RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Vysaďte nové sazeničky do kartonu od vajec

Jak využít k sadbě plato od vajec

S jarním obdobím přichází také nový elán a chuť vyzkoušet něco nového! Zahrada a květiny nabízí mnoho sfér, kde můžete uplatnit svoji kreativitu a otestovat svoje praktické schopnosti. Mimo vysazování nových květin do květináčů, zvelebování vaší zahrady nebo dekorování kytic na váš stůl, přichází čas vyzkoušet ještě něco jiného. Zkuste si předsadit svoje vlastní bylinky trochu netradičně, do plata od vajec. Zní to šíleně? Možná ano, ale jedná se opravdu o velmi snadnou a navíc praktickou věc! Nemusíte nutně kupovat další speciální nádoby, ani jiný materiál, protože plato od vajíček má doma snad každý, navíc se jedná o super formu recyklace. Pojďte se společně s námi podívat, jak se takové obyčejné plato od vajec dá využít.

 

Proč použít plato od vajíček?

Existuje hned několik důvodů, proč jsou právě plata od vajíček ideální volbou pro vaše začátky se předsázením semínek. Zvláště pokud se chystáte semínka předsadit poprvé.

 

●     Nemusíte vynakládat žádnou speciální energii ani finance do formiček na nové sazeničky. Stačí si koupit plato vajíček, které (pokud nepatříte mezi vegany) zřejmně běžně konzumujete a po jejich spotřebě nechat obal od vajec, který byste za normálních okolností pravděpodobně vyhodili.

●     Zásobníky na semínka jsou mnohdy v zahradnických potřebách opravdu drahé. Proto s platem od vajec rozhodně ušetříte!

●     Opětovné využívání materiálů je dobré pro životní prostředí a určitě i vás vnitřně zahřeje u srdíčka, že jste dokázali věc využít více, než jednou.

●     Plata od vajec jsou drobná, proto je s nimi i snadná manipulace. Můžete je také libovolně rozstříhat a nakouskovat podle jednotlivých druhů, které plánujete zasadit. Díky jednotlivým oddílům budete mít tak dokonalý přehled o tom, co právě sázíte.

●     Kartony od vajec mají ideální tvar pro počáteční semena, navíc díky jejich velikosti je snadno můžete postavit na parapet, kde se jim bude dostávat přímého slunečního záření, které mladé semínka potřebují!

●     Jakmile nastane čas, semínka uzemnit, v závislosti na konkrétním typu kartonu je můžete posadit přímo rovnou do země a nechat karton rozložit v půdě. Většina kartonů je papírová, proto mají nespornou výhodu v porovnání s plastovými kelímky od jogurtů, které se rozhodně v zemi nerozloží! Díky tomu, že plato můžete vložit přímo do země také zabráníte zbytečné manipulaci s drobnými a křehkými sazeničkami, které byste mohli snadno poškodit.

●     Vaše semínka tak budou perfektně uspořádaná a vy budete mít systém a skvělý přehled v tom, co jste zasadili.

 

Jak se semínky v kartonu začít

Jako první byste měli nastřádat dostatečné množství kartonů od vajec. Pokud nejste zrovna milovníky vajec, zkuste se zeptat v rodině, kamarádů a známých, určitě vám rádi nějaké věnují. Jakmile budete mít dostatek kartonů na sázení, můžete se pustit směle do toho!

Následující postup je už opravdu jednoduchý. Sežeňte si kvalitní substrát na vysazování a dejte malé množství do důlku pro vajíčko. V substrátu vytvořte malinký důlek, do kterého umístíte semínka a následně přikryjte další vrstvou substrátu.

Tento proces zopakujte pro každé místo na vajíčko a máte hotovo! Teď stačí přidat trochu vody na každé semínko, ovšem buďte opatrní! Nezapomínejte že vaše semínka se nachází v papírovém platu od vajec, který dokáže opravdu snadno propustit vodu.

Právě kvůli papírovému obalu je důležité vzít v potaz zalévání a odvodňovací proces. Předtím, než se rozhodnete vaše plato uzemnit a rádi byste ho měli na parapetu, je dobré plato se sazenicemi dát do nepropustné nádoby. Zamezíte nejen propuštění, ale hlavně nepořádku.

Nyní stačí dát vaše předpřipravené sazeničky na světlé, slunné místo, kde budou mít dostatek tepla a slunečního záření a jakmile budou připraveny, můžete je velmi snadno přesadit do země, na zahradu nebo do truhlíku. Tedy do jejich přirozeného stanoviště!

 

Tak co, vrhnete se toto jaro a vyzkoušíte nový způsob jak si zasadit nová semínka? Je to opravdu jednoduché a zvládnout to s vámi  mohou i děti, proto si můžete užít společnou aktivitu a později navíc získat odměnu v nových bylinkách či zelenině!

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ KARMELITA

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ FIALOVÝ + MERCI 250g a LÁHEV SEKTU Bohemia Rose 0,75l

KVĚTINOVÝ KOŠ FIALOVÝ + MERCI 250g a LÁHEV SEKTU Bohemia Rose 0,75l
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

KVĚTINOVÝ KOŠ SARAH

KVĚTINOVÝ KOŠ SARAH

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVI

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVI

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ FOLY

KVĚTINOVÝ KOŠ FOLY

KVĚTINOVÝ KOŠ LARY

KVĚTINOVÝ KOŠ LARY

KVĚTINOVÝ KOŠ AFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ AFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ DANDY

KVĚTINOVÝ KOŠ DANDY

KVĚTINOVÝ KOŠ FANNY

KVĚTINOVÝ KOŠ FANNY

KVĚTINOVÝ KOŠ Z FRÉZIÍ A EUSTOMY

KVĚTINOVÝ KOŠ Z FRÉZIÍ A EUSTOMY

KASABLANKA

KASABLANKA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé