RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květina pro ženu

Jakou květinu darovat ženě

Rozhodnutí darovat ženě květinu, je jistě dobré rozhodnutí. Ale těch květin – existuje jich taková spousta a ta široká paleta barev, o snad nekonečných forem aranžmá ani nemluvě. A v neposlední řadě jsou tady ženy a každá z nich je úplně jiná… některé mají rády jednoduchost, některé zbožňují barevnost nebo různorodost.

Věříme tak, že výběr nemusí být zrovna snadný.

Každý muž má v životě žen hned několik – v první řadě jeho máma, pak přítelkyně/ partnerka nebo již manželka, u některých sestra, dcera, velmi dobrá kamarádka či kolegyně, někdy i ty neoficiální…Tak jak na to, aby všechny ty ženy v mužově životě, byly spokojené, když už se ke květinovému dárku muž odhodlá? Vyznat se v ženách je oříšek, a co teprve v květinách?

 

Ženy milují květiny

…to je asi první nápověda a současně asi nejdůležitější ze všech.
Bez ohledu na to, jaký vztah k ženě máte, věřte, že květinami, které přirozeně ráda dostává, ji určitě potěšíte. Dalším vodítkem vám může být informace o tom, co která květina vyjadřuje, co symbolizují barvy květin a jaké květiny tedy darovat k té či oné příležitosti. To, jakou květinu ženě darujete, totiž vypovídá o vašich citech a postojích, zejména vůči ní a vašemu vztahu.

Popravdě řečeno, většina žen očekává, ať už vědomě či podvědomě, že bude svým partnerem překvapena květinovým pugétem, zejména u nějaké té významné příležitosti. Jinak by to bylo snad jedině tehdy, pokud by byla silně alergická na pyl.

Existují muži, kteří kupují ženě květinu k zavedeným událostem roku, jako jsou jmeniny, narozeniny, dokonce i k Valentýnu, MDŽ či ke dni matek. Někteří dokonce evidují výročí jejich vztahu nebo svatby. Buď jsou takto „naučení“ z rodiny, kde toto bylo naprostou samozřejmostí nebo k tomu dospěli a chtějí nejen svou milovanou partnerku, ale i například matku či sestru potěšit a jaksi uctít jejich roli v mužově životě tím nejjednodušším gestem, avšak velice silným.

Ještě o úroveň dál jsou muži, kteří darují květinu jen tak, když to tak cítí a mají chuť své milované udělat radost.

Tím druhým extrémem jsou i tací, kteří nekupují květiny ženám vůbec. K tomu muže samozřejmě nemůže nikdo nutit, možná k tomu mají i svůj důvod.  Každopádně, argument typu, že jsou květiny drahé a stejně dlouho nevydrží, nejsou v tomto případě na místě. Nejde totiž až tak zaujmout obří kytkou, ale o to gesto…v konečném důsledku nemusíte kytku ani kupovat v květinářství, stačí se zastavit, jak pojedete kolem louky nebo je natrhat u známého na zahrádce. Věřte, že pak žena ocení nejen to, že jste ji obdaroval květinou, ale především vaši snahu pro ni květinu vlastnoručně natrhat.

Co hraje roli při výběru vhodné kytice pro každou z žen

  • vztah s tou dotyčnou ženou
  • její osobnost a styl

Je spíše tradičního založení nebo je spontánní a dobrodružná a miluje překvapení všeho druhu? Je to romantička, která zbožňuje klasické růže nebo je přírodní a miluje vše zelené, přírodu? Zde by se například mohla klidně hodit i rostlinka namísto kytky. Je exotická? Pak orchideje a jiné aranžmá tropického vzhledu bude to pravé.

Jednoduše observujte…

Květy můžete vybírat i podle období. Zejména na jaro začíná příroda nabízet opravdu velký výběr. Pokud byste rádi obměnili pravidelné dárkové dodávky růží, které ve světě květin samozřejmě stále vládnou, tak u příležitosti konané na jaro můžete vybírat z typicky jarních květů tulipánů, které se těší také velké oblíbenosti, narcisů, frézií, hyacintů, fialek a podobně.

Nejběžnější květiny a příležitosti jim předurčené

Narozeniny

K události narozenin se vyplatí investovat do vonící krásy o něco více, obzvlášť pokud se jedná o nějaké významné životní jubileum. Je možné vybrat kytice z jednoho druhu květin, ale i kombinované aranžmá, s více druhy květin, působí fantasticky. U žen z vašeho nejbližšího okruhu, jako je máma nebo přítelkyně/ partnerka už budete možná schopni odhadnout jejich preference. A právě u nich si i můžete dovolit pugét s počtem květin podle věku. Ty jsou většinou působivé v jednom druhu květiny, počet zde lépe vynikne.

Svátek

Ke jmeninám není potřeba kupovat velké kytice, stačí nějaká menší, nejlépe ručně natrhaná. Takový dárek potěší ženu dvojnásob. Co taková slunečnice nebo kopretina? Nemáte-li však možnost na podzim nebo v zimě natrhat nějakou kytičku v přírodě, zvolte jednoduché aranžmá… prostě jen tak pro radost.

První rande 

Chcete-li darovat ženě na prvním rande nějakou maličkost, kupte ji jednu – jakkoliv barevnou růži, bez zbytečných aranžmá a dekorací. V jednoduchosti je totiž krása. Věřte, že tímto nenuceným gestem ženu příjemně překvapíte. V začátcích vztahu to s počtem nepřehánějte, může to u ženy vyvolat dojem spíše negativní, ne-li zastrašující. Na příležitost pro honosnější květinový dárek jistě ještě dojde.

Den zamilovaných

Když už jsme u těch růží, tak růže volají po pozornosti ve velkém v den zamilovaných (sv. Valentýn) a při příležitosti žádosti o ruku. V obou těchto případech se doporučuje koupit menší si středně velký pugét červených nebo růžových růží. K Valentýnu se také hodí tulipány, orchideje či lilie.

Projev úcty

Nastalo nedorozumění a cítíte se provinile? Poohlédněte se po květině, kterou běžně nekupujete, něco více sofistikovanějšího, než jsou růže, tulipány, gerbery či karafiáty. Zkuste například žíhanou lilii nebo orchidej, pro jemnější ženu zkuste pivoňku. Květiny mohou v případě, že se chcete za něco ženě omluvit a udobřit se s ní, okolnosti zmírnit.

Jen tak...

A jako vrchol gentlemanství…kupte své nejdražší ženě květinu jen tak, pro radost. Jakým způsobem květinu ženě doručíte, už necháme na vás. Své kouzlo má doručení kytice kurýrem, třeba do práce, ale samozřejmě osobní předání se s překvapením nevylučuje. Obě možnosti splní účel – vaše partnerka bude dojatá!

Květiny jsou vhodný dárek pro ženu snad vždy. Pokud dotyčnou téměř neznáte, máte větší šanci, že uspějete s čerstvou květinou, než s nějakou praktickou drobností. 

A to stejné funguje v případě, kdy žena chce obdarovat ženu, kterou má ráda.

Květiny v pracovních vztazích

Ve většině článku jsme se zabývali květy spíše pro ženy ze soukromí. Vztahy určují, jaké květiny vybrat a pro potenciální obdarovávané v pracovním prostředí to platí právě tak. Tedy typ kytice pro kolegyni nebo nadřízenou bude určovat, jaký s nimi máte vztah. 

Pokud je váš vztah s nadřízenou čistě profesionální, rozhodně volte elegantní, klidně i exotické, ale pokud možno neutrální květiny. Kytice by měla obsahovat například orchideje nebo lilie, nejlépe barevně do fialova anebo oranžova. Bílé barvě se v těchto případech raději vyhýbejte, poněvadž bílé květiny jsou poněkud osobnější a mají emocionální podtext. Hodí se tedy spíše do kytice pro někoho blízkého. Taková elegantní kytice jistě neurazí, a ty, co si na tom potrpí, tak nebude působit ani lacině.

V případě, že si s nadřízenou tykáte a váš vztah je více přátelský, můžete do kytice promítnout více osobnější rovinu a tak použít více barevnosti, květy a barvy i namíchat. Tady se je třeba vyhnout barvám s romantickým nádechem (červená, růžová…) a držet se barev květinám přirozeným.

V obou uvedených případech si je třeba dát pozor a neupozorňovat na věk, a to v jakékoliv formě. To znamená, že počet květů v kytici by měl být naprosto neutrální a není třeba jít do obřích rozměrů.

A jaké květiny vybrat pro kolegyni k narozeninám? U mladších žen by měla být kytice z jasnějších barev květin. Platí zde stejné  pravidlo jako je tomu v případě oblečení, kytice z tmavých květin by mladé ženě přidávala zbytečně na věku. Ale i pro kolegyni staršího ročníku můžete zvolit jemnější barvy květů. Barva růžová v těchto případech není vhodná vzhledem k tomu, že vyjadřuje jistou formu lásky, ta je vhodnější u žen z rodiny.

Aby to bylo kompletní, ještě se zmíníme o počtu květin…lichý nebo sudý? U starších žen, které až tak neznáte, zvolte raději lichý, je to jistější. Starší generace pravidla kolem počtu květin dobře znají a většinou je dodržují.

 

Na to, jakou květinu by si žena přála, by se i muž rád jednoduše zeptal, ale pak by to přeci nebylo překvapení. Pokud se tedy v květinách nevyznáte a nechcete se orientovat ani v našich tipech, dejte na rady floristek, kterým můžete sdělit vaši rámcovou představu a třeba jim říct něco málo o vaší drahé polovičce.

Nebo úplně nejlépe, dejte na váš pocit a vybírejte kytici srdcem. Tím můžete nabýt vnitřní jistoty, že dotyčnou potěšíte, současně totiž sdělujete vzkaz, kterému rozumíte jen vy dva. Nakonec, květina je dárek, kterým nemůžete ve většině případů nic pokazit.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ZORA

SELA

BENY

LUCI

BEATA

BEATA
láska

CAROL

KAMI

LARY

SELI

KLAUDI

FONDA

KUKI

DEBIE

ZUZI

JULI

DIDI

DURI

COLY

PAULA

LONDA

TAMI

NORY

TAMARA

KAJA

GABRIELA

BEDY

KAROL

LUCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

PINKI

GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KAROLINA

DARINA

HUSTON

ORANGA

KOKI

ADINA

AMANDA

BRIGITA

LORA

ALSTROMERIE

LUČNÍ KYTICE 1

LUČNÍ KYTICE 3

LUČNÍ KYTICE 4

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Orchideje

Orchideje

Exotické orchideje, aneb co jste o nich možná nevěděli

Orchideje patří mezi jedny z nejoblíbenějších rostlin a nejvděčnějších darů, které můžete věnovat. Někdo preferuje jednotlivé květy orchidejí zakomponovat přímo do kytic, jiní je darují přímo jako celou rostlinu. Ať už darujete orchidej tak nebo jinak, rozhodně tím vykouzlíte obdarovanému úsměv na tváři.

Číst celé
Adventní věnec

Adventní věnec

Adventní věnec a jeho symbolika

Pomalu ale jistě se blíží čas Vánoc a s ním spojené tradice. Většina z nás si tento předvánoční čas neumí představit bez adventního věnce na stole, na kterém každou neděli zapálí jednu ze svíček. Málokdo už ale ví, co přesně význam adventního věnce znamená. Pojďme si tedy společně přiblížit jeho symboliku a

Číst celé
Pro květinové fanatiky a cestovatele

Pro květinové fanatiky a cestovatele

Japonsko a proslulé vistárie

Každé jaro navštěvují cestovatelé z celého světa Japonsko, aby viděli jeho světoznámé třešňové květy, ale toto období přináší několik dalších ohromujících květin, které stojí za obdiv.

Vistárie, známá v japonštině jako fuji, může být nejen druhá nejznámější květina této země, ale díky jejich schopnosti se ohýbat, vistárie neboli modrý déšť, jak je tuto květinu možné nazývat u nás, může být přeměněna v obrovské modré, růžové, fialové a bílé tunely, což připomíná procházku s kaleidoskopem na oku.

Číst celé