RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Bílá, modrá a červená, co symbolizují tyto barvy u květin?

Co symbolizují barvy bílá, modrá a červená? 

Každý z nás máme barvu, kterou preferujeme, máme raději než ostatní barvy nebo je dokonce u naše oblíbená. Barvy mají kouzelnou moc pro vyjádření různých pocitů a emocí. Zároveň také s sebou nesou nejen vizuální radost, ale také hlubokou symboliku. Už od samotného starověku je lidé používali k tomu, aby jak květinám, tak i samotným dekoracím a věcem přinesly významnější rozměr. Vždy je důležitým úkolem vybrat správnou barvu, která bude dokonale korespondovat nejen se zbytkem interiéru, ale hlavně s naším životem! Barva, kterou si vyberete pro váš domov, oblečení nebo i dekorace může mít totiž skutečně významný dopad na vaši psychiku a osobnost. A to jak negativní, tak i pozitivní. Stejné pravidlo tedy platí i při výběru barev květin, které chcete mít kolem sebe, nebo ty, které chcete darovat.

 

Při výběru barvy se nejprve ujistěte, že nás skutečně po týdnu nepřestane bavit a nejedná se tak pouze o chvilkové nadšení. Je také dobré vybírat barvy podle charakteru člověka. Jak poznat u druhých, které barvy jsou jim sympatické a které nikoliv? Jednoduše, podívejte se jaké barvy nejčastěji nosí a pravděpodobně ty, budou jejich preferencemi. Proto barvy, které běžně nosíte budou zároveň i barvy, které chcete mít doma, protože je budete mít na očích pravidelně.

V minulosti bylo například barevné oblečení skutečným luxusem a mohli si ho dovolit pouze ti nejzámožnější. Červená barva ve starověku představovala luxus a sílu, jelikož byl její pigment těžko dostupný a drahý. Modrá a bílá barva byly taktéž barvami, které vyjadřovaly ušlechtilý tón. V dnešním článku se zaměříme právě na tyto tři barvy, které jsou nejen u květin velmi oblíbenou volbou.

 

Co tyto barvy vyjadřují

Všichni tak nějak tušíme, že červená barva je úzce spojena s vášní a láskou, může mít ale také mnoho dalších významů. Červená barva může představovat odvahu a sílu, díky její výrazné barvě, která již na první pohled dokáže zaujmout naši pozornost. Přestože se lidé tolik nesoustředí na to, co konkrétní barvy znamenají, stále mají podstatný dopad na nás a naše psychologické vnímání. Příliš dlouhé pozorování červené barvy může například vyvolat spoustu negativních emocí!

 

Pokud jde o modrou barvu, je často významovým protikladem červené barvy. Modrá barva je barvou oblohy a vody, říká se, že modrá barva navozuje stav klidu, míru a vyrovnanosti. Může také symbolizovat pocit loajality a odpovědnosti.

 

O bílé barvě je známo, že představuje čistotu, naději a světlo. Bílá barva nám dodává pocity jistoty a celistvosti, často také představuje nové začátky, proto se hojně využívá jako svatební barva a bílé květiny se používají do svatebních aranžmá. Jedná se o základní barvu, která má skutečně výraznou symboliku a význam.

 

Různé významy, různé barvy a různé květiny

Obecné významy však ještě nemusí vůbec nic znamenat, dokud je nedáte do kontextu s konkrétní květinou nebo příležitostí. Červené květiny mohou mít mnoho různých významů, v závislosti na tom, o jaký druh květiny se jedná. Všichni známe slavné červené růže, které jsou krásným symbolem lásky a vášně, ovšem u ostatních květů může mít červená barva zcela jiný význam. Například červené orchideje vyjadřují vznešenost, bohatství a prosperitu, proto jsou ideální květinou do vašeho domova.

 

Zatímco červené květy mají význam často spojený s vášní a láskou, modré květiny nesou mnohem racionálnější interpretace. Modrá barva symbolizuje důvěru a odhodlání, proto dokážou být často mnohem smysluplnější, než známé červené. Modré květiny věnujte v dobu, kdy si přejete šířit radost a klid. Modrá barva u květin přinese také vašemu domovu klidný tón a dokáže ho naladit na vlnu klidné a přátelské atmosféry. Mezi nejznámější modré květiny patří například růže, astry, karafiáty, orchideje nebo svlačec.

 

Bílé květiny jsou nejčastěji spárovány s různými barevnými variacemi, aby vytvořily dokonalý kontrast v rámci květinového uspořádání. Lze je však použít i samostatně, nudného aranžmá se bát rozhodně nemusíte! Bílé květiny jsou vhodnou volbou pro téměř každou událost a jejich čistota se svou symbolikou uchytí všude! Mezi nejkrásnější bílé květiny patří například kamélie, japonské sasanky, orchideje, lekníny, tulipány nebo magnólie.

 

Výběr správného květu

Výběr správné květinové a barevné kombinace může být občas oříšek. Pokud chcete darovat květiny speciální osobě, bílá, červená nebo modrá barva, bude rozhodně vhodnou volbou v závislosti na konkrétním vztahu s dotyčným. Druhy a konkrétní barva květin může často odhalit zprávu, kterou jste chtěli sdělit bez toho, aniž byste promluvili. Vždy ale přemýšlejte na konkrétní situací a člověkem a na tomto základě stavte konkrétní kombinace. Pokud se jedná o první rande, rozhodně se nemusíte bát červených nebo bílých tulipánů, červené růže nechte raději až na pozdější dobu. Naopak u událostí jako jsou například promoce budou modré nebo bílé květy nejvhodnější volbou.

 

Jakmile pochopíte významy konkrétních barev u květin, najednou se vám otevře nový svět květinové komunikace, kdy květiny budou mluvit za vás. Díky červeným květům se budete moci cítit sebevědomě a mocně, bílé květy budou vyzařovat vaši pozitivní náladu a rozpoložení a modrá barva bude naopak šířit vznešený klid a pohodu všude kolem vás.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

PETI

PETI
láska

ZORA

ZORA

KALIN

KALIN

ALANIS

ALANIS

ALENKA

ALENKA

ALEX

ALEX

AFNE

AFNE

ANDY

ANDY

COKY

COKY

ANIKA

ANIKA
Neprodejné

EVRIL

EVRIL

AURORA

AURORA

KONE

KONE

BEBI

BEBI

RONY

RONY

SUMI

SUMI

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATARINA

KATARINA

TOLI

TOLI

WHITE

WHITE

KUKI

KUKI

DEBIE

DEBIE

DIDI

DIDI

SULI

SULI

EMI

EMI

COLY

COLY

VIVI

VIVI

PAULA

PAULA

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EVELYN

EVELYN
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽE MIX

RŮŽE MIX
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

MIX RŮŽÍ 3 BARVY

MIX RŮŽÍ 3 BARVY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

TAMI

TAMI

SESTUPNÁ KYTICE RŮŽÍ

SESTUPNÁ KYTICE RŮŽÍ
láska

NORY

NORY

TAMARA

TAMARA

KAJA

KAJA

KODI

KODI

EVA

EVA

STIL

STIL

LUCIA

LUCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KAROLIN

KVĚTINOVÝ KOŠ KAROLIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Zlepšete si náladu květinami

Zlepšete si náladu květinami

Květiny pro lepší náladu

Všichni jistě víme, že květiny a rostliny jsou zelení léčitelé. V jejich roztomile jemným okvětních lístcích skrývají neskutečnou sílu a tajemství jak zlepšit náladu nejen obdarovanému, ale všem v jejich okolí. Navíc i takové květiny mohou mít zásadní dopad na naše zdraví - snížit stres a pomoc při hledání duševního klidu. Zdá se vám to neuvěřitelné? Je to skutečně tak jednoduché jak to zní? Pořídit si řezané květiny do vázy a najednou zapomenout na všechny problémy? Možná ne doslova, nicméně květiny mají skutečně výrazný dopad nejen na vaší náladu, ale také na vaše prostředí a tím pádem i na vaše okolí, ve kterém žijete.

Číst celé
Elegantní podzimní nevěsta

Elegantní podzimní nevěsta

Tipy pro podzimní nevěstu

Po jasu a živých barvách léta je s přicházejícím podzimem na čase zjemnit nejen květiny, ale celkově barvy i aranžmá do jemnějších tónů podzimu. Přinést si alespoň trochu tepla pomocí hřejivých podzimních barev a využít toho, co podzim nabízí skutečně na maximum. Nebojte se experimentovat s různými druhy bobulí, ovocem, sezónními listy, které vám naopak poskytnou zcela nové možnosti a přidají zajímavé textury a charakter pro všechny svatební květiny. Zde vám přinášíme hned několik inspirativních nápadů, kterými se můžete nechat inspirovat při výběru správného aranžmá pro vaši svatbu. Zaměřili jsme se zejména na svatební dekorace a nevěsty, které jsme se co nejvíce snažili sladit do podzimních barev a tónů.

Číst celé
Význam barevnosti květin při věnování

Význam barevnosti květin při věnování

Co znamenají barvy u květin

 

Květiny jsou považovány za jeden z nejoblíbenějších dárků po celém světě. Zatímco někteří je mohou považovat za přeceňované, jiní je naopak milují a nedají na ně dopustit. Jejich bezesporou výhodou je rozhodně jejich široká nabídka. Od různých barev, velikostí až po různorodost jednotlivých druhů máte vždy skutečně z čeho vybírat. Květiny navíc mají obrovský význam a každý druh má také svoji vlastní symboliku. Pokud se rozhodnete květiny věnovat, je nutné dbát na jejich kvalitu, protože ne všechna květinářství si kladou za cíl prodávat kvalitní květy, které vydrží co nejdéle. U toho se u nás ve Flora květiny skutečně bát nemusíte, protože právě kvalita květin je naše hlavní poselství. Každá příležitost si žádá trochu odlišnou květinu. Jiný druh, nebo jiné barevné provedení. V dnešním článku si představíme nejtradičnější barevné kombinace, se kterými můžeme potěšit naše blízké! Dnešní článek je věnován všem, kteří si nejsou jistí jaké barvy květin vybrat pro konkrétní situaci, abyste si už nikdy nemuseli lámat hlavu nad tím, zda je vaše volba vhodná, či nikoliv.

Číst celé