RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

 Jak překonat zimní chmury květinami

 

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci, zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

 

V teplejších měsících květiny považujeme téměř za samozřejmost. Svěží zahrady a zelené stromy nás obklopují téměř všude kolem nás. V zimě nám však přítomnost zeleně, živých rostlin nebo svěží kytice barevných květů může doslova změnit náladu z nuly na sto! Ve vědeckých studiích  a dalších méně oficiálních výzkumech bylo prokázáno, že přítomnost zeleně a květin nám zlepšuje náladu, snižuje depresi a navozuje pocit radosti a pohody.

 

Květiny nejen doma


Ať už zimní květinová síla pochází ze zahradního skleníku nebo z dárku v podobě řezaných růží ve váze, radost a spokojenost, kterou pocítíte, je těžko překonatelná. Slyšeli jste někdy o Duchennově úsměvu? O úsměvu bez přetvářky? Obrovský a jasný, který rozzáří celou vaši tvář. Výzkumníci zjistili, že lidé při obdržení květin věnují "Duchennův" úsměv častěji než u jakéhokoli jiného druhu dárku. A co víc, doprovodný pocit spokojenosti vydrží až po dobu tří dnů. U vás doma si Duchennovy úsměvy vypěstujte výzdobou pomocí pokojových rostlin a barevných květin. Na zahradě sice zrovna nic neroste, ale můžete si dopřát několik malých kytic z květinářství a doplnit je sezónní zelení, jako je hořec, eukalyptus nebo břečťan. Když vám kytice začne vadnout, rozhodně ji nevyhazujte celou! Místo toho vyberte květiny, které vykazují ještě nějaké známky života a zkombinujte je se zajímavými větvičkami, které můžete najít na procházkách kouzelnou zimní krajinou. Květiny vám budou přinášet radost dvakrát tak dlouho.

 

Pokojové rostliny jsou fantastickým způsobem, jak zahnat zimní chmury. Na výběr jsou stovky rostlin a jejich aranžování na okenní parapety, police nebo na oživení zákoutí v závěsných květináčích vás bude rozhodně bavit. Vyhraďte si speciální místo pro květináče s kapradinami a palisandry. Pro drobné květináče se sukulenty vyčleňte místo na rustikálním dřevěném podnosu nebo je zavěste do makraméových držáků na rostliny u oken. Rostliny poskytují lidem radost už miliony let a my se instinktivně s květinami v našem okolí cítíme lépe.

 

Květiny u vás doma


Obklopte se tuto zimu svěžími zelenými pokojovými rostlinami. Připravili jsme si pro vás seznam, který obsahuje snadno pěstovatelné rostliny, a kterým se bude dařit ve většině podmínkách.

 

ZZ rostlina

Velká rostlina připomínající strom, která vypadá báječně vedle pohovky nebo v předsíni.

 

Hoya

Nápadná rostlina, který má vskutku tuhý kořínek a produkuje malé, voňavé květy. Umístěte pod ni talířek s vodou a štěrkem, aby měla k dispozici trochu vlhkosti.

 

Panenská kapradina

Její světlé a krajkové listy mohou vypadat křehce, ale panenská kapradina bude velmi spokojená při slabém osvětlení a v chladnějším podnebí.

 

Sansevieria

Tato "architektonická" rostlina vypadá nádherně v moderně zařízených prostorách.

 

Kaktusy a sukulenty

Pravděpodobně nejoblíbenější pokojové rostliny všech dob, sukulenty jsou téměř nezničitelné a jako dekorace velmi univerzální.

 

Scindapsus Pictus 'Exotica'

Ohromující srdčité listy se stříbrnými znaky na této popínavé rostlině udělají dojem v ložnici nebo i v koupelně.

 

Filodendrony


Jedny z nejodolnějších pokojových rostlin! Na výběr budete mít jak z popínavých, tak i nepopínavých odrůd.

 

Zeleň opravdu pro každého


Zahradní přístřešky a skleníky jsou ideálním řešením pro obyvatele oblastí s dlouhými a chladnými zimami. Nejenže udržují spojení lidí s jejich dvorky a zahradami po celý rok, ale také pomáhají pěstovat a chránit rostliny. Zima je ideálním obdobím pro plánování zahrady na příští sezónu a někdy i samotné plánování poskytuje duševní spokojenost. Jak? Jednoduše tím, že si představíte masy barevných květin, které se ihned po skončení zimních mrazíků objeví ve vašich květináčích a řezaných zahradách. To, že venku mrzne neznamená, že se musíte obejít bez květin a zeleně. Ve skutečnosti pro vás může být zimní zahradničení velmi uklidňující a uspokojivou činností. Navíc vám poskytne skvělý náskok na jaro a léto.

 

Přinášíme vám trik, jak se po celou zimu obklopit květinami: pěstujte muškáty. Téměř po celý rok kolem sebe můžete mít nádherně barevné muškáty v zářivě růžových a fialových barvách. Je to jednoduché, vaše muškáty nechte přezimovat v květináčích v kůlně nebo u vás doma na chodbě a po skončení posledních mrazů je pomalu začněte aklimatizovat a připravovat na jejich další sezónu. Pečlivě je zalévejte, aby byly na jaře připraveny k výsadbě. Muškáty lze tedy  úspěšně přezimovat i u vás doma.

 

Rychlá procházka teplým skleníkem v chladném zimním dni může být přesně to, co potřebujete. Dobrou náladu si můžete udržovat také prohlížením katalogů plných barevných květin nebo fotek z vaší letní zahrady.

 

Udržujte si květinovou náladu i během zimních měsíců, kdy sice vaše zahrada zrovna nehraje nejrůznějšími barvami, nevoní po čerstvých růžích a pravděpodobně si ani nespálíte špičku nosu při pravidelném okopání a péči o květiny. Nicméně i v zimních měsících můžete velmi snadno najít radost z květin a užívat si jejich benefitů naplno, plnými doušky. Stačí pouze hledat krásu květin všude kolem nás a vaše já bude ihned spokojenější, klidnější a vyrovnanější. No vážně! Květiny umí doslova zázraky!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

VIVI SET 2

VIVI SET 2

VIVI SET 1

VIVI SET 1

VIVI SET 3

VIVI SET 3

VIVI SET 4

VIVI SET 4

FOLY SET 1

FOLY SET 1

FOLY SET 2

FOLY SET 2

FOLY SET 3

FOLY SET 3

FOLY SET 4

FOLY SET 4

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé