RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 777 993 844
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Ochrana květin před teplem

Jak chránit květiny před teplem

Během chladnějších měsíců v roce se v naší domácnosti přirozeně začne objevovat stále více zdrojů tepla. A to nemáme na mysli pouze radiátorů či jiných ohřívačů, ale také na první pohled neškodné svíčky nebo krby. A není divu, přirozené světlo dokáže vytvořit naprosto jedinečnou atmosféru a zejména u romantických večeří nebo chladných večerů s knížkou nesmí tato pohodlná atmosféra chybět. Jakýkoliv druh otevřeného ohně ale může velmi snadno způsobit obrovskou škodu a velké riziko požáru. Dnes jsme si pro vás připravili několik důležitých tipů na to, jak udržet nejen vaši domácnost, ale také hlavně vaše květiny v bezpečí před nechtěným požárem.

 

Svíčky

Pokud jste opravdovým milovníkem svíček a nechcete si je odpustit, dbejte zejména na místo, kde svíčky umístíte. Pokud je plánujete mít v blízkosti květin, nebo jiných květinových aranžmá měli byste dbát obzvláště zvýšené opatrnosti. Nikdy nenechávejte svíčku bez dozoru! I když si myslíte že všechny věci jsou v dostatečné vzdálenosti, ani nevíte, jak rychle se dokáže plamen šířit. Stačí drobný vánek ve vzduchu a najednou může být oheň v druhé části místnosti. V poslední době stále více lidí volí zejména LED svíčky, které často nelze rozeznat od tradičních svíček. Důležité je zvolit kvalitní LED svíčky, které vytváří opravdu na první pohled uvěřitelný plamen. Zejména lidé s domácími mazlíčky nebo malými dětmi volí tuto bezpečnější variantu. Faktem je, že onu romantickou a útulnou atmosféru vám umělé svíčky pravděpodobně nenavodí tak dobře, jako tradiční svíčky, ovšem z hlediska bezpečnosti to stojí alespoň za vyzkoušení! Navíc tyto svíčky můžete mít volně stojící v jakékoli vzdálenosti od květin a dalších dekorací, bez pocitu strachu, že by se mohlo něco pokazit.

 

Květiny a teplo

I když se většina lidi přes zimu strachuje spíše o to, aby jejich květiny neumrzly, my se na to dnes podíváme trochu z jiného úhlu. Květiny samozřejmě teplo potřebují, ovšem to jim nezajistíte tím, že je dáte co nejblíže ke zdroji přímého tepla. Naopak pokud vaše květiny umístíte příliš blízko topení nebo ohřívače vzduchu, bude to mít na květiny naprosto opačný efekt. Květiny začnou vadnout, jelikož teplý vzduch je začne poměrně rychle sušit. Obecně pro rostliny není dobrý jakýkoliv nepřirozený proud vzduchu, a to už ať ten teplý z topení nebo naopak studený z klimatizace, proto se snažte vždy umístit vaše květiny mimo zdroje tepla nebo chladu. Květiny jsou živé organismy jako lidé a při představě, že stojíte celé dny vystaveni přímému proudu ať už chladného nebo teplého vzduchu, taky vám z toho nebude nejlépe, no ne? Nezapomeňte, že tyto rady se nevztahují pouze na čerstvé květiny, ale také na umělé, které hoří ještě mnohem snadněji.

 

Správné místo

A jaké je tedy správné místo? Často se nejedná pouze o místo, které je v dostatečné vzdálenosti od zdroje tepla, ale také místo, které neblokuje žádný nouzový východ. Například u vánočního stromku se často stává, že je stromek umístěn mezi dvě místnosti a blokuje tak snadný průchod a případný východ. Na první pohled se to může zdát jako zbytečnost, ovšem v případě nouze vám to může doslova zachránit život.

 

Když budete mít na paměti tyto tipy pro požární bezpečnost květin, budete se najednou u vás doma cítit také mnohem bezpečněji. Nemusíte si hned odpírat radost z podzimních svíček, které mimo příjemné atmosféry dokážou provonět nádhernými vůněmi podzimu celý dům, stačí jenom hledat další alternativy a zdroje, které vám mohou pomoci vytvořit ideální pocit útulného domova, který bude obzvlášť v následujících měsících potřeba!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Správná péče o věnec na dveřích

Správná péče o věnec na dveřích

Jak správně pečovat o věnec na dveřích

Blíží se oblíbené období Vánoc, které doslova vyzývá k tomu, abychom si vyzdobili náš domov, abychom se v něm cítili snad co nejlépe! Mnoho z nás dbá nejen na interiér, ale taktéž na exteriér, který je neméně důležitý. Myslíme si, že o Vánocích neexistuje veselejší a radostnější pohled na vstupní dveře, než na ty, které jsou krásně ozdobené a nejlépe oblíbeným a symbolickým vánočním věncem. Jak ale udělat, aby věnec zůstal krásný a svěží po celou dobu? Pokud zvolíte věnec z umělých materiálů, nemusíte se o tento problém starat. Nicméně by byla škoda nevyužít smrkového jehličí nebo krásných listů či mechu, pro vánoční výzdobu. Štědrý den je přece jen ještě daleko, nicméně počasí si už pomalu začíná doslova říkat o výzdobu.  Právě dnešní článek bude věnován všem důležitým tipům a radám jak zajistit, aby váš věnec vydržel co nejdéle! Přinášíme vám tedy tipy od těch nejpovolanějších, kterými nejsou nikdo jiný, než profesionální floristé a květináři, kteří si v tomto období doslova užívají tvorbu nových zimních dekorací pro nadcházející sezónu. Právě díky jejich dlouholeté praxi a zkušenosti nám mohou pomoci při péči o zimní dekorace. Inspirujte se tedy od lidí z praxe, kteří mají mnohaleté zkušenosti.

Číst celé
Jaké květiny do koupelny

Jaké květiny do koupelny

Květiny pro vaši koupelnu

Koupelna patří mezi místnosti v domě, nad kterými pravděpodobně netrávíte hodiny a hodiny přemýšlením jak ji správně nadesignovat a naaranžovat. Není se čemu divit, koupelna je zpravidla malou a uzavřenou místností s nedostatkem přímého slunečního světla a vysokou vlhkostí. Není zde tolik místa na výstavu dekorativních prvků a proto se jí často nevěnuje příliš pozornosti. Pokud vás ale zajímá, zda existují květiny, kterým se bude dařit i takových nepříznivých podmínkách, kterými koupelna disponuje, máme pro vás dobrou zprávu! Existuje hned několik rostlin, které hravě tyto podmínky zvládnou a dokonce si je budou užívat! Díky tomu si přinesete trochu zeleně i do vaší koupelny a budete se zde cítit rozhodně lépe, než pouze v holé místnosti vyskládané studenými a neútulnými kachličkami. V dnešním článku si představíme několik květin, které můžete beze strachu zakomponovat do vaší nové koupelnové oázy.

Číst celé
Alergie na květiny

Alergie na květiny

Řezané květiny, kterým je lepší se vyhnout pokud jste alergici

Vybrat správnou řezanou květinu pro alergika není jen tak! Existuje řada čerstvých květin, které mohou způsobit opravdu vážné a negativní reakce pro alergiky, kteří se s nimi byť jen na chvilku dostanou do kontaktu. Květiny nevhodné pro alergiky způsobují typické alergické reakce, mezi které patří kýchání, svědění očí, problémy s dýcháním a další nepříjemnosti, kterým je opravdu lepší se vyhnout. V dnešním článku si představíme několik rostlin, kterým je rozhodně dobré se vyhnout, pokud vybíráte ideální kytici pro vašeho blízkého - alergika. Vězte, že právě tyto květiny nejsou rozhodně vhodnou volbou pro kohokoliv, kdo trpí na alergie.

Číst celé