RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Bílá, modrá a červená, co symbolizují tyto barvy u květin?

Co symbolizují barvy bílá, modrá a červená? 

Každý z nás máme barvu, kterou preferujeme, máme raději než ostatní barvy nebo je dokonce u naše oblíbená. Barvy mají kouzelnou moc pro vyjádření různých pocitů a emocí. Zároveň také s sebou nesou nejen vizuální radost, ale také hlubokou symboliku. Už od samotného starověku je lidé používali k tomu, aby jak květinám, tak i samotným dekoracím a věcem přinesly významnější rozměr. Vždy je důležitým úkolem vybrat správnou barvu, která bude dokonale korespondovat nejen se zbytkem interiéru, ale hlavně s naším životem! Barva, kterou si vyberete pro váš domov, oblečení nebo i dekorace může mít totiž skutečně významný dopad na vaši psychiku a osobnost. A to jak negativní, tak i pozitivní. Stejné pravidlo tedy platí i při výběru barev květin, které chcete mít kolem sebe, nebo ty, které chcete darovat.

 

Při výběru barvy se nejprve ujistěte, že nás skutečně po týdnu nepřestane bavit a nejedná se tak pouze o chvilkové nadšení. Je také dobré vybírat barvy podle charakteru člověka. Jak poznat u druhých, které barvy jsou jim sympatické a které nikoliv? Jednoduše, podívejte se jaké barvy nejčastěji nosí a pravděpodobně ty, budou jejich preferencemi. Proto barvy, které běžně nosíte budou zároveň i barvy, které chcete mít doma, protože je budete mít na očích pravidelně.

V minulosti bylo například barevné oblečení skutečným luxusem a mohli si ho dovolit pouze ti nejzámožnější. Červená barva ve starověku představovala luxus a sílu, jelikož byl její pigment těžko dostupný a drahý. Modrá a bílá barva byly taktéž barvami, které vyjadřovaly ušlechtilý tón. V dnešním článku se zaměříme právě na tyto tři barvy, které jsou nejen u květin velmi oblíbenou volbou.

 

Co tyto barvy vyjadřují

Všichni tak nějak tušíme, že červená barva je úzce spojena s vášní a láskou, může mít ale také mnoho dalších významů. Červená barva může představovat odvahu a sílu, díky její výrazné barvě, která již na první pohled dokáže zaujmout naši pozornost. Přestože se lidé tolik nesoustředí na to, co konkrétní barvy znamenají, stále mají podstatný dopad na nás a naše psychologické vnímání. Příliš dlouhé pozorování červené barvy může například vyvolat spoustu negativních emocí!

 

Pokud jde o modrou barvu, je často významovým protikladem červené barvy. Modrá barva je barvou oblohy a vody, říká se, že modrá barva navozuje stav klidu, míru a vyrovnanosti. Může také symbolizovat pocit loajality a odpovědnosti.

 

O bílé barvě je známo, že představuje čistotu, naději a světlo. Bílá barva nám dodává pocity jistoty a celistvosti, často také představuje nové začátky, proto se hojně využívá jako svatební barva a bílé květiny se používají do svatebních aranžmá. Jedná se o základní barvu, která má skutečně výraznou symboliku a význam.

 

Různé významy, různé barvy a různé květiny

Obecné významy však ještě nemusí vůbec nic znamenat, dokud je nedáte do kontextu s konkrétní květinou nebo příležitostí. Červené květiny mohou mít mnoho různých významů, v závislosti na tom, o jaký druh květiny se jedná. Všichni známe slavné červené růže, které jsou krásným symbolem lásky a vášně, ovšem u ostatních květů může mít červená barva zcela jiný význam. Například červené orchideje vyjadřují vznešenost, bohatství a prosperitu, proto jsou ideální květinou do vašeho domova.

 

Zatímco červené květy mají význam často spojený s vášní a láskou, modré květiny nesou mnohem racionálnější interpretace. Modrá barva symbolizuje důvěru a odhodlání, proto dokážou být často mnohem smysluplnější, než známé červené. Modré květiny věnujte v dobu, kdy si přejete šířit radost a klid. Modrá barva u květin přinese také vašemu domovu klidný tón a dokáže ho naladit na vlnu klidné a přátelské atmosféry. Mezi nejznámější modré květiny patří například růže, astry, karafiáty, orchideje nebo svlačec.

 

Bílé květiny jsou nejčastěji spárovány s různými barevnými variacemi, aby vytvořily dokonalý kontrast v rámci květinového uspořádání. Lze je však použít i samostatně, nudného aranžmá se bát rozhodně nemusíte! Bílé květiny jsou vhodnou volbou pro téměř každou událost a jejich čistota se svou symbolikou uchytí všude! Mezi nejkrásnější bílé květiny patří například kamélie, japonské sasanky, orchideje, lekníny, tulipány nebo magnólie.

 

Výběr správného květu

Výběr správné květinové a barevné kombinace může být občas oříšek. Pokud chcete darovat květiny speciální osobě, bílá, červená nebo modrá barva, bude rozhodně vhodnou volbou v závislosti na konkrétním vztahu s dotyčným. Druhy a konkrétní barva květin může často odhalit zprávu, kterou jste chtěli sdělit bez toho, aniž byste promluvili. Vždy ale přemýšlejte na konkrétní situací a člověkem a na tomto základě stavte konkrétní kombinace. Pokud se jedná o první rande, rozhodně se nemusíte bát červených nebo bílých tulipánů, červené růže nechte raději až na pozdější dobu. Naopak u událostí jako jsou například promoce budou modré nebo bílé květy nejvhodnější volbou.

 

Jakmile pochopíte významy konkrétních barev u květin, najednou se vám otevře nový svět květinové komunikace, kdy květiny budou mluvit za vás. Díky červeným květům se budete moci cítit sebevědomě a mocně, bílé květy budou vyzařovat vaši pozitivní náladu a rozpoložení a modrá barva bude naopak šířit vznešený klid a pohodu všude kolem vás.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

KUKI

KUKI

KODI

KODI

TOLINS

TOLINS

EKVÁDOR RŮŽE FIALOVÉ

EKVÁDOR RŮŽE FIALOVÉ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

DEBIE

DEBIE

EVA

EVA

VALENTÝN SET 15

VALENTÝN SET 15

OSNIC

OSNIC

NIKI

NIKI

EKVÁDOR RŮŽE BÍLÉ

EKVÁDOR RŮŽE BÍLÉ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

ZUZI

ZUZI

STIL

STIL

JULI

JULI

LIVIE

LIVIE

DAFE

DAFE

VALENTÝN SET 18

VALENTÝN SET 18

ELENI

ELENI

PETI

PETI
láska

DIDI

DIDI

IVONA

IVONA

ZORA

ZORA

DURI

DURI

MARIAM

MARIAM

KALIN

KALIN

HOLA

HOLA
Neprodejné

ANASTAZIE

ANASTAZIE

KYTICE BEATA V KRABICI

KYTICE BEATA V KRABICI

SULI

SULI

SILVIN

SILVIN

KYTICE AMORE V KRABICI

KYTICE AMORE V KRABICI
láska

ALANIS

ALANIS

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

SIMON

SIMON
Neprodejné

ALENKA

ALENKA

MENDY

MENDY

EMI

EMI

KAROL

KAROL

75 RUDÝCH RŮŽÍ

75 RUDÝCH RŮŽÍ
75 KUSŮ

LUCIA

LUCIA

SMUTEČNÍ KYTICE 9

SMUTEČNÍ KYTICE 9

COLY

COLY

BLUE

BLUE
Neprodejné

SMUTEČNÍ KYTICE 10

SMUTEČNÍ KYTICE 10

ALEX

ALEX

VIVI

VIVI

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

SMUTEČNÍ KYTICE 11

SMUTEČNÍ KYTICE 11

KVĚTINOVÝ KOŠ KAROLIN

KVĚTINOVÝ KOŠ KAROLIN

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé