Osm kroků jak najít ideálního svatebního floristu
Tipy, jak najít ideálního svatebního floristu
Každá nevěsta má v hlavě představy o své ideální svatbě. Jak by měla vypadat, co by na ní rozhodně nemělo chybět nebo naopak co rozhodně nechcete a nevyhledáváte. Jedno je ale jisté, chcete, aby celkový vzhled vaší svatby udělal dojem – a florista je v tomto případě klíčovým hráčem. Květiny jsou skutečně srdcem vaší svatby a mohou vytvořit atmosféru, o které sníte a toužíte. Nevěsty nejčastěji touží po romantické, moderní, rozmarné nebo naopak rustikální atmosféře, vždy záleží na konkrétním člověku a jeho preferencích, seznam může být ale v tomto případě skutečně dlouhý. K tomu potřebujete profesionála, který vám bude schopný poradit ve věcech, které nechcete podcenit, nebo si u nich rádi necháte poradit nejlepší možnosti, které trh nabízí. Chcete-li najít floristu, který vytvoří vizi vašeho svatebního dne, nezapomeňte na tyto jednotlivé kroky, které vám ho pomůžou najít.
1. Určete si svůj květinový styl
Někteří floristé se specializují na vysoké, bujné a zdobené středové dekorace, zatímco jiní upřednostňují moderní, minimalistická aranžmá. Najděte si fotografie kytic a středových dekorací, které vás zaujaly, abyste zjistili jaký styl se vám skutečně líbí a seznamte se s některými nejběžnějšími květinovými termíny, abyste se s floristou dokázali domluvit. Jakmile budete schopni floristovi vizuálně ukázat, co se vám skutečně líbí a co preferujete, bude vaše komunikace a celkové plánování mnohem snadnější.
2. Ujasněte si své květinové preference
Chcete někoho, kdo vám nejen vytvoří aranžmá, ale také pomůže navrhnout vzhled stolů na recepci a obřadní uličky? V tomto případě bude floristický designér pravděpodobně vaše parketa, a tak trochu i vaše spása. Pokud se necítíte na plánování a rozvržení jednotlivých dekorací do prostoru, floristický designér se tak rozhodně stane vaší pravou rukou. Na druhou stranu, pokud máte plánovač nebo interiérový design a celkově dekorování tak trochu v malíčku pak vám pravděpodobně postačí obyčejný květinář. Zjistěte, který z nich je pro vás nejvhodnější - to vám umožní zúžit hledání a pomůže určit váš rozpočet.
3. Vytvořte si rozpočet určený pouze na květiny
Výzdoba a květiny by měly tvořit asi 10 procent celkového rozpočtu. Pokud ale milujete květiny a toužíte po velkolepé instalaci a dekoracích, které dokonale doladí vaši vysněnou svatbu. Nebo jste například pevně rozhodnuti pro pivoňky v listopadu (ano, i takové nevěsty existují), neváhejte tento výdaj navýšit, ubrat můžete zase na jiných pro vás méně důležitých položkách. Počítejte také s příplatky, jako jsou poplatky za přípravu a rozvoz, daně a spropitné. Ještě předtím, než se začnete setkávat s jednotlivými floristy, je nutné mít v hlavě určitou částku.
4. Sbírejte doporučení
Stejně jako u všech svatebních profesionálů, i zde platí, že chcete floristu, který je spolehlivý, schopný a ve vašem cenovém rozpětí. Měli byste také najít někoho, kdo je otevřený vašim nápadům a jehož vkus respektujete. Jedním z nejlepších způsobů, jak si najít ideálního floristu, je doporučení od vašich kamarádů, známých nebo i přes sociální sítě od lidí se stejným nebo podobným stylem svatební výzdoby, která se vám líbí. Požádejte o doporučení novomanžele, které znáte, podívejte se na internet a prolistujte místní svatební časopisy, profily floristů na sociálních sítích, zkuste různé způsoby, kde můžete získat inspiraci nebo kontakty. Pokud spolupracujete s koordinátorem svatby, právě ten by mohl mít nějaké tipy na profesionály z okolí.
5. Naplánujte si schůzku
Měli byste si najmout někoho, komu důvěřujete, že udělá správná rozhodnutí, na kterých jste se domluvili - někoho, kdo instinktivně ví, co bude společně vypadat dobře. Domluvte si schůzky s vybranými floristy, kteří vás zaujali zhruba 9 až 11 měsíců před svatbou, abyste se mohli osobně spojit a prohlédnout si portfolio jejich práce.
6. Ukazujte, neříkejte
Jste opravdoví minimalisté? Nebo chcete udělat extra romantickou a okouzlující svatbu? Váš florista neumí číst myšlenky a obrázky v tomto případě řeknou více než slova. Přineste si s sebou na rozhovory inspirační tabule, vzorník látek na šaty pro družičky a fotografii svatebních šatů, cokoliv, co by mohlo pomoct začít s konkrétním plánováním. Zároveň se podělte o svou vizi a proberte váš rozpočet.
7. Zvažte návrh
Určete si své největší priority a uspořádejte druhý rozhovor, abyste si vyjasnili podrobnosti, jako jsou přesné květiny, náklady na materiál a náklady na přípravu. Nechte si od každého floristy sestavit podrobný návrh na vaši svatbu na základě toho, co jste jim řekli o své vizi a rozpočtu. Pokud jste mluvili o mnoha různých nápadech, požádejte je, aby připravili „maximální" nejlepší scénář a „nízký" minimální návrh. Vždycky můžete kombinovat a vytvořit balíček středního rozsahu - třeba utratíte více peněz za středové dekorace, ale naopak uberete na kytice pro družičky.
8. Vyberte vítěze
Projděte si návrhy a určete, které se k sobě nejlépe hodí. Pokud máte obavy ohledně některých nákladů nebo prvků návrhu, promluvte si o nich s vybraným floristou hned. Až budete s návrhem zcela spokojeni, můžete si plácnout. V ideálním případě byste si měli floristu zajistit pět až šest měsíců před svatbou.
Doufáme, že vám naše praktické a jednoduché tipy pomůžou vybrat toho správného floristu, se kterým vaši svatební výzdobu dotáhnete k dokonalosti.
tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze
Mohlo by vás také zajímat
Popisek stránky a produktu
Magická symbolika spojená s bonsajemi
Význam a symbolika bonsají
Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.
Význam a symbolika levandule
Zajímavosti o levanduli
Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.
Proč květiny voní?
Zajímavosti o vůních květin
Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.