RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Počet květin v kytici a jejich význam - RŮŽE

Význam počtu růží v pugétu

Lidé zbožňují říkat „Miluji Tě“ pomocí růží. Ze všech květin, právě růže jsou číslem 1 ve způsobu, jak lidé vyjadřují svou náklonnost. Co jste možná ještě nezaregistrovali je, že numerologie růží hraje dodatečnou a snad i stejně tak podstatnou roli co se symboliky těchto klasických květů týče, jako jejich barva.

Uvedeme si různá čísla růží a co v tomto počtu v kytici znamenají, když se ji rozhodneme věnovat někomu pro nás vyjímečnému.

Sudý počet růží - zvyk nebo něco k zamyšlení

Samozřejmě jako u spousty věcí, i zde se můžete setkat s odlišnostmi země od země, od kultury ke kultuře. Například v Číně a východní Evropě jsou jiná pravidla, zejména ohledně sudého počtu květin, což platí logicky i pro naši zemi, a většina z nás si je toho vědoma. Sudý počet květin je určen a je považován za přijatelný pro smutné a chmurné události. Každopádně na západě se sudý počet nijak speciálně neřeší, je naprosto běžné posílat kytici se sudým počtem a ku příkladu takový pugét o 12-ti růžích je mimořádně oblíbený.

V tomto článku se tedy zaměříme na význam počtu růží - královny všech květin podle zahraničního zdroje... nechte se inspirovat!.

Co jaký počet růží znamená

1 růže

Jediná růže jednoduše symbolizuje lásku na první pohled.

Jak zřejmě tušíte, věnování jedné růžičky je velice oblíbený způsob, jak překvapit novou lásku na svátek zamilovaných (sv. Valentýn) a jeden z nejlepších způsobů, jak dát najevo vaše prohlubující se romantické city pomocí květin.

2 růže

Dvě růžičky jsou vše týkající se vzájemné lásky…pošlete dvě růže jako odpověď, pokud jste právě obdrželi jednu červenou růži. Tím dáte najevo opětované city a oddanost, kterou byste rádi v budoucím vztahu s tím druhým sdíleli.

3 růže

3 slova „Já tě miluji”…jedno slovo, jedna růže. To je jednoduchý, avšak účelný způsob, jak svému milovanému připomenout vaši oddanost. Krásné překvapení v jakékoliv fázi vztahu.

5 růží

Pět růží sděluje někomu speciálnímu ve vašem životě zprávu plnou hluboké lásky a obdivu. Říká „miláčku, jsi pro mě vše, nemohu popsat slovy, jak moc Tě miluji“.

6 růží

Pokud někomu výjimečného chcete říci „Chci být tvůj“, pugét o 6 růžích je ten správný způsob, jak to udělat.

7 růží

Pokud k někomu chováte nezkrocené city, číslo 7 je to, co to nejlépe vyjádří. Toto aranžmá sděluje příjemci růží, že jste poblázněni láskou k němu a že je to jediný člověk, na kterého neustále myslíte. Stejně tak můžeme „sedmičku“ vnímat jako číslo pravdy a moudrosti, proto není šance, aby byly vaše city s pugétem sedmi růží zpochybněny.

9 růží

9 nádherných růží v kytici vašemu partnerovi sděluje, že chcete být spolu navždy. Ano, správně, tento počet růží ukazuje, že je vaše láska věčná.

10 růží

Toto aranžmá jednoduše říká “Jsi perfektní!” Pokud je ve vašem životě pro vás někdo krásnější, než se dá vyjádřit slovy, sdělte tento kompliment pomocí těchto 10-ti růží.

12 růží

Tucet růží symbolizuje nekonečnou lásku. Číslo 12 se často objevuje v bájích a skrze civilizace a běžně značí vesmírné nekonečno. A v tomto případě nejde o výjimku...věnujte 12 růží tomu, ke komu chováte bezmeznou lásku.

13 růží

Existuje několik interpretací, co 13-ka v počtu květů značí. Jedna, na čem se zdá, že se shodlo nejvíce zdrojů je, že 13 růží je méně o romantické předehře a více o přátelském gestu. Naproti nekonečné lásce vyjádřené 12ti růžemi, vyjadřuje 13 růží spíše tradiční představu o bezmezném přátelství.

15 růží

…jde o omluvný pugét…obdarováním toho, na kom vám záleží, 15-ti růžemi je nejlepší způsob, jak říci „Omlouvám se“, bez ohledu na to, jak velký konflikt mezi vámi nastal. 

20 růží

Jestliže chcete někomu projevit, že to s nimi myslíte upřímně vážně, 20 růží vaši srdečnost řekne za vás.

A co když chcete vaši lásku překvapit pugétem s více než 20ti květinami?

25 růží

Pokud někomu věnujete 25 růží, vlastně sdělujete gratulaci k nějaké mimořádné události jako je povýšení nebo zásnuby. Hlavní myšlenka za touto kyticí je popřát příjemci hodně štěstí k tomu, co právě dělá nebo k tomu, co ho na základě této výjimečné události čeká.

36 růží

36 růží jednoduše sděluje, že si budete pamatovat ty nádherné, láskyplné okamžiky, co jste společně s obdarovávaným prožili.

40 růží

Nikoho nepřekvapí význam tohoto velkého pugétu se 40 květy, který je šifrou pro „Moje láska k tobě je skutečná“. A tak, jak to velká gesta prostě dokážou, toto bude příjemci naprosto jasné, rozhodně.

50 růží

Mimo to, že zde se už jedná o opravdu mimořádné romantické gesto, 50 růží obecně znamená bezpodmínečnou lásku nebo vysoce míněné city.

99 růží

99 květů růže sdělují, že budete svou drahou polovičku milovat do konce vašich dnů.

100 růží

Pokud už tímto gestem není jasné, že jste vaší lásce zcela oddaný, tento obrovský pugét také sděluje, že vaše láska k vašemu partnerovi bude trvat 100 let.

365 růží

Toto číslo mluví zcela samo za sebe, kdy kytice těchto rozměrů říká „Miluji tě“ a to za každý den v roce (nezapomeňte přidat jednu růži navíc, pokud se zrovna jedná o přestupný rok).

999 růží

Přirozeně toto gigantické číslo je trošku podobné 99, což v počtu květin znamená příslib nekonečné lásky. A protože toto číslo má ještě jednu devítku navíc, význam jde daleko za pozemskou rovinu a říká, že je vaše láska navždy, bude trvat až třeba do konce světa.

1001 růží

Pokud jste ochotni jít s počtem květin ještě dál, pak blahopřejeme, že jste se dostali až k tomuto číslu, které co se lásky týče přesahuje vše - věčnost a dál.

Teď si asi budete myslet, že ohledně počtu v kytici skončíme u čísla 100, nic dál není přeci možné?

Britské noviny „Daily Mirror“ uvedly článek o hluboce zamilovaném muži z Uzbekistánu, který své milované poslal 1000 růží. Tento neskutečně obrovitánský pugét byl tak velký a těžký, že jej doručovali 4 muži na plošině nákladního auta a kytici vlastně ani nemohli dostat do bytu obdarovávané ženy. Samozřejmě, mimo tento logistický problém byla kytice těžká také na mužovu peněženku, kdy tato kytice muže vyšla v přepočtu na téměř 68.000Kč.

Tento příklad ukazuje, že kytice o tisícovce růží je tak trošku nepraktická, nicméně není nemožná…láska si vždy najde svou cestu.

Ale i tak se zastavíme u čísla 1000, i když počet v kytici k darování nemá samozřejmě žádná omezení.

 

A jaký je váš oblíbený počet růží? Zkusili byste někdy darovat takový extravagantní pugét růží, napříkad s číslem 365?

Takový se už v našem květinářství dělal. Tato kytice měla v průměru 1,5metru a přiznáme se, že to je opravdový strop, který se dá zvládnout.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

PETI

PETI
láska

ZORA

KALIN

ALANIS

ALENKA

ALEX

AFNE

ANDY

COKY

EVRIL

AURORA

KONE

RONY

SUMI

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATARINA

TOLI

WHITE

KUKI

DEBIE

DIDI

SULI

EMI

COLY

VIVI

PAULA

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EVELYN

EVELYN
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽE MIX

RŮŽE MIX
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

MIX RŮŽÍ 3 BARVY

MIX RŮŽÍ 3 BARVY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

TAMI

SESTUPNÁ KYTICE RŮŽÍ

SESTUPNÁ KYTICE RŮŽÍ
láska

NORY

TAMARA

KAJA

KODI

EVA

STIL

LUCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KAROLIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Orchideje

Orchideje

Exotické orchideje, aneb co jste o nich možná nevěděli

Orchideje patří mezi jedny z nejoblíbenějších rostlin a nejvděčnějších darů, které můžete věnovat. Někdo preferuje jednotlivé květy orchidejí zakomponovat přímo do kytic, jiní je darují přímo jako celou rostlinu. Ať už darujete orchidej tak nebo jinak, rozhodně tím vykouzlíte obdarovanému úsměv na tváři.

Číst celé
Adventní věnec

Adventní věnec

Adventní věnec a jeho symbolika

Pomalu ale jistě se blíží čas Vánoc a s ním spojené tradice. Většina z nás si tento předvánoční čas neumí představit bez adventního věnce na stole, na kterém každou neděli zapálí jednu ze svíček. Málokdo už ale ví, co přesně význam adventního věnce znamená. Pojďme si tedy společně přiblížit jeho symboliku a

Číst celé
Pro květinové fanatiky a cestovatele

Pro květinové fanatiky a cestovatele

Japonsko a proslulé vistárie

Každé jaro navštěvují cestovatelé z celého světa Japonsko, aby viděli jeho světoznámé třešňové květy, ale toto období přináší několik dalších ohromujících květin, které stojí za obdiv.

Vistárie, známá v japonštině jako fuji, může být nejen druhá nejznámější květina této země, ale díky jejich schopnosti se ohýbat, vistárie neboli modrý déšť, jak je tuto květinu možné nazývat u nás, může být přeměněna v obrovské modré, růžové, fialové a bílé tunely, což připomíná procházku s kaleidoskopem na oku.

Číst celé