RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jaké jsou smuteční aranžmá

Možnosti smutečních květinových aranžmá

Smuteční květiny přicházejí v různých uspořádání, přičemž každá z nich má svůj jedinečný účel a využití. Členové rodiny, kteří plánují a připravují smuteční obřad mají na výběr hned z několika květinových aranžmá. Co se týká účastníků pohřbu, ti se nejčastěji drží tradičních smutečních kytic a květinových košů. A je tomu tak dobře, smuteční věnce a koše jsou často opravdu objemné, proto je vždy důležité myslet na prostor, ve kterém se bude obřad odehrávat a věnovat mu pozornost. V dnešním článku si představíme hned několik různých typů a druhů smutečních květinových aranžmá, abyste získali co nejrozšířenější a nejobsáhlejší představu o tom, který typ dekorace je pro vás ten nejvhodnější.

 

 

Stojící květinové aranžmá

Stojící květinové uspořádání nejčastěji stojí vzpřímeně s drobnou podporou nebo stativem, který drží aranžmá ze zadní strany. Tato stojící květinové aranžmá nejčastěji zajišťuje rodina zesnulého nebo pohřební ústav právě z důvodů omezených prostor a místa na vystavení jednotlivých květinových aranžmá. Mohou mít tvar věnce, jednodušší kytice nebo různých symbolů, například kříže. Nejčastěji najdete květinová aranžmá poblíž rakve nebo u vchodu do areálu.

 

Rakevní aranžmá

Rakevní aranžmá jsou podobná stojícím květinovým aranžmá, ale ve většině případů spíše leží na rakvi, než aby je někdo postavil. Rakevní aranžmá stejně tak jako stojící květinové aranžmá zajišťuje rodina zesnulého. Záleží zejména na výběru konkrétní bary, stylu a rozmanitosti, aby celkové aranžmá působilo hezky a jednolitě.

 

Podlahová kytice

Podlahová kytice patří mezi květinové aranžmá, které může pohřební host poslat rodině pro vystavení na pohřbu. Obvykle se jedná o kombinaci více druhů květin a zeleně pro vystavení na podlahu nebo na další rovné plochy.

 

Pohřební koš

Pohřební koš se na první pohled může zdát podobný jako podlahová kytice. Jedná se ale o koš vystlaný různými druhy řezaných květin. Od drobných řezaných květin až po složitější květinové aranžmá. Pokud chcete poslat jednoduchý květinový dárek na pohřeb, květinový koš může být vhodnou volbou pro vyjádření vašich citů a sounáležitosti vůči pozůstalé rodině. Pohřební koš navíc můžete najít pod různým pojmenováním, nejčastěji tedy pod názvem pohřební koš nebo květinový koš.

 

Živé rostliny

Řezané květiny nejsou jedinou možností, pokud jde o řezané pohřební květiny. Možná vám to přijde nepatřičné věnovat živé rostliny v květináči na poslední rozloučení, nicméně například orchideje jsou vhodnou volbou pokud jde jak o řezanou verzi, tak i verzi v květináči. A nemyslíme si, že by bylo něco špatného na jejich věnování.

 

Věnce a girlandy

Květiny lze uspořádat do kruhu a vytvořit z nich tak jedinečný smuteční věnec, který můžete položit přímo na rakev, nebo zavěsit na viditelné místo přímo v obřadní síni. Věnce jsou také často součástí stojatých aranžmá. Girlandy jsou podobné věncům, ale místo kruhového tvaru  se častěji vyskytují v podélných nebo jiných variantách. Girlandy můžete stejně jako věnec vystavit přímo na rakev nebo vedle rakve. Stejně jako rakevní aranžmá nebo stojící aranžmá jsou věnce i girlandy zřizovány přímo rodinou, která si je může objednat předem, nebo přivést až na místo konání.

 

Pohřební květiny a víra

Poslední otázkou zůstává, zda jsou pohřební květiny vhodné pro každou situaci. Mnoho pohřbů se koná bez návaznosti na víru. Dobrou zprávou ale zůstává, že květiny jsou obvykle vhodným dárkem pro zaslání téměř v každé situaci. Je zde stále důležité mít na paměti hned několik věcí. Pojďme se tedy společně podívat na jednotlivé víry, jak to u nich chodí.

 

Mormoni: Pohřební květiny jsou vhodnou volbou, měli byste se ale vyhnout uspořádání ve formě náboženské ikonografie.

Židé: Pohřební květiny se na samotném pohřbu obvykle nevystavují. Místo toho však můžete poslat zesnulé rodině květiny, jako projev vaší podpory.

Řecká pravoslavná církev: Většina pohřebních květin je přijímána, nejčastěji jsou upřednostňovány květiny bílé barvy.

Hinduismus: Můžete zvolit jak tradiční pohřební kytice, tak i květinové girlandy, které jsou u hinduismu velmi oblíbené.

Islám: Než se rozhodnete poslat smuteční kytici, nezapomeňte se rodiny zeptat, zda jsou květiny pro konkrétní obřad vhodné nebo zda jsou přijímány. Význam květin v islámu se liší.

 

Kdykoliv máte pochybnosti o zaslání smutečních květin rodině pozůstalého, můžete se ujistit předem a zeptat se rodiny zesnulého, která vám potvrdí nebo vyvrátí důležitost květin. V našich končinách jsou smuteční květiny přijímány ve většině případů velmi velkoryse a jsou považovány za vyznání úcty a pokory rodině zesnulého.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Nejkrásnější květiny pro vánoční dekorace

Nejkrásnější květiny pro vánoční dekorace

Jaké květiny použít pro vánoční dekorace

Všichni si chceme během svátečního období vyzdobit domovy podle svých představ. Mnozí z nás se právě na krásné vánoční období těší po celý rok. Květiny jsou jedním z darů přírody, které nám mohou pomoci zpestřit vánoční chvíle. Zima je navíc obdobím, kdy si dlouhé dny plné šedi, bílé temnoty nebo naopak dlouchých večerů je potřeba trochu rozjasnit a právě proto vánoční kytice a dekorace mohou být ještě více oslnivější díky kontrastnímu aranžmá barevných květin. Stejně jak milujeme tradiční barvy Vánoc v podobě zelené, červené, zlaté nebo bílé, rádi dáme prostor i ostatním zářivým barvám, u kterých není důvod se jich bát. V dnešním článku si představíme několik květin, které jsou ideální pro aranžování dokonalé vánoční květinové výzdoby.

Číst celé
Jak bezpečně přepravovat květiny autem

Jak bezpečně přepravovat květiny autem

Přeprava květin autem

V dnešním článku se budeme po nějaké době věnovat péči o květiny, konkrétně vám odhalíme tipy a triky, jak bezpečně přepravit květiny a zajistit, že jejich život neskončí předčasně jeom díky naší nešikovnosti nebo neznalosti. Pokusíme se vám předat tipy na to, jak bezpečně přepravit vaše kytice a květinové dekorace z bodu A do bodu B a přitom zachovat krásu vašich květin. Každý z nás už určitě někdy zažil stres spojený s převážením kytic a květinových dekorací. Pokud nemáte po ruce parťáka, který by se vám o kytici během jízdy postaral i běžná cesta autem může být často skutečnou výzvou.

Číst celé
Pokojovky pro každou osobnost

Pokojovky pro každou osobnost

Jak vybrat pokojovku pro své přátele

 

Pokojové rostliny jsou ideálním dárkem. Pokud jí navíc budete věnovat pozornost a starat se o ni se svým nejlepším svědomím, můžete si být jistí, že se vám odvděčí dlouhým životem, kdy vám bude dělat nejen estetickou, ale také psychickou radost.

Při správném zacházení se může darované pokojovce dařit dlouhá léta, nejen že rozzáří domov a stane se dokonce součástí rodiny. Správně vybraná pokojovka je opravdu dárek, se kterým můžete velmi potěšit i překvapit! Darováním pokojové rostliny se dá těžko něco pokazit, ale i v tomto případě je možné udělat ještě něco extra navíc. Ptáte se co? Co takhle zkusit do výběru konkrétní rostliny zohlednit také osobnost příjemce a jeho zájmy. Pokud tedy hledáte dokonalý dárek v podobě pokojové rostliny, zvažte následující možnosti, které jsme si pro vás připravili.

Číst celé