RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Alergie na květiny

Řezané květiny, kterým je lepší se vyhnout pokud jste alergici

Vybrat správnou řezanou květinu pro alergika není jen tak! Existuje řada čerstvých květin, které mohou způsobit opravdu vážné a negativní reakce pro alergiky, kteří se s nimi byť jen na chvilku dostanou do kontaktu. Květiny nevhodné pro alergiky způsobují typické alergické reakce, mezi které patří kýchání, svědění očí, problémy s dýcháním a další nepříjemnosti, kterým je opravdu lepší se vyhnout. V dnešním článku si představíme několik rostlin, kterým je rozhodně dobré se vyhnout, pokud vybíráte ideální kytici pro vašeho blízkého - alergika. Vězte, že právě tyto květiny nejsou rozhodně vhodnou volbou pro kohokoliv, kdo trpí na alergie.

Astry

Astra a celá rodina hvězdnicovitých jsou známé tím, že často způsobují alergickou reakci. A to ať už tyto květy pěstujete na vaší zahradě, nebo přímo u vás doma. Jejich pyl je opravdu jemný, proto se velmi snadno dostane vzduchem do nosu, očí nebo úst, kde způsobí přímou alergickou reakci.

 

Nevěstin závoj

Čerstvé, drobné květy nevěstinného závoje jsou oblíbenými doplňkovými květy pro různá květinová aranžmá, hlavně tradiční řezané kytice. A to nejen pro ty svatební. I když se jedná opravdu o drobné květy, mohou mít velký vliv na vaši alergi. Jeho drobné květy v sobě nesou opravdu mnoho pylu, proto pokud vybíráte ideální kytici pro alergika, raději volte aranžmá bez nevěstinného závoje.

 

Jiřiny

Čerstvé květy jiřin, jsou oblíbené nejen pro své nádherné velké květy plné barev, ale také pro svou zajímavou strukturu květu. Navíc mají skvělou výhodu, že je pořídíte v opravdu široké škále různých barev, díky kterým jsou velkým lákadlem pro opylovače. Což znamená jediné, že obsahují velké množství pylu a jsou tak opravdu nevhodnou volbou jako květiny pro alergiky. Existuje zde ovšem naděje, kterou jsou hybridy. Ty totiž nemají tak velké množství pylu jako tradiční odrůdy a proto nezpůsobí alergickou reakci.

 

Gerbery

Stejně jako astry, i gerbery patří ke druhům, které mohou přivodit spoustu kýchání a nepříjemné svědění očí. Ačkoliv mají skvělé vlastnosti do kytice, jako širokou škálu barev a ve váze vydrží opravdu dlouho, je lepší se jim vyhnout u alergiků.

 

Chryzantémy

Když se podíváme na astry, gerbery i chryzantémy více z blízka, můžeme si všimnout, že vypadají docela podobně. A díky své podobnosti obsahují také větší množství pylu. Proto ani u chryzantém tomu není jinak a nejsou vhodnou volbou jako květiny pro alergiky. I když patří mezi oblíbené podzimní květy, které dokážou rozzářit každý truhlík nebo květináč, pokud jste alergik, nebo kdokoliv z vaší domácnosti, je lepší se chryzantémám vyhnout.

 

Slunečnice

Velké, jasné a odvážné - přesně takhle by se daly popsat nepřehlédnutelné slunečnice, které se hodí na oslavu jakékoliv radostné události. Jejich žlutá barva je symbolem radosti a štěstí. Ovšem velkou radost neudělají alergikům, díky obrovským hlavám slunečnice se v nich skrývá také obrovské množství pylu, které je nepříjemným překvapením zejména pro alergiky. Slunečnice nejsou rozhodně vhodnou volbou pro kohokoliv, kdo trpí alergií.

 

A jaké květy tedy ideálně zvolit?

Přijde vám že nemáte na výběr? Ale kdeže! Místo výše zmíněných můžete zvolit například růže nebo některé druhy lilií. Co se týče lilií, můžete si dokonce v květinářství nechat z lilií odstranit tyčinky, které právě obsahují pyl. Pokud tak uděláte, můžete být v klidu a jistí, že vaše květina nenapáchá více škody, než užitku.

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

BELLA

BELLA

CAROL

CAROL

SELI

SELI

ZIZU

ZIZU

SUNNY

SUNNY

TAMI

TAMI

SMUTEČNÍ KVĚTINA 6

SMUTEČNÍ KVĚTINA 6

STIL

STIL

BEDY

BEDY

KAROL

KAROL

GRACIELA

GRACIELA

PINKI

PINKI

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ LETNÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

KVĚTINOVÝ KOŠ YELLOW

DARINA

DARINA

ORANGA

ORANGA

MIA

MIA

JARNÍ SET 7

JARNÍ SET 7

JARNÍ SET 10

JARNÍ SET 10

JARNÍ SET 11

JARNÍ SET 11

DOBROMILA

DOBROMILA

PRISCILA

PRISCILA

JESENKA

JESENKA

TANDA

TANDA

AMORE

AMORE

MENDY

MENDY

RUUBY

RUUBY

OZZY

OZZY

SUDY

SUDY

KYTICE GERBER

KYTICE GERBER

STELA

STELA

GUDY

GUDY

GUDI SET 2

GUDI SET 2

GUDI SET 3

GUDI SET 3

SET GUDI 4

SET GUDI 4

SMUTEČNÍ KYTICE 10

SMUTEČNÍ KYTICE 10

KYTICE AMORE V KRABICI

KYTICE AMORE V KRABICI
láska

RŮŽE A GERBERY V KRABICI

RŮŽE A GERBERY V KRABICI

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

IVONA

IVONA

MARIAM

MARIAM

DÁRKOVÁ BEDÝNKA GOLF

DÁRKOVÁ BEDÝNKA GOLF
Neprodejné

DÁRKOVÁ BEDÝNKA TENIS

DÁRKOVÁ BEDÝNKA TENIS
Neprodejné

DÁRKOVÁ BEDÝNKA TENIS II

DÁRKOVÁ BEDÝNKA TENIS II
Neprodejné

SMUTEČNÍ VĚNEC 9

SMUTEČNÍ VĚNEC 9

SMUTEČNÍ VĚNEC 10

SMUTEČNÍ VĚNEC 10

SMUTEČNÍ VĚNEC 12

SMUTEČNÍ VĚNEC 12

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé