RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květiny a umění

Nejfantastičtější květinová výtvarná díla historie

Umění a květiny jsou téměř nerozlučná kombinace. Obrazy květin existovaly téměř od vzniku umění, jako formy lidského vyjádření. Přesto, že historie obrazů s květinami je dlouhá a takových obrazů visí v galeriích po celém světě nespočet, pro účel tohoto článku jsme udělali užší přehled. Vybrali jsme 7 uměleckých děl zobrazujících květiny, které podle nás dominují nad těmi ostatními se stejnou tématikou.

A bez dalšího zdržování, nehledě na důležitost pořadí, se můžeme na náš výčet historicky oblíbených obrazů podívat. 

 

 

Květiny v křišťálové váze (Flowers in a Crystal Vase)

Autor: Édouard Manet Rok: 1882 Umístění: Národní galerie umění, Washington D.C.

Z mnoha důvodů je Manet považován za původce modernistické malby. Tato klasická práce, zachycující růžové růže a další barevné květiny ve váze, kombinuje jeho obvyklé charakteristické rysy, které spočívají v jemných tazích štětce. Tak Manet dokázal kolem aranžmá zobrazit jeho éterický smysl pro světlo a stín. Nám se tato malba líbí zvláště pro její nádhernou souhru světlých a tmavých barev.   

Černý kosatec (Black Iris)

Autor: Georgia O´Keeffe Rok: 1926 Umístění: Metropolitní muzeum umění, NYC

Pokud někdo vysloví jméno Georgia O´Keeffe, mnohým se pravděpodobně vybaví květiny. Americká malířka je známá pro její sérii kosatců, která se vyznačuje detailním ztvárněním okvětních lístků těchto dramatických květin. Nicméně my jsme se rozhodli z těchto nádherných olejových maleb zvolit snad jedno z nejpozoruhodnějších děl - Černý kosatec (někdy známý také jako Černý kosatec III.). Obecně křehká povaha této květiny je zde vystavena kontrastu temné barvy a ponurého tvaru.

Dílo zobrazuje květinu jako zvláštně mocnou, ale současně zachycuje i její křehkost.

Váza květin (Vase of Flowers)

Autor: Jan Davidsz de Heem Rok: 1660 Umístění: Národní galerie umění, Washington D.C.

Námi zde prezentovaný nejstarší obraz zobrazující květiny, pochází od holandského malíře Jana Davidsze de Heema. Tato konkrétní práce zaručeně dominuje pro její ohromující detail.  Období roku 1600 byla samozřejmě doba, kdy fotografický realismus byl v umění vysoce ceněn. Toto se přirozeně odráží obzvláště v tomto díle. Velice se nám líbí, jakou pozornost malíř věnoval žíhaným barvám lilií, ostrosti bílých květů oproti tmavému pozadí, a smysl pro divokou krásu tohoto konkrétního aranžmá, které malíř skvěle zachytil.

Slunečnice (Sunflowers)

Autor: Vincent Van Gogh Rok: 1888 Umístění: Národní galerie, Londýn

Pravděpodobně jeden z nejslavnějších obrazů zátiší vůbec. Van Goghova série „Slunečnice“ (tento konkrétní příklad je znám jako „čtvrtá verze, se žlutým pozadím“), je milovaná celým světem a obzvláště tato práce se nám zdá speciálně výjimečná. Úžasný způsob jako tyto nádherně žluté květiny splývají, přesto však vynikají oproti žlutému pozadí, díky velmi oceňovanému Van Goghova postimpresionistického stylu. A to je něco, co jednoznačně stojí za shlédnutí.

Květiny ve váze (Flowers in a Vase)

Autor: Pierre-Auguste Renoir Rok: 1866 Umístění: Národní galerie umění, Washington D.C.

Pierre-Auguste Renoir je oslavován jako jeden z největších moderních francouzských malířů. Ačkoliv byl znám pro portréty, figurativní práce a jeho sérii koupajících se vnadných žen, vytvořil Renoir i množství obrazů s květinami. Ve skutečnosti svou kariéru zahájil malováním květin na porcelán pro dílnu Sévres. Květiny zůstaly důležitou součástí jeho životních děl a tyto obrazy se promítly později v roce 1860 na plátnech ve formě bohatých květinových aranžmá. Renoir rád maloval pugéty květin, hrál si s jejich tvary a barvami, zatímco obměňoval jejich uspořádání. Věnoval zvláštní pozornost nastavování polohy a úhlu. Dílo Květiny ve váze je pravděpodobně nejznámější kousek ze všech jeho květinových obrazů, které tvořily nejkrásnější část Renoirových děl vůbec.

Květinové zátiší na mramorovém stole (Still Life with Flowers on a Marble Slab)

Autor: Rachel Ruysch Rok: 1716 Umístění: Rijksmuseum, Amsterdam, Nizozemsko

Rachel Ruysch byla dcera Frederika Ruysche, profesora botaniky. Její umělecký talent byl rozpoznán v brzkém věku. Její kariéra trvala šedesát let a stala se tak nejlepší malířkou „zlatého věku Holandska“. Za svého života dosáhla mezinárodní slávy, a i když porodila deset dětí, dokázala pokračovat ve své profesní umělecké kariéře dál.

Rachel Ruysch se specializovala na květinové zátiší a je stále považována za nejslavnější malířku tohoto námětu. Výše uvedené dílo, zachycující různé květiny i s hmyzem, je asi její nejznámější. Obraz byl vytvořen na vrcholu její slávy.

Lekníny (Water Lilies)

Autor: Claude Monet Rok: 1919 Umístění: Metropolitní muzeum umění, NYC

Nyní přejdeme od postimpresionismu k obrazu klasického impresionismu. Řada obrazů pod názvem „Lekníny“ je považována za jednu z nejdůležitějších prací raných impresionistů, kde byl Monet považován v podstatě za otce tohoto směru. V této práci z roku 1919 je toho mnoho co stojí za uznání, jako například odrážející se mračna a zelená barva vody, která vyčnívá oproti růžové barvě rozkvetlých leknínů, plovoucích na povrchu. Toto všechno je přirozeně oživeno mihotajícími se štětcovými tahy, pro které byl Monet znám a zbožňován.

Zde jsme představili pouze několik málo úžasných obrazů v historii umění. To jsme se ani nedostali k některým skvělým představitelům z poslední doby, jako je Andy Warhol či  Frida Kahlo.

 

Milujete květinové zátiší na obrazech?

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KAROLIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PLNÝ RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LILIÍ

KOŠ RUDÝCH RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LUXUS

KOŠ PLNÝ SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ EXTRA

KVĚTINOVÝ KOŠ EXTRA
Nové

KVĚTINOVÝ KOŠ EXTRA + MERCI 250g

KVĚTINOVÝ KOŠ FIALOVÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ LENY

KVĚTINOVÝ KOŠ KISS

KVĚTINOVÝ KOŠ SENDY

KVĚTINOVÝ KOŠ SISI

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

KVĚTINOVÝ KOŠ SARAH

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

KVĚTINOVÝ KOŠ KODI

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

KVĚTINOVÝ KOŠ PETI

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVI

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ Z FRÉZIÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ FOLY

KVĚTINOVÝ KOŠ DEBIE

KVĚTINOVÝ KOŠ ALEX

KVĚTINOVÝ KOŠ LARY

KVĚTINOVÝ KOŠ AFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ DANDY

KVĚTINOVÝ KOŠ MIX RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ ZE SLUNEČNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ FANNY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Květiny na první rande

Květiny na první rande

Okouzlil vás někdo a chcete mu to dát najevo květinou?

Krásné teplé počasí a dlouhé dny volají po více času stráveném venku, ať už s našimi přáteli či rodinou. Přátele máte, ale nějaká ta láska vám chybí?

Pro mnohé je možná především toto období roku, kdy objevují nové lásky, začínají nové vztahy, které v tomto romantickém období kvetou spolu s okolní přírodou.

Začátek nového vztahu je choulostivé období. Tradičně se na první rande chodilo s kyticí, takto pánové běžně projevovali svou náklonnost vůči někomu mimořádnému. Nicméně, zvyky se mění a toto gesto již dávno nezaručuje, že s kytkou uděláte pozitivní dojem.

 

 

 

Číst celé
Květiny a umění

Květiny a umění

Nejfantastičtější květinová výtvarná díla historie

Umění a květiny jsou téměř nerozlučná kombinace. Obrazy květin existovaly téměř od vzniku umění, jako formy lidského vyjádření. Přesto, že historie obrazů s květinami je dlouhá a takových obrazů visí v galeriích po celém světě nespočet, pro účel tohoto článku jsme udělali užší přehled. Vybrali jsme 7 uměleckých děl zobrazujících květiny, které podle nás dominují nad těmi ostatními se stejnou tématikou.

A bez dalšího zdržování, nehledě na důležitost pořadí, se můžeme na náš výčet historicky oblíbených obrazů podívat. 

Číst celé
Květinové hotely

Květinové hotely

Nejkrásnější květinové hotely na světě

Pokud milujete květiny, tento článek je pro vás. Pokud milujete květiny a cestování, platí totéž a asi vás zajímá, co mají tyto dvě věci společného. Zajímavé při tom je, že pro to, abyste mohli užívat přírodní krásy, nemusíte chodit nikam ven.

Stačí si při vašich cestám zabukovat jeden z následujících hotelů, od Bombaje, přes Manhattan až po Monako a zažít jedny z nejelegantnějších a bohatých květinových expozic na světě, a to kdykoliv v průběhu roku.

Těchto 11 hotelů vás při vašem pobytu zaručeně oslní:

Číst celé