RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Osm kroků jak najít ideálního svatebního floristu

Tipy, jak najít ideálního svatebního floristu

Každá nevěsta má v hlavě představy o své ideální svatbě. Jak by měla vypadat, co by na ní rozhodně nemělo chybět nebo naopak co rozhodně nechcete a nevyhledáváte. Jedno je ale jisté, chcete, aby celkový vzhled vaší svatby udělal dojem – a florista je v tomto případě klíčovým hráčem. Květiny jsou skutečně srdcem vaší svatby a mohou vytvořit atmosféru, o které sníte a toužíte. Nevěsty nejčastěji touží po romantické, moderní, rozmarné nebo naopak rustikální atmosféře, vždy záleží na konkrétním člověku a jeho preferencích, seznam může být ale v tomto případě skutečně dlouhý. K tomu potřebujete profesionála, který vám bude schopný poradit ve věcech, které nechcete podcenit, nebo si u nich rádi necháte poradit nejlepší možnosti, které trh nabízí. Chcete-li najít floristu, který vytvoří vizi vašeho svatebního dne, nezapomeňte na tyto jednotlivé kroky, které vám ho pomůžou najít.

 

1. Určete si svůj květinový styl

Někteří floristé se specializují na vysoké, bujné a zdobené středové dekorace, zatímco jiní upřednostňují  moderní, minimalistická aranžmá. Najděte si fotografie kytic a středových dekorací, které vás zaujaly, abyste zjistili jaký styl se vám skutečně líbí a seznamte se s některými nejběžnějšími květinovými termíny, abyste se s floristou dokázali domluvit. Jakmile budete schopni floristovi vizuálně ukázat, co se vám skutečně líbí a co preferujete, bude vaše komunikace a celkové plánování mnohem snadnější.

 

2. Ujasněte si své květinové preference

Chcete někoho, kdo vám nejen vytvoří aranžmá, ale také pomůže navrhnout vzhled stolů na recepci a obřadní uličky? V tomto případě bude floristický designér pravděpodobně vaše parketa, a tak trochu i vaše spása. Pokud se necítíte na plánování a rozvržení jednotlivých dekorací do prostoru, floristický designér se tak rozhodně stane vaší pravou rukou. Na druhou stranu, pokud máte plánovač nebo interiérový design a celkově dekorování tak trochu v malíčku pak vám pravděpodobně postačí obyčejný květinář. Zjistěte, který z nich je pro vás nejvhodnější - to vám umožní zúžit hledání a pomůže určit váš rozpočet.

 

3. Vytvořte si rozpočet určený pouze na květiny

Výzdoba a květiny by měly tvořit asi 10 procent celkového rozpočtu. Pokud ale milujete květiny a toužíte po velkolepé instalaci a dekoracích, které dokonale doladí vaši vysněnou svatbu. Nebo jste například pevně rozhodnuti pro pivoňky v listopadu (ano, i takové nevěsty existují), neváhejte tento výdaj navýšit, ubrat můžete zase na jiných pro vás méně důležitých položkách. Počítejte také s příplatky, jako jsou poplatky za přípravu a rozvoz, daně a spropitné. Ještě předtím, než se začnete setkávat s jednotlivými floristy, je nutné mít v hlavě určitou částku.

 

4. Sbírejte doporučení

Stejně jako u všech svatebních profesionálů, i zde platí, že chcete floristu, který je spolehlivý, schopný a ve vašem cenovém rozpětí. Měli byste také najít někoho, kdo je otevřený vašim nápadům a jehož vkus respektujete. Jedním z nejlepších způsobů, jak si najít ideálního floristu, je doporučení od vašich kamarádů, známých nebo i přes sociální sítě od lidí se stejným nebo podobným stylem svatební výzdoby, která se vám líbí. Požádejte o doporučení novomanžele, které znáte, podívejte se na internet a prolistujte místní svatební časopisy, profily floristů na sociálních sítích, zkuste různé způsoby, kde můžete získat inspiraci nebo kontakty. Pokud spolupracujete s koordinátorem svatby, právě ten by mohl mít nějaké tipy na profesionály z okolí.

 

5. Naplánujte si schůzku

Měli byste si najmout někoho, komu důvěřujete, že udělá správná rozhodnutí, na kterých jste se domluvili - někoho, kdo instinktivně ví, co bude společně vypadat dobře. Domluvte si schůzky s vybranými floristy, kteří vás zaujali zhruba 9 až 11 měsíců před svatbou, abyste se mohli osobně spojit a prohlédnout si portfolio jejich práce.

 

6. Ukazujte, neříkejte

Jste opravdoví minimalisté? Nebo chcete udělat extra romantickou a okouzlující svatbu? Váš florista neumí číst myšlenky a obrázky v tomto případě řeknou více než slova. Přineste si s sebou na rozhovory inspirační tabule, vzorník látek na šaty pro družičky a fotografii svatebních šatů, cokoliv, co by mohlo pomoct začít s konkrétním plánováním. Zároveň se podělte o svou vizi a proberte váš rozpočet.

 

7. Zvažte návrh

Určete si své největší priority a uspořádejte druhý rozhovor, abyste si vyjasnili podrobnosti, jako jsou přesné květiny, náklady na materiál a náklady na přípravu. Nechte si od každého floristy sestavit podrobný návrh na vaši svatbu na základě toho, co jste jim řekli o své vizi a rozpočtu. Pokud jste mluvili o mnoha různých nápadech, požádejte je, aby připravili „maximální" nejlepší scénář a „nízký" minimální návrh. Vždycky můžete kombinovat a vytvořit balíček středního rozsahu - třeba utratíte více peněz za středové dekorace, ale naopak uberete na kytice pro družičky.

 

8. Vyberte vítěze

Projděte si návrhy a určete, které se k sobě nejlépe hodí. Pokud máte obavy ohledně některých nákladů nebo prvků návrhu, promluvte si o nich s vybraným floristou hned. Až budete s návrhem zcela spokojeni, můžete si plácnout. V ideálním případě byste si měli floristu zajistit pět až šest měsíců před svatbou.

 

Doufáme, že vám naše praktické a jednoduché tipy pomůžou vybrat toho správného floristu, se kterým vaši svatební výzdobu dotáhnete k dokonalosti.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

PETI

PETI
láska

ZORA

ZORA

KALIN

KALIN

ALANIS

ALANIS

ALENKA

ALENKA

ALEX

ALEX

AFNE

AFNE

ANDY

ANDY

COKY

COKY

EVRIL

EVRIL

AURORA

AURORA

KONE

KONE

BEBI

BEBI

RONY

RONY

SUMI

SUMI

KALIN SET

KALIN SET

APOLENA SET 1

APOLENA SET 1

APOLENA SET 3

APOLENA SET 3
Neprodejné

LUCI

LUCI

BEATA

BEATA
láska

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATARINA

KATARINA

CAROL

CAROL

KAMI

KAMI

LARY

LARY

SELI

SELI

KLAUDI

KLAUDI

FONDA

FONDA

TOLI

TOLI

WHITE

WHITE

KUKI

KUKI

DEBIE

DEBIE

ZUZI

ZUZI

JULI

JULI

DIDI

DIDI

DURI

DURI

HOLA

HOLA
Neprodejné

SULI

SULI

EMI

EMI

COLY

COLY

VIVI

VIVI

PAULA

PAULA

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EVELYN

EVELYN
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé