RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 777 993 844
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Kolik květů ve svatební kytici

Kolik květin do svatební kytice

Jedna z nejčastěji kladených otázek, týkající se svatebního květinového aranžmá. Jaký počet je ideální do svatební kytice? Existuje vůbec nějaké takové číslo? Někdo možná touží po tom, získat ono magické číslo, které bude skvělým symbolem pro jejich významný den, zároveň ale nechtějí aby jejich kytice vypadala chudě, nebo naopak aby byla přeplácaná zbytečnostmi. Existuje příliš mnoho podnětů, aby se dal snadno definovat ideální počet květin do kytice. Proto si v dnešním článku přiblížíme konkrétní druhy květin, jejich velikost a také ideální poměr, který vám pomůže vytvořit vaše vysněné aranžmá.

 

Promyslete, kde všude chcete mít květiny

Na každé svatbě je mnoho možností, kde by se daly zakomponovat květiny. A zároveň má také každá svatba naprosto rozdílný rozpočet. Proto je dobré si jako startovací bod ujasnit tyto dvě základní věci a poté začít přemýšlet nad konkrétními květinami. Na začátek je dobré si vytvořit seznam prioritních míst, kde by opravdu květiny neměly chybět a které je třeba ozdobit. Napište si všechna jednotlivá místa, bez ohlednu na rozpočet. A rozhodně také nezapomeňte, že nevěstina kytice by měla být na tomto seznamu číslem jedna. Další prioritní místa jsou už jen zcela na vašich preferencích a nápadech, pro představu ale přinášíme seznam pro nejběžnější květinové dekorace.

 

●       Ženichova vonička

●       Kytice pro družičky a svědky. V tomto případě se nemusí nutně jednat o kytice, ale drobné dekorace jako jsou květinové náramky pro družičky, nebo speciální voničky pro svědky.

●       Jedna nebo dvě kytice pro nevěstu? Některé nevěsty preferují dvě kytice, přičem menší, ne tolik honosou plánují vyhazovat pro potenciální nové nevěsty.

●       Výzdoba na svatební stůl

●       Výzdoba oltáře

●       Zdobení auta pro svatebčany

 

Ujasněte si velikost a množství jednotlivých květů

I květinové aranžmá mají svoje velikosti. Proto je dobré si jednotlivé kytice rozdělit do tří kategorií přes malé, střední až po velké kytice. Jedná se zejména o květiny pro nevěstu, protože ženichova vonička a voničky pro hosty jsou vždy zahrnuty do drobných aranžmá a pro obě varianty vždy budete potřebovat pouze jeden květinový stonek, nanejvýš dva. Tyto počty se ale také mohou v průběhu plánování měnit, proto je nejlepší s nimi počítat jakmile budete mít finální počet potvrzených hostů.

Jednoduchá květina

Mnoho nevěst se rozhodlo pro svatební kytici složenou jen a pouze z jednoho květinového druhu. Mezi nejoblíbenější druhy květin pro tato jednoduchá uspořádání patří zejména pivoňky, růže nebo hortenzie. Samozřejmě tuto jednoduchou variantu kytice můžete vytvořit z jakéhokoli druhu vaší oblíbené kytky. V zásadě je dobré zvolit odolné druhy květů, aby kytice zvládla přežít celý svatební den, včetně dopravy na místo a následné celodenní manipulace. Pro letní svatby je také dobré vybrat květy, které jsou odolné vůči teplému počasí.

Konkrétní druhy květin pro svatební aranžmá


Hortenzie

Hortenzie dokáží vytvořit opravdu nádhernou a plnou kytici. Vzhledem k jejich opravdu velkým květům, nepotřebujete k výrobě kytice ani příliš jednotlivých stonků. Co se týče hortenzií a počtu jednotlivých stonků, pro malou kytici vám bohatě postačí 2-3 stonky, ze 4-5 stonků vytvoříte středně velkou kytici a na velkou si připravte 6-8 stonků. Mezi nejoblíbenější u hortenzií patří střední velikost kytice, ovšem záleží zejména na vašich preferencích. Určitě je dobré si nanečisto vyzkoušet na jednotlivý počet stonků, jaká velikost kytice vám nejvíce sedí a vyhovuje.

 

Pivoňky a zahradní růže

Tohle duo je považováno květiny se středně velkými květy. Proto pro malou pivoňkovou kytici si vystačíte s 3-4 stonky, střední kytice bude ideálně složená z 6-9 stonků a pro velkou kytici už budete potřebovat 10 až 12 stonků. Naopak růže má trochu drobnější květy než pivoňky, proto budou vyžadovat trochu více stonků pro vytvoření finálního aranžmá. Z 8-12 stonků můžete vytvořit hezkou a dostatečnou malou kytici, středně velká kytice bude složená z 18-20 stonků a pro velkou svatební kytici růží počítejte s více než 20 stonky.

 

Pro smíšené květinové aranžmá

U smíšené kytice existují tři základní prvky, které by neměly chybět. Ve středu by měly být zastoupeny fokální květy, neboli hlavní středové, poté by měly následovat sekundární květy a následně výplňové květy a listy. Už název jednotlivých květů vám snadno napoví, co bude jejich hlavní úlohou. Fokální neboli středové by měly být nejzajímavějších a hlavním prvkem celé kytice, může se jednat například o pivoňky nebo růže. Sekundární květy jsou menší květy, které by měly být sladěné s fokálními květy, může jít například o menší růžičky, nebo pryskyřník. Následně výplňové květy plní funkci výplně a dávají kytici ten pravý finální vzhled. Mezi oblíbené výplňové květy patří například nevěstin závoj, nebo voskový květ. Můžete použít také oblíbený eukalyptový list nebo pittosporum.

 

A co květinové vázy pro svatební stůl?

Počet květin, které potřebujete na ideální tvar do velké míry závisí na velikosti vázy nebo nádoby. Menší vázy většinou stačí vyplnit 10 stonky, kdežto středně velká váza se pohybuje už od 15 kusů stonků až po 20. Pokud chcete zvolit pro váš stůl velkou vázu, která bude vypadat dostatečně robustně a atraktivně, mělo by vám stačit 25-30 stonků.

 

Je nutné si uvědomit, že svatební den neznamená pouze kytice pro nevěstu ale mnohem více. Proto je dobré si předběžně spočítat jednotlivé květinové dekorace a odhadnout kolik kusů od různých druhů budete potřebovat. Určitě je dobré mít vždy nějakou rezervu, která vám přinese klid na duši. Poté promítnout počet květin do vašeho rozpočtu a pokud je vše v souladu, můžete začít vesele objednávat! Vždy ale pamatujte, že svatba je jenom váš den, který si máte užít a na který máte vzpomínat v tom nejlepším. Proto hlavně zachovejte chladnou hlavu nestresujte se a užijte si ho!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

PETI

PETI
láska

ZORA

ZORA

KALIN

KALIN

ALANIS

ALANIS

ALENKA

ALENKA

ALEX

ALEX

AFNE

AFNE

ANDY

ANDY

COKY

COKY

EVRIL

EVRIL

AURORA

AURORA

KONE

KONE

RONY

RONY

SUMI

SUMI

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATARINA

KATARINA

TOLI

TOLI

WHITE

WHITE

KUKI

KUKI

DEBIE

DEBIE

DIDI

DIDI

SULI

SULI

EMI

EMI

COLY

COLY

VIVI

VIVI

PAULA

PAULA

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EVELYN

EVELYN
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽE MIX

RŮŽE MIX
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

MIX RŮŽÍ 3 BARVY

MIX RŮŽÍ 3 BARVY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

TAMI

TAMI

SESTUPNÁ KYTICE RŮŽÍ

SESTUPNÁ KYTICE RŮŽÍ
láska

NORY

NORY

TAMARA

TAMARA

KAJA

KAJA

KODI

KODI

EVA

EVA

STIL

STIL

LUCIA

LUCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KAROLIN

KVĚTINOVÝ KOŠ KAROLIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Pokojová rostlina dracena

Pokojová rostlina dracena

Hlavní důvody proč si domů pořídit dracenu

Vsadíme se, že jste dracenu jistě už někdy někde zahlédli. Jedná se o jednu z nejběžnějších pokojových rostlin, kterou můžete do vaší domácnosti pořídit. Při nákupu pokojových rostlin mimo jejich podmínek pro spokojený život je také dobré prozkoumat jejich výhody. Proto jsme se vám dnes rozhodli sesumírovat hned několik benefitů, které můžete získat při koupi draceny. Není to pouze pokojovka, která vám z vašeho příbytku udělá příjemnější bydlení, tato rostlina sebou nese také spoustu pozitivních vlastností.

Číst celé
Fíkus

Fíkus

Jak se dobře starat o fíkus, aby se mu u vás dařilo

Fíkus patří mezi jedny z nejoblíbenějších pokojových květin. Není divu, jedná se totiž o skvělý doplněk s výhodnými vlastnostmi pro pěstování. Fíkus patří mezi jedny z nejjednodušších rostlin pro pěstování v interiéru, který dokáže prosperovat pokud budou splněny velmi základní potřeby. Pokud už nějaký fíkus doma máte, nebo si v blízké době plánujete pořídit, přijde vám náš dnešní článek vhod. Poradíme vám hned několik základních tipů, kterých je dobré se držet, pokud chcete doma spokojený a prosperující fíkus. Prozradíme si všechny základní pilíře běžné péče, díky které budete mít doma spokojený fíkus.

Číst celé
Barvy orchidejí

Barvy orchidejí

Význam barvy orchidejí

Jak už asi moc dobře víte, s různými květinami jsou spojeny také různé významy. Nejčastěji jsou tyto významy spojovány s oblíbenými květy růže. Ovšem květy růže nejsou jediné, které nesou význam na základě barvy. Například také orchideje mají své jedinečné významy založené na barvě. Pokud chcete mít darování květin opravdu promyšlené a jedinečné měli se zajímat také květomluvu, tedy o květinovou symboliku, co jednotlivá barva konkrétního květu znamená. My jsme si pro vás dnes připravili článek, ve kterém si představíme různé barvy orchidejí a také jejich významy.

Číst celé