RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Osm kroků jak najít ideálního svatebního floristu

Tipy, jak najít ideálního svatebního floristu

Každá nevěsta má v hlavě představy o své ideální svatbě. Jak by měla vypadat, co by na ní rozhodně nemělo chybět nebo naopak co rozhodně nechcete a nevyhledáváte. Jedno je ale jisté, chcete, aby celkový vzhled vaší svatby udělal dojem – a florista je v tomto případě klíčovým hráčem. Květiny jsou skutečně srdcem vaší svatby a mohou vytvořit atmosféru, o které sníte a toužíte. Nevěsty nejčastěji touží po romantické, moderní, rozmarné nebo naopak rustikální atmosféře, vždy záleží na konkrétním člověku a jeho preferencích, seznam může být ale v tomto případě skutečně dlouhý. K tomu potřebujete profesionála, který vám bude schopný poradit ve věcech, které nechcete podcenit, nebo si u nich rádi necháte poradit nejlepší možnosti, které trh nabízí. Chcete-li najít floristu, který vytvoří vizi vašeho svatebního dne, nezapomeňte na tyto jednotlivé kroky, které vám ho pomůžou najít.

 

1. Určete si svůj květinový styl

Někteří floristé se specializují na vysoké, bujné a zdobené středové dekorace, zatímco jiní upřednostňují  moderní, minimalistická aranžmá. Najděte si fotografie kytic a středových dekorací, které vás zaujaly, abyste zjistili jaký styl se vám skutečně líbí a seznamte se s některými nejběžnějšími květinovými termíny, abyste se s floristou dokázali domluvit. Jakmile budete schopni floristovi vizuálně ukázat, co se vám skutečně líbí a co preferujete, bude vaše komunikace a celkové plánování mnohem snadnější.

 

2. Ujasněte si své květinové preference

Chcete někoho, kdo vám nejen vytvoří aranžmá, ale také pomůže navrhnout vzhled stolů na recepci a obřadní uličky? V tomto případě bude floristický designér pravděpodobně vaše parketa, a tak trochu i vaše spása. Pokud se necítíte na plánování a rozvržení jednotlivých dekorací do prostoru, floristický designér se tak rozhodně stane vaší pravou rukou. Na druhou stranu, pokud máte plánovač nebo interiérový design a celkově dekorování tak trochu v malíčku pak vám pravděpodobně postačí obyčejný květinář. Zjistěte, který z nich je pro vás nejvhodnější - to vám umožní zúžit hledání a pomůže určit váš rozpočet.

 

3. Vytvořte si rozpočet určený pouze na květiny

Výzdoba a květiny by měly tvořit asi 10 procent celkového rozpočtu. Pokud ale milujete květiny a toužíte po velkolepé instalaci a dekoracích, které dokonale doladí vaši vysněnou svatbu. Nebo jste například pevně rozhodnuti pro pivoňky v listopadu (ano, i takové nevěsty existují), neváhejte tento výdaj navýšit, ubrat můžete zase na jiných pro vás méně důležitých položkách. Počítejte také s příplatky, jako jsou poplatky za přípravu a rozvoz, daně a spropitné. Ještě předtím, než se začnete setkávat s jednotlivými floristy, je nutné mít v hlavě určitou částku.

 

4. Sbírejte doporučení

Stejně jako u všech svatebních profesionálů, i zde platí, že chcete floristu, který je spolehlivý, schopný a ve vašem cenovém rozpětí. Měli byste také najít někoho, kdo je otevřený vašim nápadům a jehož vkus respektujete. Jedním z nejlepších způsobů, jak si najít ideálního floristu, je doporučení od vašich kamarádů, známých nebo i přes sociální sítě od lidí se stejným nebo podobným stylem svatební výzdoby, která se vám líbí. Požádejte o doporučení novomanžele, které znáte, podívejte se na internet a prolistujte místní svatební časopisy, profily floristů na sociálních sítích, zkuste různé způsoby, kde můžete získat inspiraci nebo kontakty. Pokud spolupracujete s koordinátorem svatby, právě ten by mohl mít nějaké tipy na profesionály z okolí.

 

5. Naplánujte si schůzku

Měli byste si najmout někoho, komu důvěřujete, že udělá správná rozhodnutí, na kterých jste se domluvili - někoho, kdo instinktivně ví, co bude společně vypadat dobře. Domluvte si schůzky s vybranými floristy, kteří vás zaujali zhruba 9 až 11 měsíců před svatbou, abyste se mohli osobně spojit a prohlédnout si portfolio jejich práce.

 

6. Ukazujte, neříkejte

Jste opravdoví minimalisté? Nebo chcete udělat extra romantickou a okouzlující svatbu? Váš florista neumí číst myšlenky a obrázky v tomto případě řeknou více než slova. Přineste si s sebou na rozhovory inspirační tabule, vzorník látek na šaty pro družičky a fotografii svatebních šatů, cokoliv, co by mohlo pomoct začít s konkrétním plánováním. Zároveň se podělte o svou vizi a proberte váš rozpočet.

 

7. Zvažte návrh

Určete si své největší priority a uspořádejte druhý rozhovor, abyste si vyjasnili podrobnosti, jako jsou přesné květiny, náklady na materiál a náklady na přípravu. Nechte si od každého floristy sestavit podrobný návrh na vaši svatbu na základě toho, co jste jim řekli o své vizi a rozpočtu. Pokud jste mluvili o mnoha různých nápadech, požádejte je, aby připravili „maximální" nejlepší scénář a „nízký" minimální návrh. Vždycky můžete kombinovat a vytvořit balíček středního rozsahu - třeba utratíte více peněz za středové dekorace, ale naopak uberete na kytice pro družičky.

 

8. Vyberte vítěze

Projděte si návrhy a určete, které se k sobě nejlépe hodí. Pokud máte obavy ohledně některých nákladů nebo prvků návrhu, promluvte si o nich s vybraným floristou hned. Až budete s návrhem zcela spokojeni, můžete si plácnout. V ideálním případě byste si měli floristu zajistit pět až šest měsíců před svatbou.

 

Doufáme, že vám naše praktické a jednoduché tipy pomůžou vybrat toho správného floristu, se kterým vaši svatební výzdobu dotáhnete k dokonalosti.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

PETI

PETI
láska

ZORA

ZORA

KALIN

KALIN

ALANIS

ALANIS

ALENKA

ALENKA

ALEX

ALEX

AFNE

AFNE

ANDY

ANDY

COKY

COKY

ANIKA

ANIKA
Neprodejné

EVRIL

EVRIL

AURORA

AURORA

KONE

KONE

BEBI

BEBI
Neprodejné

RONY

RONY

SUMI

SUMI

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATARINA

KATARINA

TOLI

TOLI

WHITE

WHITE

KUKI

KUKI

DEBIE

DEBIE

DIDI

DIDI

SULI

SULI

EMI

EMI

COLY

COLY

VIVI

VIVI

PAULA

PAULA

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EVELYN

EVELYN
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽE MIX

RŮŽE MIX
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

MIX RŮŽÍ 3 BARVY

MIX RŮŽÍ 3 BARVY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

TAMI

TAMI

SESTUPNÁ KYTICE RŮŽÍ

SESTUPNÁ KYTICE RŮŽÍ
láska

NORY

NORY

TAMARA

TAMARA

KAJA

KAJA

KODI

KODI

EVA

EVA

STIL

STIL

LUCIA

LUCIA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KAROLIN

KVĚTINOVÝ KOŠ KAROLIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Nejkrásnější květiny pro vánoční dekorace

Nejkrásnější květiny pro vánoční dekorace

Jaké květiny použít pro vánoční dekorace

Všichni si chceme během svátečního období vyzdobit domovy podle svých představ. Mnozí z nás se právě na krásné vánoční období těší po celý rok. Květiny jsou jedním z darů přírody, které nám mohou pomoci zpestřit vánoční chvíle. Zima je navíc obdobím, kdy si dlouhé dny plné šedi, bílé temnoty nebo naopak dlouchých večerů je potřeba trochu rozjasnit a právě proto vánoční kytice a dekorace mohou být ještě více oslnivější díky kontrastnímu aranžmá barevných květin. Stejně jak milujeme tradiční barvy Vánoc v podobě zelené, červené, zlaté nebo bílé, rádi dáme prostor i ostatním zářivým barvám, u kterých není důvod se jich bát. V dnešním článku si představíme několik květin, které jsou ideální pro aranžování dokonalé vánoční květinové výzdoby.

Číst celé
Jak bezpečně přepravovat květiny autem

Jak bezpečně přepravovat květiny autem

Přeprava květin autem

V dnešním článku se budeme po nějaké době věnovat péči o květiny, konkrétně vám odhalíme tipy a triky, jak bezpečně přepravit květiny a zajistit, že jejich život neskončí předčasně jeom díky naší nešikovnosti nebo neznalosti. Pokusíme se vám předat tipy na to, jak bezpečně přepravit vaše kytice a květinové dekorace z bodu A do bodu B a přitom zachovat krásu vašich květin. Každý z nás už určitě někdy zažil stres spojený s převážením kytic a květinových dekorací. Pokud nemáte po ruce parťáka, který by se vám o kytici během jízdy postaral i běžná cesta autem může být často skutečnou výzvou.

Číst celé
Pokojovky pro každou osobnost

Pokojovky pro každou osobnost

Jak vybrat pokojovku pro své přátele

 

Pokojové rostliny jsou ideálním dárkem. Pokud jí navíc budete věnovat pozornost a starat se o ni se svým nejlepším svědomím, můžete si být jistí, že se vám odvděčí dlouhým životem, kdy vám bude dělat nejen estetickou, ale také psychickou radost.

Při správném zacházení se může darované pokojovce dařit dlouhá léta, nejen že rozzáří domov a stane se dokonce součástí rodiny. Správně vybraná pokojovka je opravdu dárek, se kterým můžete velmi potěšit i překvapit! Darováním pokojové rostliny se dá těžko něco pokazit, ale i v tomto případě je možné udělat ještě něco extra navíc. Ptáte se co? Co takhle zkusit do výběru konkrétní rostliny zohlednit také osobnost příjemce a jeho zájmy. Pokud tedy hledáte dokonalý dárek v podobě pokojové rostliny, zvažte následující možnosti, které jsme si pro vás připravili.

Číst celé