RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 777 993 844
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Magická síla květin aneb jak květiny pomáhají

Pozitivní účinky květin na váš každodenní život

Máte den blbec, vstali jste levou nebo a zkrátka máte pocit, že se proti vám spikl celý svět? Všichni máme občas takové dny, i když bychom je nejradši vyškrtli z našeho života. Vždycky tu byly a bohužel tu vždycky budou. Vyšší moc neovlivníme, ale můžeme ovlivnit její následky zázrakem jménem květiny. Květiny dokážou zkrátka zachránit každou situaci, ať už je to nespokojený e-mail od šéfa, zrušená schůzka s kamarádkou, na kterou jste se těšili nebo třeba počasí které vám celý den nepřeje. Maličkosti všedních dnů, které když se naskládají dokážou s naší náladou a celkovým rozpoložením pěkně zamávat. Nejen náladu, ale mnohem víc dokáže spravit svěží kytička, pojďme se dnes spolu podívat na pozitivní účinky, které květiny mají.

 

Mnoho studií potvrzuje, že vázy s čerstvými květinami ve vnitřních prostorách dokáží vzbudit v lidech pozitivní náladu a myšlení. Vzhled a vůně květin ovlivňuje naše tělo, především ale naši mysl. Pouhá myšlenka na přírodu a květiny dokáže pozitivním způsobem ovlivnit náš mozek a v našem těle zavládne zvláštní pocit klidu. Nyní přinášíme několik konkrétních případů, jak květiny dokážou ovlivnit naše zdraví a přinést do našeho života více optimismu, relaxu a vyrovnanosti.

Zlepšovač nálady

Moderní život plný možností sebou nese ale také kromě pozitivních dopadů spoustu úskalí. Proto květiny do období plného stresu, spěchu a neustálého nestíhání vnáší zvláštní zdroj klidu. Hravé květinové barvy a jejich smyslná vůně podporují v našem životě pocit klidu a pohody. Zářivé barvy květin, mezi které patří například žlutá a oranžová představují štěstí a radost. Naopak neutrálnější květiny, jako jsou zelené pokojovky nás obklopují čerstvostí a přináší nám pocit harmonie. Pokaždé když se budete cítit ve stresu, zkuste se jít projít do zahrady, parku nebo lesa. Ať už budete kdekoliv, kde je zeleň nebo barevné květiny kolem vás, budete mít najednou pocit klidu a pohody. Všechny ustarané myšlenky a pocity, že zase něco nestíháte půjdou stranou, a vy si budete užívat pouze okamžik přítomnosti. A to je v dnešní době ten nejcennější lék.

Terapeutické účinky

Květiny nejsou jenom nositelem krásy a vůně, ale dokážou do domu vnést také kouzlo pohody a klidu, že si najednou budete připadat jako u terapeuta. Je dokonce vědecky dokázáno, že zahradničení a péče o květiny funguje stejně jako terapie. Jakmile člověk ponoří své ruce do hlíny a plně se soustředí na péči o květiny, přestává vnímat svět kolem sebe. Navíc tato forma terapie sebou přináší také skvělé výsledky v podobě vámi vypěstovaných květin!


Pozitivní duševní účinky

V tomto případě přichází na řadu jeden z našich dalších smyslů a tím je čich. Sladká a jedinečná vůně květin uvolňuje od stresu, snižuje naši srdeční frekvenci, ale také dokáže snadno napumpovat naši náladu, což ve výsledku pomáhá udržet naše tělo a mysl v rovnováze. Rovnováha je důležitá ať už pro vaše pracovní výkony, ale také vztahy a spokojený život.

Vyšší sebevědomí a úcta

Emocionální dopad bezpochyby patří taktéž mezi pozitivní účinky květin a proto nemůžeme ignorovat tento důležitý fakt. Péče o květiny v nás budí pocit odpovědnosti a kreativity. Většinou květiny dostáváme darem, a proto k nim máme mnohem intenzivnější vztah, než kdybychom dostali tabulku čokolády, která by v nás s největší pravděpodobností zmizela na posezení. Květiny jsou ale jiné, potřebují naši péči a starost aby kvetly a přinášely nám radost co nejdéle.

Umožňují nám cítit se dobře

Univerzálním favoritem, který vždy a zaručeně potěší je rozhodně růže. Růže v sobě nese vrozenou sílu, aby dokázala člověku rozzářit den a zahřát u srdce. Poté už záleží na konkrétní barvě a příležitosti, na kterou se je chystáte využít. Následně už stačí jediný pohled a hned máte úsměv na tváři!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ZORA

SELA

BENY

LUCI

BEATA

BEATA
láska

CAROL

KAMI

LARY

SELI

KLAUDI

FONDA

KUKI

DEBIE

ZUZI

JULI

DIDI

DURI

COLY

SCARLETT

PAULA

LONDA

TAMI

NORY

TAMARA

KAJA

GABRIELA

BEDY

KAROL

LUCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

PINKI

GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KAROLINA

DARINA

HUSTON

ORANGA

KOKI

ADINA

AMANDA

BRIGITA

LORA

LEONTÝNA

LADA

BELA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jarní květiny vhodné na skalku

Jarní květiny vhodné na skalku

První jarní květiny, které oživí vaši skalku

První jarní květiny jsou jako výherní žetony po nekonečné zimě. Přináší znovu radost do naší zahrady, váš výběr by se neměl zaměřit nejen na vaše oblíbence, ale na celkovou rozmanitost. A to ať už rozmanitost v druzích květin, barevných kombinacích nebo například rozmanitých výškách rostlin. Dnes si představíme hned několik rostlin, které vám pomohou hned z jara udělat vaši zahradu veselejší.

Číst celé
Jak se slaví Velikonoce ve světě

Jak se slaví Velikonoce ve světě

Velikonoce ve světě 

Pokračujeme dále ve velikonočních oslavách ve světě, dnes se podíváme trochu jižněji a nahlédneme jaké tradice a zvyky v období Velikonoc se dodržují například v Itálii, Indii, Španělku a nebo také Bulharsku.

Číst celé
Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly v Evropě

Jarní květinové festivaly po Evropě 

S blížícím se jarem přichází nejen vůně a barvy květin, ale také květinové festivaly! A že jich v Evropě není zrovna málo. Pokud jste akčnější povahy a zároveň milujete květiny, neměli byste některý z nich rozhodně vynechat. Většina se koná v Nizozemí, ovšem zabrousíme také do Belgie, Velké Británie nebo na Madeiru. Začneme tím nejznámějším, kterým je bezpochyby Keukenhof a který by měl za život každý milovník (nejen) tulipánů alespoň jednou spatřit!

Číst celé