RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Halloweenské dekorace

Tipy na halloweenské dekorace

Ačkoliv u nás halloweenské oslavy rozhodně nejsou tak běžné a nemají takovou tradici jako například v USA nebo jiných anglicky mluvících státech, i přesto se občas objeví někdo, kdo si tento svátek opravdu užívá. Některé z tradic vzešlých z Halloweenu jsme si osvojili i u nás, patří mezi ně například oblíbené vyřezávání dýní, tvoření strašidelných postaviček a celkově vytvoření trochu strašidelnější a tajemnější atmosféry. Ať už se hodláte tento svátek oslavit, pozvat přátele na večeři nebo si chcete jen tak navodit pravou Halloweenskou atmosféru i u vás doma, dneska vám přineseme hned několik tipů na krásné a poutavé halloweenské dekorace, které zvládne vytvořit naprosto každý. Tak pojďme společně na to!

Halloweenský věnec

Udělejte na vaše hosty dojem už u vstupních dveří, kde je přivítá nádherný halloweenský věnec plný zářivých barev, které jsou s podzimem spojeny. Můžete do něj mimo krásných podzimních listů zapojit také tradiční podzimní květy jako jsou například chryzantémy, zlaté orchideje nebo také plody našich stromů, kde by rozhodně neměly chybět zářivě červené šípky, které dodají krásnou barvu, kaštany a žaludy, které naopak přinesou pocit hojnosti. Do okrajů umístěte výrazné vínově rudé listy dubu a máte nádherný podzimní věnec, plný přírodních materiálů, díky kterým výrazně snížíte celkovou cenu dekorace.

 

Halloweenský vstup do domu

Pokud hledáte inspiraci pro venkovní halloweenské dekorace, už nemusíte! O tom jak vytvoříte ideální místo plné tajemné a magické atmosféry se dozvíte právě tady. Důležité je, aby si váš domovní vstup zanechal pocit útulnosti a příjemného pocitu přivítání, nechcete přece hosty odradit od vstupu k vám domů, Proto se držte hřejivých barev a nebojte se využít různé rustikální věci, které se dost možná volně povalují různě u vás doma, v kůlně či na půdě. Mohou to být staré dřevěné bedny, nádoby, dřevěné opěrky nebo dokonce samotné hrábě, které jste třeba už dlouhá léta nepoužili, protože jste si pořídili modernější a kvalitnější kousek. Nicméně teď se vám právě tyto starší kousky budou skvěle hodit do vaší dekorace. Pokud vlastníte nějaké starší plechové nádoby, kter by se daly snadno pověsit neváhejte a vyrobte vlastní domácí závěsné květináče. Stačí pouze vyřezat dvě kulaté díry do plechových nádob co najdete a následně tudy rovnoměrně protáhnout lano jehož konec zajistíte pevným uzlem, který půjde snadno pověsit na kovový věšák. Poté už stačí jenom vybrat tu správnou kombinaci podzimních květů, vybrat ideální místo, kde vaše nové plechové květináče zavěsíte a nádherná domácí dekorace je na světě! Pro dodání co nejútulnější atmosféry nezapomeňte do vaší venkovní dekorace zakomponovat také lucerny a svíčky, které můžete každý večer na chvilku rozsvítit a dodat celému prostoru opravdu kouzelnou atmosféru. Pokud se svíček bojíte, ale i přesto byste rádi vnesli trochu světla před váš vstup, skvělým řešením mohou být závěsné řetězy, které nejsou pouze vánoční záležitostí. Naopak! V supermarketech i na internetu naleznete široký výběr od klasických jednobarevných až po šílené svítící oranžové dýně.

 

Dýňová expanze

Co by to bylo za podzim a hlavně za Halloween bez pořádné dýně! Dýně můžete využít nejen jako strašidelné lucerny, ale skvěle poslouží také jako nádoba pro různá květinová aranžmá. Stačí dýni pouze pečlivě vydlabat a vyložit ji celofánem. Poté do ní umístěte květinovou pěnu a můžete směle tvořit. Ideální volbou jsou rozhodně dlouhotrvající a odolné květy, které přežijí i mírně nepříznivé počasí, proto zvolte například oblíbené chryzantémy, šípky, nebo také obyčejné sezónní listí, které v toto období hraje opravdu všemi barvami.

 

Halloweenské květiny

Ať už uvnitř nebo venku, přidejte vašim květům trochu halloweenského nádechu a zakomponujte do jednotlivých aranžmá trochu strašidelné magie. Přitom stačí tak málo! Černá stuha, uměle černě nasprejované kapradí, oranžové růže nebo fialové sukulenty. To je jen pár drobných tipů, jak můžete své květiny udělat více v halloweenském stylu. Nebojte se do vázy přidat v toto období také trochu kýče, o tom je přece celý halloween. Kolem vázy na stole poskládat pár mini dýní, které zaujmou svým zajímavým vzhledem a barvu ubrusu či prostírání zvolit také v barvách halloweenu. Tedy nejčastěji v černé a oranžové. Prázdné kouty vyplňte svíčkami, které mimo halloweenský vzhled dodají také příjemnou vůni a navodí tak nádhernou útulnou atmosféru.

 

Ať už zvolíte jakoukoliv dekoraci, rozhodně se na vás alespoň z části přenese opravdová oslavná nálada a hned dostanete chuť na nějaký výborný dýňový koláč či vydatnou dýňovou polévku, která v chladných podzimních dnech ideálně zahřeje. Vaši hosté budou jistě také příjemně a velmi mile překvapeni a budou se k vám rádi vracet díky skvělé atmosféře, které tematická výzdoba vždy pomůže.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé