RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 777 993 844
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jarní květiny vhodné na skalku

První jarní květiny, které oživí vaši skalku

První jarní květiny jsou jako výherní žetony po nekonečné zimě. Přináší znovu radost do naší zahrady, váš výběr by se neměl zaměřit nejen na vaše oblíbence, ale na celkovou rozmanitost. A to ať už rozmanitost v druzích květin, barevných kombinacích nebo například rozmanitých výškách rostlin. Dnes si představíme hned několik rostlin, které vám pomohou hned z jara udělat vaši zahradu veselejší.

 

Plamenka šídlovitá

Existuje hned v několika barevných variantách od čisté bílé, růžové, fialové až po tajemnou červeno-fialovou. Pro svůj růst potřebuje přímé slunce a upřednostňuje středně vlhkou až vlhkou půdu. Pokud právě vaše zahrada takovou půdou nedisponuje, nezoufejte, Plamenka si poradí s písčitou pístou, pouze se jí nebude dařit tak dobře, jako ve vlhké půdě. Plamenka začíná kvést hned brzy z jara a to konkrétně v období od března až do května. Je ideální květinou do skalek nebo záhonu. Drobné květy tak vytváří krásný koberec, který se vyjímá nad okolím.

Barvínek menší

Barvínek najdete nejčastěji v levandulově modré a bílé barvě. Pro jeho ideální růst je vhodné místo s přímým slunce a částečným stínem během dne. Nejvhodnější půdu, kterou mu můžete poskytnout je suchá až drsná půda. Stejně jako Plamenka i Barvínek vytváří nádherné květinové koberce ve skalkách i na záhonech. Co se týče ideální doby kvetení, Barvínek začíná kvést o trochu později, běžně v období od května do června. Barvínek se někdy může stát až invazivní rostlinou, ovšem jeho odstranění není nijak náročné.

Jasmín nahokvětý

Krásná jarní rostlina, typická svou zářivě žlutou barvou potřebuje pro svůj růst přímé slunce nebo částečný stín. Ideální půdou pro jasmín, je dobře odvodněná písčitá půda. Pupeny jasmínu ovšem mohou mást svým vzhledem, nejsou totiž pouze žluté, ale také červené a až při úplném otevření květu odhalí své čistě žluté květy. U jasmínu je velmi důležité si pohlídat jeho větve, které jakmile se začnou dotýkat země, dokážou velmi snadno zakořenit. Což za předpokladu pokud si chcete založit celou jasmínovou rodinu je ideální případ, pokud byste si ale rádi zanechali pouze původní stav, bude nutné si tyto nezbedné větvičky pohlídat a zavčasu je zastřihnout.

Čemeřice východní

Čemeřici najdete v bílé nebo růžovo-fialové barvě se žlutými tyčinkami uvnitř. Oproti ostatním čemeřice vyžaduje částečný nebo plný stín a bohatou, dobře odvodněnou půdu. Čemeřice patří ovšem mezi jarní prvňáčky, jelikož její pupeny se začínají již v únoru, ale první jarní květy v barvách růžové, fialové, modré, žluté nebo dokonce zelené barvě začínají pučet až v dubnu. Ideální je čemeřici vysadit v blízkosti stromů, či vyšších keřů, které budou jí schopny zajistit stín, pro ideální růst.

Krokus

Krokusy najdete ve fialové, bílé nebo žluté barvě. Nejlepší půdou je pro ně středně vlhká, dobře odvodněná půda, s dostatečným slunečním zářením, nebo polostínem. Krokusy patří mezi velmi oblíbené jarní rostliny, které se objevují již brzy na jaře. Existuje hned několik druhů, které kvetou v různých obdobích jara. Například krokus jarní kvete obvykle dříve, než krokus žlutý a je zároveň menšího vzrůstu. Krokus je poměrně malá rostlina, která má od 3 do 6 cm a kvetou zhruba stejně dlouho jako sněženky. Zároveň krokusy patří mezi oblíbenou ptačí a králičí pochoutkou, proto pokud si chcete krokusy ochránit, je dobré obestavět je dokola drátěným pletivem.

Magnólie

Mezi nejkrásnější a nejoblíbenější květiny, patří rozhodně magnolie. Její krásné růžové, žluté a bílé květy jsou zkrátka nepřehlédnutelné. Pokud chcete aby se u vás magnolii dařilo, umístěte ji na místo s dostatečným slunečním zářením a na dobře odvodněnou hlinitou půdu. Rod Magnolia má široké zastoupení rostlin, včetně keřů a stromů. Magnolie patří mezi nejstarší stromy a keře na světě, které produkují jarní květiny. Zároveň také produkují květiny dříve, než se objeví listy. Magnolie jsou nejrozšířenější v Asii, Severní a Střední Americe. Najdete je ale také i v Evropě, V dnešní době navíc existuje spousta kultivarů, ze kterých si vybere naprosto každý. Například Magnolie hvězdovitá vás okouzlí svými obrovskými bílými květy, Magnolia liliokvětá naopak růžovými květy, které až neskutečně blízce připomínají lilie, nebo snad všem známá magnolie japonská, kterou můžete potkat i v našich parcích.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ALENKA

SELA

BELLA

RONY

KALIN SET

BEATA

BEATA
láska

CAROL

LARY

ZUZI

VIVI

KYTICE FRÉZIÍ

TAMI

VIVI SET 3

KAJA

GUDI

BARBA SET 1

JARNÍ SET 7

JARNÍ SET 10

JARNÍ SET 11

LONA

FRESIA

MENDY

RUUBY

OZZY

SUDY

FREZIE + EUSTOMA

KYTICE GERBER

FOLY

DANDY

GUDY

SANTINY + FREZIE

TOLINS

KYTICE EUSTOMY

KVĚTINOVÝ KOŠ LENY

KVĚTINOVÝ KOŠ SISI

KYTICE BEATA V KRABICI

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

FOLY SET 1

FOLY SET 2

FOLY SET 3

FOLY SET 4

KYTICE FOLY V KRABICI

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ Z FRÉZIÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ AFNE

KVĚTINOVÝ KOŠ DANDY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Doručování květin kurýrem

Doručování květin kurýrem

5 výhod pro doručování květin kurýrem

Od doby vynálezu internetu se nám život změnil hned v několika aspektech. A spolu s jeho vývojem přichází rostoucí poptávka po rychlých, pohodlných a zároveň finančně efektivních službách. Každý dnešní spotřebitel si zakládá na rychlosti, efektivnosti a hlavně na pohodlnosti. Zvykli jsme si jedním potvrzením platby v telefonu objednat jídlo až k našim dveřím, vyjít bez peněženky už není žádný problém, když jednoduše můžeme zaplatit telefonem, nebo dokonce hodinkami. A jak je to s digitálním světem v oblasti floristiky? I floristické odvětví drží krok a nezaspalo dobu, proto není žádné překvapení, že si vaše oblíbené květiny, nebo překvapení pro ostatní můžete objednat přímo z pohodlí vašeho domova a to ani nemusíte vstát z pohovky. Stále více lidí vyhledává online obchody téměř na všechny služby - a doručování květin není vyjímka.

Číst celé
Květiny Himalájí

Květiny Himalájí

Květiny Himalájí

Pokud jste alespoň trochu dobrodružná duše, aktuální situace vás určitě nemile zasáhla. Nemůžeme cestovat, nemůžeme se jen tak vydat do hor, ani za hranice bez určitých omezení. Co je ovšem stále dovoleno je si číst o vzdálených destinacích, do kterých se vám třeba jednou podaří zavítat. Konkrétně dnes se podíváme do jedné z nejdrsnějších, ale nejkrásnějších oblastí na světě, slavných zejména pro svůj nejvyšší vrchol na světě - do asijského pohoří Himaláj. Díky rozsáhlému rozložení tohoto pohoří se zde nachází hned několik různých podnebí. Na tibetské straně najdeme chladné pouště, naopak na druhé straně nás čeká pomněrně vlhké a subtropické podnebí. Přesně tento mix klimatických podmínek dává příležitost vzniku úchvatným rostlinám, které najdete v přirozeném prostředí opravdu jenom tady.

Číst celé
Jakou květinu darovat k narozeninám

Jakou květinu darovat k narozeninám

Květiny k narozeninám - jakou zvolit?

Jaké zvolit květiny k narozeninám? To je otázka, kterou jste si minimálně jednou za život položili. Jsou květiny, které říkají miluji tě, jsou květiny kterými vyjádříte vděk nebo omluvu, ale jsou tady také květiny plné radosti a oslav. A přesně tyhle jsou vhodné pro narozeninové oslavy a jiné speciální dny, věnované jenom vám. Snad nic se nedá srovnat s pocitem, který dostanete, když vám někdo věnuje květiny jen tak, pro potěšení. Existují speciální květiny, které můžete věnovat vašim nejbližším k narozeninám. Ať už je to vaše maminka, babička nebo sestra - vždy volte veselé květiny plné radosti a rozmanitosti.

Číst celé