RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Nejlepší sukulenty do vaší koupelny

Jaké pořídit sukulenty do koupelny

Některé ze sukulentů mohou být skutečně skvělou volbou pro výzdobu koupelny a to počínaje sukulenty z čeledi sansevieria. Většina sukulentů z této čeledi je flexibilních, zejména co se týče potřeby světla a vody. Říká se o nich také, že jsou skvělými pomocníky při čištění vzduchu. Pokud máte navíc v koupelně okna, tím lépe.  A pokud ne, nevadí! Střídejte tyto rostliny během slunečných dnů, kdy je můžete třeba na chvíli během ranních hodin umístit ven, ale pozor, pouze za slunečného počasí!

Umístěte je na ranní slunce, což jsou ideální podmínky. Jelikož nejsou zvyklé na přímé světlo, nebude na ně během ranních a dopoledních hodin dopadat přímé a silné odpolední slunce a vyhnou se tak nadměrné dávce světla. Příliš silné světlo by jim mohlo naopak velmi uškodit. Pokud nejsou rostliny zvyklé na plné sluneční světlo, přivykejte je postupně a opatrně. 

 

Zvažte nejlepší sukulenty do vaší koupelny

Většina sukulentů z čeledi sansevierie jsou v mnoha ohledech skvělou volbou do koupelny. Jejich velkou výhodou je absorbování toxinů, které se v koupelnách často vyskytují. Typicky se v koupelnách vyskytují různě uložené léky, šampóny a kondicionéry nebo také čisticí prostředky, které mohou do ovzduší vypouštět mírnou dávku toxinů.

Celkově má sansevierie pověst jedné z nejodolnějších sukulentních rostlin, avšak existuje několik různých odrůd. Pokud se rozhodnete pro jejich nákup do koupelny, podívejte se pozorně, jaké konkrétní druhy jsou k dispozici. Díky svým vlastnostem jsou pro drobný, zelený projekt, jak si vyladit vaši koupelnu, dostatečně flexibilní. Když budete dávat dobrý pozor, možná budete překvapeni, jaké různé druhy najdete. A možná vás také překvapí, které sukulenty rostou v koupelně dobře.

 

Aloe vera

Běžně dostupná aloe vera patří take mezi zajímavou rostlinu do koupelny a vypadá skutečně dobře ve všech velikostech. Obecně se aloe vera dokáže velmi dobře adaptovat na vlhké prostředí, ve kterém se po nějakou dobu dobře drží, ovšem po čase začíná její tolerance vlhkosti klesat a je nutné změnit její prostředí pro život a zajistit jí trochu odlišné podmínky.

 

Když tento úpadek tolerance vlhkosti začne, přemístěte rostlinu na suché a mírně slunné místo v domě nebo venku. Jakmile se rostlina zotaví, vyberte jí místo, kde přibližně šest hodin denně dopadá světlo filtrovaného nepřímého slunce. V mnoha případech rostliny aloe zůstávají i po určité době v koupelně rostliny zdravé a rostoucí. Během pěstování aloe a dalších rostlin v koupelně tyto květiny rozhodně nezalévejte. Všechny vaše koupelnové rostliny naopak zasaďte do zdravé, dobře propustné směsi půdy určené pro sukulenty. Rostliny tak mohou ve vlhkém prostředí žít déle.

 

Mohu si do koupelny umístit sukulenty?

Gastérie je další skvělou možností pro koupelnu se slabým osvětlením nebo zcela bez oken. Gasterie, běžně nazývané volský jazyk, mohou po určitou dobu spokojeně existovat v prostředí s nízkým osvětlením. Stejně jako u ostatních rostlin, které v koupelně máte, je později přesuňte na suché místo. Pokud však plánujete tyto rostliny po určité době do koupelny vrátit, můžete jim nainstalovat osvětlení, aby se jim tam dařilo lépe a plnohodnotněji. Často postačí jednoduché osvětlení, které je ale udrží výrazně déle zdravé.

 

Dracéna

Barevná rostlina dracéna se skvěle hodí na podlahu koupelny. Jsou k dispozici v různých barvách a velikostech. Vyberte si takovou, která je dostatečně velká, aby dokonale zapadla do květináče, který jste si pro ni připravili. Je důležité, aby její kořeny nebyly příliš stísněné.  Co se týče barvy, zvolte takové odstíny, aby ladily s ostatními rostlinami, které už v koupelně máte a vytvořily tak jediečné a stylové kombinace. Pestré dracény mohou například dokonale doplnit vaše ostatní zelené rostliny. Jejich zelené nebo červené listy budou tak dokonale ladit s jinými rostlinami ve vaší koupelně. Její řemenovité, vzhůru vztyčené listy nad květináčem, jež vyrůstají z hlavního stonku dělají rostlinu plnější. Někteří dracenu popisují jako náladovou, ale ve výsledku se vždy jedná pouze o výsledek vaší péče, kterou rostlině věnujete.

 

Kalanchoe tomentosa - Panda

Sametolistá rostlina panda roste po určitou dobu dobře i při slabém osvětlení. Spolu s ostatními rostlinami ji otáčejte na sluneční světlo.

 

A co vy a rostliny v koupelně? Pokud o nich už nějakou dobu přemýšlíte nebo jste si při čvachtání ve vaně všimli smutných rohů v místnosti, které zejí prázdnotou? Neexisuje ideálnější načasování pro nákup rostlin do vaší koupelny, než právě teď!

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé