RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 737 616 029
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Narozeninová květina pro měsíc květen

Nejvhodnější květina pro narozeniny v květnu

Stejně jako každý jiný měsíc i měsíc květen má svoji jedinečnou narozeninovou květinu, se kterou můžete symbolicky obdarovat každého květinového oslavence. Květen je měsícem, kdy jaro konečně pořádně nabírá na obrátkách a po nevyzpytatelném aprílovém počasí začíná ukazovat svoji opravdovou sílu. My si díky krásnému jarnímu počasí můžeme užívat více času v přírodě a také mnohem více krásných květin kolem nás. Každý měsíc má co říct a u května tomu není jinak! Už jeho název napovídá, že květen patří květinám a získal si své jméno po římské bohyni mateřství Maia, která měla své super schopnosti spojeny právě s rostlinami.

 

 

My se v dnešním článku podíváme blíže konkrétně na dvě květiny, mezi které patří krásná jemná konvalinka a mírně podceňovaný hloh. Květiny nejsou nikdy špatný nápad na krásný narozeninový dárek, proč ho tedy neudělat trochu smysluplnější a symboličtější. Každý oslavenec určitě ocení vaši kreativitu a umění vyhrát si s narozeninovým dárkem než sáhnout po první květnové možnosti, která se vám naskytne. Darování kytice navíc můžete spojit se zajímavým příběhem.

 

Konvalinka

Vědecký název Convallaria majalis, přičemž druhé jméno je přímo spojeno s měsícem květnem. Není tedy lepší květinové volby pro květnové oslavence než právě konvalinka. Její malé bílé voňavé květy v tomto období pokrývají velké plochy zejména v lesích s polostínem. Proto až půjdete na procházku do lesa, rozhodně se vyplatí porozhlédnout se kolem sebe trochu pozorněji a určitě na nějaké konvalinky při troše štěstí narazíte!

Konvalinky jsou také úzce spojeny se svatebními oslavami, díky svému krásnému, jemnému vzhledu. Konvalinky byly dokonce součástí velkolepé svatební kytice Kate Middleton. Konkrétně konvalinky byly vybrány jejím, teď už manželem, Williamem. Navzdory těmto romantickým a sladkým ambicím konvalinek jsou bohužel všechny části konvalinky prudce jedovaté, proto si ihned po manipulaci s nimi nezapomeňte pořádně umýt ruce. Pokud máte domácí mazlíčky, mějte raději kytici konvalinek mimo jejich dohled.

Symbolem konvalinky díky její nepřehlédnutelné čistotě jsou všechny důležité vlastnosti dobrého člověka, mezi které patří pokora, čistota a štěstí.

 

Hloh

Jako druhou květinovou rostlinu zastupuje hloh Crataegus. Rod keřů a malých stromů, které patří do rodiny růží. Druh hlohu, na který v našich končinách nejčastěji narazíte patří hloh obecný. Známý také pod názvem květnový strom, protože právě v tento čas se jeho nádherné růžové a bílé květy otevřou v celé své kráse. Hloh se s oblibou používá také jako živý plot. Jeho plody jsou jedlé, ale semena jsou jedovaté, proto vám jeho konzumaci rozhodně nedoporučujeme! Větvičky kvetoucího hlohu jsou nádhernou dekorací a často jsou právě na 1. května oblíbenou volbou, jak si můžete naplnit vaši vázu. V historii byl ve Velké Británii hloh významnou součástí prvomájových oslav, kdy lidé věsili hloh nad své vstupní dveře, aby jim přinesl štěstí. Hloh je ve Velké Británii opravdu oblíbeným keřem, zejména v oblasti Glastonbury a okolí, kde má hloh dokonce i svou vlastní odrůdu Monogyma biflora, která kvete dokonce dvakrát do roka! Tento zázrak je spojován s pověstí, kdy Josef z Arimatie, který navštívil město se svatým grálem zde vrazil hůl do země a díky tomu se zde hlohu daří kvést až 2x ročně.

Hloh je nejen krásným keřem s nádhernými květy, ale jeho symbolika je taktéž bohatá. Je symbolem lásky a ochrany, tedy ideální symboly pro první máj, který je u nás oblíbený dnem, kdy si zamilované páry vyznávají svoji lásku, pod rozkvetlými třešněmi. Proto pokud někdy nebudete moct najít rozkvetlou třešeň vzpomeňte si na hloh, který bude dokonalou náhradou.

 

Znáte nějaké májové oslavence? Pokud ano, máte ideální příležitost oslavit jejich narozeninový den opravdu symbolicky z některou ze zmíněných květin. Ať už to bude romantická, jemná konvalinka nebo netradiční hloh, nemůžete šlápnout vedle. Přidejte k věnování trochu symboliky a uvidíte, že oslavenec bude rozhodně nadšen.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Šest svatebních barev pro rok 2021

Šest svatebních barev pro rok 2021

Nejdůležitější svatební barvy pro tento rok 

Svatební sezóna je doslova a rohem a mezi jednu z nejzásadnějších otázek, které si často nevěsty pokládají je rozhodně barva svatby. Svatební barvy mají moc udávat hlavní tón po celý den a je důležité je plánovat opravdu v předstihu, jelikož právě na svatební barvě závisí mnoho dalších podnětů. Výběr správné barvy může být však náročný úkol a cesta na dlouhou trať. Je důležité myslet na to, že barva svatby dokáže napřímo ovlivnit náladu a celkový vzhled svatby a to v případě, že se jedná o mini svatbu, nebo obří svatební oslavu, barva hraje vždy významnou roli. Pokud nyní plánujete, nebo v blízké budoucnosti budete plánovat svatbu, barevné schéma bude jednou z věcí, které byste měli co nejdříve hodnotit a dokončit, jelikož na něm závisí další významné prvky jako výroba pozvánek, dekorace a výzdoba samotného svatebního místa, kytice nevěsty, ale také drobné detaily, které jsou klíček k dokonalé svatbě! V dnešním článku vám odhalíme barevné schéma pro rok 2021 a uvidíte sami, že je rozhodně z čeho vybírat!

Číst celé
Které bylinky pěstovat i jako dekorace?

Které bylinky pěstovat i jako dekorace?

Bylinky jako dekorace

Čerstvé bylinky ze zahrady mohou při vaření a pečení vyzvednout obyčejné jídlo doslova do nebes! Ve formě dochucovadel je proto známe běžně. Ovšem u samotného dochucování jejich benefity nekončí, naopak pouze začínají! Bylinky jsou totiž skvělým prvkem do květinových aranžmá a dokážou každé kytici dodat decentní přirozený prvek, úžasnou vůni a zajímavou texturu. Bylinky se dříve poměrně tradičně používaly v aranžování květin a například rozmarýn se zcela běžně používal ve svatebních věncích. Byl považován za symbol lásky a vzpomínek. Zkusme se proto i my vrátit trochu v čase a znovu více používat nádherné byliny, plné omamné vůně do kytic i v dnešní uspěchané době. V dnešním článku vám představíme hned několik bylin, které si navíc můžete velmi snadno vypěstovat i na vaší zahradě a následně zahrnout do kytice, kterou pomocí bylinek vyšvihnete na zcela jinou úroveň!

Číst celé
Výživa pro řezané květiny, vytvořte si svou vlastní

Výživa pro řezané květiny, vytvořte si svou vlastní

Vytvořte si vlastní výživu pro kytice

Existuje jen pár podobně krásných zážitků, jako je moment, kdy obdržíte kytici řezaných květin. Se samotným předáním květin navíc nekončí radost, ale naopak pokračuje, protože právě samotný pohled na řezané květiny vám bude dělat radost ještě několik dní poté. Řezané květiny přinesou nádherné barvy a nezaměnitelnou vůni do vašeho interiéru a nadále vám budou připomínat zvláštní příležitost při věnování. Řezané květy jsou navíc často dodány společně s květinovou výživou, což by měl být standardní proces každého kvalitnějšího květinářství. Pokud se tak nestalo, nebo vám výživa došla, nevadí, stále si můžete u vás doma vytvořit velmi jednoduše vaši vlastní. Každý recept na květinovou výživu obsahuje často ingredience, které má doma každý a pomůžou vám udržet vaše květiny mnohem déle. A to se samozřejmě vyplatí! Pojďme se dneska společně podívat jak si můžete vytvořit vlastní výživu pro rostliny přímo u vás doma.

Číst celé