RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Čtyři stylové a kreativní nápady na halloweenský dekor

Halloweenské dekorování 

Ať už patříte mezi milovníky Halloweenu a berete jeho oslavu skutečně zodpovědně, nebo naopak patříte mezi zaryté odsuzovače, ale chytnete se každé příležitosti, kde můžete využít vašeho kreativního já, určitě nám dáte za pravdu, že právě halloween patří mezi svátky, kdy se můžete s dekorováním vašeho domova nebo i vaší zahrady skutečně vyřádit.

Každý halloween stejně jako ostatní svátky sebou nese každoroční trendy a ani letos tomu není jinak. Pokud budete chtít tento rok uspořádat skutečnou halloweenskou párty, možná se budete chtít nechat inspirovat těmito čtyřmi stylovými nápady na trendy halloweenské dekorace, aby váš domov vypadal dostatečně strašidelně, ale zároveň také stylově. Ať už si hodláte pozvat celou vaši rodinu nebo jen pár vašich kamarádů, nechte se inspirovat zajímavými halloweenskými trendy, které do vašeho domova dokážou vnést dokonalou podzimní atmosféru s nádechem tajemnosti. Halloween patří mezi oblíbené svátky zejména mezi dětmi, ovšem i my dospělí zde získáváme prostor, jak se dokonale vyřádit.

 

 

Dýně

Kdo by snad zapomněl do tradiční halloweenské výzdoby zahrnout dýně! To se snad ani nemůže stát. Během této roční doby, kdy se všechny listy na stromech barví do nádherných odstínů oranžové, žluté a červené se zdá, že se se i dýně ve stejné barvě jako jsou právě listy na stromech stávají nejoblíbenější dekorací podzimu. Tento halloween si možná budete chtít odložit pár kousků dýni stranou i pro vaši plánovanou halloweenskou párty. Umístění několika výrazných oranžových dýní kolem vašeho domu jako dokonalé akcentní kousky pomůže přinést dokonalou halloweenskou náladu i k vám domů.

Letošním trendem u dýní budou malované dýně. Oranžová bez rozmyslu k halloweenu patří, ovšem někteří lidé si na oranžovou barvu skutečně nepotrpí ať už je sezónní či nikoliv. Zajímavým a rozhodně poutavým nápadem je malování dýní na kontrastní bílou barvu. V tomto neutrálním odstínu se navíc vámi malované dýně pravděpodobně střetnou nejen s vašim vkusem a stylem, ale budou si rozumět se všemi dekoracemi díky jejich neutralitě.

Pokud hledáte luxusnější variantu, jak z obyčejné dýně udělat na první pohled luxusní doplněk, můžete zvolit barvu v metalickém odstínu a dýně namalovat na lesklou metalízu nebo zlatý mosaz. Tyto texturované barvy vytvoří nejen luxusní, ale i vhodný podzimní look, který nemusí být nutně součástí pouze halloweenského večera. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete dýně namalovat, vyřezat, sníst nebo cokoliv dalšího, dýně je položka, která by ve vašem halloweenském dekorativním listu rozhodně neměla chybět!

 

Nezapomeňte na zeleň!

V momentě kdy pomine léto a podzim nám začne čarovat nádhernými barvami by si mnozí pomysleli, že je na čase vzdát se zelených květin a rostlin, na které přijde čas opět s přicházejícím jarním obdobím. Ovšem s tímto tvrzením se rozhodneme nesouhlasit! Každá zeleň je nevinná a dokáže naopak dokonale doladit a přidat život a novou energii do každého aranžmá. A dokonce i do toho halloweenského! I obyčejná vinná réva, která plodí své dokonalé hroznové víno právě během podzimních měsíců se může stát dokonalou sezónní dekorací do vašeho interiéru. Kapradiny nebo mucholapka podivná může být také zajímavou součástí vašeho halloweenského aranžmá, jejich zajímavě tvarované květy dodají celému aranžmá nejen zelenou barvu, ale taktéž zajímavou texturu.

Co se týče zelených květin, snažte se hledat univerzální kousky, které využijete nejen na jednu výzdobu, ale naopak vám budou dělat parádu i další sezónny bez ohledu na to, zda je halloween, Velikonoce nebo Vánoce.

 

Duchovní nálada

Nebojte se temnoty a tmy a ozdobte váš jídelní stůl tmavými černými nebo šedivými ubrusy. Pokud chcete celkový design dotáhnout ke skutečné dokonalosti, můžete vaše halloweenské prostírání, talíře a svícny na ozdobu zvolit taktéž v temných matných barvách, díky čemuž dosáhnete dokonalé tajemné atmosféry. Dalším oblíbeným trendem, který stále narůstá na oblibě je motiv lebky. Začleňte do vaší halloweenské výzdoby lebky, jako akcentní kusy, středové prvky nebo je můžete využít například jako vázu nebo těžítko.

Dalším cenově dostupným a hlavně výhodným tipem je natřít obyčejné plastové lebky tmavou matnou barvou a vytvořit tak netradiční vzhled. Abychom nezapomínali na květiny, černé a červené růže dodají tomuto motivu správný gotický vzhled a dodají celému dekoru okouzlující a strašidelný vzhled. Zároveň do celkového aranžmá nezapomeňte zakomponovat různé svícny, staré knihy nebo tmavé láhve místo váz. Lidé mají často pocit, že musí se speciálními výzdobami vykoupit celý obchod, přitom kolikrát stačí se porozhlédnout pouze kolem sebe a najdete hned několik užitečných dekorací, které pomocí drobných úprav dokonale splní svůj účel.

 

Pavučiny

Pavučiny možná doteď zněly spíše jako ukázka nepořádku, na to ovšem zapomeňte! Pavučiny se mohou stát naopak dokonalou dekorací! Nejen, že s nimi dokážete vyplnit každé těžce dostupné místo, ale také prostory do kterých byste pravděpodobně těžko něco umístili. Mohou to být například schodiště, zábradlí, chodby a další místa, která by jinak zela prázdnotou. Navíc pokud chcete opravdu vystrašit vaše hosty, můžete do designu přidat i pár pavouků a můžete si být jistí, že tato roztomilá zvířátka vyděsí nejednoho hosta.

 

Ať už plánujete halloweenskou párty nebo ne, věříme že některý z tipů využijete i při plánování běžných podzimních dekorací. Hlavní myšlenkou by mělo nadále být umění pracovat s tím, co už máme. Při zapojení vaší kreativity vážně dokážete vytvořit nádherné dekorace, které vás finančně nezruinují a navíc budou mít i přidanou hodnotu v podobě vaší kreativity.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ FIALOVÝ + MERCI 250g a LÁHEV SEKTU Bohemia Rose 0,75l

KVĚTINOVÝ KOŠ FIALOVÝ + MERCI 250g a LÁHEV SEKTU Bohemia Rose 0,75l
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

KVĚTINOVÝ KOŠ SARAH

KVĚTINOVÝ KOŠ SARAH

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVI

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVI

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ FOLY

KVĚTINOVÝ KOŠ FOLY

KVĚTINOVÝ KOŠ LARY

KVĚTINOVÝ KOŠ LARY

KVĚTINOVÝ KOŠ AFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ AFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ DANDY

KVĚTINOVÝ KOŠ DANDY

KVĚTINOVÝ KOŠ FANNY

KVĚTINOVÝ KOŠ FANNY

KVĚTINOVÝ KOŠ Z FRÉZIÍ A EUSTOMY

KVĚTINOVÝ KOŠ Z FRÉZIÍ A EUSTOMY

KASABLANKA

KASABLANKA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé