RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 777 993 844
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květiny pro seniory

Květiny a senioři, aneb jak jim zlepšit nejen den

Studie z univerzity Rutgers potvrzuje, že květiny jsou důležitou součástí také pro naše babičky a mají pozitivní vliv na jejich duševní zdraví, o které bychom se měli zajímat o to víc. Všichni, kteří se jakýmkoliv způsobem pohybují v květinovém průmyslu potvrdí a jsou si moc dobře vědomi, že květiny patří mezi jedny z nejlepších zlepšovačů nálady vůbec a to jak v krátkodobě, tak i v dlouhodobém horizontu. Pokud ale i přesto nevěříte a chcete důkazy, pojďme se dnes podívat blíže na zmíněnou studii, která byla věnována tématu, zabývajícím hlavní otázkou a to jaké mají květiny účinky na duševní i fyzické zdraví seniorů.

 

V současné době je například jenom v USA přes 40 milionů seniorů a toto číslo neustále roste. Se stárnutím přicházejí také méně veselé životní výzvy v podobě depresí, ztráty paměti až po sociální distancování. Jakýkoliv podnět zmírňující tyto neveselé životní příhody je pro seniory velkým přínosem. Což byla hlavní myšlenka, na kterou navázala půlroční studie, která poukázala na blahodárné účinky rostlin, které napomohly zmírnit depresi, obnovit paměť a celkově zmírnit stárnutí.

Výzkumu se zúčastnilo více než 100 seniorů, kteří byli rozděleni na skupiny ve kterých někteří z nich v různých časových intervalech dostávali květiny a jiní naopak ne. Výsledky celého výzkumu byly až těžko uvěřitelné, s pozitivním výsledkem, jak květiny dokázaly ovlivnit vyrovnání se s různými výzvami spojenými se stárnutím. Zde přinášíme několik zjištění:

Květiny pomáhají ke snížení deprese

Všichni účastníci, jež obdrželi květiny projevili opravdu výrazné zlepšení nálady. Dostavil se pocit štěstí, vděčnosti a po celou dobu, co měli vedle sebe přítomny darované květiny, seniory doprovázela pozitivní a optimistická nálada.

Květiny pomohly nastartovat krátkodobou paměť

Senioři byly počas výzkumu každý den zkoušeni pomocí úkolů, které byly zaměřeny na jejich paměť. Během doby, co měli v blízkosti květiny jejich vzpomínky najednou ožily a byly mnohem bohatší!

Květiny pomohly seniory zapojit zpět do komunity

Senioři, kteří byli obdarováni květinami se najednou mnohem aktivněji začali zapojovat do svých komunit a začali také navazovat mnohem více sociálních kontaktů. A to jak ze své sousedské komunity, tak i náboženské nebo dokonce i z řad zdravotního personálu.

Trocha čísel

●       Až 81 % seniorů potvrdilo, že po obdržení květin zaznamenali mnohem menší depresi, než předtím.

●       Až 41 % seniorů zaznamenalo mnohem aktivnější a otevřenější přístup a vyšší navázání osobních kontaktů a to nejen v rámci svého rodinného okruhu, ale také mimo něj.

●       Až 72 % seniorů, kteří obdrželi květiny, dosáhlo v paměťových testech mnohem lepších výsledků, než senioři, kteří květiny nedostali.

 

Výsledky této studie, jsou nejen skvělou zprávou jak zlepšit psychické zdraví seniorům a podpořit dlouhověkost našich babiček a dědečků. Studie by měla být zejména inspirací pro nás všechny a taky drobnou připomínkou, že bychom na naše blízké rozhodně neměli zapomínat. Zkuste si udělat tradici v podobě věnování květin vašim babičkám a dědečků a pomáhejte jim tak zůstat v dobré psychické kondici. Udržujte s nimi pravidelný kontakt a dávete jim pocit, že na ně myslíme a nezapomínáte

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ZORA

KALIN

ALENKA

ALEXANDRA

ALEX

AFNE

COKY

SELA

AURORA

KONE

BELLA

RONY

BENY

SUMI

KALIN SET

LUCI

BEATA

BEATA
láska

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATARINA

CAROL

KAMI

LARY

SELI

KLAUDI

FONDA

KUKI

DEBIE

ZUZI

JULI

KYTICE SLUNEČNIC

DIDI

SULI

EMI

ZIZU

VIVI

ADISON

SUNNY

PAULA

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EVELYN

EVELYN
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽE MIX

RŮŽE MIX
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

LONDA

KYTICE FRÉZIÍ

TAMI

VIVI SET 1

VIVI SET 3

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Doručování květin kurýrem

Doručování květin kurýrem

5 výhod pro doručování květin kurýrem

Od doby vynálezu internetu se nám život změnil hned v několika aspektech. A spolu s jeho vývojem přichází rostoucí poptávka po rychlých, pohodlných a zároveň finančně efektivních službách. Každý dnešní spotřebitel si zakládá na rychlosti, efektivnosti a hlavně na pohodlnosti. Zvykli jsme si jedním potvrzením platby v telefonu objednat jídlo až k našim dveřím, vyjít bez peněženky už není žádný problém, když jednoduše můžeme zaplatit telefonem, nebo dokonce hodinkami. A jak je to s digitálním světem v oblasti floristiky? I floristické odvětví drží krok a nezaspalo dobu, proto není žádné překvapení, že si vaše oblíbené květiny, nebo překvapení pro ostatní můžete objednat přímo z pohodlí vašeho domova a to ani nemusíte vstát z pohovky. Stále více lidí vyhledává online obchody téměř na všechny služby - a doručování květin není vyjímka.

Číst celé
Květiny Himalájí

Květiny Himalájí

Květiny Himalájí

Pokud jste alespoň trochu dobrodružná duše, aktuální situace vás určitě nemile zasáhla. Nemůžeme cestovat, nemůžeme se jen tak vydat do hor, ani za hranice bez určitých omezení. Co je ovšem stále dovoleno je si číst o vzdálených destinacích, do kterých se vám třeba jednou podaří zavítat. Konkrétně dnes se podíváme do jedné z nejdrsnějších, ale nejkrásnějších oblastí na světě, slavných zejména pro svůj nejvyšší vrchol na světě - do asijského pohoří Himaláj. Díky rozsáhlému rozložení tohoto pohoří se zde nachází hned několik různých podnebí. Na tibetské straně najdeme chladné pouště, naopak na druhé straně nás čeká pomněrně vlhké a subtropické podnebí. Přesně tento mix klimatických podmínek dává příležitost vzniku úchvatným rostlinám, které najdete v přirozeném prostředí opravdu jenom tady.

Číst celé
Jakou květinu darovat k narozeninám

Jakou květinu darovat k narozeninám

Květiny k narozeninám - jakou zvolit?

Jaké zvolit květiny k narozeninám? To je otázka, kterou jste si minimálně jednou za život položili. Jsou květiny, které říkají miluji tě, jsou květiny kterými vyjádříte vděk nebo omluvu, ale jsou tady také květiny plné radosti a oslav. A přesně tyhle jsou vhodné pro narozeninové oslavy a jiné speciální dny, věnované jenom vám. Snad nic se nedá srovnat s pocitem, který dostanete, když vám někdo věnuje květiny jen tak, pro potěšení. Existují speciální květiny, které můžete věnovat vašim nejbližším k narozeninám. Ať už je to vaše maminka, babička nebo sestra - vždy volte veselé květiny plné radosti a rozmanitosti.

Číst celé