RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Lednové aranžmá květin

Leden, měsíc květinových příležitostí

I když během zimních měsíců sezóna čerstvým květinám moc nepřeje, rozhodně to neznamená, že by byl leden měsícem bez čerstvých květin. Naopak, zkuste se zamyslet jak můžete pracovat s tím, co už dost možná máte k dispozici. Existuje spousta způsobů a možností jak na čerstvých květinách ušetřit, ale přitom se nešidit. Stačí být trochu kreativní a rozhlédnout se kolem, možná většinu potřebných květinových dekorací už máte, teď pouze stačí s nimi správně naložit. A jak? Přesně na to se podíváme v dnešním článku.

 

Odstraňte vánoční dekorace

I když se možná ještě nebudete chtít rozloučit s vánočním stromečkem, přece jenom užíváme si ho pouze pár týdnů v roce, můžete sundat alespoň ostatní vánoční dekorace, které jste aranžovali s dostatečným vánočním předstimem. Navíc v období po Vánocích už nikdo z nás nemá moc pomyšlení na vánoční náladu a dekorace, a proto mnohem raději volíme zimní, jemnější a elegantnější dekorace, které v nás neevokují tolik sváteční náladu. Místo červených, bílých a tmavě zelených motivů se raději porozhlédněte po bílé, modré nebo stříbrné barvě, které sluší zimním dekoracím a navíc si je můžete užívat až do doby, kdy se venku začne oteplovat a na našich zahrádkách se začnou objevovat první znaky jara v podobě narcisů, sněženek a dalších vítačů jara. Navíc pokud dekorace v bílé, modré nebo v dalších blyštivých barvách již máte, nestrávíte ani příliš mnoho času nad dekorováním. Pouze se snažte vyhnout ikonickým postavičkám symbolizující Vánoce.

 

Přetransformujte slavnostní květiny

Pokud hledáte levnější varianty čerstvých květin pro novoroční dekorace, zkontrolujte květiny, které jste pořizovali na slavnostní vánoční dekorace a popřemýšlejte jak s nimi můžete dále naložit, pokud jsou ještě v dobrém stavu. Máte-li například dekorace složené z červeno-bílých květů, zkuste odstranit červené květy a ponechat pouze menší bílé aranžmá, které můžete doplnit například zelenými výplňovými listy. Nemusíte nutně červené květy vyhazovat, zkuste je využít pouze do nového aranžmá a vytvořte si tak útulnou dekoraci například do vaší ložnice, nebo koupelny, tedy do místností, které ve vás evokují relax a pohodu. Můžete je navíc doplnit dalšími doplňky jako jsou například šišky, většivičky nebo suché trávy. Aby tyto přírodní věci získaly trochu zimního nádechu, můžete je jednoduše přestříkat na bílou nebo stříbrnou barvu a hned budete mít krásné povánoční aranžmá hotové.

 

Využijte možností umělého sněhu

Ačkoliv to často za okny jako pravá zima opravdu nevypadá a většinou vidíme spíše šedivé mraky, dým stoupající z komínů, i přesto si zimu můžete přinést doslova k vám domů. Opravdu  každou dekoraci můžete ozimnit, stačí přidat jednoduché bílé akcenty, trochu sněhu, bílých stužek a najednou máte nádhernou mrazivou dekoraci, která vám sníh a zimní atmosféru bude připomínat alespoň doma.

 

Světýlka ještě neodstraňujte

K vánocům světýlka rozhodně patří a nemusíte se jich vzdávat ani v dalších zimních měsících. Dlouhé noci nás i přes jejich pozvolné zkracování stále čekají, proto je dobré si přinést alespoň trochu příjemné atmosféry pomocí světýlek, které ji rozhodně pomohou navodit. Nebojte se světýlka zakomponovat také do samotných dekorací, které díky nim doslova ožijí!

 

Pokud se u vás po Vánocích nenajdou žádné květiny, které můžete zrecyklovat do dalších zimních aranžmá, pořád můžete vytvořit zcela nové kousky. Nebojte se hledat inspiraci v přírodě a s trochou úprav si ji přinést přímo domů. Jak jsme již psali výše, častokrát si vystačíte pouze s obyčejnými větvičkami a trochou spreje.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KAROLIN

KVĚTINOVÝ KOŠ KAROLIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ  RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PLNÝ RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PLNÝ RŮŽÍ

KOŠ RUDÝCH RŮŽÍ

KOŠ RUDÝCH RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LUXUS

KVĚTINOVÝ KOŠ LUXUS

KVĚTINOVÝ KOŠ EXTRA

KVĚTINOVÝ KOŠ EXTRA
Nové

KVĚTINOVÝ KOŠ EXTRA + MERCI 250g

KVĚTINOVÝ KOŠ EXTRA + MERCI 250g

KVĚTINOVÝ KOŠ LENY

KVĚTINOVÝ KOŠ LENY

KVĚTINOVÝ KOŠ KISS

KVĚTINOVÝ KOŠ KISS

KVĚTINOVÝ KOŠ SENDY

KVĚTINOVÝ KOŠ SENDY

KVĚTINOVÝ KOŠ SISI

KVĚTINOVÝ KOŠ SISI

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

KVĚTINOVÝ KOŠ KODI

KVĚTINOVÝ KOŠ KODI

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

KVĚTINOVÝ KOŠ PETI

KVĚTINOVÝ KOŠ PETI

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVI

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVI

KVĚTINOVÝ KOŠ DEBIE

KVĚTINOVÝ KOŠ DEBIE

KVĚTINOVÝ KOŠ ALEX

KVĚTINOVÝ KOŠ ALEX

KVĚTINOVÝ KOŠ LARY

KVĚTINOVÝ KOŠ LARY

KVĚTINOVÝ KOŠ AFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ AFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ MIX RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ MIX RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ FANNY

KVĚTINOVÝ KOŠ FANNY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Čtverečková zahrádka

Čtverečková zahrádka

Jak na čtverečkovou zahrádku

Slyšeli jste někdy pojem čtverečková zahrádka? Ne? Nevadí, pravděpodobně nebudete jediní, přitom určitě ve vašem povědomí obrazec tohoto zahradničení bude. Jedná se o stále populárnější formu zahradničení, která je ideální pro menší zahrady. Čtverečková zahrádka se vám navíc odmění snadnou údržbou, ale stejnou radostí ze sklizně, jako zahrádka normální. Čtverečkovou zahrádku navíc můžete najít pod více pojmy, nejčastěji se setkáte se čtvercovým záhonem nebo pěstování ve čtvercích. Největší boom tato metoda získala v 90. letech minulého století, kdy vyšla kniha v anglickém jazyce Square Foot Gardening, kterou si pořídilo více než 2,5 milionu zahradníků po celém světě. Otázkou zůstává, co je na této čtvercové metodě tak revoluční, že pobláznila doslova celý svět? Pojďte se společně s námi v dnešním článku podívat na benefity čtvercové zahrádky, kterou si může dovolit mít téměř každý!

 

Číst celé
Sedm jednoduchých způsobů, jak zachránit vodu pro vaši zahradu

Sedm jednoduchých způsobů, jak zachránit vodu pro vaši zahradu

Tipy jak zachránit vodu ve vaší zahradě

 

V poslední době je voda velkým tématem. A není se vůbec čemu divit! Na některých místech na světě je vody příliš, kdežto jinde zase doslova trpí suchem. Například lidé v Kalifornii zažívají nejhorší sucha za poslední století, naopak lidé v New Yorku jsou svědky opačného jevu, kde hladina moře stoupá tak rychle, že by se z New Yorku za pár desítek let mohla stát doslova moderní verze ztraceného města Atlantis. V tento moment je na místě si položit otázku, můžeme tomu my, jako jednotlivci, nějak pomoci? Samozřejmě že můžeme! I malý podíl se počítá a studie ukazují, že 50 až 80 procent vody v domácnosti lze recyklovat jako šedou vodu. Což vám pomůže vytvořit skutečně velké úspory.

Číst celé
Jak naložit s okvětními lístky růží

Jak naložit s okvětními lístky růží

Využití okvětních lístků růží

Mnoho z nás si jistě už nejednou nechalo usušit kytici růží. Není se čemu divit, komu by nebylo líto jen tak vyhodit nádhernou kytici růží, když si ji může užít ještě v sušené verzi, nebo ne? Ovšem po usušení často nastává otázka, jak s kyticí a sušenými okvětními lístky dále naložit. S různými symbolickými významy růží, můžete velmi snadno potěšit vaše blízké v jakékoliv situaci. Ať už chcete vyjádřit vaše vášnivé city a zamilovanost, platonickou lásku nebo oslavit speciální momenty, růže budou vždy ideálním květem, který vás v každé situaci podrží. Jakmile ale usušíte vaši kytici růží, najednou se dostanete do fáze, kdy nevíte, co teď. Na jednu stranu je vám ji škoda ihned po usušení vyhodit, na druhou stranu, co s nimi? V dnešním článku vám prozradíme hned několik tipů, jak můžete dále naložit s usušenými růžemi a získat z nich maximum.

Číst celé