Drátkování řezaných květin
Vyhněte se drátkování květin, pokud to není nutné!
Když nakupujete v květinářství, jistě vás nejdříve nadchne ta neskonalá krása jednotlivých řezaných květin, z nichž byste si chtěli nejraději uvázat jednu obrovský pugét, který si necháte doma ve váze.
Líbí se vám nejen ta kouzelná vůně, ale hlavně také ta barevnost, která se běžně na louce za domem nevidí. Jenže potom si všimnete, jak většina květin má kolem svého stonku ošklivý drátek. Říkáte si, jestli je to nutné. Mnoho květinářek vám řekne, že ano, ale je to jenom otázka názoru. Nejčastěji se drátkují například gerbery, u kterých je to kvůli tomu, že je stonek u květiny často velice slabý nebo tak zohnutý, že se bojíme, aby se nezlomil. Drátek tak pomáhá udržet těžký květ gerbery na jejím stonku. Drátek těsně pod hlavičkou květu není špatné, ale nesmí pokračovat dál. Mít drátek omotaný po celém stonku není nutné.
Drátkování se stalo také populární u růží, ale v tomto případě je drátek zbytečný. Tedy pokud se nejedná o růže, jež mají velice slabý stonek. V tom případě je drátkování hlavičky povoleno, protože mnohdy se stává, že z tenkého stonku hlavička růže spadne. Myslete však na to, že u růží drátek nedělá dobrotu – růže rychleji uvadá.
Drátek nesmí být ponořen do vody!
To samé ale platí u již zmiňovaných gerber. I v tomto případě je drátek nebezpečný. Pokud je totiž drátek omotán po celém stonku, často se dostane do vody. Jenže díky tomu gerbera rychleji uvadá. Je to způsobeno tím, že drátek ve vodě reziví. Voda je pak znečištěná jeho rzí. Květina pak tuto vodu do sebe saje a rychleji tak uvadá. Většinou se stává, že hnije buď na svém konci, nebo se hnití projevuje na stonku těsně pod květem. Gerbera je pak naprosto nepoužitelná, proto klaďte důraz na to, aby drátek opravdu nebyl ponořen do vody. Jinak gerbeře drát neškodí, ale je lepší se obejít bez něj, pokud to jde.
tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze
Mohlo by vás také zajímat
Popisek stránky a produktu
Magická symbolika spojená s bonsajemi
Význam a symbolika bonsají
Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.
Význam a symbolika levandule
Zajímavosti o levanduli
Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.
Proč květiny voní?
Zajímavosti o vůních květin
Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.