RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Dvanáct aromaterapeutických rostlin pro lepší život

Aromaterapeutické rostliny do váš domov

Každý z nás se chce cítit dobře. Je to jedna z nejdůležitějších a základních věcí pro kvalitní a spokojený život.  Existuje spoustu způsobů jak toho dosáhnout a každému vyhovuje něco jiného. Ovšem obecně věci a činnosti jako cvičení, správná strava a pobyt na čerstvém vzduchu, automaticky zlepšují nejen naši náladu, ale celkovou životní pohodu. Jedním z dalších účinných přístupů je také aromaterapie. Podle národní asociace aromaterapie, ji lze definovat jako přirozeně extrahované aromatické esence z rostlin, které napomáhají k psychické rovnováze, harmonizaci a podpoře zdraví těla, mysli i ducha. Možná jste se už s aromaterapií setkali také pod označením jako terapie éterickými oleji. Pojďte společně s námi nahlédnout do tajů aromaterapie a zjistit jaké rostliny se k ní využívají.

 

Květinová olejová terapie

Přestože existuje nesčetně mnoho rostlin, které lze použít pro účely aromaterapie, dnes bychom se s vámi chtěli podělit o 12 z nich, které dle našeho úsudku rozhodně stojí za zmínku.

 

Šalvěj

Rostlina šalvěj vám může pomoci s řadou věcí. Mezi nejznámější účinky patří zlepšení bdělosti, zároveň může působit jako antioxidant a je velmi vyhledávanou pro své protizánětlivé účinky. Astmatikům pomáhá snadněji zvládat astma, a dokonce pomáhá zvládat deprese. Všechny ze zmíněných benefitů najdete ve voňavých lístcích šalvěje. Pokud byste se rádi ohřáli a zklidnili i zevnitř, k přípravě šalvěje doporučuje uvařit lahodný bylinkový čaj právě s lístky šalvěje.

 

Zázvor

Hlavní výhodou využívanou při použití aromaterapie je jeho schopnost léčit emoce. Mimo jeho úctyhodnou pomoc při vypořádání se s různými emocemi je také údajně velmi účinným pomocníkem pro zlepšení komunikačních dovedností a pro zlepšení paměti. Pokud patříte mezi trémisty, kteří se děsí každé prezentace před lidmi, možná byste měli dát zázvorové aromaterapii alespoň šanci.

 

Skořice

Sladká, i přesto výrazně kořeněná vůně, bez které si snad nikdo z nás neumí ani představit podzimní a zimní období. Skořice pomáhá přirozeně zlepšovat náladu, snižovat ospalost a zmírňovat bolest. Studie také dokázaly, že přítomnost skořicové vůně v pracovním prostředí může pomoci s koncentrací a výkonem. Zkuste si položit několik tyčinek skořice na váš pracovní stůl a třeba už brzy zaznamenáte rozdíl ve vašem pracovním nasazení.

 

Jasmín

Je známo, že květy jasmínu se otevírají během noci, což je zároveň i nejlepší a nejvhodnější doba, kdy můžete vyzkoušet jeho terapeutické účinky. Konkrétně jasmínová vůně dokáže přirozeně zlepšit náladu a můžete ji použít také k vyčištění vzduchu.

 

Citrón

Pokud se někdy cítíte ve stresu, neustálém kole, kde se na vás jenom nabalují povinnosti, možná byste měli dát šanci aromaterapii s citronovou vůní. O citronové vůni se říká, že ve vás dokáže vyvolat šťastnější a pozitivnější pocity a jako bonus si navíc ještě zlepšíte vaše kognitivní schopnosti.  Dejte šanci osvěžující vůni citrónu a nechejte jimi obohatit vaše smysly.

 

Levandule

Levandule, jak už jistě tušíte,  velmi osvědčila při problémech se spánkem a v boji proti úzkostem. Vůně levandule má velmi uklidňující účinky. Květy levandule do ložnice by měli zvážit všichni, kteří bojují s klidným spánkem, usínáním a mají pocit, že potřebují trochu zpomalit. Věřte nebo ne, levandulová aromaterapie vám pomůže zklidnit vaše tělo i mysl.

 

Koriandr

Kromě fyzických výhod jako je omlazení naší pokožky, zklidnění podrážděné kůže nebo při úlevě svalů a kloubů, dokáže koriandr účinně pomoci také s podrážděný žaludkem. Mimo fyzickou pomoc dokáže koriandr působit i na naši psychiku, a to v podobě celkového zklidnění těla i mysli.

 

Bazalka

Stejně jako u citronové aromaterapie, bazalka taktéž obsahuje sloučeniny, které mohou snížit stres, což vám může zároveň pomoci s krevním tlakem nebo nepravidelnou srdeční frekvencí. Bazalka má navíc i při aromaterapii potenciál zlepšovat náladu, zmírňovat bolesti svalů a pomoci při depresích a úzkosti.

 

Fenykl

Pokud jste již někdy měli šanci přičichnout k fenyklu, jistě s námi budete souhlasit, že jeho vůně je výrazně sladká, často připomínající vůni lékořice. Mezi hlavní benefity, které fenykl nabízí patří snadnější snášení úzkostí, lepší soustředění, vyšší koncentrace a úleva od respiračních problémů.

 

Hřebíček

Vůně hřebíčku je jedinečná v tom, že je dokonalou kombinací silné sladké, kořeněné vůně, která má mírně pálivý podtón. Kromě toho, že je hřebíček schopný pomoci při bolesti zubů, při nachlazení a chřipce, je navíc pomocníkem i při nevolnosti nebo když máte pocit, že potřebujete do těla dostat novou dávku energie. Zkuste místo kávy sáhnout po hřebíčku.

 

Eukalyptus

Eukalyptus může pomoci jak vám, tak i vašemu domovu nebo zahradě, protože je známým pomocníkem při odpuzování hmyzu. Zároveň je účinným pomocníkem při pocitu přetížení nebo při nachlazení.

 

Měsíček

Měsíček by se dal nazvat jako ideální rostlinou, která vám pomůže téměř s každým běžným zdravotním problémem. Je hlavním pomocníkem při štípnutí hmyzem, kdy dokáže zasažené místo okamžitě zklidnit. Dále dokáže zmírňovat svalové křeče, horečky a další symptomy jako je například bolest v krku. Pomůže vám také při léčbě řezných ran nebo ke snížení otoků.

 

Bez ohledu na to, s jakým problémem se potýkáte, ať už je to pro naši společnost tradiční stres, úzkosti nebo další nemoci. Či máte pocit, že vaše tělo i mysl potřebuje jenom trochu zklidnit a dostat se na pomalejší vlnu v této uspěchané době, věříme, že vám některé ze zmíněných rostlin pomůžou dosáhnout přesně takového stavu, který hledáte. Zkuste dát květinové aromaterapii šanci a využít květinového potenciálu skutečně na maximum. Aromaterapeutické rostliny můžou být doslova vaší spásou.

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

PETI

PETI
láska

ZORA

ZORA

KALIN

KALIN

ALANIS

ALANIS

ALENKA

ALENKA

ALEX

ALEX

AFNE

AFNE

ANDY

ANDY

COKY

COKY

EVRIL

EVRIL

AURORA

AURORA

KONE

KONE

BEBI

BEBI

RONY

RONY

SUMI

SUMI

KALIN SET

KALIN SET

APOLENA SET 1

APOLENA SET 1

APOLENA SET 3

APOLENA SET 3
Neprodejné

LUCI

LUCI

BEATA

BEATA
láska

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KATARINA

KATARINA

CAROL

CAROL

KAMI

KAMI

LARY

LARY

SELI

SELI

KLAUDI

KLAUDI

FONDA

FONDA

TOLI

TOLI

WHITE

WHITE

KUKI

KUKI

DEBIE

DEBIE

ZUZI

ZUZI

JULI

JULI

DIDI

DIDI

DURI

DURI

HOLA

HOLA
Neprodejné

SULI

SULI

EMI

EMI

COLY

COLY

VIVI

VIVI

PAULA

PAULA

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ

KYTICE RŮŽOVÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽLUTÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ

KYTICE ŽÍHANÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

EVELYN

EVELYN
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé