RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Pokojové rostliny s náročnější péčí

Náročné pokojové rostliny

 

Mnoho lidí volí pokojové rostliny, které jsou velmi snadné pro pěstování. A není se čemu divit! Se všemi starostmi a úkoly, které se na nás během dne hrnou málokdo touží po tom, mít na starost ještě náročnou péči o pokojové rostliny. Ovšem možná se po čase dostanete do bodu, kdy vás pěstování pokojových rostlin opravdu chytne a budete chtít začít více experimentovat. Všechny rostliny, které jsou známé pro svou jednoduchou péči už budete mít v malíčku a proto přichází ideální čas na prozkoumání trhu a nabídku méně známějších a maličko náročnějších rostlin.

 

 

Ale nebojte, i v případě že jste začátečník nebo nepříliš zkušený pěstitel, můžete zkusit péči o některou z náročnějších rostlin. Tyto rostliny jsou pouze více náchylnější na změny a senzitivnější na světlo, vlhkost i teplotu, proto je důležité jim poskytnou co nejlepší stanoviště. Dřina, kterou vložíte do péče o tyto rostliny vám však brzy přinese ovoce v podobě nádherných vyspělých pokojových rostlin, a právě v tento moment si uvědomíte, že veškerá námaha a čas věnovaný péči o rostlinu za to opravdu stál! V dnešním článku vám tedy představíme hned několik pokojových rostlin, které jsou už menší výzvou v pěstování, tak jdeme na to!

 

Náročnější pokojovky pro zkušenější pěstitele
 

Bostonská kapradina (Nephrolepsis exalta)

Nádherná, svěží rostlina z tropického deštného pralesa. Tato rostlina je citlivější právě na světlo, proto je nutné jí zajistit kvalitní světelné podmínky. Skvěle se jí bude dařit v nepřímém nebo filtrovaném světle. Stejně jako mnoho náročnějších pokojových rostlin nemá bostonská kapradina ráda chlad, naopak ocení denní teploty mezi 15–25 °C, v noci o něco nižší. Zvlhčovač vzduchu bude v péči o náročnější pokojovky váš nejlepší kamarád a to zejména v zimních měsících.

 

Miniaturní růže

Miniaturní růže jsou nádherným dárkem, kterým můžete potěšit vaše blízké. Ale patří taktéž mezi obtížnější pokojovky a to zejména z důvodu, že nejsou určeny pro pěstování v interiéru. V nejlepším případě je můžete občas vystavit ven, pokud ji ale chcete pěstovat jako pokojovou rostlinu, musíte jim zajistit až 6 hodin plného slunečního světla. Půdu udržujte rovnoměrně vlhkou, nikdy ne promočenou a důležité je zajistit také dostatečnou cirkulaci vzduchu.

 

Afelandra drsná (Aphelandra squarrosa)

Známá také pod názvem zebra. Tato výrazná pokojová rostlina s tmavě zelenými listy a bílými žilkami je oblíbenou pokojovou rostlinou pro zkušenější. Vyhovuje jí nepřímé světlo a stálá minimální teplota po celý rok, která nespadne pod 20 °C. U afelandry udržujte půdu mírně vlhkou, ne však příliš vlhkou. Během vegetačního období dopřejte zebrám výživu každý týden, až dva.

 

Kalatea (Calathea makoyana)

Známá také jako okno katedrály je vhodně pojmenovaná rostlina pro své nápadité listy. Kalatea jsou náročné pokojové rostliny, které vyžadují teplo, vlhkost a mírné až slabé světlo. Dejte si proto pozor na příliš mnoho světla, které by mohlo způsobit vyblednutí jejich listů. Kalateu zalévejte pomocí dešťové vody nebo destilované vody, protože obsažený fluorid by mohl poškodit listy rostliny.

 

Ktenante (Ctenanthe lubbersiana)

Pochází z tropických deštných pralesů Střední a Jižní Ameriky. Stejně jako mnoho dalších náročnějších pokojových rostlin ktenante netoleruje teploty nižší než je 13°C. Tato elegantní rostlina, známá také jako bamburanta má velké živé listy, které při velké dávce přímého světla ztrácí svůj výrazný vzor. Ktenante potřebuje vodu v moment, kdy je povrch hlíny suchý, je však vhodné ji dopřát hydrataci v podobě postřiku, to je něco, co pokojové rostliny opravdu milují!

 

Triostar (Stromanthe sanguinea)

Někdy známá také pod svátečním jménem modlitební rostlina. Triostar je známá pro své silné, lesklé listy v kombinaci krémové, zelené a růžové barvě s vínovou nebo růžovou spodní hranou, v závislosti na konkrétní odrůdě. Její ozdobné, tříbarevné listy upoutají pozornost na první pohled! Tato rostlina patří mezi jednu z náročnějších na péči, jelikož vyžaduje opravdu vysokou vlhkost a častou hydrataci v podobě rozprašovače. Například koupelna je ideálním místem pro triostar.

