RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 777 993 844
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Celosvětová síť doručování květin

Interflora

Možná už jste tento název někdy zaznamenali, ovšem nijak více se mu nevěnovali. Interflora je celosvětová síť pro doručování květin, která má po světě více než 58 tisíc přidružených květinářství, operující ve více než 140 zemích! Jedná se o dceřinou společnost společnosti Teleflora a The Wonderful Company. Pokud byste se rádi o této společnosti dozvěděli více, náš článek je pro vás jako stvořený, přiblížíme si historii a fungování této společnosti, abyste získali co nejlepší přehled.

Začátky Interflory

Úplné začátky Interflory se datují už v roce 1910, kdy několik podnikavých květinářství v USA přišlo s nápadem, že by nebylo na škodu se spojit v různých částech země, aby jednotlivá květinářství nemusela složitě posílat své kytice z opačných stran země, kde bylo poněkud náročné spolehnout se na dopravní spoje a zajistit tak hladký transport květin. V té době dlouhé přepravní časy téměř naprosto znemožňovaly zasílání květin blízkým a přátelům, kteří se nacházeli ve vzdálenějších místech, jelikož by tuto trasu květiny nemohly přežít. Díky této překážce, nezávislá květinářství po celé Americe pomocí hovorů a telegrafů začala pomalu ale jistě budovat službu Teleflora. Brzy tak bylo možné poslat kytici i na druhou stranu země, bez sebemenších problémů a není divu, že se krátce po tomto americkém úspěchu chtěla přidat i další květinářství různě po světě. Hned po USA byl tento koncept přenesen do Velké Británie, kde ji jako první představil majitel školky Saffron Walden z Essexu a florista Joe Dobson z Glasgow. Během několika let tak vybudovali první Evropskou Interfloru, kde dodávali nádherné květiny po celé Velké Británii.

 

Interflora za válečné doby

Během válečných let, zažíval květinový průmysl stejně jako ostatní průmysly velkou ztrátu a Interflora tak doslova bojovala o přežití. Jeden z velkých problémů byla dostupnost květin, jelikož veškerá půda v té době byla prodána na pěstování potravin, aby lidé měli vůbec z čeho žít, a proto se začalo pěstovat výrazně méně květin než před válkou. Ve válečném období samozřejmě lidé mají jiné starosti, transport květin se také mnohem zkomplikoval a květiny se tak staly opravdu luxusním zbožím. I přes všechny válečné nástrahy se společnosti podařilo přežít a s velkými ztrátami byla schopná nastoupit do nového, již neválečného desetiletí.

 

Nová šance

S válečnými ztrátami ubylo také mnoho šikovných a talentovaných lidí, proto společnost trpěla nejen velkým nedostatkem květin a dalších floristických potřeb, zároveň také talentů, kteří by měli dostatečnou skutečnost ve floristice. V tento moment bylo nutné povolat kolegy z USA, kteří byli ochotní podělit se o jejich několikaté zkušenosti a po celé Velké Británii se začaly pořádat workshopy, které měly za cíl vzdělat nové a budoucí floristy. Workshopů se zúčastnilo více než 10 000 květinářů. V této době také narůstaly na oblibě floristické výstavy a různé soutěže, které jsou dodnes nedílnou součástí floristického světa. Interflora také díky mnoha floristickým profesionálům, kteří se podíli na jejím růstu má licenci floristických expertů. Na konci 50.let se veškeré úsilí vyplatilo a Interflora se tak stala synonymem pro odborné znalosti ve floristice. Hlavním úspěchem byl vynález vlastní měny - Fleurinu, který velmi zjednodušil složité výpočty měn při odesílání zásilek do různých koutů světa. Následně 60. léta přinesla obrovskou expanzi a Interflora se rozrostla do Afriky, Austrálie, Belgie, Francie, Německa až na Nový Zéland, což bylo jasným znamením, jak moc úspěšná Interflora je. Poté s další expanzí mobilních telefonů a kreditních karet Interflora dále rostla na oblibě. Objednávání se stalo snadnějším a pohodlnějším, než kdy jindy. V průběhu 90. let se Interflora stala sponzorem významných světových akcí včetně krasobruslení, atletiku až po závody F1.

 

Nové tisíciletí a Interflora dnes

Nové tisíciletí přineslo také skvělé pokrokové změny. S nárůstem internetových služeb byl v británii spuštěn web www.interflora.co.uk, což byl velký milník v přechodu od objednávání přes telefon k objednávkám provozovaných prostřednictvím internetu. Objednávání přes internet dává tak zákazníkům mnohem větší svobodu a nyní mohou objednat květiny opravdu vždy a všude. Dnes je Interflora uznávanou společností po celém světě a to zejména díky tomuto příběhu, který je založen na lidské píly a víře. V dnešní době je Interflora zapojena do různých charitativních akcí a také podporuje britské farmáře a květiny pocházející z Fairtrade zemědělství. Stejně tak zůstává hlavní lídrem v květinovém designu. Hlavní náplní však nadále zůstává zejméně plnit přání svým zákazníkům a doručovat kvalitní a krásné květiny všude po světě. Všichni, kdo se podílejí na tom, aby vaše kytice přesně tam, kam si přejete si zakládají na maximální profesionalitě, aby zákazníkův zážitek byl co nejosobnější, ale hlavně pozitivní! S devadesátiletou tradicí si Interflora stojí na trhu pevně a s veškerým uznáním.

 

Široký výběr a maximální pohodlí

Všechny kytice jsou pečlivě zabaleny a krásně uloženy v obalu, aby se během cesty nijak nepoškodily. Spolu s vaším věnováním jsou vždy doručeny v co nejlepší kvalitě v krásném dárkovém balení. Navíc jako bonus ke každé kytici můžete přihodit ještě drobnost v podobě výborné čokolády, kvalitního vína nebo také roztomilého plyšáka. Výběr květin je opravdu široký a můžete vybírat libovolně dle příležitosti, na kterou hodláte květiny pořídit, nebo podle jednotlivých druhů květin, záleží jen na vás co je blíže splňuje vaše požadavky. Máte také na výběr více platebních možností, které váš nákup udělají ještě o něco příjemnějším. Zároveň zde samozřejmě existuje také stálá podpora od zkušených floristů, kteří vám rádi pomůžou s vaším výběr a poradí. Jejich praxe a zkušenosti jsou tu právě od toho!

 

Interflora členství

Interflora stále přijímá nové členy a tohle členství nadějným květinářstvím přináší spoustu zajímavých příležitostí pro jejich podnikání včetně finanční stability, výhodnému přístupu k různým marketingovým materiálům za opravdu bezkonkurenční cenu, ale také vysoce kvalitní zboží včetně květin! Společenství plné odborníků ve floristice a světě květin vám navíc zajistí bezplatné online poradenství od opravdových profíků! Členem společenství se můžete stát přímo na oficiálních stránkách Interflory.

 

Doufáme, že se vám nás náhled na tuto celosvětovou společnost líbil a pomohl vám utřídit si informace.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ZORA

ZORA

ALENKA

ALENKA

ALEX

ALEX

SELA

SELA

BELLA

BELLA

BENY

BENY

SUMI

SUMI

CAROL

CAROL

LARY

LARY

KLAUDI

KLAUDI

FONDA

FONDA

ZUZI

ZUZI

PAULA

PAULA

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽE MIX

RŮŽE MIX
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

LONDA

LONDA

KYTICE FRÉZIÍ

KYTICE FRÉZIÍ

MIX RŮŽÍ 3 BARVY

MIX RŮŽÍ 3 BARVY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

TAMI

TAMI

TAMARA

TAMARA

KODI

KODI

GABRIELA

GABRIELA

BEDY

BEDY

KAROL

KAROL

LUCIA

LUCIA

GRACIELA

GRACIELA

GUDI

GUDI

TRULI

TRULI

KAROLINA

KAROLINA

DARINA

DARINA

HUSTON

HUSTON

ORANGA

ORANGA

KOKI

KOKI

MIA

MIA

ADINA

ADINA

BRIGITA

BRIGITA

LORA

LORA

EUSTOMA

EUSTOMA

ALSTROMERIE

ALSTROMERIE

LUČNÍ KYTICE 1

LUČNÍ KYTICE 1

LUČNÍ KYTICE 4

LUČNÍ KYTICE 4

EKVÁDOR RŮŽE MIX

EKVÁDOR RŮŽE MIX
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

DANDY

DANDY

MIX

MIX

TOLINS

TOLINS

CHRYZANTA

CHRYZANTA

MODRÉ + BÍLÉ RŮŽE

MODRÉ + BÍLÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Výběr vázy pro vaše květiny

Výběr vázy pro vaše květiny

Jak vybrat tu správnou vázu pro vaše květiny

Správné sladění vázy a květin by se dalo rozhodně nazvat uměním. Často se to nezná, ale najít správný tvar, velikost, výšku, hloubku a ostatní na první pohled nepodstatné věci k váze pro vaše květiny často není jen tak. Dovednost sladit tyto dvě hlavní věci je často náročným úkolem, se kterým vám v dnešním článku pomůžeme se poprat. Díky naším tipům zjistíte, jak vybrat ten správný tvar vaší vázy pro vaše květiny. Můžete se těšit na průvodce pěti nejznámějších a nejoblíbenějších tvarů, které by každý milovník květin měl vlastnit. Dozvíte se navíc několik tipů, které můžete využít následně při dalším dekorování.

 

Číst celé
Halloweenské dekorace

Halloweenské dekorace

Tipy na halloweenské dekorace

Ačkoliv u nás halloweenské oslavy rozhodně nejsou tak běžné a nemají takovou tradici jako například v USA nebo jiných anglicky mluvících státech, i přesto se občas objeví někdo, kdo si tento svátek opravdu užívá. Některé z tradic vzešlých z Halloweenu jsme si osvojili i u nás, patří mezi ně například oblíbené vyřezávání dýní, tvoření strašidelných postaviček a celkově vytvoření trochu strašidelnější a tajemnější atmosféry. Ať už se hodláte tento svátek oslavit, pozvat přátele na večeři nebo si chcete jen tak navodit pravou Halloweenskou atmosféru i u vás doma, dneska vám přineseme hned několik tipů na krásné a poutavé halloweenské dekorace, které zvládne vytvořit naprosto každý. Tak pojďme společně na to!

Číst celé
Doručení kytice až do domu

Doručení kytice až do domu

Kytice domů: Proč vyzkoušet květinového kurýra?

Už jste někdy zažili situaci, při které jste zvažovali zda necháte kytici poslat pomocí služeb květinového kurýra, nebo to raději necháte ve svých rukou, obětujete tomu čas a vše zařídíte sami? Ano, záměrně jsme napsali obětovat čas, jelikož zařizování, nákup a donáška květin není u běžných kamenných květinářství samozřejmostí, naopak veškeré věci okolo jsou jenom na vás. Osobní předání květiny zní jako skvělé překvapení, ovšem, co teprve překvapení v podobě zvuku vašeho zvonku, kdy najednou spatříte květinového kurýra s překvapením? Nezní to super? Pokud vám to nestačí jako dostatečný argument, v dnešním článku si představíme hned několik výhod, které sebou kytice domů nesou. A že je nich není málo! Proto se pohodlně usaďte a jdeme na to.

Číst celé