RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 777 993 844
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Velikonoční dekorace

Velikonoce kreativně

Sotva skončila doba vánoční, pomalu ale jistě klepou na dvěře Velikonoce. Svátky jara, které přináší trochu barev po dlouhé šedé zimě. Velikonocemi vítáme jaro a novou etapu života kolem nás. Mezi oblíbené velikonoční dekorace patří zejména zajíčci, kuřátka, vajíčka a pastelové barvy. Velikonoční dekorace jsou také skvělou příležitostí pro vaši kreativitu. Doslova vybízí k akci vytvořit si hezké a vkusné dekorace a odpustit si kýče, které často potkáte různě v obchodech. Dneska si představíme hned několik dekorací, které hravě zvládnete vytvořit z pohodlí domova. Má to přitom hned dvě výhody!  Nejen že ušetříte čas a peníze, ale navíc si vytvoříte i originální dekoraci, kterou nikde jinde nepotkáte!

 

Kvetoucí skořápky

Pokud hledáte něco efektivního, levného a zeleného – kvetoucí skořápky jsou pro vás tou správnou volbou. K jejich výrobě budete potřebovat pouze vatu, skořápky od vajíček a semínka řeřichy, pažitky nebo například mladého ječmene. Skořápky od vajíčka postavte do stojanu, ideálně v pastelové nebo jiné elegenantní jarní barvě. Poté do skořápky opratrně vložíme kousek navhlčené vaty a na ni nasypeme semínka řeřichy. Do tří dnů bychom měli mít krásné rostoucí vajíčka, které si získají svoji pozornost a vypadají úchvatně! Tento rostoucí efekt můžete využít různě – do květináčů, velikonočních hrníčků nebo mističek. Ve skořápce od vajíček, si ale drobná rostoucí řeřicha získá svou pozornost.

Nesmrtelné kraslice

K velikonocím bez váhání patří kraslice, kde se nabízí doslova nekonečný výběr možností ve zdobení. V tomto případě by byla škoda zůstat u klasických barvených vajíčet. Vyzkoušejte tento rok přírodní barvení pomocí kurkumy, cibule nebo káva. Mezi oblíbené patří take motání barevných bavlnek podél vajíčka, které dokážou vytvořit naprosto úchvatné vzory. Pokud chcete, aby vaše kraslice vypadaly co nejpřirozeněji, zkuste použít obyčejný provázek a drobné jarní větvičky, které přivážete k vajíčku – tato jednoduchá vajíčka vypadají skvěle například v ošatce nebo květináči. Pokud chcete něco opravdu jednoduchého, vystačíte si pouze se štětcem a temperovými barvami. Můžete vajíčka například pokreslit elegantními puntínky, jednoduchými čárkami nebo jednotlivé kraslice například pospsat jmény koledníků.


Velikonoční věnec

Stejně jako vánoční věnec, i velikonoční věnec nesmí během jara u vás na dvěřích chybět. Doporučujeme zakoupit kostru věnce kdekoliv v květinářství a z něho následně vytvořit ten pravý podle vašich představ. Stejně jako jednotlivých dekorací by zde měly dominovat pestré barvy v odstínech žluté, oranžové, růžové a zelené.. Pokud preferujete pastelové barvy ideální volnou bude jemná žlutá, baby blue nebo velmi oblíbená baby pink. Dále je vhodné přidat kočičky nebo jiné jarní větvičky, které veněc nejen ozvláštní, ale navíc mu přidají šmrnc. Barva stuhy by měla korespondovat z celkovým vzhledem věnce, nebojte se použít i různé potisky puntíků, kytiček a nebo vajíček! Zároveň můžete do věnce zakomponovat dřevěné postavičky zajíčků, kuřátek nebo slepiček, aby byl co nejveselejší.


Vlastní domeček pro velikonoční zajíčky

Máte děti a chcete jim udělat radost? Vytvořte vaším keramickým zajíčkům, slepičkám nebo jakmkoliv dalším zvířátkům krásný jarní domeček. Vyberte vhodnou velikost květináče nebo truhlíku, který vystele slámou, mechem, nebo hlínou s vysazenými jarními květinami. Poté přidejte jednotlivé velikonoční dekorace v podobě vajíček, skořápek a dalších dekorací a připravte si několik vrbových proutků které zapíchejte okolo zaječí smečky. Nahoře je svažte pomocí drátku či provázku a okolo nejužšího místa uvažte barevnou stuhu. Tradá a je hotovo. Právě jste si vyrobili krásnou jarní dekoraci, která rozhodně nezůstane bez povšimnutí.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ALENKA

AYLIN

KYTICE TULIPÁNŮ

SELA

BELLA

RONY

KALIN SET

BEATA

BEATA
láska

CAROL

STEFANI

LARY

ZUZI

VIVI

TIMEA

SCARLETT

KYTICE FRÉZIÍ

TAMI

VIVI SET 3

KAJA

GUDI

BARBA SET 1

FIALOVÉ TULIPÁNY

LADA

JARNÍ SET 1

JARNÍ SET 2

JARNÍ SET 3

JARNÍ SET 3
Nové

JARNÍ SET 4

JARNÍ SET 5

JARNÍ SET 7

JARNÍ SET 10

JARNÍ SET 11

JARNÍ SET 13

DÁRKOVÝ SET 14

LONA

DUŠINKA

JARMILA

ZETA

SIMON

TEZIN

HERMÍNA SET 2

SVĚŽÍ TULIPÁNY

TULIPÁNY+FREZIE

KIM

FRESIA

JARNÍ KYTICE

MENDY

RUUBY

OZZY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Jarní květiny vhodné na skalku

Jarní květiny vhodné na skalku

První jarní květiny, které oživí vaši skalku

První jarní květiny jsou jako výherní žetony po nekonečné zimě. Přináší znovu radost do naší zahrady, váš výběr by se neměl zaměřit nejen na vaše oblíbence, ale na celkovou rozmanitost. A to ať už rozmanitost v druzích květin, barevných kombinacích nebo například rozmanitých výškách rostlin. Dnes si představíme hned několik rostlin, které vám pomohou hned z jara udělat vaši zahradu veselejší.

Číst celé
Jak se slaví Velikonoce ve světě

Jak se slaví Velikonoce ve světě

Velikonoce ve světě 

Pokračujeme dále ve velikonočních oslavách ve světě, dnes se podíváme trochu jižněji a nahlédneme jaké tradice a zvyky v období Velikonoc se dodržují například v Itálii, Indii, Španělku a nebo také Bulharsku.

Číst celé
Květinové festivaly v Evropě

Květinové festivaly v Evropě

Jarní květinové festivaly po Evropě 

S blížícím se jarem přichází nejen vůně a barvy květin, ale také květinové festivaly! A že jich v Evropě není zrovna málo. Pokud jste akčnější povahy a zároveň milujete květiny, neměli byste některý z nich rozhodně vynechat. Většina se koná v Nizozemí, ovšem zabrousíme také do Belgie, Velké Británie nebo na Madeiru. Začneme tím nejznámějším, kterým je bezpochyby Keukenhof a který by měl za život každý milovník (nejen) tulipánů alespoň jednou spatřit!

Číst celé