RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Průvodce nákupem vánočních květin pro začátečníky

Rady začátečníkům pro nákup vánočních květin

Prosinec je tady a Vánoce se blíží. Je to období, kdy při procházení kolem oken nebo při pohledu na různé druhy instalací na vchodových terasách nebo na dveřích vidíme krásné dekorace. A to nejen ty světelné! Naopak máme na mysli nádherné květinové a další dekorace. Květiny dodají každému prostoru nádherný dekorativní prvek, ale existují i jiné druhy dekorací, které si vedou stejně dobře, ne-li ještě lépe v tomto ročním období.

 

Kytice

Vánoční květiny jsou nejen pěkné na pohled, ale některé z nich také nádherně voní. Jejich vůně kolikrát pro mnoho lidí znamená skutečné a opravdové Vánoce, které si neseme v našich vzpomínkách již od dětství. Ještě k tomu navíc krásně vypadají, když se spojí do vánoční kytice. Květinové aranžmá se může stát středem pozornosti v jakékoliv části domova, proto se nemusíte s prostorem omezovat na jídelní stůl. Červené růže a karafiáty tvoří obzvláště nádhernou, sváteční kombinaci. Vánoce jsou sice radostným a slavnostním obdobím, kdy ožívají barvy, jako je červená, zelená, zlatá a bílá, ale pro tuto příležitost se stejně dobře hodí i jiné odstíny, na které bychom neměli zapomínat. Čistá bílá kytice s liliemi, růžemi a zimními chryzantémami vypadá krásně jako hlavní stolní dekorace, stejně jako sbírka statice, santini a matných bobulí pro ty, kteří dávají ve svátečním období přednost chladnějším odstínům modré a bílé.

 

Rostliny

Vánoční rostliny jsou lepšími dekorativními prvky než květiny, protože vydrží podstatně déle v porovnání s řezanými květinami. Což je rozhodně dobrá volba pro ty, kteří si chtějí udržet živé barvy a trochu přírody v bytě i v novém roce. Nebo je můžete poslat jako dárek každému milovníku zahradničení a květin obecně, který je může zařadit do své kvetoucí sbírky. Červená a zelená jsou dvě nejčastěji viditelné barvy během svátků, které můžete najít například u růží, amarylis a cyklaménu, které jsou známější pod názvem brambořík. Všechny tři zmíněné najdete v krásných svátečních barvách. Bílé rostliny jako hyacint svým tvarem a vůní prostě oživí každý prostor. Nikdo z nás samozřejmě nemůže zapomenout na jednu z nejoblíbenějších rostlin používaných jako vánoční květinová výzdoba, kterým není nikdo jiný než jedinečná vánoční hvězda.

 

Věnce

Dveře mohou být krásné samy o sobě, ale v momentě, kdy na ně umístíte věnec, dodá jim to extra barvu a sváteční texturu. Zatímco s vánočními stromky toho můžete udělat hodně od výběru různých druhů stromu až po opravdu široký výběr různorodých dekorací. Zavěšení vánočního věnce na vchodové dveře je jediným dekorativním předmětem, u kterého někteří lidé během vánočních svátků začnou, ale také skončí. V dnešní době je to také docela pochopitelné, protože všichni jsou zaneprázdněni dalšími povinnostmi, které většinou dostanou přednost, před hledáním ideální vánoční dekorace. A proto nemáme dostatek času na to, aby prohledávali trhy a hledali ideální dekorace, které k sobě dokonale ladí. Věnec jako takový si vystačí sám a obstojí i sám o sobě. Věnce se všemi tradičními vánočními prvky - borovicovými šiškami, žaludy, cesmínou, sušeným mechem a smrkovými větvičkami - jsou nádherným dekorativním kouskem na vstupní dveře. I když je tato kombinace dostatečně slavnostní, existují ještě o kousek víc slavnostnější varianty věnců, například takové, který doslova sází na slavnostní červenou a zelenou tedy tradiční vánoční barvy.

 

Na těchto vánočních dekoracích je skvělé, že jsou vhodné nejen jako vánoční ozdoby vašeho domova, ale také jako dárek. U nás ve Flora kytice můžete vaše blízké překvapit květinou ve vánočních barvách, stačí si pouze vybrat z naší nabídky, kde můžete jako součást dárkové sady zahrnout plyšáka a bonboniéru. Stačí si projít naši kolekci květin a dárků a najít tu ideální, kterou se rozhodnete poslat jako dárek. Nabízíme doručení vánočních kytic po Praze a na Flora online i po celé České republice, takže jakmile najdete ideální květinu, kterou chcete, jednoduše zadejte objednávku a my se postaráme o doručení!

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Povánoční péče o pokojové rostliny

Povánoční péče o pokojové rostliny

Jakou péči dát rostinám po vánocích

 

Také vám někdo z rodiny nebo blízký přítel daroval během svátků krásnou rostlinu...  ale co teď? Udržet tyto rostliny šťastné a zdravé během svátečního období je poměrně snadné, ale zajistit, aby vydržely i do nového roku a dokonce znovu vykvetly, je už trochu oříšek. Ale nebojte, není se čeho bát, stačí dát vašim rostlinám trochu péče a půjde to skoro samo!

Číst celé
Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

Zimní květiny: Jak překonat zimní chmury pomocí květin

 Jak překonat zimní chmury květinami

 

Od řezaných květin až po květiny v květináči. V našem seriálu, který se věnuje různorodým druhům květin se dozvíte vše od tipů pro péči o čerstvé květiny až po symboliku a význam květin. V dnešním článku si prozradíme, proč zimní květiny pomáhají povzbudit naši morálku a motivaci, zkrášlit domov během pochmurnějších kalendářních měsíců.

Číst celé
Sedm originálních způsobů, jak oslavit narození miminka

Sedm originálních způsobů, jak oslavit narození miminka

Originální způsoby pro oslavu narození miminka

 

Existuje mnoho způsobů, jak přivítat na svět nové miminko. Ať už vítáte synovce, neteř, dceru nebo syna, oslavit nový život je něco, co mnohé z nás čeká nebo jste s tím dokonce už měli i zkušenosti. Otázkou zůstává, jak velkolepě přivítat miminko na svět? Překvapení pro tento speciální moment mohou být různá. Může to být odvážná kytice květů, balónek se vzkazem nebo dokonce drobnost či jiný šperk, který může dítě nosit, až bude starší.

Číst celé