RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 777 993 844
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Darování květin na Den matek

Den matek a květiny

První, stále neoficiální, Den matek byl v USA uctěn bohoslužbou 10. května 1908 po dlouhodobém boji Anny Jarvisové za jeho prosazení. Na počest své zesnulé matky, která byla milovnicí karafiátů, měla Jarvis na její památku v ruce karafiát. Až v roce 1914 prezident Woodrow veřejně prohlásil druhou květnovou neděli za oficiální národní Den matek. Od té doby jsou květiny v tento den stále žádanější. Jak jsou na tom novodobé květinové statistiky? Jaké květiny kupujeme nejčastěji, pro koho a kdo? To všechno a mnohem více se dozvíte právě v dnešním článku.

 

Statistiky prodeje květin na Den matek

A jak je to s nákupem květin na Den matek v USA dnes? Podle společnosti amerických květinářství se až celá jedna čtvrtina květin nákupu květin prodá právě na svátek matek. Nezní to až neuvěřitelně? Statistiky z roku 2010 uvádí, že až 25 % lidí pořídilo květiny na den matek, to je už je velké číslo! Přičemž na čerstvě řezané květiny připadlo 63 % z celkových nákupů, dalších 35 % bylo ve formě venkovních rostlin a o zbylých 12 % se postaraly pokojové rostliny.

A pro koho byly květiny především koupeny?

Výzkum, který byl proveden společností IPSOS - Insight FloralTrends Customer Tracking Study zjistil, že až 58 % květin, zakoupených ke Dnu matek bylo zakoupeno jako dárek pro maminky. Zhruba 28 % květin, prodaných ke Dni matek bylo věnováno manželkám a zbylých 17 % pro tchýně, na které není radno zapomínat! Údaje také potvrzují, že právě muži jsou ti, kteří více nakupují květiny jako dar ke Dni matek.

Populární květiny

Mezi nejoblíbenější květiny ke Dni matek patří zejména lilie, orchideje, tulipány, růže a kosatce. Ačkoliv tradiční růžová barva patří mezi oblíbené barvy pro kytice ke Dni matek, odvážnější kombinace se stávají stále větším trendem. Co se týče venkovních květin, mezi ty nejpopulárnější patří hlavně hortenzie, azalky a chryzantémy. Různé odrůdy hortenzií produkují nádherné květy, ale je třeba se o rostlinu dostatečně starat, aby kvetla přesně tak, jak si přejete.

Květiny na Den matek vedou

Ačkoliv jsou květiny spojovány s většinou svátečních událostí, staly se také nejčastějším darem, které ženy dostávají ke Dni matek. Nejoblíbenější jsou čerstvě řezané květiny, s kterými nešlápnete vedle snad nikdy. Obdarované dodají pocit úcty a vyjímečnosti. Pokud z jakýchkoliv důvodů nemůžete být v Den matek s vaší maminkou, zkuste využít služeb květinového kurýra, který doručí květiny přesně podle vašich představ, navíc zajistí co nejvyšší servis! Vaši maminku rozhodně tímto příjemným překvapením dostanete do kolen ještě o trochu víc, než by se dalo čekat. Další možností mimo klasicky řezané květiny jsou také nově oblíbené květinové boxy, které jsou příjemnou změnou oproti vázaným květinám.

 

V roce 2020 oslavíme den matek 10. května. Poznačte si tento den pečlivě do kalendáře, ať na vaši maminku nezapomenete!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

LILI

ALANIS

ALENKA

ALEXANDRA

AYLIN

AFNE

KYTICE TULIPÁNŮ

ANDY

COKY

ANIKA

SELA

BELLA

RONY

BENY

SUMI

KALIN SET

LUCI

BEATA

BEATA
láska

KATARINA

CAROL

KAMI

LARY

SELI

KLAUDI

FONDA

TOLI

WHITE

ZUZI

JULI

DIDI

DURI

SULI

COLY

ANDROMEDA

SCARLETT

PAULA

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EVELYN

EVELYN
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽE MIX

RŮŽE MIX
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

LONDA

KYTICE FRÉZIÍ

MIX RŮŽÍ 3 BARVY

MIX RŮŽÍ 3 BARVY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

TAMI

SESTUPNÁ KYTICE RŮŽÍ

SESTUPNÁ KYTICE RŮŽÍ
láska

NORY

VIVI SET 3

TAMARA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jarní květiny vhodné na skalku

Jarní květiny vhodné na skalku

První jarní květiny, které oživí vaši skalku

První jarní květiny jsou jako výherní žetony po nekonečné zimě. Přináší znovu radost do naší zahrady, váš výběr by se neměl zaměřit nejen na vaše oblíbence, ale na celkovou rozmanitost. A to ať už rozmanitost v druzích květin, barevných kombinacích nebo například rozmanitých výškách rostlin. Dnes si představíme hned několik rostlin, které vám pomohou hned z jara udělat vaši zahradu veselejší.

Číst celé
Jak se slaví Velikonoce ve světě

Jak se slaví Velikonoce ve světě

Velikonoce ve světě 

Pokračujeme dále ve velikonočních oslavách ve světě, dnes se podíváme trochu jižněji a nahlédneme jaké tradice a zvyky v období Velikonoc se dodržují například v Itálii, Indii, Španělku a nebo také Bulharsku.

Číst celé
Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly v Evropě

Jarní květinové festivaly po Evropě 

S blížícím se jarem přichází nejen vůně a barvy květin, ale také květinové festivaly! A že jich v Evropě není zrovna málo. Pokud jste akčnější povahy a zároveň milujete květiny, neměli byste některý z nich rozhodně vynechat. Většina se koná v Nizozemí, ovšem zabrousíme také do Belgie, Velké Británie nebo na Madeiru. Začneme tím nejznámějším, kterým je bezpochyby Keukenhof a který by měl za život každý milovník (nejen) tulipánů alespoň jednou spatřit!

Číst celé