RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Ochrana květin před teplem

Jak chránit květiny před teplem

Během chladnějších měsíců v roce se v naší domácnosti přirozeně začne objevovat stále více zdrojů tepla. A to nemáme na mysli pouze radiátorů či jiných ohřívačů, ale také na první pohled neškodné svíčky nebo krby. A není divu, přirozené světlo dokáže vytvořit naprosto jedinečnou atmosféru a zejména u romantických večeří nebo chladných večerů s knížkou nesmí tato pohodlná atmosféra chybět. Jakýkoliv druh otevřeného ohně ale může velmi snadno způsobit obrovskou škodu a velké riziko požáru. Dnes jsme si pro vás připravili několik důležitých tipů na to, jak udržet nejen vaši domácnost, ale také hlavně vaše květiny v bezpečí před nechtěným požárem.

 

Svíčky

Pokud jste opravdovým milovníkem svíček a nechcete si je odpustit, dbejte zejména na místo, kde svíčky umístíte. Pokud je plánujete mít v blízkosti květin, nebo jiných květinových aranžmá měli byste dbát obzvláště zvýšené opatrnosti. Nikdy nenechávejte svíčku bez dozoru! I když si myslíte že všechny věci jsou v dostatečné vzdálenosti, ani nevíte, jak rychle se dokáže plamen šířit. Stačí drobný vánek ve vzduchu a najednou může být oheň v druhé části místnosti. V poslední době stále více lidí volí zejména LED svíčky, které často nelze rozeznat od tradičních svíček. Důležité je zvolit kvalitní LED svíčky, které vytváří opravdu na první pohled uvěřitelný plamen. Zejména lidé s domácími mazlíčky nebo malými dětmi volí tuto bezpečnější variantu. Faktem je, že onu romantickou a útulnou atmosféru vám umělé svíčky pravděpodobně nenavodí tak dobře, jako tradiční svíčky, ovšem z hlediska bezpečnosti to stojí alespoň za vyzkoušení! Navíc tyto svíčky můžete mít volně stojící v jakékoli vzdálenosti od květin a dalších dekorací, bez pocitu strachu, že by se mohlo něco pokazit.

 

Květiny a teplo

I když se většina lidi přes zimu strachuje spíše o to, aby jejich květiny neumrzly, my se na to dnes podíváme trochu z jiného úhlu. Květiny samozřejmě teplo potřebují, ovšem to jim nezajistíte tím, že je dáte co nejblíže ke zdroji přímého tepla. Naopak pokud vaše květiny umístíte příliš blízko topení nebo ohřívače vzduchu, bude to mít na květiny naprosto opačný efekt. Květiny začnou vadnout, jelikož teplý vzduch je začne poměrně rychle sušit. Obecně pro rostliny není dobrý jakýkoliv nepřirozený proud vzduchu, a to už ať ten teplý z topení nebo naopak studený z klimatizace, proto se snažte vždy umístit vaše květiny mimo zdroje tepla nebo chladu. Květiny jsou živé organismy jako lidé a při představě, že stojíte celé dny vystaveni přímému proudu ať už chladného nebo teplého vzduchu, taky vám z toho nebude nejlépe, no ne? Nezapomeňte, že tyto rady se nevztahují pouze na čerstvé květiny, ale také na umělé, které hoří ještě mnohem snadněji.

 

Správné místo

A jaké je tedy správné místo? Často se nejedná pouze o místo, které je v dostatečné vzdálenosti od zdroje tepla, ale také místo, které neblokuje žádný nouzový východ. Například u vánočního stromku se často stává, že je stromek umístěn mezi dvě místnosti a blokuje tak snadný průchod a případný východ. Na první pohled se to může zdát jako zbytečnost, ovšem v případě nouze vám to může doslova zachránit život.

 

Když budete mít na paměti tyto tipy pro požární bezpečnost květin, budete se najednou u vás doma cítit také mnohem bezpečněji. Nemusíte si hned odpírat radost z podzimních svíček, které mimo příjemné atmosféry dokážou provonět nádhernými vůněmi podzimu celý dům, stačí jenom hledat další alternativy a zdroje, které vám mohou pomoci vytvořit ideální pocit útulného domova, který bude obzvlášť v následujících měsících potřeba!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé