RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 777 993 844
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květinový box

Květiny v květinovém boxu

Originalita v květinovém světě nezná meze v poslední době se stále častěji můžete setkat s takzvanými květinovými boxy, které působí velmi luxusním dojmem. Jednoduše řečeno jedná se o květiny naaranžované do krabice, která pro ně funguje jako váza s vodou. Možná vás zajímá, jak dlouhá je životnost květinových boxů, jak udržovat boxy krásné, nebo zkrátka jen chcete zjisti, zda je se je o to pravé ořechové pro vás. A právě květinovým boxům jsme věnovali dnešní článek.

 

 

Jak to funguje?

Základem květinového boxu je krabice, v níž jsou umístěné květiny. Aktuálně trh nabízí nespočet velikostí, barev a také tvarů krabic. Zde samozřejmě platí přímá úměra, čím větší krabice, tím více květin a o to vyšší cena. Můžete najít krabice s pár květy, ale také krabice se stovkami růží.

Základem vzhledu krabice je kvalitní a vzhledný potisk, který bude ladit s vašimi květy. Co se týče funkčnosti krabice, mezi nejdůležitější aspekty patří rozhodně dno krabice, kde je umístěna nepromokavá hmota, která zabrání protečení vody. Může se jednat o celofán nebo i drobný upravený květináč, přizpůsobený tvaru krabice. Mezi opravdu nejdůležitější složku samotného boxu je aranžovací hmota, v níž jsou umístěny květiny. Při výběru květinového boxu by právě aranžovací hmota měla být jedním z hlavních indikátorů při nákupu. Vždy volte kvalitní hmotu, v níž květiny drží pevně a nepromokne. Hmota funguje na principu houby, kdy nasákne všechnu potřebnou vodu, kterou následně zásobuje květiny. Hmota se také namáčí do speciálního roztoku, který obsahuje desinfekční a výživovou složku, pro zajištění co nejlepší péče květinám.

 

Výběr květin

Květinové boxy nejsou nijak druhově omezeny. Nejčastěji najdete květinové boxy plné růží všech barev, to ovšem není pravidlo! Může použít libovolné květiny jako například tulipány, pivoňky, chryzantémy, gerbery a další. Květiny do boxu by měly být co nejvyšší kvality, což by se mělo odrazit na jejich životnosti, která se pohybuje v rozmezí od 8 do 14 dnů v závislosti na vaší péči a také na volbě květin.

V dnešní době najdete také nepřeberné množství různě tematických boxů, které mohou obsahovat například tvary srdce vyskládané růžemi, nebo vaše iniciály či věk oslavence. Existují také speciálně upravené květinové dárkové boxy v nichž je speciálně upraveno místo na dárek.

 

Údržba květinového boxu

Zde vás čeká příjemná zpráva! Péče o květinový box je ještě snadnější než o květiny ve váze, nutno ale počítat s tím, že životnost boxu může být o trochu kratší, než je tomu u běžných kytic. Starost o květiny v boxu spočívá zejména v přilévání malého objemu vody (100-150ml) do volných míst mezi květinami. Vodu rozmíchejte s desinfekčním a výživovým roztokem, pro co největší efekt. Dejte si jenom pozor, abyste krabičku s květinami nepřelili. Květinový box postavte mimo přímé sluneční světlo a vyvarujte se horkému vzduchu.

 

Vyrobte si vlastní box!

Pokud rádi tvoříte, není nic jednoduššího než si vyrobit svůj vlastní květinový box. K výrobě budete potřebovat krabici na květiny, kterou seženete volně na internetu, nebo v obchodech s dekoracemi, zde je dobré dbát na kvalitu, nechcete přece aby se po jednom zalití celá krabice rozmočila. Následně budete k výrobě potřebovat aranžovací hmotu a dezinfekční a výživový roztok, obojí seženete ve větším květinářství nebo domácích potřebách. A samozřejmě to nejdůležitější – čímž jsou samotné květiny! Je dobré si předem rozmyslet barvy a jednotlivé druhy květin, práce s čerstvými květy bude náročnější než s umělými. Pokud jste začátečník, doporučujeme si nejprve výrobu dekorace vyzkoušet s umělými květinami a poté přejít k čerstvým květinám. Je dobré mezi květiny zakomponovat trochu zeleně nebo nevěstin závoj, který celý box krásně doladí. Pokud chcete ještě více zaexperimentovat, můžete ke květinám přidat také bonbony nebo další drobné dekorace.

 

Ať už plánujete darovat kytici k narozeninám, nebo jen tak pro radost, zkuste tentokrát zvolit originálnější volbu ve formě květinového boxu – obdarovaného tím zajisté překvapíte!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

SRDCE PLNÉ RŮŽÍ

SRDCE PLNÉ RŮŽÍ
láska

OKVĚTNÍ LÍSTKY RŮŽÍ

OKVĚTNÍ LÍSTKY RŮŽÍ
láska

RUDÉ RŮŽE V KRABICI

RUDÉ RŮŽE V KRABICI
Nové

BÍLÉ RŮŽE V KRABICI

BÍLÉ RŮŽE V KRABICI
Nové

KVĚTINA V KRABICI

KVĚTINA V KRABICI
NÁŠ TIP

KYTICE BEATA V KRABICI

KYTICE BEATA V KRABICI

KYTICE AMORE V KRABICI

KYTICE AMORE V KRABICI
láska

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

RŮŽE A GERBERY V KRABICI

RŮŽE A GERBERY V KRABICI

ROMANTICKÉ SRDCE RŮŽÍ

ROMANTICKÉ SRDCE RŮŽÍ

MODRÉ A BÍLÉ RŮŽE V KRABICI

MODRÉ A BÍLÉ RŮŽE V KRABICI

BAREVNÁ KYTICE V KRABICI

BAREVNÁ KYTICE V KRABICI

KYTICE FOLY V KRABICI

KYTICE FOLY V KRABICI

KYTICE SOFIE V KRABICI

KYTICE SOFIE V KRABICI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Význam darování květin

Význam darování květin

Historie významu věnování květin

Ať už darujete jeden jediný květ, nebo obrovskou kytici, může to znamenat různé. Od vyjádření lásky, vzpomínku na významný moment, omluvu, podporu nebo jenom milé gesto pro hezčí den. Už od nepaměti hrají květiny významnou roli v našich životech a jsou součástí téměř každé oslavy či významnější události. Jsou nádherným darem i gestem, pokud nám na někom záleží. I když se v mnohých kulturách mohou významy květin a jejich tradic mění, zůstávají součástí lidské komunikace a našich zvyků.

Číst celé
Kytice přímo pro Vás

Kytice přímo pro Vás

Kytice přímo pro vaši osobnost

Nevěříte, že existuje kytice přímo šitá na míru vaší osobnosti? Možná tedy budete příjemně překvapeni. Až budete kupovat kytici pro vaše kamarády, známé nebo příbuzné, je vhodné si uvědomit, že různé druhy květin přitahují různé lidské osobnosti. Pokud tedy například opravdu netušíte, jaká je oblíbená květina vašeho příjemce stačí trochu popřemýšlet o jeho osobnosti, vlastnostech a zájmech a možná právě trefíte jeho vyvolenou! V dnešním článku si představíme hned několik květin, které korespondují s jednotlivými osobnostmi.

Číst celé
Symbolika Slunečnic

Symbolika Slunečnic

Význam a symbolika slunečnic

Zářivé, svěží a plné radosti, přesně tyto tři přirovnání krásně shrnují slunečnice, které jsou považovány za květy plné radosti, léta a štěstí. Jakmile si jen na chvíli v hlavě vybavíme pole plná zářivě žlutých slunečnic pomalu otáčejících se za sluncem, zahřejí nás vzpomínky na horké letní dny, plné dlouhých dnů a příjemně teplých večerů. Slunečnice, neboli Helianthus je složeno ze dvou řeckých slov - helios, což znamená slunce a anthos, neboli květ, což jasně popisuje onen známý točivý pohyb slunečnic za zářícím sluncem.

Číst celé