 

Indická azalka (Rhododendron simsii)

Azalkám se nejlépe daří na světlém až polostinném místě, kde vám budou dělat radost svými květy v období od listopadu až do dubna. Pokud tedy hledáte rostlinu, která plodí květy v zimním období, azalka patří mezi ně! Díky svým výrazným květům patří azalky mezi oblíbené pokojovky, kterým se nejvíce daří v teplotě okolo 18°C, pokud by teplota byla vyšší, mohlo by se stát, že vám rostlina příliš brzy odkvete nebo shodí poupata. Proto obývací pokoj nebo kuchyně nebude ideálním místem pro azalku, naopak se jí bude ale dařit na chodbě nebo v dalších chladnějších místnostech. Indické azalky narozdíl od japonských azalek nelze pěstovat celoročně ve venkovním prostředí. Její květy vás navíc překvapí širokou paletou pestrobarevných barev od bílé, růžové, červené až po královskou fialovou!

 

A co vy? Troufáte si na pokojové rostliny, které potřebují trochu sofistikovanější péči, než jste byli možná doposud zvyklí? Nebo radši zůstanete u nenáročných pokojovek, které když občas zapomenete zalít, tak se vůbec nic nestane? Pokud se už nějaký ten čas pohybujete ve světě rostlin, možná je ideální čas odhodit strach a pustit se do péče o náročnější druhy.

 

 

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

SOFIE SET 1

SOFIE SET 1

SOFIE SET 2

SOFIE SET 2

SOFIE SET 3

SOFIE SET 3

SOFIE SET 4

SOFIE SET 4

FOLY SET 1

FOLY SET 1

FOLY SET 2

FOLY SET 2

FOLY SET 3

FOLY SET 3

FOLY SET 4

FOLY SET 4

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Šest svatebních barev pro rok 2021

Šest svatebních barev pro rok 2021

Nejdůležitější svatební barvy pro tento rok 

Svatební sezóna je doslova a rohem a mezi jednu z nejzásadnějších otázek, které si často nevěsty pokládají je rozhodně barva svatby. Svatební barvy mají moc udávat hlavní tón po celý den a je důležité je plánovat opravdu v předstihu, jelikož právě na svatební barvě závisí mnoho dalších podnětů. Výběr správné barvy může být však náročný úkol a cesta na dlouhou trať. Je důležité myslet na to, že barva svatby dokáže napřímo ovlivnit náladu a celkový vzhled svatby a to v případě, že se jedná o mini svatbu, nebo obří svatební oslavu, barva hraje vždy významnou roli. Pokud nyní plánujete, nebo v blízké budoucnosti budete plánovat svatbu, barevné schéma bude jednou z věcí, které byste měli co nejdříve hodnotit a dokončit, jelikož na něm závisí další významné prvky jako výroba pozvánek, dekorace a výzdoba samotného svatebního místa, kytice nevěsty, ale také drobné detaily, které jsou klíček k dokonalé svatbě! V dnešním článku vám odhalíme barevné schéma pro rok 2021 a uvidíte sami, že je rozhodně z čeho vybírat!

Číst celé
Které bylinky pěstovat i jako dekorace?

Které bylinky pěstovat i jako dekorace?

Bylinky jako dekorace

Čerstvé bylinky ze zahrady mohou při vaření a pečení vyzvednout obyčejné jídlo doslova do nebes! Ve formě dochucovadel je proto známe běžně. Ovšem u samotného dochucování jejich benefity nekončí, naopak pouze začínají! Bylinky jsou totiž skvělým prvkem do květinových aranžmá a dokážou každé kytici dodat decentní přirozený prvek, úžasnou vůni a zajímavou texturu. Bylinky se dříve poměrně tradičně používaly v aranžování květin a například rozmarýn se zcela běžně používal ve svatebních věncích. Byl považován za symbol lásky a vzpomínek. Zkusme se proto i my vrátit trochu v čase a znovu více používat nádherné byliny, plné omamné vůně do kytic i v dnešní uspěchané době. V dnešním článku vám představíme hned několik bylin, které si navíc můžete velmi snadno vypěstovat i na vaší zahradě a následně zahrnout do kytice, kterou pomocí bylinek vyšvihnete na zcela jinou úroveň!

Číst celé
Výživa pro řezané květiny, vytvořte si svou vlastní

Výživa pro řezané květiny, vytvořte si svou vlastní

Vytvořte si vlastní výživu pro kytice

Existuje jen pár podobně krásných zážitků, jako je moment, kdy obdržíte kytici řezaných květin. Se samotným předáním květin navíc nekončí radost, ale naopak pokračuje, protože právě samotný pohled na řezané květiny vám bude dělat radost ještě několik dní poté. Řezané květiny přinesou nádherné barvy a nezaměnitelnou vůni do vašeho interiéru a nadále vám budou připomínat zvláštní příležitost při věnování. Řezané květy jsou navíc často dodány společně s květinovou výživou, což by měl být standardní proces každého kvalitnějšího květinářství. Pokud se tak nestalo, nebo vám výživa došla, nevadí, stále si můžete u vás doma vytvořit velmi jednoduše vaši vlastní. Každý recept na květinovou výživu obsahuje často ingredience, které má doma každý a pomůžou vám udržet vaše květiny mnohem déle. A to se samozřejmě vyplatí! Pojďme se dneska společně podívat jak si můžete vytvořit vlastní výživu pro rostliny přímo u vás doma.

Číst celé