RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Tulipány a jejich druhy

Druhy tulipánů

I přes obrovskou konkurenci jarních květin v podobě azalek, hyacintů či orsejí.. tulipány mají své vyvolené místo mezi březnovými až květnovými květinami. Jejich bohaté a pestré barvy, hedvábné lístky v elegantním vzhledu, z nich činí jednu z nejcennějších okrasných rostlin. Jejich široká škála různých druhů od nízkorostoucích až po zářící kalichy Darwinových hybridů, rozzáří na jaře bezesporu každou zahradu.

 

Darwinovy hybridy

Darwinovy tulipány patří mezi dlouhotrvající rostliny, na silných stoncích, které jsou ideální pro stříhání. Patří mezi jedny z nejlepších trvalých tulipánů, protože dokážou vydržet až několik let! Kvetou v mezidobí spolu s nejranějšími narcisy a jsou díky pevnému stonku jsou dobře odolné vůči větru a dalším nepřízním počasí. Jsou také bohaté na barvy, takže je rozhodně nepřehlédnete v žádné zahrádce.

Triumf hybridy

Triumfy tvoří nejpočetnější skupinu tulipánů zahrnující až několik tisíc odrůd, která nabízí nejširší barevnou škálu. Triumfy jsou odolné vůče neduhům jarního počasí, zejména díky svým pevným stonkům. Jsou specifické zejména pro své barevné kombinace na jednom květu, kdy syté barvy ze středu pomalu přechází do světlých okrajů. Pokud byste chtěli druh Triumfu dát do vázy, nejlepší čas kdy je můžete seřezat ze záhonu je ještě spolu s ranní rosou. Tulipán tak vydrží ve váze nejdelší možnou dobu.

Dvojité tulipány

Dlouhotrvající dvojité zdvojnásobení květů, které mohou připomínat zdvojené pivoňky. Rané odrůdy kvetou spolu s narcisy a hyacinty a jsou také ideální pro zasazení přímo do květináčů, které můžete umístit na okna či na balkon. Dejte si jenom pozor na jarní ranní mrazíky, mohly by jim totiž pěkně uškodit.

Fosteriana hybridy

Tulipány fosteriana mají neobvykle velké, dlouhé květy v bohatých barvách, které disponují  opravdu širokou barevnou škálu. Tento druh tulipánů je velmi oblíbený pro výsadbu zahrad, parků a květinových alejí zejména v Evropě. Naopak v USA se jedná poměrně o neznámou záležitost. Ideální je vysadit fosteriana tulipány spolu s narcisy, s nimiž tvoří nádherný kontrast. Pokud chcete ale dosáhnou maximálního kontrastu, zkuste je vysadit vedle fialových macešek.

Gregii hybridy

Jedná se o vytrvalé tulipány s nádherně fialovými nebo fialově pruhovanými květy, které jsou na oko atraktivní nejen v květenství ale také poté. Jsou vhodné jak do zahrad, skalek, ale také jako balkónové rostliny. Kvetou později než brzké druhy tulipánů, a to v období od dubna do května.

Kaumanovy tulipány

Jedná se o trvalky tulipánů, které začínají kvést brzy spolu s časnými narcisy. Květy se obvykle otvírají dokořán podobně jako lekníny. Některé z Kaufmanových tulipánů mají skvrnité nebo pruhované listy. Jsou to velmi kontrastní rostliny, proto jsou vhodné na oživení skalek nebo na okraje zahrádek. Zároveň je také můžete umístit do květináčů, jelikož v porovnání s ostatními tulipány se jedná o nižší druh a dorůstají maximálně do délky 15 centimetrů.

Liliokvěté tulipány

Liliokvěté tulipány dorůstají výšky až 75 centimetrů a jejich stonek patří mezi ty pevnější. Mají jednoduchý květ, který na první pohled připomíná lilii. Širší spodní část květu se pomalu s jeho výškou zužuje a konce jsou zahnuté dozadu. Kvetou spíše později, nejčastěji v dubnu až květnu. Hodí se jak na řez, tak i na záhony.

Rembrandtovy tulipány

Jedná se plnokvěté pozdní tulipány, které většinou dosahují výšky 30-50 centimetrů. Kvetou pozdě na jaře a jejich nejtypičtějším znakem je pravděpodobně žíhané a skvrnité zbarvení listů. Aby jejich květy co nejvíce vynikly, vysazují se zejména ve skupinách. Jsou také ideálními květinami přímo na řez. Nejčastěji se objevují v bílo-růžové barvě, fialovo-bílé nebo malinové a slonovinově bílé barvě.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé