RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Zlepšete si náladu květinami

Květiny pro lepší náladu

Všichni jistě víme, že květiny a rostliny jsou zelení léčitelé. V jejich roztomile jemným okvětních lístcích skrývají neskutečnou sílu a tajemství jak zlepšit náladu nejen obdarovanému, ale všem v jejich okolí. Navíc i takové květiny mohou mít zásadní dopad na naše zdraví - snížit stres a pomoc při hledání duševního klidu. Zdá se vám to neuvěřitelné? Je to skutečně tak jednoduché jak to zní? Pořídit si řezané květiny do vázy a najednou zapomenout na všechny problémy? Možná ne doslova, nicméně květiny mají skutečně výrazný dopad nejen na vaší náladu, ale také na vaše prostředí a tím pádem i na vaše okolí, ve kterém žijete.

 

Květiny vám mohou pomoci s lepším spánkem

Správný a kvalitní spánek je klíč k celkové pohodě člověka a ke zdravému tělu. Věřte nebo ne, ale některé druhy květin vám ho můžou pomoci zlepšit. Například taková levandule! Je prokázáno, že vůně levandule snižuje srdeční tep a krevní tlak, to znamená jediné – čas na relax! Čím více se člověk cítí uvolněně, tím je samozřejmě také větší pravděpodobnost, že usnete. Ovšem levandule není jediná květina, která vám pomůže s lepším spánkem. Například i s gerberami se vám bude mnohem lépe a snadněji usínat. Gerbery mají schopnost zvyšovat podíl kyslíku v místnosti, proto se vám bude mnohem lépe dýchat a s tím i usínat. Orchideje například zase během dne absorbují ze vzduchu oxid uhličitý a k večeru uvolňují do ovzduší kyslík.  Pokud si váš noční stolek nebo parapet v ložinici vyzdobíte orchidejemi nebo gerberami, pravděpodobně vám váš spánek poděkuje.

 

Květiny vám pomůžou se rychleji uzdravit

Zní to až neuvěřitelně? Nemusí! Americká zahradnická společnost nedávno provedla studii, jaký terapeutický vliv mají rostliny na pacienty, kteří v nedávné době prodělali operaci. A výsledky? Díky květinám se pacienti cítili fyzicky mnohem lépe. Studie byla provedena na 90 pacientech, kteří byli rozděleni do dvou skupin. První skupina pacientů byla umístěna po operaci do místnosti s květinami, zatímco druzí byli v místnosti bez květin. Pacienti, kteří se nacházeli v místnosti společně s rostlinami prokázali mnohem nižší krevní tlak a srdeční frekvenci, reportovali také mnohem méně pocitů pooperačních bolestí, netrpěli tolik na úzkosti a únavu. Navíc dobrovolně hlásili mnohem více pozitivních reakcí a spokojenosti se svým pobytem v nemocni. Což nám zcela jistě potvrzuje fakt, že květiny jsou nejen krásné, ale skutečně pomáhají uzdravovat a zotavovat se.

 

Barevná terapie

Všichni si dokážeme velmi snadno spojit barvy s různými náladami. Červená barva nejčastěji znamená lásku a romantické pocity. Zároveň je ale také červená barva barvou hněvu nebo nebezpečí. Zářivá žlutá barva je naopak spojována se štěstím a sluncem, tudíž je obvykle nositelem pozitivních a optimistických zpráv. Modrá barva vyzařuje klid a vyvolává v nás mírumilovné pocity, na druhou stranu modrá barva vyzařuje také smutek. Zelená barva je spojena s bezpečím a přírodou, což nám krásně vysvětluje pocity, které cítíme, když se nacházíme v místnosti plné zelených květin. Jejich živá barva a svěžest v nás vzbuzuje pocity bezpečí a blízkosti přírody.

Mimo obecné spojitosti barev a pocitů máme každý z nás svůj vlastní vztah ke konkrétním barvám, která v nás mohou vyvolat šťastné i smutné vzpomínky a tím ovlivnit i naše chování a reakce. Najednou se výběr konkrétních barev květin do kytice stává větším a vlivnějším rozhodnutím, než jste si možná uměli představit. Zároveň nám barvy dávají jedinečnou šanci, jak v dotyčném vyvolat konkrétní emoce, jaké chceme. Barva květin dokáže tedy skutečně kouzlit a tvořit jedinečné zprávy.

 

Květiny zvýší vaši produktivitu

Mnoho studií již dokážalo, že kanceláře vybavené rostlinami dokážou zvýšit výkonnost mozku a podporují naši kreativitu. Kanceláře bez rostlin, které působí stroze a bez jakýchkoliv známek života nám sice nabízí ideální prostředí bez rušivých elementů, ale naopak nenabízejí žádnou vizuální stimulaci pro ty, kteří v nich musí trávit celý den, což má opět boomerangový dopad na naši kreativitu a produktivitu. Navíc, nejsou to jen pracující lidé, ale také studenti, kdy bylo dokázáno, že učebny a přednáškové sály, ve kterých byly zelené elementy v podobě rostlin, měly mnohem vyšší návštěvnost než ty bez nich. S rostlinami se zkrátka cítíme lépe, uvolněněji a ve větší pohodě. Dávají nám příjemný pocit přírody, která je pro nás přirozená. Pokud jste učitelem nebo profesorem a rádi byste nalákali vaše žáky na dobrovolnou přednášku, zkuste si učebnu vyzdobit květinami a možná zaznamenáte rozdíl.

 

Čerstvé květiny vyvolávají vzpomínky

Čich je jedním z nejmocnějších smyslů a dokáže v nás okamžitě vyvolat vzpomínky. Robustní vůně růží nebo lilií dokáže naplnit místnost vzpomínkami aniž bychom si to uvědomovali. Vybírejte kytice, které ve vás vyvolávají pouze pozitivní a radostní emoce. Například druh vašich svatebních rostlin, oblíbené květiny, které vám nosil přítel na rande nebo květy, které jste dostávali jako malí od babičky k narozeninám. Může to být skutečně cokoliv, co ve vás vyvolá jenom ty správné a pozitivní vzpomínky a emoce.

 

Barvy jsou stejně jako květiny zlepšovačem nálady a výrazným ovlivňovatelem naší nálady. Proto bychom si měli k sobě přitahovat pouze barvy, které nám dělají radost a vyvolávají v nás příjemné, uklidňující nebo radostné pocity. Ať už je obecná symbolika jakákoliv, vždy prvně dejte na váš vnitřní pocit a volte takovou barvu květin, která je vám příjemnou a vyvolává ve vás pouze pozitivní pocity.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ZORA

ZORA

LILI

LILI

ALEXANDRA

ALEXANDRA

AFNE

AFNE

RONY

RONY

BENY

BENY

BEATA

BEATA
láska

DEBIE

DEBIE

HOLA

HOLA
Neprodejné

SULI

SULI

ADISON

ADISON

PAULA

PAULA

TAMI

TAMI

NORY

NORY

KVĚTINOVÝ KOŠ LILIÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LILIÍ

OLINA

OLINA

ADINA

ADINA

AMANDA

AMANDA

TRUDY

TRUDY

RUUBY

RUUBY

LORI

LORI

OSNIC

OSNIC

KVĚTINOVÝ KOŠ SISI

KVĚTINOVÝ KOŠ SISI

KYTICE BEATA V KRABICI

KYTICE BEATA V KRABICI

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ DEBIE

KVĚTINOVÝ KOŠ DEBIE

KVĚTINOVÝ KOŠ AFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ AFNE

NIKI

NIKI

LENKA

LENKA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Dvanáct aromaterapeutických rostlin pro lepší život

Dvanáct aromaterapeutických rostlin pro lepší život

Aromaterapeutické rostliny do váš domov

Každý z nás se chce cítit dobře. Je to jedna z nejdůležitějších a základních věcí pro kvalitní a spokojený život.  Existuje spoustu způsobů jak toho dosáhnout a každému vyhovuje něco jiného. Ovšem obecně věci a činnosti jako cvičení, správná strava a pobyt na čerstvém vzduchu, automaticky zlepšují nejen naši náladu, ale celkovou životní pohodu. Jedním z dalších účinných přístupů je také aromaterapie. Podle národní asociace aromaterapie, ji lze definovat jako přirozeně extrahované aromatické esence z rostlin, které napomáhají k psychické rovnováze, harmonizaci a podpoře zdraví těla, mysli i ducha. Možná jste se už s aromaterapií setkali také pod označením jako terapie éterickými oleji. Pojďte společně s námi nahlédnout do tajů aromaterapie a zjistit jaké rostliny se k ní využívají.

Číst celé
Predikce počasí pomocí rostlin

Predikce počasí pomocí rostlin

Jak rostliny předpovídají počasí

Každý z nás si z dětství určitě pamatuje vzpomínky našich babiček a dědečků, kteří byli schopni předpovědět počasí podle různých indikátorů. Ať už to byla bolest nohy, tlak v šíji nebo další tělesné změny, stejně tak se dá předpovědět počasí i pomocí rostlin. Mnoho rostlin dokáže předpovědět počasí. Stačí se podívat na zahradu na vaše stromy, květiny nebo trávu, kde najdete jasné indikátory pro blížící se déšť, vítr nebo naopak hezké slunečné počasí. My vám přinášíme seznam rostlin, pomocí kterých se můžete stát rosničkou a predikovat počasí, které vás v následujících dnech čeká.

Číst celé
Minimalistická svatební květina

Minimalistická svatební květina

Svatební květina v minimalistickém stylu

 

Pokud se blíží termín vašeho svatebního dne D pravděpodobně finišujete všechny důležitosti na poslední chvilku. Mezi důležitosti rozhodně patří také svatební kytice a volba správného druhu, barvy a celkového uspořádání. Pokud milujete minimalistický vzhled, pravděpodobně vás nejvíce oslní jednoduchá, nenásilná uspořádání, neutrální barvy nebo jednoduchý dress code, který budete dodržovat nejen vy, ale také vaši svatební hosté. Můžete si zvolit jednu nebo dvě barvy, kterých se budete držet, aby vaše svatba působila čistě a jednoduše, zkrátka tak, jak to máte nejraději. Barevným schématem se můžete řídit i v případě, že jde o vaši svatební kytici. V dnešním článku vám představíme několik nápadů pro minimalistické kytice, které vám možná pomohou vybrat tu správnou a jedinečnou kytici pro váš den D. Inspirujte se krásnými minimalistickými květinami, které jsme si pro vás připravili v dnešním článku a najděte vaši dokonalou kombinaci.

Číst celé