopečeným rodičům zprávu právě formou květin. Pokud má někdo z vašich přátel, rodiny nebo blízkých miminko na cestě, možná vás zajímá správná etiketa týkající se květů, proto předtím než potvrdíte objednávku, pečlivě si přečtěte našeho květinového průvodce.

Číst celé
Vertikální zahrada

Vertikální zahrada

Devět květin pro vaši vertikální zahradu

Vertikální zahrady doslova dokáží rozzářit nudné zdi a vdechnout nový život do nezajímavých betonových prostor. Ovšem často nastává otázka, jaké jsou ideální květiny pro tuto příležitost? V dnešním článku si představíme hned několik ideálních květin pro vertikální zahradu.

S velkým stěhováním lidí do měst a s nárustém bytového bydlení mnoho lidí hledá kreativní nápady jak si přinést více zeleně do jejich příbytku, na balkony či terasy. Proto se právě vertikální zahrady stávají oblíbenou variantou, jak využít na první pohled nevyužitelný prostor, který se rázem doslova promění v džungli. A možností je doslova mraky od trávy, sukulentů, bylinek, kapradin až po víceleté keře - všechny tyto možnosti jsou vhodnou volbou pro uzavřené prostory. Nevěříte? Pojďte se v dnešním článku o tom s námi přesvědčit.

Číst celé
Barvy lilií

Barvy lilií

Řekněte to barvou lilie!

Lilie patří mezi jedny z nejoblíbenějších řezaných květin. Zároveň má tu skvělou výhodu, že je k dispozici hned v několika druzích a barvách, proto si snadno můžete vybrat přesně podle vašeho vkusu a preferencí. Ovšem platí zde stejné pravidlo jako u růží a to, že každá barva květu je spojena s jiným významem nebo zprávou, kterou sděluje. Proto než se rozhodnete poslat kytici nebo darovat kytici lilií, ujistěte se, že vaše barva říká přesně tu zprávu, kterou chcete dotyčnému sdělit. V dnešním článku tedy opět nahlédneme do květomluvy, která bude věnována pouze liliím.

Číst celé
Jak dále naložit s květinami po svatbě

Jak dále naložit s květinami po svatbě

Dejte vaší svatební kytici nový život

Ať už plánujete malou, střední nebo velkou svatbu, květiny vždy budou její součástí bez ohledu na velikost. Pokud pomineme nezbytnou kytici pro nevěstu, rozhodně nebudou chybět kytice na dalších místech jako je například oltář, svatební hostina nebo dodatečné dekorace svatebního místa. Květiny rozhodně pomáhají dělat svatbu tím krásným romantickým místem, a jen stěží si to bez nich dokážeme představit. Naše hlavní otázka zní, co s květinami po svatbě? Není škoda je jen tak vyhodit po jednom dni, co sice udělaly dostatečnou parádu, ovšem by si zasloužily mnohem více uznání než pouze jeden svatební den? Proč s nimi plýtvat, když existuje hned několik způsobů jak jim zajistit další život a k tomu všemu někoho potěšit a udělat mu nefalšovanou radost. V dnešním článku si představíme hned několik tipů jak dále naložit s květinami, když máte po svatbě, ale všechny je u vás do vázy prostě nedáte.

Číst celé
Kolik květů ve svatební kytici

Kolik květů ve svatební kytici

Kolik květin do svatební kytice

Jedna z nejčastěji kladených otázek, týkající se svatebního květinového aranžmá. Jaký počet je ideální do svatební kytice? Existuje vůbec nějaké takové číslo? Někdo možná touží po tom, získat ono magické číslo, které bude skvělým symbolem pro jejich významný den, zároveň ale nechtějí aby jejich kytice vypadala chudě, nebo naopak aby byla přeplácaná zbytečnostmi. Existuje příliš mnoho podnětů, aby se dal snadno definovat ideální počet květin do kytice. Proto si v dnešním článku přiblížíme konkrétní druhy květin, jejich velikost a také ideální poměr, který vám pomůže vytvořit vaše vysněné aranžmá.

Číst celé
Jak ušetřit na svatebním aranžmá

Jak ušetřit na svatebním aranžmá

Tipy jak ušetřit na svatebních květinách

Zřejmě poslední věc, kterou chcete při plánování vašeho svatebního rozpočtu učinit, je ušetřit na svatebních květinách a měnit vaše vysněné svatební květinové aranžmá. My pro vás máme ale dobrou zprávu! Pokud chcete alespoň trochu snížit váš svatební budget, ale zároveň se nechcete vzdát vysněných květin, nemusíte hned obětovat svůj vysněný sen pouze kvůli rozpočtu. V dnešním článku si představíme několik tipů, jak můžete nenásilně ušetřit peníze, ale zároveň nedělat velké kompromisy, které by vás ve výsledku mohly spíše mrzet, než těšit.

Číst celé
Odolné svatební květiny

Odolné svatební květiny

Odolné květiny pro váš svatební den

Jakmile začínáte plánovat váš svatební den, každý drobný detail je najednou opravdu důležitý. Květiny, které zvolíte pro svůj svatební den, musí být nejen krásné, romantické a sladěné. Musí být hlavně také odolné, aby celý svatební den vydržely svěží a krásné. To je jeden z hlavních důvodů, proč je dobré myslet nejen na estetickou, ale také na praktickou stránku věci. Pokud vyberete květiny, u kterých víte že zvládnou kde co, budete klidnější, vyrovnanější a hlavně budete mít jistotu, že se na ně můžete spolehnout. Dneska si představíme hned několik druhů květin, které jsou nejen krásná dekorace, ale také vytrvalá!

Číst celé
Květinový kurýr

Květinový kurýr

K jakým příležitostem zvolit květinového kurýra

Znáte to z internetu, od známých nebo jste sami již takovou květinu dostali? O čem že je řeč? No přece o květinovém kurýru, který se poslední dobou nabírá na oblibě. Květiny nesmí chybět u mnoha významných životních příležitostí a u některých si to bez květin dokážeme už jen těžko představit. V dnešním článku se vás pokusíme přesvědčit proč a při jakých příležitostech je dobré zvážit květinového kurýra.

Číst celé
Květiny v létě

Květiny v létě

Nejkrásnější letní kytice

A máme tady léto, období na které jsme určitě všichni těšili, kdy po dlouhé země, nevyzpytatelném jarním počasí přijde konečně to pravé léto plné slunce, dlouhých teplých večerů, barevných zahrad ale také širokého výběru květin všech druhů. Pokud hledáte krásné letní květiny plné barev a vůní, máte rozhodně z čeho vybírat. Ať už se rozhodnete vaši zahradu oživit novými druhy květin, nebo si jen chcete pořídit krásnou řezanou květinu do vázy, dneska si představíme pár druhů květin, které patří mezi nejoblíbenější letní druhy. Pokud máte chuť pustit se do zahradničení, vždy je dobré si předem zjistit jaké podmínky daná rostlina vyžaduje a zda jste schopni jí takové podmínky poskytnout. Teď už ale není na co čekat a vrhneme se rovnou na druhy květin, které dokážou rozzářit nejen váš jídelní stůl a přinést trochu letní atmosféry i k vám domů.

Číst celé
Symbolika pivoněk

Symbolika pivoněk

Význam a symbolika pivoněk

Pivoňky jsou významné nejen historicky, ale také v mytologii, kde je pivoňka spojována s mnoha různými významy a symboly. Mezi nejtypičtější významy pivoněk patří romantika, prosperita, ale také štěstí, šťastné manželství, bohatství, čest a soucit. Dneska se blíže podíváme právě na symboliku a význam pivoněk, kde se vzal jejich název, odkud pochází, nebo s jakými bájnými příběhy jsou pivoňky spojovány.

Číst celé
Některým svatebním květinám se raději vyhněte

Některým svatebním květinám se raději vyhněte

Svatební květiny, kterým je lepší se vyhnout

Při plánování svatebních oslav mezi jednu z hlavních položek bez váhání patří svatební květiny a dekorace. Jedná se pravděpodobně o jedno z nejdůležitějších rozhodnutí, jelikož každá nevěsta a ženich si přejí mít svatbu v krásném prostředí, kde se nejen oni, ale také jejich hosté cítí příjemně a krásně. Nejde jenom o výzdobu místa, ale také o kytici nevěsty, která patří mezi jeden z hlavních šperků jejího celkového vzhledu. Co se týče výběru, bezpochyby zde existuje několik oblíbených variací, které můžete opravdu často zahlédnout na svatbách. Jedná se zejména o oblíbené růže ať už v jemných bílých a krémových barvách, sladké růžové nebo meruňkové. Poté jsou velmi oblíbenou volbou také pivoňky, které mají krásný romantický nádech a dokáží celou svatbu nádherně a romanticky podtrhnout.

Číst celé
Svatební floristika

Svatební floristika

Nevěsty, naučte se poslouchat vašeho floristu

Nastalo léto, které je jedním z nejžádanějších ročních období pro svatební obřady. A není divu, teplé letní počasí doslova vybízí k oslavám a to platí i pro svatby. Naplánovat a uspořádat svatbu navíc není jen tak, ale vyžaduje si to velkou dávku plánování a zařizování aby všechno bylo perfektní. K svatbě také neodmyslitelně patří květiny! Pokud jste se rozhodli požádat o pomoc se svatebními květinami floristku, věřte, že jste si ušetřili spoustu nervů a práce. Vaše květinová floristka není ovšem jen osoba, která vám poradí jaké květiny na svatbu zvolit, dozvíte se od ní mnohem více a v dnešním článku si ukážeme proč je dobré mít takovou osobu po ruce, s čím vám může pomoci, ale také proč byste ji měli poslouchat a nechat si poradit.

Číst celé
Ekvádorská růže

Ekvádorská růže

Královna všech růží: Ekvádorská růže

Ekvádorské růže svými přitažlivými květy a příjemnou, pronikavou vůní získaly srdce již mnoha milovníků květin po celém světě. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších druhů růží a právě tyto květy vám pomohou získat srdce každé dívky na prvním rande! Mnoho cestovatelů se vydává na cesty až do dalekého Ekvádoru, jenom aby si prohlédly tyto neskutečně nádherné květy, které mají svůj původ - i jméno právě odsud. Navíc mezi oblíbené ubytování patří také místa v blízkosti farem s růžemi, každé ráno se vám po probuzení naskytne jeden z nejromantičtějších pohledů ve vašem životě, tím jsme si jistí!

Číst celé
Jak se omluvit holce

Jak se omluvit holce

Jak se omluvit partnerce květinou

Ve vztahu, ačkoliv bychom si všichni moc přáli, neexistuje nic jako dokonalost a každodenní pohoda. I přesto že na vás na sociálních sítích skáčou jenom zamilované fotky párů, kteří vypadají jako by v životě nezažili hádku, rozhodně tomu tak není. Každý pár má své problémy, které řeší. Samozřejmě by ve zdravém vztahu měly převažovat právě ty příjemnější chvilky plné smíchu, radosti, porozumění.. ale občas se objeví právě smutek, pláč, hádky a hledání kompromisů. A právě kompromisy posilují vztahy. Vztah zahrnuje dva jednotlivce, kteří rozhodně nejsou dokonalí, ale snaží se naslouchat a jednat vždy s ohledem jeden na druhého. Láska vyžaduje mnoho trpělivosti a nekonečné porozumění si.

Číst celé
Význam darování květin

Význam darování květin

Historie významu věnování květin

Ať už darujete jeden jediný květ, nebo obrovskou kytici, může to znamenat různé. Od vyjádření lásky, vzpomínku na významný moment, omluvu, podporu nebo jenom milé gesto pro hezčí den. Už od nepaměti hrají květiny významnou roli v našich životech a jsou součástí téměř každé oslavy či významnější události. Jsou nádherným darem i gestem, pokud nám na někom záleží. I když se v mnohých kulturách mohou významy květin a jejich tradic mění, zůstávají součástí lidské komunikace a našich zvyků.

Číst celé
Kytice přímo pro Vás

Kytice přímo pro Vás

Kytice přímo pro vaši osobnost

Nevěříte, že existuje kytice přímo šitá na míru vaší osobnosti? Možná tedy budete příjemně překvapeni. Až budete kupovat kytici pro vaše kamarády, známé nebo příbuzné, je vhodné si uvědomit, že různé druhy květin přitahují různé lidské osobnosti. Pokud tedy například opravdu netušíte, jaká je oblíbená květina vašeho příjemce stačí trochu popřemýšlet o jeho osobnosti, vlastnostech a zájmech a možná právě trefíte jeho vyvolenou! V dnešním článku si představíme hned několik květin, které korespondují s jednotlivými osobnostmi.

Číst celé
Symbolika Slunečnic

Symbolika Slunečnic

Význam a symbolika slunečnic

Zářivé, svěží a plné radosti, přesně tyto tři přirovnání krásně shrnují slunečnice, které jsou považovány za květy plné radosti, léta a štěstí. Jakmile si jen na chvíli v hlavě vybavíme pole plná zářivě žlutých slunečnic pomalu otáčejících se za sluncem, zahřejí nás vzpomínky na horké letní dny, plné dlouhých dnů a příjemně teplých večerů. Slunečnice, neboli Helianthus je složeno ze dvou řeckých slov - helios, což znamená slunce a anthos, neboli květ, což jasně popisuje onen známý točivý pohyb slunečnic za zářícím sluncem.

Číst celé
Kytice pro maminku

Kytice pro maminku

Kytice pro maminku

Maminky, tedy ženy s velkým Ž, které si zaslouží rozmazlovat vždy, kdy se naskytne příležitost. Ať už má vaše maminka svátek, narozeniny, slaví se Den matek, nebo jí zkrátka chce udělat radost jen tak, můžete se přesně pro tyto situace inspirovat právě dnešním článkem. Představíme si hned několik květin, které jsou skvělou volbou jak udělat radost vaší mamince. Právě květiny jsou skvělou příležitostí, pokud chcete rozjasnit den a udělat jí drobné překvapení.

Číst celé
Květina měsíce červen

Květina měsíce červen

Květiny měsíce června: Růže a zimolez

Květiny jsou rozhodně považovány za kouzlo přírody a jeden z nejzajímavějších jevů vůbec. Jejich fascinující krása, rozmanitost druhů a barev je lahodivá nejen pro jejich opylovače, ale zejména také pro lidské oko. Květiny jsou už od nepaměti součástí všech lidských kultur, kde si také získaly svoji jedinečnou symboliku a význam. Květiny jsou pro člověka tak fascinující, že existuje doslova samotná věda, která se zabývá květinami z pohledu etikety. Tedy, kdy, při jaké příležitosti, jakou květinu či barvu květin věnovat a také komu. Ano, i taková drobnost jako věnování květiny může mít svoje pravidla, pokud chcete být opravdu důslední a smyslní. Mezi další kategorizaci rostlin může patřit dělení květin podle měsíců v roce. A my se v dnešním článku budeme věnovat právě měsíci červnu, který bezpodmínečně patří růžím. Stačí si udělat krátkou procházku po okolí a zjistíte že růže kvetou zkrátka na každém kroku, a že jim to náramně sluší!

Číst celé
Kombinace různých květin v kytici

Kombinace různých květin v kytici

Jak spárovat různé druhy řezaných květin

Všichni toužíme po co nejkrásnějších a nejoriginálnějších kombinacích různých květin pro naši kytici. Při aranžování je souhra květin a jejich barev jednou z nejdůležitějších vlastností. Některé květy vypadají dobře s růžemi, jiné naopak s gerberami či liliemi. Dneska si představíme ty nejoblíbenější a zároveň nejvkusnější kombinace, které můžete do vaší kytice zvolit.

Číst celé
Darujte květiny tatínkům

Darujte květiny tatínkům

Květiny pro muže ke dni otců

Den otců je doslova za rohem, a právě tento svátek může být skvělou příležitostí vyzkoušet, jak skvěle mohou fungovat kytice pro muže. Pro mnoho lidí věnování kytice partnerovi může stále připadat poněkud zvláštní, ovšem opak je pravdou. I muži mají rádi květiny, které je dokážou potěšit stejně tak jako ženy. Den otců je u nás oproti dnu matek stále trochu opomíjeným svátkem. Rozhodně maminkám nechceme ubírat na jejich cennosti, naopak jsou to superženy, které jsou schopné udržovat chod domácnosti, spojovat rodinu, opečovávat ji a u toho všeho nezapomínat jak na děti, tak ani na manžela. Ovšem i tatínci toho pro svoji rodinu dělají spoustu, jenom jejich snaha občas není tak viditelná a hmatatelná. A proto i oni si za svůj rodinný počin a snahu zaslouží odměnu právě na den otců. A jaké květiny na tuto speciální událost vybrat? Pojďme se společně v dnešním článku podívat, co by mohlo vašemu tatínkovi udělat radost.

Číst celé
Kytice a barvy na vaší svatbě

Kytice a barvy na vaší svatbě

Jak sladit barvy a kytici na vaší svatbě?

Výběr té správné svatební kytice a vůbec barvy svatby, může často vyvolat spoustu stresu. Přece jen, svatba je den, na který se těšíte celý svůj život a tak nějak doufáte že bude perfektní a přesně podle vašich představ. Mnoho párů se na svatební barvě neshodne, ovšem od toho jsme tady my, abychom vám poradili jak vybrat tu správnou a jedinečnou barvu pro váš den D!

Číst celé
Květinové aranžmá vytvořené doma

Květinové aranžmá vytvořené doma

Tipy jak si doma vytvořit krásné květinové aranžmá

Stane se vám že se čas od času zastavíte ve výloze plné nádherně naaranžovaných květin a jen tak se kocháte? Proč si jednu nezkusíte vytvořit přímo u vás doma? Tvorba vlastního květinového aranžmá může být velmi zábavná, obohacující a zároveň mimořádně terapeutická činnost s krásným výsledkem. Samotné aranžování květin je považováno za určitou formu umění, což znamená, že je důležité mít na paměti několik důležitých věcí. V dnešním článku si ukážeme několik základních tipů, které vám pomohou zajistit, aby vaše kytice vypadala bezchybně, nebo alespoň tak dobře, jako květiny, které chodíte obdivovat za výlohu v květinářství.

Číst celé
Květiny jako nástroj proti stresu a depresím

Květiny jako nástroj proti stresu a depresím

Květiny jako terapie

Život žijeme jen jeden a proto je nutné si ho co nejvíce užít a hlavně se z něj neustále jen nestresovat. Věřte že každý člověk na této planetě má nějaké starosti a strasti. To, co se pro někoho může zdát jako banalita a mávl by nad tím rukou, může pro druhého znamenat naprostou katastrofu. Lidé jsou různí a stejně tak zažívají i různé formy stresu či deprese. Nejlepším způsobem jak se těmto nechtěným pocitům vyvarovat je věnovat si čas sám pro sebe a obklopujte se hezkými věcmi a správnými lidmi. Hezké věci nemusí být vždy materiálně hodnotné, naopak příroda a květiny vám dokáže dobít energii mnohem více, než drahá kabelka nebo rtěnka. Využijte síly květin a použijte je jako tlumič stresu, která vám pomůže zajistit klidný a zdravý životní styl.

Číst celé
Sklízení a sušení okvětních lístků růží

Sklízení a sušení okvětních lístků růží

Jak správně sklízet a sušit okvětní lístky růží

Je tu hned několik možností a různých způsobů jak využít sušené okvětní lístky růží. Pokud máte na zahradě keř plný růží, máte opravdové štěstí a leckdo by vám mohl závidět. Tyto květy dělají nejen parádu vaší zahradě, zároveň mohou mít i další využití v podobě sušených okvětních lístků, o kterých si dnes povíme trochu více. Jak správně usušit růže a jak je následně využít? Odpovědi na tyto otázky najdete právě v dnešním článku.

Číst celé
Svatební květiny

Svatební květiny

5 nejkrásnějších svatebních květin

Představte si jak elegantně kráčíte uličkou s velkým stylem, za ruku držíte svého otce a víte, že právě tento okamžik si budete pamatovat ještě hodně dlouho. V ruce držíte kytici čerstvých květin, která celou tuto situaci jenom více umocňuje a dělá ji ještě o kousek speciálnější. Najednou dojdete až k samotnému oltáři, kde na vás čeká ON, ten pravý a slíbí vám své navždy. Všimli jste si, že právě tyto významné životní momenty jsou vždy nějakým způsobem doplněny květinami? Ať už je to narození dítěte, narozeniny, výročí, zásnuby.. všechny tyto významné momenty života jsou doprovázeny květinami.

Číst celé
Proč květiny z květinářství

Proč květiny z květinářství

Proč zvolit květiny z květinářství a ne ze supermarketu?

Při rozhodování, kde koupit čerstvě řezané květiny do vázy lidé často přichází s nápadem pořídit květiny v supermarketu, který je téměř na každém kroku. V dnešním článku si prozradíme kvůli kterým důvodům je vždy lepší zvolit místní květinářství, nebo raději objednat kytici čerstvě řezaných květin online.

Číst celé
Doručování květin kurýrem

Doručování květin kurýrem

5 výhod pro doručování květin kurýrem

Od doby vynálezu internetu se nám život změnil hned v několika aspektech. A spolu s jeho vývojem přichází rostoucí poptávka po rychlých, pohodlných a zároveň finančně efektivních službách. Každý dnešní spotřebitel si zakládá na rychlosti, efektivnosti a hlavně na pohodlnosti. Zvykli jsme si jedním potvrzením platby v telefonu objednat jídlo až k našim dveřím, vyjít bez peněženky už není žádný problém, když jednoduše můžeme zaplatit telefonem, nebo dokonce hodinkami. A jak je to s digitálním světem v oblasti floristiky? I floristické odvětví drží krok a nezaspalo dobu, proto není žádné překvapení, že si vaše oblíbené květiny, nebo překvapení pro ostatní můžete objednat přímo z pohodlí vašeho domova a to ani nemusíte vstát z pohovky. Stále více lidí vyhledává online obchody téměř na všechny služby - a doručování květin není vyjímka.

Číst celé
Květiny Himalájí

Květiny Himalájí

Květiny Himalájí

Pokud jste alespoň trochu dobrodružná duše, aktuální situace vás určitě nemile zasáhla. Nemůžeme cestovat, nemůžeme se jen tak vydat do hor, ani za hranice bez určitých omezení. Co je ovšem stále dovoleno je si číst o vzdálených destinacích, do kterých se vám třeba jednou podaří zavítat. Konkrétně dnes se podíváme do jedné z nejdrsnějších, ale nejkrásnějších oblastí na světě, slavných zejména pro svůj nejvyšší vrchol na světě - do asijského pohoří Himaláj. Díky rozsáhlému rozložení tohoto pohoří se zde nachází hned několik různých podnebí. Na tibetské straně najdeme chladné pouště, naopak na druhé straně nás čeká pomněrně vlhké a subtropické podnebí. Přesně tento mix klimatických podmínek dává příležitost vzniku úchvatným rostlinám, které najdete v přirozeném prostředí opravdu jenom tady.

Číst celé
Jakou květinu darovat k narozeninám

Jakou květinu darovat k narozeninám

Květiny k narozeninám - jakou zvolit?

Jaké zvolit květiny k narozeninám? To je otázka, kterou jste si minimálně jednou za život položili. Jsou květiny, které říkají miluji tě, jsou květiny kterými vyjádříte vděk nebo omluvu, ale jsou tady také květiny plné radosti a oslav. A přesně tyhle jsou vhodné pro narozeninové oslavy a jiné speciální dny, věnované jenom vám. Snad nic se nedá srovnat s pocitem, který dostanete, když vám někdo věnuje květiny jen tak, pro potěšení. Existují speciální květiny, které můžete věnovat vašim nejbližším k narozeninám. Ať už je to vaše maminka, babička nebo sestra - vždy volte veselé květiny plné radosti a rozmanitosti.

Číst celé
Svět růží

Svět růží

Vše o růžích

Růže není pro nic za nic jednou nejoblíbenějších a nejprodávanějších květin na světě. Zároveň také symbolem lásky a zamilovanosti. Ve světě růží existuje hned několik pozoruhodných faktů, o kterých málokdo ví a rozhodně dokážou překvapit! Věděli jste například že existuje i jedlá růže? Nebo že o růži už věděli i v dobách, kdy vznikla svatá kniha? Anebo také že je růže například skvělým zdrojem vitamínu C? Pojďme dnes společně nahlédnout do světa růží a odhalit si několik zajímavých faktů, spojených s těmito nádhernými květinami.

Číst celé
Květiny pro seniory

Květiny pro seniory

Květiny a senioři, aneb jak jim zlepšit nejen den

Studie z univerzity Rutgers potvrzuje, že květiny jsou důležitou součástí také pro naše babičky a mají pozitivní vliv na jejich duševní zdraví, o které bychom se měli zajímat o to víc. Všichni, kteří se jakýmkoliv způsobem pohybují v květinovém průmyslu potvrdí a jsou si moc dobře vědomi, že květiny patří mezi jedny z nejlepších zlepšovačů nálady vůbec a to jak v krátkodobě, tak i v dlouhodobém horizontu. Pokud ale i přesto nevěříte a chcete důkazy, pojďme se dnes podívat blíže na zmíněnou studii, která byla věnována tématu, zabývajícím hlavní otázkou a to jaké mají květiny účinky na duševní i fyzické zdraví seniorů.

Číst celé
Jarní květiny vhodné na skalku

Jarní květiny vhodné na skalku

První jarní květiny, které oživí vaši skalku

První jarní květiny jsou jako výherní žetony po nekonečné zimě. Přináší znovu radost do naší zahrady, váš výběr by se neměl zaměřit nejen na vaše oblíbence, ale na celkovou rozmanitost. A to ať už rozmanitost v druzích květin, barevných kombinacích nebo například rozmanitých výškách rostlin. Dnes si představíme hned několik rostlin, které vám pomohou hned z jara udělat vaši zahradu veselejší.

Číst celé
Jak se slaví Velikonoce ve světě

Jak se slaví Velikonoce ve světě

Velikonoce ve světě 

Pokračujeme dále ve velikonočních oslavách ve světě, dnes se podíváme trochu jižněji a nahlédneme jaké tradice a zvyky v období Velikonoc se dodržují například v Itálii, Indii, Španělku a nebo také Bulharsku.

Číst celé
Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly v Evropě

Jarní květinové festivaly po Evropě 

S blížícím se jarem přichází nejen vůně a barvy květin, ale také květinové festivaly! A že jich v Evropě není zrovna málo. Pokud jste akčnější povahy a zároveň milujete květiny, neměli byste některý z nich rozhodně vynechat. Většina se koná v Nizozemí, ovšem zabrousíme také do Belgie, Velké Británie nebo na Madeiru. Začneme tím nejznámějším, kterým je bezpochyby Keukenhof a který by měl za život každý milovník (nejen) tulipánů alespoň jednou spatřit!

Číst celé
Darování květin na Den matek

Darování květin na Den matek

Den matek a květiny

První, stále neoficiální, Den matek byl v USA uctěn bohoslužbou 10. května 1908 po dlouhodobém boji Anny Jarvisové za jeho prosazení. Na počest své zesnulé matky, která byla milovnicí karafiátů, měla Jarvis na její památku v ruce karafiát. Až v roce 1914 prezident Woodrow veřejně prohlásil druhou květnovou neděli za oficiální národní Den matek. Od té doby jsou květiny v tento den stále žádanější. Jak jsou na tom novodobé květinové statistiky? Jaké květiny kupujeme nejčastěji, pro koho a kdo? To všechno a mnohem více se dozvíte právě v dnešním článku.

Číst celé
Květiny k MDŽ

Květiny k MDŽ

Jaké květiny vybrat k MDŽ?

Možná to bude znít jako klišé, ale i květina může být velkým překvapením k MDŽ! Tento svátek připadající na 8. března, poslední dobou narůstá na popularitě. Proto je dobré si jej poznačit do kalendáře, aby se nestalo, že zapomenete na tu osudnou ženu s velkým Ž, která váš život dělá krásnějším. Nejen osmého března bychom si měli připomínat, jak jsou ženy ve společnosti i v životě důležité, zároveň taky, proč nevyužít příležitosti a neudělat den ženám hezčí? Dneska si ukážeme jaké květiny jsou ideální volbou pro oslavu tohoto významného dne.

Číst celé
Velikonoční dekorace

Velikonoční dekorace

Velikonoce kreativně

Sotva skončila doba vánoční, pomalu ale jistě klepou na dvěře Velikonoce. Svátky jara, které přináší trochu barev po dlouhé šedé zimě. Velikonocemi vítáme jaro a novou etapu života kolem nás. Mezi oblíbené velikonoční dekorace patří zejména zajíčci, kuřátka, vajíčka a pastelové barvy. Velikonoční dekorace jsou také skvělou příležitostí pro vaši kreativitu. Doslova vybízí k akci vytvořit si hezké a vkusné dekorace a odpustit si kýče, které často potkáte různě v obchodech. Dneska si představíme hned několik dekorací, které hravě zvládnete vytvořit z pohodlí domova. Má to přitom hned dvě výhody!  Nejen že ušetříte čas a peníze, ale navíc si vytvoříte i originální dekoraci, kterou nikde jinde nepotkáte!

Číst celé
Magická síla květin aneb jak květiny pomáhají

Magická síla květin aneb jak květiny pomáhají

Pozitivní účinky květin na váš každodenní život

Máte den blbec, vstali jste levou nebo a zkrátka máte pocit, že se proti vám spikl celý svět? Všichni máme občas takové dny, i když bychom je nejradši vyškrtli z našeho života. Vždycky tu byly a bohužel tu vždycky budou. Vyšší moc neovlivníme, ale můžeme ovlivnit její následky zázrakem jménem květiny. Květiny dokážou zkrátka zachránit každou situaci, ať už je to nespokojený e-mail od šéfa, zrušená schůzka s kamarádkou, na kterou jste se těšili nebo třeba počasí které vám celý den nepřeje. Maličkosti všedních dnů, které když se naskládají dokážou s naší náladou a celkovým rozpoložením pěkně zamávat. Nejen náladu, ale mnohem víc dokáže spravit svěží kytička, pojďme se dnes spolu podívat na pozitivní účinky, které květiny mají.

Číst celé
Růže a její využití

Růže a její využití

Jak efektivně zužitkovat kytici růží?

Blíží se Valentýn a s ním i plno kytic růží, které mají bohužel svou omezenou životnost. Žádné živé a řezané květiny nevydrží věčně a po nějaké době začnou pomalu, ale jistě uvadat. Pokud s těžkým srdcem takové kytice vyhazujete, našli jsme pro vás pár elegantních řešení, jak využít kytici růží ještě více, než jen na ozdobu. V dnešním článku přinášíme pár kreativních nápadů jak dále můžete využít jejich okvětní lístky, když už květiny nevypadají na oko dobře, jako v den co jste je dostali.

Číst celé
Tulipány a jejich druhy

Tulipány a jejich druhy

Druhy tulipánů

I přes obrovskou konkurenci jarních květin v podobě azalek, hyacintů či orsejí.. tulipány mají své vyvolené místo mezi březnovými až květnovými květinami. Jejich bohaté a pestré barvy, hedvábné lístky v elegantním vzhledu, z nich činí jednu z nejcennějších okrasných rostlin. Jejich široká škála různých druhů od nízkorostoucích až po zářící kalichy Darwinových hybridů, rozzáří na jaře bezesporu každou zahradu.

Číst celé
Citáty o lásce vhodné k Valentýnu

Citáty o lásce vhodné k Valentýnu

Zamilované citáty k Valentýnu

Valentýn za dveřmi! Už jste přemýšleli čím tento rok rok uděláte radost vaší drahé polovičce? Budou to květiny, čokoláda nebo romantická večeře při svíčkách? Ať už zvolíte cokoliv, ke každému ze zmíněných darů můžete ještě přidat drobné milostné přání v podobě citátu o lásce. Pokud máte básnického ducha, určitě si můžete vymyslet právě to vaše, které může reflektovat třeba vaši zamilovanou cestu do tohoto momentu. Pokud ale trochu tápete a zrovna si netroufáte na skládání básní, připravili jsme pro vás několik zamilovaných citátů, které bezpochyb chytnou za srdce a sdělí přesně to, co si přejete! Můžete je přidat například ke kytici růží, či jiných květin nebo nechat jako vzkaz při odchodu do práce. Ať už zvolíte jakoukoliv cestu, jedno je jisté - ženy citáty a básničky milují, takže rozhodně nešlápnete vedle!

Číst celé
Oblíbené květiny na Valentýna

Oblíbené květiny na Valentýna

5 oblíbených valentýnských květin

 Valentýn se nám nezastavitelně blíží a s ním i nápady na dárky co darovat vaší drahé polovičce, nebo taky mamince, sestře či kamarádce. Valentýn je u nás svátek všech zamilovaných, nicméně proč zrovna na Valentýna neudělat radost i někomu blízkému, kdo by se naopak během tohoto období mohl cítit osamělý? Reklamy, rádia, časopisy a internet pojali Valentýn jako skvělou příležitost na masovou komerční akci, pokud se chcete držet ale při zemi a zároveň udělat vaší polovičce nefalšovanou radost, květiny jsou vždy ta správná volba. Vykouzlí úsměv každé ženě a to ať už se budete držet tradičních rudých růží, nebo zvolíte nějakou méně tradiční kombinaci. S kyticí květin na Valentýna nikdy nešlápnete vedle. Pojďme si dnes představit 5 nejoblíbenějších květin, které se patří mezi nejprodávanější na Svátek svatého Valentýna.

Číst celé
Burza květin

Burza květin

Květinová burza v nizozemském Aalsmeer

 

Nizozemí je celosvětově známé pro své tulipány. Ovšem nejen tulipány jsou zde květinovými vůdci. Nikde jinde na světě totiž nenajdete tak speciální místo jako tady, kterým nic jiného než vyhlášená květinová burza Aalsmeer. Sklady plné vonících květin nekonečné škály barev ze všech koutů světa doslova pod jednou střechou. Nedočkaví obchodníci intenzivně bojující o každou sekundu, ano, přesně to všechno skrývá toto místo. Pojďte s námi nahlédnout pod pokličku květinové burzy.

Číst celé
Svatby v roce 2020 a nové trendy  II. díl

Svatby v roce 2020 a nové trendy II. díl

Svatební trendy roku 2020 (2.díl)

 V předešlém díle jsme si představili několik trendů, které budou hitem v roce 2020. Nechyběly mezi nimi například květinová oblaka, nevěstiny prošívané šaty s tajemnými vzkazy nebo momentálně velmi diskutované téma udržitelnosti. Ovšem dnes vám přineseme další várku trendů, které budou v popředí pro následující rok, pojďme se na ně společně podívat.

Číst celé
Svatby v roce 2020 a nové trendy

Svatby v roce 2020 a nové trendy

Svatební trendy roku 2020 (1.díl)

 Od skrytých zpráv na svatebních šatech až po udržitelnost, nebo květinová oblaka, tohle všechno a ještě mnohem víc nás čeká ve svatebních trendech roku 2020! Pojďte spolu s námi nahlédnout co nás v letošním roce čeká za trendy, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Číst celé
Vzácné květiny

Vzácné květiny

Jedny z nejvzácnějších květin na světě, znáte je? (1. díl)

Dneska se podíváme na rostliny trochu z jiného pohledu a to hned na jedny z nejvzácnějších na celém světě! O ohrožení zvířat se mluví poměrně často, nicméně si dle našeho pohledu i na rostliny by se nemělo v tomto případě zapomínat. Pojďme tedy nahlédnout po tajemný závoj, těch nejvzácnějších rostlin na světě.

Pozn. Existuje hned několik rostlin které jsou povážovány za ty nejohroženější, nicméně určit top 5 nejohroženějších rostlin s sebou může nést subjektivní náhled více výzkumníků, kteří mohou posuzovat rostliny dle své vlastní perspektivy.

Číst celé
Květina žádost o ruku

Květina žádost o ruku

Jaké květiny zvolit při žádosti o ruku?

Asi budeme všichni souhlasit, že kytice nikdy nebude hlavním elementem při žádosti o ruku. Bez prstýnku by to zkrátka celé postrádalo smysl, nicméně to ale neznamená, že květiny nejsou důležitou součástí při žádosti vaší milované o ruku.

Číst celé
Květinový box

Květinový box

Květiny v květinovém boxu

Originalita v květinovém světě nezná meze v poslední době se stále častěji můžete setkat s takzvanými květinovými boxy, které působí velmi luxusním dojmem. Jednoduše řečeno jedná se o květiny naaranžované do krabice, která pro ně funguje jako váza s vodou. Možná vás zajímá, jak dlouhá je životnost květinových boxů, jak udržovat boxy krásné, nebo zkrátka jen chcete zjisti, zda je se je o to pravé ořechové pro vás. A právě květinovým boxům jsme věnovali dnešní článek.

 

Číst celé
Červené Vánoční květiny

Červené Vánoční květiny

Červené pokojovky pro vánoční náladu

Červená je bezesporu jedna z barev spojených s vánočními svátky. Ovšem ruku na srdce, už tak přes Vánoce většina z nás nakupuje nespočet dekorací, které se dají použít pouze v omezeném čase průběhu roku, konkrétně tedy během doby adventu a Vánoc. Není vždy ovšem zcela nutné nakupovat kýčovité vánoční dekorace, dostatečnou parádu dokážou udělat i květiny, které se u vás zabydlí na dobu delší, než je ta vánoční. Dnes se tedy podíváme na květiny, které se pyšní červenými květy. V kombinaci s měděnými květináči nebo stužkami přitom dokážou posloužit jako dostatečná vánoční dekorace.

Číst celé
Vánoční dekorace 2019

Vánoční dekorace 2019

Trendy ve vánočních dekoracích 2019

Jako každý rok pomalu ale jistě přichází čas vánoční, večerní ulice se mění na přehlídku vánočních světýlek, městem se line vůně svařeného vína a skořice. Výlohy se začínají zdobit do barev Vánoc a vy přemýšlíte jak váš interiér vyzdobit, aby byl trendy a cítili jste se v něm příjemně. V zimě během chladných dnů asi každý z nás, tráví více času v pohodlí domova, proto jsou vánoce nejideálnější dobou, jak si váš interiér zútulnit a vyzdobit, abyste se v něm cítili co nejlépe.

Číst celé
Vánoční hvězda a péče o ni

Vánoční hvězda a péče o ni

Jak pečovat o vánoční hvězdu                                   …a zajistit, aby nám vydržela, nejen, celé Vánoce

Je to to nejúžasnější období v roce. Zářící světýlka lemují ulice a domy, obchody se zdobí do svátečních dekorací a všude vládne tématika Vánoc, ať už v podobě vánočních stromků nebo jiné sváteční výzdoby. A u takové vánoční dekorace by neměla chybět poinsetia – vánoční hvězda.

Poinsetia je klasika mezi vánočními rostlinkami a květinami po celém světě a je to zároveň jedna z živých dekorací, která může se správnou péčí vydržet mnohem déle než po toto sváteční období. V našem dnešním příspěvku se zmíníme o tom, odkud tato kráska pochází a zaměříme se na péči o ni, abyste se z ní mohli těšit ideálně celý rok.

Číst celé
Dárky a květiny

Dárky a květiny

Dárky pro ty na květiny závislé

Je to pocit, který přijde alespoň jednou do roka, většinou kolem Vánoc, ale také narozeniny, výročí a jiné příležitosti, u kterých se typicky darují dary, nejsou výjimkou – panika. Co tentokrát dát vašim milovaným, pro které není snadné vybrat dárek? A navíc je vám známo, že váš blízký je navíc totální květinový fanatik?

Ve skrytu duše víte, že květiny jsou vždy na první příčce alespoň „jejího“ seznamu, a proto v nejlepším případě je ať už narozeninový pugét s jejími oblíbenými květy či barvami nebo tematický vánoční pugét vždy chytrou volbou. Nicméně, my vám představíme další typy dárků, které udělají nesmírnou radost zejména těm jedincům, kteří zbožňují květiny a vše, co se květině jen podobá.

….čtěte dál, Vánoce jsou za dveřmi...

Číst celé
Orchideje

Orchideje

Exotické orchideje, aneb co jste o nich možná nevěděli

Orchideje patří mezi jedny z nejoblíbenějších rostlin a nejvděčnějších darů, které můžete věnovat. Někdo preferuje jednotlivé květy orchidejí zakomponovat přímo do kytic, jiní je darují přímo jako celou rostlinu. Ať už darujete orchidej tak nebo jinak, rozhodně tím vykouzlíte obdarovanému úsměv na tváři.

Číst celé
Adventní věnec

Adventní věnec

Adventní věnec a jeho symbolika

Pomalu ale jistě se blíží čas Vánoc a s ním spojené tradice. Většina z nás si tento předvánoční čas neumí představit bez adventního věnce na stole, na kterém každou neděli zapálí jednu ze svíček. Málokdo už ale ví, co přesně význam adventního věnce znamená. Pojďme si tedy společně přiblížit jeho symboliku a

Číst celé
Pro květinové fanatiky a cestovatele

Pro květinové fanatiky a cestovatele

Japonsko a proslulé vistárie

Každé jaro navštěvují cestovatelé z celého světa Japonsko, aby viděli jeho světoznámé třešňové květy, ale toto období přináší několik dalších ohromujících květin, které stojí za obdiv.

Vistárie, známá v japonštině jako fuji, může být nejen druhá nejznámější květina této země, ale díky jejich schopnosti se ohýbat, vistárie neboli modrý déšť, jak je tuto květinu možné nazývat u nás, může být přeměněna v obrovské modré, růžové, fialové a bílé tunely, což připomíná procházku s kaleidoskopem na oku.

Číst celé
Podzimní věnec

Podzimní věnec

Váš podzimní věnec

Věnce už dlouho nejsou spojovány pouze s Vánocemi, ale mění se s každým ročním obdobím. Proto by vám neměl chybět také pořádný podzimní věnec. Pokud se vám z jakéhokoliv důvodu věnce v obchodech zdají buďto cenově nedostupné, příliš kýčovité, nebo jednoduše ne úplně podle vašeho vkusu, není nic jednoduššího než si vyrobit svůj vlastní přesně podle vašich představ! Má to hned několik výhod:

Číst celé
Chryzanthemy

Chryzanthemy

Květina podzimu: Chryzantéma

S každým ročním období se mění také květinoví favorité. S jarem přichází první tulipány a narcisy, v létě se přikláníme k zářivým slunečnicím a svěžím kopretinám. Na podzim máme naopak tendence pokukovat po něčem hřejivém, co nám na jednu stranu bude připomínat teplé léto a na druhou pomalu vítat příjemně chladné podzimní rána, na které se po parném létu těší snad každý. Pojďte spolu s námi nahlédnout do tajů nejoblíbenějších podzimních rostlin. Dnes si představíme chryzantému, která je u nás často spojována s dušičkovým obdobím.

Číst celé
Jak udržet květiny čerstvé

Jak udržet květiny čerstvé

Jak udržet květiny čerstvé při jejich přepravě

Každý florista ví, že klíčem ke spokojenému zákazníku je nabídka kvalitních služeb – v našem případě vždy čerstvých a dobře vypadajících květin. Květiny jsou křehkým zbožím, které je citlivé zejména na změny okolního prostředí. Možná vás někdy napadla otázka – jak je možné že i přes tak dlouhou cestu k zákazníkovi, si dokážou udržet svoji svěžest. V dnešním článku si odhalíme pár základních tajemství, na které by měl každý kvalitní florista dbát.

Číst celé
Jak oslavit narození miminka

Jak oslavit narození miminka

...a potěšit nastávající maminku

Známe různé svátky, narozeniny a další oslavy – předepsané kalendářem. Den, kdy se oslavují maminky existuje v kalendáři také, ale co nastávající nebo novopečené maminky?

Oslavujeme takovou ženu? Možná, že ne tak úplně. A co pak čerstvě narozené miminko. Pro někoho je oslava příchodu nového človíčka na svět a jeho matky samozřejmostí i bez předepsaného návodu někdo o tom uvažuje, ale neví, jak na to.

Číst celé
Něco o čokoládě a dárkové koše

Něco o čokoládě a dárkové koše

Historie čokolády

Dávání a dostávání čokolády k mimořádným událostem jako jsou například narozeniny nebo den zamilovaných (sv. Valentýn) je jistě vždy luxusním překvapením, ale přemýšleli jste někdy, jak tato tradice vlastně začala?

Na základě malého průzkumu a pátrání po odpovědi se zjistilo, že za darováním čokolády je více historie, než jste si možná kdy dokázali představit.

Číst celé
Sušené květy

Sušené květy

Jak nejlépe usušit květinu - tip na dárek

Léto nám končí a s ním se pomalu stahuje i příroda, květiny začínají jedna po druhé odkvétat. I když nám má podzim stále co nabídnout, co se květinové krásy týče, i tak nám začínají zahrádky pomalu zet prázdnotou.

Jak si zachovat krásu řezaných nebo lučních květin déle? Usušíme je... Pokud se navíc cítíte tvořivý a chcete někomu udělat radost květinou na jiný způsob, vlastnoručně vyrobené svíčky s květinovým vzorem překvapí jistě dvojnásob.

Číst celé
Květina pro ženu

Květina pro ženu

Jakou květinu darovat ženě

Rozhodnutí darovat ženě květinu, je jistě dobré rozhodnutí. Ale těch květin – existuje jich taková spousta a ta široká paleta barev, o snad nekonečných forem aranžmá ani nemluvě. A v neposlední řadě jsou tady ženy a každá z nich je úplně jiná… některé mají rády jednoduchost, některé zbožňují barevnost nebo různorodost.

Věříme tak, že výběr nemusí být zrovna snadný.

Každý muž má v životě žen hned několik – v první řadě jeho máma, pak přítelkyně/ partnerka nebo již manželka, u některých sestra, dcera, velmi dobrá kamarádka či kolegyně, někdy i ty neoficiální…Tak jak na to, aby všechny ty ženy v mužově životě, byly spokojené, když už se ke květinovému dárku muž odhodlá? Vyznat se v ženách je oříšek, a co teprve v květinách?

 

Číst celé
Pohřební květinové věnce

Pohřební květinové věnce

Smuteční aranžmá - květinový věnec

Květinový pohřební věnec je dokonalé gesto v den posledního rozloučení s někým, kdo ve vašem životě moc znamenal. Zatímco okolnosti volají po vážnosti, i přesto můžete život zemřelého s láskou oslavit a projevit mu hlubokou úctu vkusným věncem tvořeným nádhernými čerstvými květinami.

Vzpomínkové věnce jsou nejluxusnější květinovou výzdobou, která se u příležitosti pohřbů objevuje. Znázorňují vaši lásku a oddanost. Co může být tedy symbolem vaší trvalé lásky k zesnulému více, než právě tento „nikdy nekončící“ kruh květin.

Číst celé
Počet květin v kytici a jejich význam - RŮŽE

Počet květin v kytici a jejich význam - RŮŽE

Význam počtu růží v pugétu

Lidé zbožňují říkat „Miluji Tě“ pomocí růží. Ze všech květin, právě růže jsou číslem 1 ve způsobu, jak lidé vyjadřují svou náklonnost. Co jste možná ještě nezaregistrovali je, že numerologie růží hraje dodatečnou a snad i stejně tak podstatnou roli co se symboliky těchto klasických květů týče, jako jejich barva.

Uvedeme si různá čísla růží a co v tomto počtu v kytici znamenají, když se ji rozhodneme věnovat někomu pro nás vyjímečnému.

Číst celé
Barva květin a jejich význam

Barva květin a jejich význam

Kde berou květiny svoji barvu?

Lidé milují květiny kvůli jejich barvě. V líbivé červené, žluté, růžové, občas dokonce i v modré nebo zelené jsou úžasné k tomu, aby někomu rozjasnili domov či den při příležitosti nějaké pro ně speciální události.

Zajímalo vás někdy, kde vlastně berou květiny svou barvu? Jak to, že jsou květiny tak výrazné, že přitahují tolik pozornosti a čím to je, že se vyskytují v barvách, v jakých se vyskytují?

Číst celé
Něco o bílých květinách…

Něco o bílých květinách…

Co představují bílé květiny

Bílé květiny patří mezi nejpopulárnějšími styly aranžmá vůbec. Jsou oblíbené na svatbách, při křtech a jiných událostech, jako například pohřbech. Dá se tedy říct, že bílé květiny lze považovat za poměrně všestranné a přizpůsobivé.

Někteří z vás přemýšlíte, proč právě bílé květiny mají na kontě takovou škálu různých významů a stejně tak, co přesně tyto rozdílné konotace bílých květů jsou. Jaké jsou tedy významy a symboly, které se za bílými květy schovávají a kdy jsou tím nejlepším dárkem?

 

Číst celé
Symbolika a význam květin

Symbolika a význam květin

Jak „to“ říct květinou

Mnoho lidí je docela obeznámeno konceptem, že každá květina nese svůj výjimečný význam. S tím souvisí teorie, že skrze symboliku květin můžeme vyjádřit to, co chceme druhému sdělit a nechceme či neumíme to říci nahlas nebo do očí.

Floriografie je další název pro řeč květin. V tomto umění květomluvy nese každá květina svůj neobyčejný význam nebo symboliku podle svého druhu a barvy.

Některé květiny dokonce převezmou jiný význam závisle na počtu květin v kytici – na příklad jedna červená růže vyjadřuje „lásku na první pohled“, zatímco deset růží říká „buď můj“.

 

Číst celé
Květiny na první rande

Květiny na první rande

Okouzlil vás někdo a chcete mu to dát najevo květinou?

Krásné teplé počasí a dlouhé dny volají po více času stráveném venku, ať už s našimi přáteli či rodinou. Přátele máte, ale nějaká ta láska vám chybí?

Pro mnohé je možná především toto období roku, kdy objevují nové lásky, začínají nové vztahy, které v tomto romantickém období kvetou spolu s okolní přírodou.

Začátek nového vztahu je choulostivé období. Tradičně se na první rande chodilo s kyticí, takto pánové běžně projevovali svou náklonnost vůči někomu mimořádnému. Nicméně, zvyky se mění a toto gesto již dávno nezaručuje, že s kytkou uděláte pozitivní dojem.

 

 

 

Číst celé
Květiny a umění

Květiny a umění

Nejfantastičtější květinová výtvarná díla historie

Umění a květiny jsou téměř nerozlučná kombinace. Obrazy květin existovaly téměř od vzniku umění, jako formy lidského vyjádření. Přesto, že historie obrazů s květinami je dlouhá a takových obrazů visí v galeriích po celém světě nespočet, pro účel tohoto článku jsme udělali užší přehled. Vybrali jsme 7 uměleckých děl zobrazujících květiny, které podle nás dominují nad těmi ostatními se stejnou tématikou.

A bez dalšího zdržování, nehledě na důležitost pořadí, se můžeme na náš výčet historicky oblíbených obrazů podívat. 

Číst celé
Květinové hotely

Květinové hotely

Nejkrásnější květinové hotely na světě

Pokud milujete květiny, tento článek je pro vás. Pokud milujete květiny a cestování, platí totéž a asi vás zajímá, co mají tyto dvě věci společného. Zajímavé při tom je, že pro to, abyste mohli užívat přírodní krásy, nemusíte chodit nikam ven.

Stačí si při vašich cestám zabukovat jeden z následujících hotelů, od Bombaje, přes Manhattan až po Monako a zažít jedny z nejelegantnějších a bohatých květinových expozic na světě, a to kdykoliv v průběhu roku.

Těchto 11 hotelů vás při vašem pobytu zaručeně oslní:

Číst celé
Jak ozdobit svatební oblouk

Jak ozdobit svatební oblouk

Svatební oblouk jako součást nezapomenutelného dne

 

Většina nevěst či párů preferuje pro svou svatbu letní období. Snad je důvodem počasí, což bude asi to nejzásadnější.  Sluníčko, teplo – to jistě přispěje k slavnostní a pozitivní náladě.

Při plánování takové venkovní svatby, která má spoustu dostupných variant přírodní scenérie, by neměl chybět krásně dekorovaný svatební oblouk či brána chcete-li. Oblouk lemovaný zářivou zelení a nápadnými květy tvoří překrásné pozadí pro nevěstu a jejího vyvoleného, k vyslovení svých svatebních slibů a vyjádření své dlouhotrvající lásky. Svatební oblouky nabízí různé tvary, velikosti a styly…ať už přemýšlíte nad antik dřevem a svěžím listí nebo jemnými květy spojenými do nekonvenčních tvarů. 

 

Abychom vám pomohli začít s návrhem svého vlastního svatebního oblouku, představíme vám pro inspiraci několik tipů a uvedeme důležité stěžejní věci, na které je třeba se zaměřit.

Číst celé
Kytice z Pivoněk

Kytice z Pivoněk

Okouzlující pivoňky – krása a jemnost v jednom

Pivoňky patří k okouzlujícím dlouhověkým trvalkám a na našich zahradách mají své stálé místo. Těmito nádhernými květinami byli lidé fascinováni od nepaměti. Například v dávné době byly pivoňky velmi vzácné v Číně, kde se již šlechtí přes tisíc let, kdy dokonce sloužily jako věno nebo součást dědictví. Z doby řeckých bájí se donesly i zprávy o jejich léčivých vlastnostech (zejm. kořen).

Avšak dodnes se pivoňky těší velké oblibě.

Číst celé
Květina k vysvědčení

Květina k vysvědčení

Vysvědčení...jak Vám letos začnou prázdniny?

Počasí už venku napovídá, léto se blíží. Pro rodiče s dětma to znamená blížící se prázdniny a s tím spojené příjemné, ale někdy i méně příjemné momenty. Ještě měsíc a děti si konečně půjdou pro vysvědčení.

Jestli jste více ve stresu Vy nebo Vaše děti, to asi posoudíte Vy sami, ale my Vám pomůžeme alespoň s nápady a tipy, jak letos na dárky pro učitele.

A nezapomeňte přizvat děti, bude vás to bavit, společně!

Číst celé
Květinové aroma ve víně

Květinové aroma ve víně

Lahodné květinové aroma ve víně pro každý vkus

Umění výroby vína bylo součástí lidské kultury již od doby kamenné a z dobrého důvodu lidé víno milují. Proces výroby různých vín se od svého vzniku velmi posunul, ale ten hlavní zásadní prvek, bobule, zůstal stejný.

Typ hroznu a jeho zralost je to, co dává vínu chuť. Květinové vůně jsou u vín velmi rozšířené, shromáždili jsme tedy pro Vás informace o běžných květinových aroma a vínech, ve kterých se nachází.

Číst celé
Originální dárek či bytová dekorace ze světa rostlin

Originální dárek či bytová dekorace ze světa rostlin

Hledáte něco pro potěšení sebe či známého?

Mnozí z nás jsme se už možná pustili i do tvorby vlastní mini sukulentní zahrady. Ale co když snad preferujeme něco opticky jednoduššího?

….nazývá se Řasokoule zelená. Vypadá jako kulatý vodní mech, ale je to druh vlasovité zelené řasy, která se vyskytuje jen na několika místech severní polokoule naší planety, a to v jezerech ve Skotsku a Estonsku, v jezerech japonského ostrova Hokkaidō a v islandském jezeře Mývatn, kde řasokoule tvoří velké kolonie.

Tyhle semišové kuličky žijí spíše v mělčích jezerních vodách, kde mají dostatek světla a proudy je ve vodě otáčí, takže jsou kulaté a zelené ze všech stran, aby mohly provádět fotosyntézu. Pokud se koule z nějakého důvodu rozpadne, zase pěkně pomaloučku doroste. Přírůstek je asi jen 5mm za rok a neroste do nekonečna, prostě jen tak, aby sluneční paprsky dosáhly co nejdál k jejímu středu.

Číst celé
květiny do jarní kytice

květiny do jarní kytice

Z jakých květin uvázat typicky jarní kytici?

Jaro je konečně tady. Konečně jsme se ho dočkali a konečně můžeme odhodit zimní boty či bundy. Společně s jarem přichází do květinářství barevnost a pestrost. Uvázané kytice už nemusí obsahovat jen růže, chryzantémy nebo orchideje, ale konečně si můžeme nechat uvázat krásnou, pestrou kytici, která udělá každému obdarovanému radost. Otázkou tedy je, z jakých květin si typicky jarní kyticii můžu nechat uvázat?

Samozřejmě s celou řadou jarních květin jsme se setkávali už v polovině února. Jenže teprve nyní to má to pravé kouzlo. Poradíme vám, z jakých květin byste si měli svou kytici nechat uvázat, abyste obdarované udělali skutečně velkou radost. Nebojte se pestrosti a vždy se nespoléhejte jen na růže, které jsou sice krásné, ale jež jsou už otřepanou klasikou.

Prostor dejte jarním květinám, které nejsou k dostání po celý rok, ale jen v určitém období. A to období je tady.

Číst celé
luční a zahradní kytice

luční a zahradní kytice

Uvažte si pugét z toho, co najdete na zahradě

Jaro je nádherné, takřka dech beroucí období. V současné době to všude kvete všemi barvami, určitě i vy na zahradě najdete mnoho krásných květin, které dělají vaši zahradu jedinečnou. Pokud milujete mít na jídelním či konferenčním stole nějakou květinu či rovnou kytici, uvažte ji právě z květin na vaší zahradě. Jaké druhy květin rostou na zahradě vám?

Mnohé květiny na naší zahradě vyrostou neplánovaně, většina ptáků totiž semínka jednotlivých květin roznáší po okolí. Aniž byste je zasadily, mohou vyrůst na vaší zahradě například dech beroucí tulipány.

Květiny, které si zasazujeme, jsou například růže, jež si sázíme především na podzim nebo brzy z jara. Také jsme si oblíbili lilie, kterým se na zahradách vážně daří. Nesmíme zapomenout ani na jiřiny či na astry, což jsou květiny, které zahradu rozzáří všemi barvami duhy.

Číst celé
gerbery

gerbery

Gerbery jsou květiny, které milovali a stále milují naše maminky a babičky. Gerbera je sama o sobě velice pozitivní květina a hned na první pohled zlepšuje náladu.

Číst celé
Překvapte partnerku květinou

Překvapte partnerku květinou

Je to snadné, můžete se sami přesvědčit. Z pohodlí kanceláře můžete překvapit květinou partnerku kdekoliv v ČR do 90 minut

Rozvoz květin kamkoliv v ČR

rozvoz květin Praha do 60 minut

Číst celé
Jakou zeleň přidat do svatebních kytic?

Jakou zeleň přidat do svatebních kytic?

Pokud chystáte svůj velký svatební den, jistě máte plno práce. Musíte vybrat pozvánky, nadepsat je, rozeslat je, potom si musíte jít vyzkoušet svatební šaty či smoking, vybíráte místo, kde se uskuteční svatební hostina, následně pak vybíráte jídlo, které se na svatební hostině bude podávat. V neposlední řadě domlouváte obřad a také vybíráte květinovou výzdobu, která dokonale naladí na tu pravou svatební atmosféru.

Číst celé
Jarní dekorace do bytu

Jarní dekorace do bytu

Pokud máte doma svou vlastní zahrádku, pak se o ni jistě dobře staráte. Nejméně starostí s ní máte přes zimní období, protože právě v zimě zahrada spí a vše je pod sněhem. Jakmile ale sníh opadne, začne na zahrádce ten pravý jarní život. Přichází tedy neustále běhání kolem květin, které tuto péči potřebují. Na zahrádce se Vám asi nepovede vypěstovat krásné květiny jako v květinářství. I když se Vám toto nepodaří tak nezoufejte, můžete si vypěstovat alespoň takové, které vám vždy budou zdobit stůl v jídelně nebo v kuchyni, či z nichž si budete moct udělat krásnou dekoraci.

Číst celé
Jak seříznout květiny

Jak seříznout květiny

Jak které řezané květiny zařezat?

Pokud dostanete k narozeninám, k svátku nebo k výročí nějakou květinu, jistě vám udělá radost. Vy však následně neuděláte radost té květině, protože ji bez jakékoliv úpravy a péče dáte do vázy, kde vám bohužel do druhého dne umře. Není se čemu divit, že kytička přežila jenom takovou chvilku.

Číst celé
Drátkování řezaných květin

Drátkování řezaných květin

Vyhněte se drátkování květin, pokud to není nutné!

Když nakupujete v květinářství, jistě vás nejdříve nadchne ta neskonalá krása jednotlivých řezaných květin, z nichž byste si chtěli nejraději uvázat jednu obrovský pugét, který si necháte doma ve váze.

Číst celé
Vánoční kytice

Vánoční kytice

Připravili jsme nové Vánoční kytice

Typická barva pro Vánoční kytice

Připravili jsme novou sekci Vánoce , do které jsme připravili tematické Vánoční kytice. Jak všichni víme tipickou vánoční barvou je pro mnoho lidí červená. Právě proto jsme připravili kytice laděné převážně do červené barvy. Složení Vánočních kytic může být rozmanité, od klasických červených růží po netypické ale krásné Amarylisy.

Číst celé
Kytice 100 růží? Proč ne! ( více ... )

Kytice 100 růží? Proč ne! ( více ... )

Proč si někdo objedná kytici 100 růží?

Důvody jsou jednoduché, jestliže si někdo objedná doručení kytice 100 růží jsou v zásadě důvody dva. Ten první je když chce někdo ohromit svou blízkou osobu a vyjádřit ji lásku kyticí. Ten druhý využívají lídé kteří provedli opravdu veliký průšvih :-)

 

Číst celé
Zlatá plaketa v doručování květin od Heureky právě dosažena  (více ...)

Zlatá plaketa v doručování květin od Heureky právě dosažena (více ...)

Musíme Vám s potešením oznámit že jsme právě získali zlatou plaketu od největšího porovnávače cen pro eshopy a recenzí zákazníků v ČR. Získali jsme ji za rozvoz květin v Praze a jejím blízkém okolí.

Číst celé
Svatební výzdoba Richterova vila ( více ... )

Svatební výzdoba Richterova vila ( více ... )

V sobotu 17.10.2015 jsme realizovali svatební květinovou výzdobu v Richterově vile v Praze. Je to opravdu nádherné prostředí. Celá Praha je jako na dlani. Svatební obřad v takovémto prostředí je opravdu nevšední záležitostí. Tato svatební výzdoba byla laděna do bílo oranžové barvy. Použity byly jemně oranžové růže doplněny bílou eustomou a svěží zelení. Součástí výzdoby byla výzdoba interieru vily kde jsme připravili na svatební stůl aranžmá do skleněných kulatých nádob. V exterieru byl vyzdoben svatební oblouk a židle pro svatebčany. Pro něvěstu a ženicha jsme realizovali kompletní svatební květinovou výzdobu.

Číst celé
Není srdce jako srdce zkuste to naše květinové ( více ... )

Není srdce jako srdce zkuste to naše květinové ( více ... )

Již jste někdy viděli květinové srdce? Do nabídky jsme zahrnuli květinové srdce které je možné vyaranžovat z libovolných květů.

Číst celé
Podzimní kytice jsou v nabídce ( ... více )

Podzimní kytice jsou v nabídce ( ... více )

Vzhledem k tomu, že jsme se rozhodli přinášet našim zákazníkům pravidelně kytice dle ročního období, tzn. že na každé roční období připravíme vždy tematické kytice přidáváme první kytici která se týká podzimního období které právě začalo. 

Číst celé
Je na světě další svatební květinový set ( více ... )

Je na světě další svatební květinový set ( více ... )

Svatební Expo 2015 se rychle blíží a my jsme v plné přípravě na tento největší svatební veletrh v ČR. Pro velký úspěch předchozích květinových setů přidáváme další set a to je set č.5. Tento set se skládá z velice oblíbených květin a to jsou fialové kaly doplněné Hypericem. Tuto kombinaci mají naše nevěsty velice rády a proto jsme se rouhodli ho zařadit do svatebního katalogu pro rok 2015 - 2016. 

Číst celé
Něco málo o modrých růžích - Modré růže jsou netradiční ( více ... )

Něco málo o modrých růžích - Modré růže jsou netradiční ( více ... )

Do naší nabídky jsme zařadili také netradiční kytice modrých růží. Víte jak vznikají modré růže? Vše o způsobu a postupu při vytváření kytice modrých růží se dozvíte v tomto článku. V případě že budete chtít doručit modré růže kamkoliv v Praze a okolí můžete si je objednat zde.

Číst celé
Růže přímo z Ekvádoru zařazeny v naší nabídce rozvozu květin ( více ... )

Růže přímo z Ekvádoru zařazeny v naší nabídce rozvozu květin ( více ... )

Absolutní novinka ve světě řezaných květin právě v naší nabídce. Ekvádorské růže jsou hitem dnešní doby, mají veliké květy, krásné barvy a hlavně dlouhou výdrž.

Číst celé
Nová kolekce svatebních květin se připravuje ( více ... )

Nová kolekce svatebních květin se připravuje ( více ... )

Právě v těchto chvílích fotíme novou kolekci svatebních květin pro sezonu. Přikládáme malý vzorek z nového katalogu.

Kompletní nabídku naleznete na našem svatebním webu www.flora-svatby.cz


Celý team flora-květiny.

Číst celé