RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 777 993 844
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Bromélie

Jak pěstovat bromélii

 

Rostliny v květináčích jsou skvělým doplňkem do každé domácnosti. Dokážou přinést život do jakékoliv místnosti, která spolu s květinami zcela ožije a získá opravdu svěží nádech. Ať už si bromélii rozhodnete pořídit, nebo ji získáte darem, je dobré znát její požadavky, a hlavně také vlastnosti. Jako u každé květiny se její ideální podmínky trochu liší, proto je dobré si přiblížit požadavky rostliny, aby se jí u vás dařilo a krásně prosperovala. Dobrou zprávou, hlavně pro začátečníky je ta, že bromélie není vůbec náročná rostlina na pěstování, naopak je ideální volbou i pro naprosté začátečníky, kteří se teprve s rostlinami seznamují. Možná právě díky svým vlastnostem je bromélie oblíbenou květinou do domácnosti.

Zalévání

Co se týká zalévání u bromélie, platí zde jednoduché pravidlo: méně, je více. Bromélie totiž mnohem lépe snášejí sušší půdu než tu, která je přelitá a dlouho nasáklá vodou. Pokud budete bromélii zalévat příliš často nebo naopak velkým množstvím vody, může tím natropit více škody, než užitku a je dost možné, že kořeny rostliny začnou hnít. Proto vždy předtím, než se rozhodnete zalévat, zkontrolujte úroveň vlhkosti a také zda má rostlina zajištěný rychlý odtok a voda nezůstává vespod květináče. Proto je ideální vzít rostlinu a zalít ji bez svrchního květináče přímo ve dřezu, nebo ve vaně, kde přímo odteče nepotřebná voda. Občas je dobré zkontrolovat, zda i přes sprchu neodtekla dodatečně nějaká voda navíc.

 

Vlhkost vzduchu

Broméliím se nejvíce daří s vlhkostí vzduchu okolo 60 %. Co se týče vlhkosti vzduchu, uznáváme, že není vždy jednoduché udržovat požadovanou vlhkost, ovšem existuje několik možností, jak se s tím vypořádat. Jako první věc, kterou ocení nejen vaše rostliny, ale také vy je investice do zvlhčovače vzduchu. Alternativně můžete kolem květináče vyskládat kameny a do mističky pod květináčem nalít trochu vody. Jakmile se voda bude vypařovat, vytvoří alespoň trochu vlhčí prostředí. Dalším skvělým tipem, jak udržovat vlhkost vzduchu pro rostliny alespoň trochu vyšší je pravidelné kropení, které pomáhá zejména jejich listům udržovat ideální vlhkost.

 

Květináče a půda

Květináče z hliníku jsou známé pro svou propustnost. Mnohem lepší pro vaše rostliny budou porcelánové nebo skleněné květináče, pokud se chcete tomuto nepříjemnému riziku vyhnout. Vhodné je také zvážit klasický plastový květináč, který možná nevypadá tak vkusně, nicméně svoji úlohu splní naprosto skvěle. Co se týče výživy, v každém lepším květinářství nebo zahradnictví najdete speciální zalévací směs pro bromélie, které jsou navrženy speciálně pro výživu bromélií, aby dokonale splnily všechny jejich požadavky. Proto pokud na nějakou z takových směsí natrefíte, neváhejte do ní za investovat, odměnou vám budou nádherné a zdravé bromélie!

 

Světlo

Bromélii budete milovat pro její světelné podmínky. Jedná se totiž o opravdu nenáročnou květinu a většinou se jí nejlépe daří na slunečných místech. Ovšem pozor, přímé sluníčko jí nevyhovuje, proto byste ji neměli vystavovat přímému slunečnímu záření, které by ji mohlo uškodit a rostlina by tak mohla začít mnohem rychleji usychat a následně hynout.

.

Hnojivo

Dalším velkým benefitem celé rodiny broméliovitých je rozhodně hnojení! Jsou známé pro své nenáročné hnojící podmínky. Vyžadují jenom občasné hnojení, proto si nemusíte lámat hlavu nad nějakou pravidelností. Pouze je dobré ujistit se, že používáte vhodné hnojivo a dávat pouze čtvrtinu nebo polovinu odměrky. V momentě, kdy by se vám zdálo, že vaše bromélie strádá na životě, můžete hnojivo zařadit častěji, ovšem i v tomto případě, stejně jako se zálivkou je dobré být obezřetný.

 

Dodržováním těchto jednoduchých kroků, pomůžete vaší bromélii zajistit dlouhý, ale hlavně spokojený život, ve kterém se vám odvděčí svou krásou. Nezapomeňte však, že tyto rostliny kvetou poměrně pomalu, což je na jednu stranu výhoda, pokud trpíte nedostatkem prostoru u vás doma nebo v kanceláři, na druhou stranu to chce při pěstování kapku trpělivosti a také zbavit se očekávání, že během měsíce vám u vás doma vyroste mini džungle. Přejeme vašim broméliím spokojený růst a ať se jim u vás daří ještě spoustu let.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Výběr vázy pro vaše květiny

Výběr vázy pro vaše květiny

Jak vybrat tu správnou vázu pro vaše květiny

Správné sladění vázy a květin by se dalo rozhodně nazvat uměním. Často se to nezná, ale najít správný tvar, velikost, výšku, hloubku a ostatní na první pohled nepodstatné věci k váze pro vaše květiny často není jen tak. Dovednost sladit tyto dvě hlavní věci je často náročným úkolem, se kterým vám v dnešním článku pomůžeme se poprat. Díky naším tipům zjistíte, jak vybrat ten správný tvar vaší vázy pro vaše květiny. Můžete se těšit na průvodce pěti nejznámějších a nejoblíbenějších tvarů, které by každý milovník květin měl vlastnit. Dozvíte se navíc několik tipů, které můžete využít následně při dalším dekorování.

 

Číst celé
Halloweenské dekorace

Halloweenské dekorace

Tipy na halloweenské dekorace

Ačkoliv u nás halloweenské oslavy rozhodně nejsou tak běžné a nemají takovou tradici jako například v USA nebo jiných anglicky mluvících státech, i přesto se občas objeví někdo, kdo si tento svátek opravdu užívá. Některé z tradic vzešlých z Halloweenu jsme si osvojili i u nás, patří mezi ně například oblíbené vyřezávání dýní, tvoření strašidelných postaviček a celkově vytvoření trochu strašidelnější a tajemnější atmosféry. Ať už se hodláte tento svátek oslavit, pozvat přátele na večeři nebo si chcete jen tak navodit pravou Halloweenskou atmosféru i u vás doma, dneska vám přineseme hned několik tipů na krásné a poutavé halloweenské dekorace, které zvládne vytvořit naprosto každý. Tak pojďme společně na to!

Číst celé
Doručení kytice až do domu

Doručení kytice až do domu

Kytice domů: Proč vyzkoušet květinového kurýra?

Už jste někdy zažili situaci, při které jste zvažovali zda necháte kytici poslat pomocí služeb květinového kurýra, nebo to raději necháte ve svých rukou, obětujete tomu čas a vše zařídíte sami? Ano, záměrně jsme napsali obětovat čas, jelikož zařizování, nákup a donáška květin není u běžných kamenných květinářství samozřejmostí, naopak veškeré věci okolo jsou jenom na vás. Osobní předání květiny zní jako skvělé překvapení, ovšem, co teprve překvapení v podobě zvuku vašeho zvonku, kdy najednou spatříte květinového kurýra s překvapením? Nezní to super? Pokud vám to nestačí jako dostatečný argument, v dnešním článku si představíme hned několik výhod, které sebou kytice domů nesou. A že je nich není málo! Proto se pohodlně usaďte a jdeme na to.

Číst celé