RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Skryté kouzlo květinových vůní

Kouzlo květinových vůní

Přemýšleli jste někdy nad vůněmi podobně jako nad jídlem? Každý den si můžeme dopřát širokou nabídku různorodých kuchyní od středomořské, italské, mexické až po indickou. Přesně na tu, co máte chuť abyste uspokojili vaše smysly. Co takhle dopřát něco speciálního každý den i vašim čichovým buňkám? Vůně jsou taktéž velká magie a i vy doma si můžete vytvořit různorou škálu parfému pro každou situaci, která bude obsahovat vůně vhodné pro rozmanité situace, nálady a příležitosti. Abyste si však mohli sestavit dokonalou kolekci parfémů přesně podle vašich preferencí, musíte se nejprve s konkrétními květinovými vůněmi blíže seznámit. Každá květinová vůně voní jedinečně. Některé mají výrazné, silné vůně. Jiné jsou naopak jemné a lehké. Některé vůně jsou si podobné, proto můžete kombinovat více podobných vůní a střídat je dle libosti. Pokud máte například rádi vůni pivoněk, možná budete chtít pro změnu vyzkoušet vůni růží. V dnešním článku se vám budeme snažit ukázat, že i přes velkou rozmanitost květinových vůní spolu jednotlivé vůně úzce souvisejí. V dnešním článku se zaměříme na nejpopulárnější druhy květin.

 

Růže

Vůně růží má výraznou medovou, sladkou charakteristiku. Bez ohledu na konkrétní druh růží, zda jsou světlé nebo tmavé, mini, rozčechrané nebo s obrovskými opulentními květy. Voňavé tóny růží lze rozdělit různými způsoby. Klasické čajové růže bývají většinou světlé a plné citrusové vůně, zatímco některé modernější růže se přiklánějí k ostřejším a výraznějším vůním. Vůně růží dokonale ladí s citrusovějšími vůněmi například jsou naprosto dokonalé v kombinaci s grapefruitem nebo mučenkou. Tato netradiční kombinace je opravdu znamenitá!

 

Pokud navíc do směsi růží přidáte pačuli, mech a další koření, vytvoří vám dokonalou kombinaci s dramatickou charakteristikou. Tato zemitá, intenzivní a bohatá vůně je například skvělou volbou pro muže!

 

Karafiát

Jemné tóny karafiátové vůně rozhodně stojí za prozkoumání, zejména v momentě, pokud máte rádi romantickou a čistou vůni růží. Karafiát je obecně protkán jasmínovými tóny, pepřem a hřebíčkem, což mu dává narozdíl od růží nádech koření a sušších vůní. Karafiát je tedy obvykle považován za květinu s výraznou kořeněnou a květinovou vůní. Často je také uhozen do pozadí, jelikož se považuje za staromódní květinu a je pouze zřídka považován za hlavní květinu v kyticích.

 

Šeřík

Možná byste to neuhodli, ale právě šeřík je známý jako jeden z nejdůležitějších květinových vůní v klasické parfumerii. Šeřík také často najdete v osvěžovačích vzduchu nebo různých koupelnových čističích. Jeho vůně se velmi dobře kombinuje se svěžími růžemi nebo dokonalou, krémovou mandlovou vůní, které dodá ideální jemný, sladký tón.

 

Plumérie

Plumérie má jednu z nejsilnějších květinových vůní, což z ní dělá oblíbenou základní přísadu do parfémů. Vůně plumérie v sobě skrývá exotickou vůni plnou ovocného podtónu. Mimo svou krásnou vůni má také nepřehlédnutelný exotický vzhled.

 

Pivoňka

Pokud dáváte přednost tomu, aby vaše vůně byla hlavně lehká a jemná, poté jsou pivoňkové vůně dobrou volbou. Často jsou popisovány jako svěží, plné ovocných vůní jako je granátové jablko nebo rebarbora. Možná i právě díky své jemné ovocné, ale stále dostatečně květinové vůně jsou pivoňky stále oblíbenější volbou do kytic.

 

Fialka

Vůně fialek je v parfémovém průmyslu velmi populární díky své rafinované vůni a má za sebou již dlouhou historii v parfumérském světě. Květy fialek osahují chemickou látku s názvem ionin, která dokáže částečně znecitlivět nos a čich. Vůně fialek je sladká a jemná, nejčastěji se používá do parfémů, olejů a pleťových vod.

 

Hyacint

Hyacint spojuje bujnost okvětních lístků se zelenou, vodnatou svěžestí květin. K jemné květinové svěžesti navíc přidává jemný zemitý podtón, který finální vůni dokonale doladí.

 

Květinové vůně patří k nejoblíbenějším a nejširším vůním, které můžete v parfémech a obecně v kosmetických potřebách najít. Květinové vůně jsou spíše romantické, než divoké. Zároveň jsou ale koketní, dívčí a pohybují se od lehkých jemných až po složitější, intenzivnější a opravdu silně výrazné. V každé květinové vůni často naleznete tóny růže, jasmínu, lilie nebo pivoňky, jelikož se jedná o nejoblíbenější květinové vůně vhodné do parfémů. Pánské květinové kolínské obvykle obsahují vůně pomeranče, která vůni dodá svěžest a okouzlující kvalitu. Citrusové a svěží vůně jsou však už jiný segment vůní, který má však taktéž výrazné zastoupení mezi parfémy.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

PETI

PETI
láska

ZORA

ZORA

KALIN

KALIN

ALANIS

ALANIS

ALENKA

ALENKA

ALEX

ALEX

AFNE

AFNE

ANDY

ANDY

COKY

COKY

EVRIL

EVRIL

AURORA

AURORA

KONE

KONE

BEBI

BEBI

RONY

RONY

SUMI

SUMI

KALIN SET

KALIN SET

APOLENA SET 1

APOLENA SET 1

LUCI

LUCI

BEATA

BEATA
láska

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATARINA

KATARINA

CAROL

CAROL

KAMI

KAMI

LARY

LARY

SELI

SELI

KLAUDI

KLAUDI

FONDA

FONDA

TOLI

TOLI

WHITE

WHITE

KUKI

KUKI

DEBIE

DEBIE

ZUZI

ZUZI

JULI

JULI

DIDI

DIDI

DURI

DURI

HOLA

HOLA
Neprodejné

SULI

SULI

EMI

EMI

COLY

COLY

VIVI

VIVI

PAULA

PAULA

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EVELYN

EVELYN
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽE MIX

RŮŽE MIX
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé