RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Nejlepší výběr květin pro Velikonoce

Nejkrásnější velikonoční květiny

Sotva skončily vánoční svátky, Velikonoce už klepou na dveře. Tento významný jarní svátek, který je především oslavou znovuzrození patří k nejdůležitějším křesťanským svátkům. V naší společnosti však není jenom oslavou znovuzrození, ale také jara, které k nám konečně po dlouhé zimě zavítalo. Je to období květin a pro děti znamenají Velikonoce hlavně vidinu čokoládových zajíčků a jiných dobrot. Ovšem hlavní myšlenka oslavy Velikonoc, tedy Ježíšovo znovuzrození je symbolem nových začátků, což platí také pro přírodu, která se začíná probouzet ze zimního spánku. V průběhu Velikonoc je jaro a jarní počasí obvykle už v plném proudu a po zimě se konečně mezi námi začínají znovu objevovat květiny. Není tedy žádným překvapením, že jarní květiny jsou oblíbenou volbou pro velikonoční oslavy a jsou tak krásnou prezentací nového života. Otázkou ale zůstává, které jarní květiny jsou nejlepší pro váš velikonoční stůl? Provedli jsme pro vás malý průzkum, abychom zjistili, které jarní květy jsou pro velikonoční tabuli ty nejvhodnější. Jejich seznam vám přinášíme v dnešním článku a ujišťujeme vás, že s těmito jarními květy nemůžete šlápnout vedle!

 

Velikonoční lilie

Nápovědou je už samotné jméno květiny. Tyto elegantní lilie jsou zejména na Velikonoce opravdu oblíbené. Velikonoční lilie se taktéž využívají hojně na výzdobu oltářů a kostelů během velikonočních křesťanských oslav. Právě díky tomu získaly také lilie své působivé jméno. Velikonoční lilie jsou symbolem vzkříšení Ježíše, mají zobrazovat jeho bělost a čistotu jeho srdce. Lilie jsou dokonce zmiňovány již v Bibli. Na co je ale důležité myslet při pořizování lilií je jejich toxicita, která může být nebezpečná zejména pro vaše mazlíčky! Proto se vždy ujistěte, že jsou mimo jejich dosah, nebo raději pro jistotu zvolte jiný druh květin.

 

Narcisy

Jen málokterá květina by mohla porazit jarního oblíbence, kterým není nikdo jiný než slavný, zářivý narcis. Narcisy jsou klasickým a většinou prvním znamením jara. Jakmile se tyto jasně žluté květy začnou objevovat v parcích a podél cest, jsou jasným ukazatelem toho, že jaro je oficiálně tady a my se tak můžeme těšit z delších a hlavně teplejších dnů, které nás čekají. Stejně jako u velikonočních lilií, hlavním symbolem narcisu je nový začátek, což z nich taktéž dělá ideální volbu do velikonočního aranžmá!

 

Tulipány

Mezi další jarní ikony patří rozhodně tulipány! S příchodem jara se většina polí v Nizozemí mění na barevné palety tulipánů, které hrají různými veselými barvami a je to opravdu neskutečná podívaná! Nizozemí v tuto dobu stojí rozhodně za návštěvu, nebo minimálně na googlení! I když jsou tulipány k dispozici v nejrůznějších odstínech a každá barva nese svůj jedinečný význam na Velikonoce jsou oblíbené zejména žluté tulipány. Žlutá je u tulipánů symbolem radosti a jejich zářivá barva dokáže přinést pozitivní energii do každého domova. To je přesně to, co v této době všichni potřebujeme!

 

Fiala šedivá

Ačkoli se fiala často používá jako pouhý doplněk pro výplň kytic, je to velká škoda, jelikož tato květina má mnohem větší potenciál, než pouhý doplněk. Zaslouží si proto zmínku i v našem jarním seznamu a rozhodně byste ji měli dát také šanci. Nejčastěji se začínají objevovat v období mezi březnem a srpnem, narazit na ně můžete zejména v jemných pastelových tónech a těšit se můžete především z jejich jedinečné nebeské vůně! Fialy jsou symbolem krásy a šťastného života, jsou oblíbené pro oslavu nových začátků a při narození nových členů rodiny. Samozřejmně ve vašem velikonočním aranžmá se budou také skvěle výjimat!

 

Nevěstin závoj

Jemný květ s neutuchající dávkou jemnosti a elegantnosti miluje snad každý florista. Nevěstin závoj dokáže dodat každé kytici potřebnou hloubku, krásný detail ale také texturu. Jsou symbolem nevinnosti a čistoty, která zejména na Velikonoce nabývá na náboženském významu. Čistota je spojována s čistotou Krista.

 

Zelené listy

Dobře, zde se jedná poněkud o obecnější pojetí, nicméně zelená by neměla chybět v žádném velikonočním aranžmá. Zelené listy dodají květům a kyticím nádhernou texturu. Navíc zelená barva je taktéž spojena s velikonocemi jelikož symbolizuje věčný život a obnovu. V kombinaci s ostatními zářivými barvami vás každým pohledem dokáže skvěle dobít energií a vykouzlit vám tak úsměv na tváři.

 

Nyní už byste měli být opravdu připraveni na jaro a stačí si pouze vybrat ideální jarní dekoraci pro váš domov! Oslava Velikonoce s kyticí a dekoracemi plnými jarních květů a užívejte si tak jejich největší potenciál v období, které jim doslova patří.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé