RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 777 993 844
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Barvy lilií

Řekněte to barvou lilie!

Lilie patří mezi jedny z nejoblíbenějších řezaných květin. Zároveň má tu skvělou výhodu, že je k dispozici hned v několika druzích a barvách, proto si snadno můžete vybrat přesně podle vašeho vkusu a preferencí. Ovšem platí zde stejné pravidlo jako u růží a to, že každá barva květu je spojena s jiným významem nebo zprávou, kterou sděluje. Proto než se rozhodnete poslat kytici nebo darovat kytici lilií, ujistěte se, že vaše barva říká přesně tu zprávu, kterou chcete dotyčnému sdělit. V dnešním článku tedy opět nahlédneme do květomluvy, která bude věnována pouze liliím.

 

Oranžové lilie

Lilie v nejčastějším provedením známé pod názvem tygří lilie jsou opravdovou klasikou. Jejich ohnivá barva je symbolem důvěry, hrdosti, asertivity a také bohatství. Jedná se o poměrně obecné a dobré vlastnosti a zprávy, které můžete věnovat jak ve vztahu tak i v přátelství. Proto jsou oranžové lilie skvělou, poněkud univerzální volbou květiny, se kterou nemůžete šlápnout vedle. Kytice tygřích lilií je zkrátka sázka na jistotu!

Růžové lilie

Růžové lilie jsou krásné nejen pro svou jemnou a milou barvu, ale také pro svoji intenzivní vůni, která dokáže celou kytici nádherně obohatit. Růžová barva lilií vyzařuje do světa zprávu o prosperitě, bohatsví a hojnosti. Tato barva je ideálním dárkem pro různá výročí, narozeniny a nebo například také pro oslavu Dne žen či Svátku matek. Růžová barva je obecně spojována s ženami a maminkami a růžové lilie jsou rozhodně skvělou volbou pro tyto nevšední příležitosti.

Fialové lilie

Fialová barva je obecně spojována s prestiží a úctou. Pokud někomu věnujete fialové lilie, dáváte mu tím najevo vaši úctu, obdiv a důstojnost. Proto jsou fialové lilie skvělým děkovným gestem a dárem pro někoho, kdo je pro vás například inspirací a koho velmi respektujete. Fialové lilie můžete například věnovat vaší šéfové nebo paním učitelkám, které jsou obrovským vzorem pro vaše děti.

Červené lilie

Červená barva je poměrně známým a využívaným symbolem nejen v květinách, ale také v ostatních dekoracích spojována s vášní a romantikou. Proto jakákoli květina v červené barvě bude vyjadřovat hlubší city k obdarovanému. Červená barva je tedy symbolem vášně, lásky a touhy. Červené lilie jsou tedy skvělým překvapením pro oslavy výročí, Valenýna a jiné romantické příležitosti, které nutně nemusí být v kalendáři, ale můžete si je sami vytvořit jen tak, na obohacení vztahu.

Bílé lilie

Existuje opravdu spousta lilií, které naleznete v bílé barvě. Tato barva je spojována s čistotou a nevinností a možná právě proto jsou tolik oblíbené pro příležitosti jako jsou svatby, narození miminka nebo oslavy nových začátků. Zároveň jsou také skvělé pro vyjádření vaší pomocné ruky při ztrátě blízkého a podpora pro pozůstalé. Bílé lilie jsou jsou také významným symbolem v křesťanství.

Žluté lilie

Žlutá barva je pro svou zářivost a nepřehlédnutelnost symbolem štěstí, vděčnosti a hlavně také přátelství. Proto jsou kytice žlutých lilií skvělým způsobem jak uctít vašeho kamaráda, známého nebo například kolegu v práci. Pokud hledáte kytici, kterou ideálně poděkujete za pomoc nebo za podporu, žluté lilie to snadno poví za vás. Navíc jejich barva je skvělým povzbuzovačem nálady a nositelem pozitivní energie!

 

Nyní, když už znáte jednotlivé významy lilií a jejich barevných kombinací nezvývá nic jiného, než to vyzkoušet v praxi. Proto stačí vybrat vhodnou příležitost a barvu, a jste připraveni! Věříme, že vám náš průvodce s liliemi pomohl a už nikdy vám nebude dělat problém vybrat tu správnou barevnou kombinaci pro každou příležitost.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ZORA

ZORA

LILI

LILI

ALEXANDRA

ALEXANDRA

AFNE

AFNE

RONY

RONY

BENY

BENY

BEATA

BEATA
láska

DEBIE

DEBIE

SULI

SULI

ADISON

ADISON

PAULA

PAULA

TAMI

TAMI

NORY

NORY

KVĚTINOVÝ KOŠ LILIÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LILIÍ

OLINA

OLINA

ADINA

ADINA

AMANDA

AMANDA

TRUDY

TRUDY

RUUBY

RUUBY

LORI

LORI

OSNIC

OSNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ SISI

KVĚTINOVÝ KOŠ SISI

KYTICE BEATA V KRABICI

KYTICE BEATA V KRABICI

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ DEBIE

KVĚTINOVÝ KOŠ DEBIE

KVĚTINOVÝ KOŠ AFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ AFNE

NIKI

NIKI

LENKA

LENKA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Pokojová rostlina dracena

Pokojová rostlina dracena

Hlavní důvody proč si domů pořídit dracenu

Vsadíme se, že jste dracenu jistě už někdy někde zahlédli. Jedná se o jednu z nejběžnějších pokojových rostlin, kterou můžete do vaší domácnosti pořídit. Při nákupu pokojových rostlin mimo jejich podmínek pro spokojený život je také dobré prozkoumat jejich výhody. Proto jsme se vám dnes rozhodli sesumírovat hned několik benefitů, které můžete získat při koupi draceny. Není to pouze pokojovka, která vám z vašeho příbytku udělá příjemnější bydlení, tato rostlina sebou nese také spoustu pozitivních vlastností.

Číst celé
Fíkus

Fíkus

Jak se dobře starat o fíkus, aby se mu u vás dařilo

Fíkus patří mezi jedny z nejoblíbenějších pokojových květin. Není divu, jedná se totiž o skvělý doplněk s výhodnými vlastnostmi pro pěstování. Fíkus patří mezi jedny z nejjednodušších rostlin pro pěstování v interiéru, který dokáže prosperovat pokud budou splněny velmi základní potřeby. Pokud už nějaký fíkus doma máte, nebo si v blízké době plánujete pořídit, přijde vám náš dnešní článek vhod. Poradíme vám hned několik základních tipů, kterých je dobré se držet, pokud chcete doma spokojený a prosperující fíkus. Prozradíme si všechny základní pilíře běžné péče, díky které budete mít doma spokojený fíkus.

Číst celé
Barvy orchidejí

Barvy orchidejí

Význam barvy orchidejí

Jak už asi moc dobře víte, s různými květinami jsou spojeny také různé významy. Nejčastěji jsou tyto významy spojovány s oblíbenými květy růže. Ovšem květy růže nejsou jediné, které nesou význam na základě barvy. Například také orchideje mají své jedinečné významy založené na barvě. Pokud chcete mít darování květin opravdu promyšlené a jedinečné měli se zajímat také květomluvu, tedy o květinovou symboliku, co jednotlivá barva konkrétního květu znamená. My jsme si pro vás dnes připravili článek, ve kterém si představíme různé barvy orchidejí a také jejich významy.

Číst celé