RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 777 993 844
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Pampeliškový čaj pro zdraví

Pampeliškový čaj a jeho výhody

S nástupem podzimu letní drinky začínají výrazně nahrazovat podzimní teplé nápoje na zahřátí, které potěší nejen tělo, ale i naši duši. Mezi jeden z nejoblíbenějších zimních nápojů je určitě čaj, který by neměl chybět u nikoho v kuchyni. Pokud se zajímáte o své zdraví a rádi hledáte nové věci, které zařadit nejen do jídelníčku, ale také do vašeho pitného režimu. Pokud vás květiny zajímají, rozhodně byste neměli přehlížet bylinky, které mají skvělé účinky pro lidské tělo i mysl. Každá bylinka má přitom jiné prospěšné vlastnosti, které dokážou s našim tělem doslova divy! Pokud zakomponujete bylinky nejen do vašeho zahradního hobby ale také do vašeho jídelníčku, můžete si tak plně užívat benefitů, které nabízejí. Pokud jste ještě nikdy nezkoušeli pampeliškový čaj, v dnešním článku si představíme hned několik důvodů, proč byste právě jej měli zařadit do svého pitného režimu.

 

I když pampelišky v tomto období neseženete, můžete si alespoň udělat jarní plány a vyzkoušet si další sezónu udělat vlastní pampeliškový čaj. Nicméně teď si skvěle vystačíte i s jakýmkoliv jiným z lékárny či ze zdravé výživy.

 

Antidepresivum

Jen si vybavte jak vaše mysl reaguje jakmile uvidí pampelišková pole posetá žlutými hlavičkami. Rozhodně to ve vás nezanechá žádné negativní myšlenky, ale naopak vás pouze tento pohled dokáže nabít dostatečnou energií po zbytek dne. Žlutá je energická barva plná radosti a štěstí, stejně tak jako květy pampelišky. Tato radost se přenáší i do samotného čaje. Jakmile si vychutnáte šálek pampeliškového čaje, zjistíte, že dokáže skvěle uklidnit naše tělo a všechny negativní emoce a myšlenky, které nám v daný moment nebo ten den probíhaly hlavou. Uklidňující účinky pampelišek tak působí velmi pozitivním způsobem na naše tělo, když se cítíme být v neustálém shonu a stresu z práce která nám padá na hlavu. Pampeliškový čaj se tak často používá také jako alternativa nebo doplněk ke konvenčním lékům a to hlavně díky svému přírodnímu původu.

 

Protizánětlivé účinky

Pampeliškový čaj má také skvělé antioxidační a protizánětlivé účinky, které vám mohou jenom pozitivně podpořit vaše zdraví. I když se možná cítíte skvěle a vaše tělo funguje tak jak má, nějaké problémy si člověk ani neuvědomuje. Pravidelné pití pampeliškového čaje vám pomůže udržet se nejen v psychické pohodě, ale také ve fyzické a dost možná vám pomůže předejít některým nemocem nebo problémům na které byste bez jeho užívání byli mnohem náchylnější.

 

Diuretika

Skvělým pomocníkem je také pokud trpíte na záněty močových cest nebo ledvinové kameny. Pampeliška má močopudné vlastnosti, což je skvělé pro eliminaci toxinu a zbavení těla přebytečné vody. Pokud trpíte zadržováním vody, nebo velkým nadýmáním, zkuste nahradit jednu kávu denně šálkem pampeliškového čaje a za nějaký čas uvidíte pozitivní rozdíl! Ulevíte vašemu tělu a budete se ihned cítit lépe.

 

Lepší trávení

Pokud vás často trápí zažívací potíže, pampeliškový čaj vám může nabídnou příjemnou úlevu a to ať už se jedná o vaše trávení, ztrátu chuti k jídlu, zácpu nebo jakýkoliv jiný problém spojený s vaším trávením můžete si pomoci pravidelným pitím pampeliškového čaje, který vám pomůže uklidnit vaše namožené střeva. Pampelišky totiž obsahují inulin, tedy rozpustnou vlákninu, která pomáhá zmírnit podrážděný žaludek a skvěle působí také jako prebiotikum.

 

Zdravé játra

Ať už vaším játrům dáváte zabrat alkoholem či nikoliv, rozhodně je dobré o ně pečovat! Existuje řada přírodních prostředků, které vám pomohou chránit vaše játra a zlepšit tak jejich funkci. Čaj vyrobený z kořene pampelišky uleví alespoň trochu vašim játrům při nadměrné konzumaci alkoholu, zatímco extrakt z listů pampelišky prospěje vašim játrům pokud vás trápí vysoký cholesterol. Navíc listy pampelišky můžete využít také do salátu pro zajímavější chuť!

 

S ohledem na všechny výhody pampeliškového čaje si myslíme, že byste neměli na nic čekat a jít si co nejdříve jeden šálek pampeliškového čaje uvařit! A to ať už vás trápí některé ze zmíněných problémů, nebo jenom rádi pečujete o své tělo a dodáváte mu kvalitní a vyváženou stravu i pitný režim.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Správná péče o věnec na dveřích

Správná péče o věnec na dveřích

Jak správně pečovat o věnec na dveřích

Blíží se oblíbené období Vánoc, které doslova vyzývá k tomu, abychom si vyzdobili náš domov, abychom se v něm cítili snad co nejlépe! Mnoho z nás dbá nejen na interiér, ale taktéž na exteriér, který je neméně důležitý. Myslíme si, že o Vánocích neexistuje veselejší a radostnější pohled na vstupní dveře, než na ty, které jsou krásně ozdobené a nejlépe oblíbeným a symbolickým vánočním věncem. Jak ale udělat, aby věnec zůstal krásný a svěží po celou dobu? Pokud zvolíte věnec z umělých materiálů, nemusíte se o tento problém starat. Nicméně by byla škoda nevyužít smrkového jehličí nebo krásných listů či mechu, pro vánoční výzdobu. Štědrý den je přece jen ještě daleko, nicméně počasí si už pomalu začíná doslova říkat o výzdobu.  Právě dnešní článek bude věnován všem důležitým tipům a radám jak zajistit, aby váš věnec vydržel co nejdéle! Přinášíme vám tedy tipy od těch nejpovolanějších, kterými nejsou nikdo jiný, než profesionální floristé a květináři, kteří si v tomto období doslova užívají tvorbu nových zimních dekorací pro nadcházející sezónu. Právě díky jejich dlouholeté praxi a zkušenosti nám mohou pomoci při péči o zimní dekorace. Inspirujte se tedy od lidí z praxe, kteří mají mnohaleté zkušenosti.

Číst celé
Jaké květiny do koupelny

Jaké květiny do koupelny

Květiny pro vaši koupelnu

Koupelna patří mezi místnosti v domě, nad kterými pravděpodobně netrávíte hodiny a hodiny přemýšlením jak ji správně nadesignovat a naaranžovat. Není se čemu divit, koupelna je zpravidla malou a uzavřenou místností s nedostatkem přímého slunečního světla a vysokou vlhkostí. Není zde tolik místa na výstavu dekorativních prvků a proto se jí často nevěnuje příliš pozornosti. Pokud vás ale zajímá, zda existují květiny, kterým se bude dařit i takových nepříznivých podmínkách, kterými koupelna disponuje, máme pro vás dobrou zprávu! Existuje hned několik rostlin, které hravě tyto podmínky zvládnou a dokonce si je budou užívat! Díky tomu si přinesete trochu zeleně i do vaší koupelny a budete se zde cítit rozhodně lépe, než pouze v holé místnosti vyskládané studenými a neútulnými kachličkami. V dnešním článku si představíme několik květin, které můžete beze strachu zakomponovat do vaší nové koupelnové oázy.

Číst celé
Alergie na květiny

Alergie na květiny

Řezané květiny, kterým je lepší se vyhnout pokud jste alergici

Vybrat správnou řezanou květinu pro alergika není jen tak! Existuje řada čerstvých květin, které mohou způsobit opravdu vážné a negativní reakce pro alergiky, kteří se s nimi byť jen na chvilku dostanou do kontaktu. Květiny nevhodné pro alergiky způsobují typické alergické reakce, mezi které patří kýchání, svědění očí, problémy s dýcháním a další nepříjemnosti, kterým je opravdu lepší se vyhnout. V dnešním článku si představíme několik rostlin, kterým je rozhodně dobré se vyhnout, pokud vybíráte ideální kytici pro vašeho blízkého - alergika. Vězte, že právě tyto květiny nejsou rozhodně vhodnou volbou pro kohokoliv, kdo trpí na alergie.

Číst celé