RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jaké trvalky na jaro

Trvalky pro celé jaro

Jaro už doslova klepe na dveře a my se můžeme těšit na postupně se prodlužující dny, které jsou stále více prosluněné teplým sluncem. Jednu zaručenou jistotu jsou dubnové sprchy, díky kterým si můžeme užívat krásu květnových květin. Vzhledem k tomu že se jaro opravdu rychle blíží mnoho trvalek se už doslova nemůže dočkat, až prorazí svá prašná lůžka a roztáhnou své krásné listy a květy do světa. Pokud chcete své jarní zahradě ušetřit čas, peníze ale také energii, trvalky jsou určitě tím správným směrem, kde se porozhlédnout po květinových možnostech. Jsou také ideálním dárkem nebo překvapením, jelikož se jedná o dar, který neustále rozdává krásu kolem, díky svým dlouhotrvajícím květům. V dnešním článku jsme pro vás připravili seznam trvalek, které vám budou dělat radost svými květy doslova celé jaro.

 

Plicník

Nenechte se odradit, ne příliš přitažlivým jménem, plicník je opravdu nádherná kvetoucí rostlina, která začíná kvést s prvními příznaky jara. Své květenství začíná s krásnou růžovou barvou, která postupně přechází do tmavě fialových květů. Její květenství končí společně s letními teplotami, proto se jedná o krásnou květinu, kterou si můžete užívat po celé jaro. Mezi hlavní benefity plicníku patří zejména vysoká odolnost vůči chorobám. Plicník navíc můžete pěstovat také v částečně zastíněných oblastech a nemusíte se bát, že by vám nevykvetl. Pokud navíc žijete v blízkosti lesa, nebo se k vám na zahradu čas od času zatoulají zajíci, srnci nebo jeleni, nemusíte se bát, že by pro ně byl plicník atraktivní rostlinou, naopak je nechává zcela chladnými.

 

Pomněnkovec velkolistý

Jakmile se na začátku jara objeví pomněnky, je snadné pochopit, proč si tato rostlina zasloužila svůj název. Její lesklé, zelené listy ve tvaru srdce nám vždy připomenou důležitost lásky, na kterou bychom v našem životě taktéž neměli zapomínat. Pomněnkovec miluje vlhké prostředí a jedná se o opravdu žíznivou rostlinu, proto se opravdu nemusíte bát, že by se vám pomněnkovec podařilo přelít. Nejvhodnější pro něj jsou zahrady orientované na severní stranu, jelikož nepotřebuje příliš mnoho slunečního záření. U umírněnějších kousků vám pomněnkovec vydrží celé jarní a letní období, umírá až když zasáhne zima a chladnější počasí.

 

Srdcovka nádherná

Srdcovka nádherná patří doslova mezi zahradní srdcovky a neměla by tak chybět v žádné romantické zahradě! Patří do stejné rodiny jako makovice a pochází z Asie, dnes ji ale můžete najít po celém světě. Je to rostlina s nenáročnou péči a jednoduchým růstem. Nejlépe se srdcovkám daří ve stínu nebo polostínu, navíc jsou ideální volbou pokud hledáte květiny, které rozzáří vaši zahradu. Na to se můžete u srdcovky opravdu spolehnout.

 

Petrklíč

Jakmile se sluníčku alespoň trochu podaří prodrat se mezi urputnými mraky stážící nebe, téměř ihned najdete barevné květy prvosenky, které se objevují vůbec mezi prvními jarními květy po dlouhém zimním spánku. Nejčastěji je naleznete v zalesněných a stinných oblastech. Petrklíče navíc vydrží dlouho do léta a některé kusy dokonce až do podzimu! Při správné péči se navíc petrklíče nejen každý rok vrací, ve skutečnosti se také rozmnožují a naplní vaši zahradu životem a barvami. Květy petrklíče navíc přicházejí v široké škále barev a mnoho z nich se dokonce pyšní dvěma barvami na jedné květině. Petrklíč je téměř sázka na jistotu, protože se jedná opravu o přizpůsobivou a vytrvalou květinu.

 

Krevnice kanadská

Tato doslova květinová podestýlka si nejvíce užívá stinné místa až lesní zahrady. Jakmile její květy začnou odkvétat, modrozelené listy začnou opadat a mění svoji barvu na krvavou. Jedná se o neinvazivní a neagresivní rostlinu, proto se nemusíte bát, že by se vám rozšířila i do míst, kde nechcete. Krevnice na temných místech roste až do léta, na jasnějších mizí společně s jarním obdobím. Můžete je navíc sehnat jak v jednokvětých, tak i v vícekvětých odrůdách.

 

Tulipány

Co by to bylo za jaro bez slavných tulipánů. Tulipány patří mezi nejpopulárnější a nejoblíbenější jarní květiny. Naleznete je v různých odrůdách, barvách a dokonce i velikostech. Patří mezi nejpěstovanější a druhově nejbohatší cibuloviny, které můžeme na květinových trzích pořídit. Tulipány mají rádi sluníčko, proto vyžadují slunné stanoviště s dobře vyživenou půdou. Po odkvětu odstraňte okvětní stonek, aby se květina zbytečně nevysilovala, listy ale ponechejte. Jedná se opravdu oprávněně o oblíbené květy, jelikož jejich jednoduchost, ale přitom druhová a barevná rozmanitost jsou zkrátka okouzlující!

 

Narcisy

Rozhodně bychom náš jarní seznam nemohli zanechat bez ikonických jarních narcisů! Narcisy mají tu výhodu, že dokážou růst kdykoliv na začátku, v průběhu nebo dokonce i ke konci jarního období. Tato rostlina po vyklíčení z cibulky roste pouze několik týdnů, ale můžete si být jistí, že se k vám bude každý rok úspěšně vracet! Narcisům se nejlépe daří na plném slunci nebo v částečném stínu, navíc nejsou vůbec vybíravé na půdu, nejlépe se jim však daří v dobře odvodněné půdě. Cibulím narcisů navíc nevadí ani menší prostory pro jejich růst, proto se nebojte zasadit více, než jste možná plánovali!

 

Tak co, už víte kterými jarními květy potěšíte tento rok vaši zahradu? Výběr je široký, stačí pouze zhodnotit vaše podmínky a vrhnout se na výsadbu. S žádnými barevnými jarními květy nemůžete udělat chybu!

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé