RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Květiny do domácnosti pro každou osobnost

Jaké květiny do domácnosti

 

Stejně jako my lidé, i rostliny mají svou vlastní osobnost. a to v každém věku. Ať už jste mladí, starší, rostliny máte v srdci nebo jsou pro vás něčím absolutně novým a rádi byste přihodili do vaší domácnosti něco nového, máme pro vás řešení! V dnešním článku se na rostliny podíváme trochu netradičním způsobem a to konkrétně na osobnosti jednotlivých rostlin. Pro všechny, kteří momentálně objevují svoji lásku k rostlinám se budeme snažit pomocí tohoto snadného průvodce najít co nejsnadnější cestu a přihodíme i pár tipů pro nákup, abyste našli vašeho nejlepšího zeleného parťáka.

 

Spojení správné pokojové rostliny s vaší osobností může být opravdu vzrušujícím dobrodružstvím. A právě proto jsme tu my, abychom vám s vaším výběrem pomohli! Existují rostliny, které mají rády světlo, rostliny, které mají rády slabší světlo, jiné milují vlhko zatímco druhé preferují sucho. Některé rostliny potřebují kořeny stále vlhké, zatímco jiné si ty své nechají rády vyschnout před tím, než se znovu napijí. Rostliny navíc přicházejí v různých tvarech a velikostech, a proto jsme se rozhodli nabídnout trochu jiný pohled na to, jak přistupovat při nákupu pokojových rostlin. Některé z rostlin budou nejspíše všem dobře známé, například tradiční kaktus, jiné jsou naopak méně známé a možná se s nimi setkáte úplně poprvé. My vám ale v dnešním článku pomůžeme najít tu správnou rostlinu pro vaši kancelář, pracovnu nebo domov společně s vědomím, kolik péče jste ochotni vašemu novému přírůstku obětovat. Pokud se stále necítíte na pěstování rostlin na vlastní pěst, nezapomínejte, že rostliny jsou zároveň skvělým darem, proto je můžete alespoň někomu věnovat.

 

Minimalista – Tchýnin jazyk

Ideální pro moderní dům nebo kancelář, tchýnin jazyk, známý také pod názvem hadí rostlina, dokonale zapadne do vašeho moderního interiéru. Navíc se jedná o opravdu nenáročnou a vděčnou rostlinu, která snese i drsnější podmínky. Tato kombinace vlastností je ideální pro jakýkoliv nový, moderní, a hlavně jednoduchý interiér. Můžete ji navíc sehnat ve třech různých velikostech a také barevných kombinacích. Kromě černé s vysokým leskem je k dispozici také v bílé s vysokým leskem.

 

Městský bohém – Kaktus

V každém z nás je trochu divočiny a přírody. Kaktus v krásném barevném květináči je ideální rostlinou pro všechny, kdo touží po rostlině s minimální péčí, ale zajímavým tvarem, který zaujme na první dobrou. Daří se mu v blízkosti okna, kde si užívá spoustu teplého slunečního svitu. K dispozici máte navíc spoustu různých druhů kaktusů, proto si stačí pouze vybrat.

 

Spirituální maniak – Sloní noha

Svěšené pásy dlouhých, pruhovaných listů, které postupně padají z drsnějšího kmene vytvářejí dokonalou svobodomyslnou atmosféru. Sloní noha je ideální pro všechny milovníky jógy nebo duchovněji založených lidí, která se pro ně může stát doslova hlavním bodem v jejich interiéru. Tato netradiční rostlina má v sobě opravdu jedinečné kouzlo.

 

Vlastenec se vším všudy – Monstera

Žádná jiná rostlina neztělesňuje vlasteneckého ducha více než monstera a její velkolepý, ikonický list. Monstera je ideální rostlinou pro ty, kteří milují dobrodružství, jsou odvážní a neustále zkouší něco nového. Monstera je vhodná do každého bohémského interiéru, ve kterém se promítá duch vaší jedinečné osobnosti. Vypadá skvěle v černém matném květináči, který pouze dokonale umocňuje její majestátnost.

 

Student – Šplhavnice zlatá

Neexistuje lepší rostlina pro studenta než ta, která dokáže růst téměř kdekoliv včetně koupelny, bez nutnosti slunečního světla, a dokonce i bez nutnosti pravidelné zálivky. Na šplhavnici můžete doslova několik dnů úplně zapomenout a ona vás stejně překvapí novými listy. Šplhavnice je tedy skvělá jednoduchá pokojová rostlina pro člověka na cestách, zaneprázdněného studenta nebo jakéhokoli nováčka začínajícího s pokojovýma rostlinami.

 

Profesionál na všech frontách – Fíkus

Jedna z opravdu majestátních rostlin, kterou rozhodně v žádném prostoru nepřehlédnete. Fíkus patří taktéž mezi rostliny nenáročné na péči a díky své výšce a velikosti listů si získá pozornost. Fíkus najdete jak v profesionálních kancelářích, tak i v domácnostech, je oblíbeným společníkem do každého prostředí.

 

Kamarád do nepohody – Dračinec

Pokojová rostlina dračinec je skvělou všestrannou rostlinou, která je taktéž ideální jak do domácnosti tak do kanceláře. Její vzhled je čistý, jednoduchý ovšem rozhodně ne nudný a nezajímavý! Dračinec bude dokonalým kamarádem do nepohody a je ideálním společníkem pro všechny, kdo chtějí začít s pěstováním pokojovek.

 

Ať už je vaše povaha jakákoliv, vždy bude existovat rostlina, se kterou si více či méně sednete. Věříme, že i v našem základním seznamu pokojových rostlin, rozdělených podle osobností jejich majitelů si najde snad každý. Jedná se o nenáročné rostliny, které nadále dokážou rozzářit vaše prostory.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé