RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květinový box

Květiny v květinovém boxu

Originalita v květinovém světě nezná meze v poslední době se stále častěji můžete setkat s takzvanými květinovými boxy, které působí velmi luxusním dojmem. Jednoduše řečeno jedná se o květiny naaranžované do krabice, která pro ně funguje jako váza s vodou. Možná vás zajímá, jak dlouhá je životnost květinových boxů, jak udržovat boxy krásné, nebo zkrátka jen chcete zjisti, zda je se je o to pravé ořechové pro vás. A právě květinovým boxům jsme věnovali dnešní článek.

 

 

Jak to funguje?

Základem květinového boxu je krabice, v níž jsou umístěné květiny. Aktuálně trh nabízí nespočet velikostí, barev a také tvarů krabic. Zde samozřejmě platí přímá úměra, čím větší krabice, tím více květin a o to vyšší cena. Můžete najít krabice s pár květy, ale také krabice se stovkami růží.

Základem vzhledu krabice je kvalitní a vzhledný potisk, který bude ladit s vašimi květy. Co se týče funkčnosti krabice, mezi nejdůležitější aspekty patří rozhodně dno krabice, kde je umístěna nepromokavá hmota, která zabrání protečení vody. Může se jednat o celofán nebo i drobný upravený květináč, přizpůsobený tvaru krabice. Mezi opravdu nejdůležitější složku samotného boxu je aranžovací hmota, v níž jsou umístěny květiny. Při výběru květinového boxu by právě aranžovací hmota měla být jedním z hlavních indikátorů při nákupu. Vždy volte kvalitní hmotu, v níž květiny drží pevně a nepromokne. Hmota funguje na principu houby, kdy nasákne všechnu potřebnou vodu, kterou následně zásobuje květiny. Hmota se také namáčí do speciálního roztoku, který obsahuje desinfekční a výživovou složku, pro zajištění co nejlepší péče květinám.

 

Výběr květin

Květinové boxy nejsou nijak druhově omezeny. Nejčastěji najdete květinové boxy plné růží všech barev, to ovšem není pravidlo! Může použít libovolné květiny jako například tulipány, pivoňky, chryzantémy, gerbery a další. Květiny do boxu by měly být co nejvyšší kvality, což by se mělo odrazit na jejich životnosti, která se pohybuje v rozmezí od 8 do 14 dnů v závislosti na vaší péči a také na volbě květin.

V dnešní době najdete také nepřeberné množství různě tematických boxů, které mohou obsahovat například tvary srdce vyskládané růžemi, nebo vaše iniciály či věk oslavence. Existují také speciálně upravené květinové dárkové boxy v nichž je speciálně upraveno místo na dárek.

 

Údržba květinového boxu

Zde vás čeká příjemná zpráva! Péče o květinový box je ještě snadnější než o květiny ve váze, nutno ale počítat s tím, že životnost boxu může být o trochu kratší, než je tomu u běžných kytic. Starost o květiny v boxu spočívá zejména v přilévání malého objemu vody (100-150ml) do volných míst mezi květinami. Vodu rozmíchejte s desinfekčním a výživovým roztokem, pro co největší efekt. Dejte si jenom pozor, abyste krabičku s květinami nepřelili. Květinový box postavte mimo přímé sluneční světlo a vyvarujte se horkému vzduchu.

 

Vyrobte si vlastní box!

Pokud rádi tvoříte, není nic jednoduššího než si vyrobit svůj vlastní květinový box. K výrobě budete potřebovat krabici na květiny, kterou seženete volně na internetu, nebo v obchodech s dekoracemi, zde je dobré dbát na kvalitu, nechcete přece aby se po jednom zalití celá krabice rozmočila. Následně budete k výrobě potřebovat aranžovací hmotu a dezinfekční a výživový roztok, obojí seženete ve větším květinářství nebo domácích potřebách. A samozřejmě to nejdůležitější – čímž jsou samotné květiny! Je dobré si předem rozmyslet barvy a jednotlivé druhy květin, práce s čerstvými květy bude náročnější než s umělými. Pokud jste začátečník, doporučujeme si nejprve výrobu dekorace vyzkoušet s umělými květinami a poté přejít k čerstvým květinám. Je dobré mezi květiny zakomponovat trochu zeleně nebo nevěstin závoj, který celý box krásně doladí. Pokud chcete ještě více zaexperimentovat, můžete ke květinám přidat také bonbony nebo další drobné dekorace.

 

Ať už plánujete darovat kytici k narozeninám, nebo jen tak pro radost, zkuste tentokrát zvolit originálnější volbu ve formě květinového boxu – obdarovaného tím zajisté překvapíte!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

SRDCE PLNÉ RŮŽÍ

SRDCE PLNÉ RŮŽÍ
láska

TULIPÁNY + KRABICE + VODNÍ BALENÍ

TULIPÁNY + KRABICE + VODNÍ BALENÍ
Nové

OKVĚTNÍ LÍSTKY RŮŽÍ

OKVĚTNÍ LÍSTKY RŮŽÍ
láska

RUDÉ RŮŽE V KRABICI

RUDÉ RŮŽE V KRABICI
Nové

BÍLÉ RŮŽE V KRABICI

BÍLÉ RŮŽE V KRABICI
Nové

TULIPÁNY+FREZIE V KRABICI

TULIPÁNY+FREZIE V KRABICI
JARO

KVĚTINA V KRABICI

KVĚTINA V KRABICI
NÁŠ TIP

KYTICE BEATA V KRABICI

KYTICE AMORE V KRABICI

KYTICE AMORE V KRABICI
láska

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

RŮŽE A GERBERY V KRABICI

ROMANTICKÉ SRDCE RŮŽÍ

MODRÉ A BÍLÉ RŮŽE V KRABICI

BAREVNÁ KYTICE V KRABICI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Citáty o lásce vhodné k Valentýnu

Citáty o lásce vhodné k Valentýnu

Zamilované citáty k Valentýnu

Valentýn za dveřmi! Už jste přemýšleli čím tento rok rok uděláte radost vaší drahé polovičce? Budou to květiny, čokoláda nebo romantická večeře při svíčkách? Ať už zvolíte cokoliv, ke každému ze zmíněných darů můžete ještě přidat drobné milostné přání v podobě citátu o lásce. Pokud máte básnického ducha, určitě si můžete vymyslet právě to vaše, které může reflektovat třeba vaši zamilovanou cestu do tohoto momentu. Pokud ale trochu tápete a zrovna si netroufáte na skládání básní, připravili jsme pro vás několik zamilovaných citátů, které bezpochyb chytnou za srdce a sdělí přesně to, co si přejete! Můžete je přidat například ke kytici růží, či jiných květin nebo nechat jako vzkaz při odchodu do práce. Ať už zvolíte jakoukoliv cestu, jedno je jisté - ženy citáty a básničky milují, takže rozhodně nešlápnete vedle!

Číst celé
Oblíbené květiny na Valentýna

Oblíbené květiny na Valentýna

5 oblíbených valentýnských květin

 Valentýn se nám nezastavitelně blíží a s ním i nápady na dárky co darovat vaší drahé polovičce, nebo taky mamince, sestře či kamarádce. Valentýn je u nás svátek všech zamilovaných, nicméně proč zrovna na Valentýna neudělat radost i někomu blízkému, kdo by se naopak během tohoto období mohl cítit osamělý? Reklamy, rádia, časopisy a internet pojali Valentýn jako skvělou příležitost na masovou komerční akci, pokud se chcete držet ale při zemi a zároveň udělat vaší polovičce nefalšovanou radost, květiny jsou vždy ta správná volba. Vykouzlí úsměv každé ženě a to ať už se budete držet tradičních rudých růží, nebo zvolíte nějakou méně tradiční kombinaci. S kyticí květin na Valentýna nikdy nešlápnete vedle. Pojďme si dnes představit 5 nejoblíbenějších květin, které se patří mezi nejprodávanější na Svátek svatého Valentýna.

Číst celé
Burza květin

Burza květin

Květinová burza v nizozemském Aalsmeer

 

Nizozemí je celosvětově známé pro své tulipány. Ovšem nejen tulipány jsou zde květinovými vůdci. Nikde jinde na světě totiž nenajdete tak speciální místo jako tady, kterým nic jiného než vyhlášená květinová burza Aalsmeer. Sklady plné vonících květin nekonečné škály barev ze všech koutů světa doslova pod jednou střechou. Nedočkaví obchodníci intenzivně bojující o každou sekundu, ano, přesně to všechno skrývá toto místo. Pojďte s námi nahlédnout pod pokličku květinové burzy.

Číst celé