RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květiny jako nástroj proti stresu a depresím

Květiny jako terapie

Život žijeme jen jeden a proto je nutné si ho co nejvíce užít a hlavně se z něj neustále jen nestresovat. Věřte že každý člověk na této planetě má nějaké starosti a strasti. To, co se pro někoho může zdát jako banalita a mávl by nad tím rukou, může pro druhého znamenat naprostou katastrofu. Lidé jsou různí a stejně tak zažívají i různé formy stresu či deprese. Nejlepším způsobem jak se těmto nechtěným pocitům vyvarovat je věnovat si čas sám pro sebe a obklopujte se hezkými věcmi a správnými lidmi. Hezké věci nemusí být vždy materiálně hodnotné, naopak příroda a květiny vám dokáže dobít energii mnohem více, než drahá kabelka nebo rtěnka. Využijte síly květin a použijte je jako tlumič stresu, která vám pomůže zajistit klidný a zdravý životní styl.

 

Uklidňující květiny

Lidé používají květiny jako terapii již mnoho let. Je známo, že čerstvé květiny mají skvělý pozitivní účinek na naši mysl a náladu. Jakmile obdržíme květiny, naše nálada se zvedne hned o několik procent a zajistí nám tak okamžitou doslova instantní radost! Tato radost ale trvá po celou dobu, po kterou nám zdobí naši vázu a dělají nám radost nejen svým vizuálem, ale také svou oslnivou vůní. Co se týče barev a uklidňujících květin, zde je nutné přemýšlet trochu s rozvahou, jelikož syté a výrazné barvy v nás vyvolávají pocit napětí, naopak pastelové a jemné krémové barvy nás dokážou uklidnit a dostat do pohodové nálady.

 

Výběr květin

Pokud si chcete vytvořit dlouhodobější dotek přírody u vás v bytě a hledáte mimo řezané květiny pro radost, také pokojové rostliny, máme pro vás hned několik tipů! Jako první věc, kterou je nutno zvážit je péče. Každá rostlina vyžaduje jinak časově náročnou péči a mezi nejjednodušší rostliny pro začátečníky patří například tchýnin jazyk, bambus nebo také různé kaktusy a sukulenty. Právě tyto rostliny nevyžadují žádnou velkou péči, naopak leckdy vydrží až neuvěřitelné podmínky, pokud je například zapomene pravidelně zalévat.. Zelená barva patří mezi barvy, které jsou uklidňující a navíc nám pomůže zlepšit naši koncentraci, ale také nabudit naši kreativitu!

 

Dejte si pauzu

Ano, květiny patří mazi skvělou terapii jak se dostatečně uklidnit, dobít energií, ale také jak si zlepšit nejen prostředí pro život, ale například i pracovní prostředí. Důležité je ale mít na mysli, že květiny za vás nevyřeší všechny vaše problémy a že je důležité také občas myslet jenom na sebe. Nezapomínejte odpočívat, choďte na procházky do lesa a do přírody, protože už jenom místo plné zeleně kolem vás dokáže mít neskutečně pozitivní vliv nejen na vaše fyzické zdraví, ale hlavně také na to psychické! Snažte se každý den si najít alespoň pár minut na sebe a využít je k pobytu na čerstvém vzduchu. Vaše tělo i mysl vám za to poděkuje.

 

Nechejte se hýčkat květinami

Nejen řezané květiny dokáží vykouzlit úsměv na tváři a vystřelit naši náladu o několik procent nahoru. Květiny mají různé podoby. Mohou se skrývat například v bylinkových čajích, které nám pomohou zahřát naše tělo a dodat mu tolik potřebnou hydrataci. Různé květinové vůně a výtažky se nachází také v kosmetice. Dopřejte si květinovou masáž, růžovou vodu pro vaši pleť, přírodní krémy s výtažky z bylin, ovšem u přípravků na vaši pokožku a tělo se nezapomeňte podívat na celkové složení! I když krém může vypadat sebevíc ekologicky, může být za tím vším schovaná jenom dobrá reklama.

 

Zkuste vpustit květiny do vašeho života a uvidíte, že vaše mysl i tělo vám za tento krok poděkují. Člověk je je odnepaměti součástí přírody, tak si ji nenechme s rostoucími městy vzít z našich životů, ale hledejme alternativní cesty, jak je naopak do našich životů navrátit.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ZORA

ZORA

ALENKA

ALENKA

ALEX

ALEX

SELA

SELA

BELLA

BELLA

SUMI

SUMI

CAROL

CAROL

LARY

LARY

SELI

SELI

KLAUDI

KLAUDI

FONDA

FONDA

ZUZI

ZUZI

HOLA

HOLA
Neprodejné

PAULA

PAULA

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽE MIX

RŮŽE MIX
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

LONDA

LONDA

KYTICE FRÉZIÍ

KYTICE FRÉZIÍ
Neprodejné

MIX RŮŽÍ 3 BARVY

MIX RŮŽÍ 3 BARVY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

TAMI

TAMI

TAMARA

TAMARA

KODI

KODI

GABRIELA

GABRIELA

BEDY

BEDY

KAROL

KAROL

LUCIA

LUCIA

GRACIELA

GRACIELA

GUDI

GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA
Neprodejné

TRULI

TRULI

KAROLINA

KAROLINA

DARINA

DARINA

HUSTON

HUSTON

ORANGA

ORANGA

KOKI

KOKI

MIA

MIA

ADINA

ADINA

BRIGITA

BRIGITA

STRELICIE

STRELICIE
Neprodejné

TONIA

TONIA
Neprodejné

LORA

LORA

LADA

LADA

JARNÍ SET 7

JARNÍ SET 7

JARNÍ SET 10

JARNÍ SET 10

JARNÍ SET 11

JARNÍ SET 11

SOFIE

SOFIE

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé