RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Zlepšete si náladu květinami

Květiny pro lepší náladu

Všichni jistě víme, že květiny a rostliny jsou zelení léčitelé. V jejich roztomile jemným okvětních lístcích skrývají neskutečnou sílu a tajemství jak zlepšit náladu nejen obdarovanému, ale všem v jejich okolí. Navíc i takové květiny mohou mít zásadní dopad na naše zdraví - snížit stres a pomoc při hledání duševního klidu. Zdá se vám to neuvěřitelné? Je to skutečně tak jednoduché jak to zní? Pořídit si řezané květiny do vázy a najednou zapomenout na všechny problémy? Možná ne doslova, nicméně květiny mají skutečně výrazný dopad nejen na vaší náladu, ale také na vaše prostředí a tím pádem i na vaše okolí, ve kterém žijete.

 

Květiny vám mohou pomoci s lepším spánkem

Správný a kvalitní spánek je klíč k celkové pohodě člověka a ke zdravému tělu. Věřte nebo ne, ale některé druhy květin vám ho můžou pomoci zlepšit. Například taková levandule! Je prokázáno, že vůně levandule snižuje srdeční tep a krevní tlak, to znamená jediné – čas na relax! Čím více se člověk cítí uvolněně, tím je samozřejmě také větší pravděpodobnost, že usnete. Ovšem levandule není jediná květina, která vám pomůže s lepším spánkem. Například i s gerberami se vám bude mnohem lépe a snadněji usínat. Gerbery mají schopnost zvyšovat podíl kyslíku v místnosti, proto se vám bude mnohem lépe dýchat a s tím i usínat. Orchideje například zase během dne absorbují ze vzduchu oxid uhličitý a k večeru uvolňují do ovzduší kyslík.  Pokud si váš noční stolek nebo parapet v ložinici vyzdobíte orchidejemi nebo gerberami, pravděpodobně vám váš spánek poděkuje.

 

Květiny vám pomůžou se rychleji uzdravit

Zní to až neuvěřitelně? Nemusí! Americká zahradnická společnost nedávno provedla studii, jaký terapeutický vliv mají rostliny na pacienty, kteří v nedávné době prodělali operaci. A výsledky? Díky květinám se pacienti cítili fyzicky mnohem lépe. Studie byla provedena na 90 pacientech, kteří byli rozděleni do dvou skupin. První skupina pacientů byla umístěna po operaci do místnosti s květinami, zatímco druzí byli v místnosti bez květin. Pacienti, kteří se nacházeli v místnosti společně s rostlinami prokázali mnohem nižší krevní tlak a srdeční frekvenci, reportovali také mnohem méně pocitů pooperačních bolestí, netrpěli tolik na úzkosti a únavu. Navíc dobrovolně hlásili mnohem více pozitivních reakcí a spokojenosti se svým pobytem v nemocni. Což nám zcela jistě potvrzuje fakt, že květiny jsou nejen krásné, ale skutečně pomáhají uzdravovat a zotavovat se.

 

Barevná terapie

Všichni si dokážeme velmi snadno spojit barvy s různými náladami. Červená barva nejčastěji znamená lásku a romantické pocity. Zároveň je ale také červená barva barvou hněvu nebo nebezpečí. Zářivá žlutá barva je naopak spojována se štěstím a sluncem, tudíž je obvykle nositelem pozitivních a optimistických zpráv. Modrá barva vyzařuje klid a vyvolává v nás mírumilovné pocity, na druhou stranu modrá barva vyzařuje také smutek. Zelená barva je spojena s bezpečím a přírodou, což nám krásně vysvětluje pocity, které cítíme, když se nacházíme v místnosti plné zelených květin. Jejich živá barva a svěžest v nás vzbuzuje pocity bezpečí a blízkosti přírody.

Mimo obecné spojitosti barev a pocitů máme každý z nás svůj vlastní vztah ke konkrétním barvám, která v nás mohou vyvolat šťastné i smutné vzpomínky a tím ovlivnit i naše chování a reakce. Najednou se výběr konkrétních barev květin do kytice stává větším a vlivnějším rozhodnutím, než jste si možná uměli představit. Zároveň nám barvy dávají jedinečnou šanci, jak v dotyčném vyvolat konkrétní emoce, jaké chceme. Barva květin dokáže tedy skutečně kouzlit a tvořit jedinečné zprávy.

 

Květiny zvýší vaši produktivitu

Mnoho studií již dokážalo, že kanceláře vybavené rostlinami dokážou zvýšit výkonnost mozku a podporují naši kreativitu. Kanceláře bez rostlin, které působí stroze a bez jakýchkoliv známek života nám sice nabízí ideální prostředí bez rušivých elementů, ale naopak nenabízejí žádnou vizuální stimulaci pro ty, kteří v nich musí trávit celý den, což má opět boomerangový dopad na naši kreativitu a produktivitu. Navíc, nejsou to jen pracující lidé, ale také studenti, kdy bylo dokázáno, že učebny a přednáškové sály, ve kterých byly zelené elementy v podobě rostlin, měly mnohem vyšší návštěvnost než ty bez nich. S rostlinami se zkrátka cítíme lépe, uvolněněji a ve větší pohodě. Dávají nám příjemný pocit přírody, která je pro nás přirozená. Pokud jste učitelem nebo profesorem a rádi byste nalákali vaše žáky na dobrovolnou přednášku, zkuste si učebnu vyzdobit květinami a možná zaznamenáte rozdíl.

 

Čerstvé květiny vyvolávají vzpomínky

Čich je jedním z nejmocnějších smyslů a dokáže v nás okamžitě vyvolat vzpomínky. Robustní vůně růží nebo lilií dokáže naplnit místnost vzpomínkami aniž bychom si to uvědomovali. Vybírejte kytice, které ve vás vyvolávají pouze pozitivní a radostní emoce. Například druh vašich svatebních rostlin, oblíbené květiny, které vám nosil přítel na rande nebo květy, které jste dostávali jako malí od babičky k narozeninám. Může to být skutečně cokoliv, co ve vás vyvolá jenom ty správné a pozitivní vzpomínky a emoce.

 

Barvy jsou stejně jako květiny zlepšovačem nálady a výrazným ovlivňovatelem naší nálady. Proto bychom si měli k sobě přitahovat pouze barvy, které nám dělají radost a vyvolávají v nás příjemné, uklidňující nebo radostné pocity. Ať už je obecná symbolika jakákoliv, vždy prvně dejte na váš vnitřní pocit a volte takovou barvu květin, která je vám příjemnou a vyvolává ve vás pouze pozitivní pocity.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ZORA

ZORA

LILI

LILI

ALEXANDRA

ALEXANDRA

AFNE

AFNE

SELA

SELA

RONY

RONY

BEATA

BEATA
láska

KAMI

KAMI

SELI

SELI

KLAUDI

KLAUDI

DEBIE

DEBIE

DURI

DURI

HOLA

HOLA
Neprodejné

SULI

SULI

ADISON

ADISON

PAULA

PAULA

TAMI

TAMI

NORY

NORY

SMUTEČNÍ KVĚTINA 5

SMUTEČNÍ KVĚTINA 5

TAMARA

TAMARA

PINKI

PINKI

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

GUDI

GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ LILIÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LILIÍ

KAROLINA

KAROLINA

OLINA

OLINA

ORANGA

ORANGA

ADINA

ADINA

AMANDA

AMANDA

JARNÍ SET 7

JARNÍ SET 7

JARNÍ SET 10

JARNÍ SET 10

JARNÍ SET 11

JARNÍ SET 11

TRUDY

TRUDY

SILVIN

SILVIN

RUUBY

RUUBY

LORI

LORI

OSNIC

OSNIC

SET BEATA 2

SET BEATA 2

SET BEATA 3

SET BEATA 3

SET BEATA 1

SET BEATA 1

SET BEATA 4

SET BEATA 4

GUDI SET 2

GUDI SET 2

GUDI SET 3

GUDI SET 3

SET GUDI 4

SET GUDI 4

SMUTEČNÍ KYTICE 10

SMUTEČNÍ KYTICE 10

SMUTEČNÍ KYTICE 11

SMUTEČNÍ KYTICE 11

KVĚTINOVÝ KOŠ SISI

KVĚTINOVÝ KOŠ SISI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé