RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Nejoblíbenější sukulenty do interiéru

8 oblíbených sukulentů pro váš domov

Sukulenty, oblíbené rostliny s neobvyklými tvary se kterými se sice moc nepomazlíte, ovšem parádu a efekt dokážou udělat veliký! Okázalé květy sukulentů z nich dělají opravdu zajímavý interiérový doplněk každého domova. Navíc jejich bezesporou výhodou je ta, že si vodu dokážou uschovat na dlouhou dobu dopředu, proto je nemusíte zalévat tak často, jako ostatní pokojovky. Díky jejich přirozeným vlastnostem je můžete mít i na místech, kde by běžné pokojové rostliny nepřežily. Sukulenty tedy můžete pěstovat v suchých a teplejších podmínkách u vás doma. V dnešním článku si představíme hned několik oblíbených sukulentů, kterými se můžete inspirovat a pořídit je do vaší sbírky. Vytvořte si doma exotickou zahradu plnou sukulentů a inspirujte se druhy, které vám možná chybí! 

 

Sedum burrito

Sedum burrito známý také pod názvem jako oslí ocas. Tento sukulent získal své jméno díky tomu, že dokáže vyrůst až do 10 cm dlouhých copánků, které svým tvarem opravdu připomínají oslí ocas. Sukulentu se nejlépe daří v dobře propustné nádobě na slunném místě. Aby se vašemu sukulentu dařilo úplně nejlépe, je dobré jej umístit na světlé místo. Pokud se jej rozhodnete zalévat, ujistěte se že mezi jednotlivým zaléváním půda zcela vyschla a to zejména v zimních měsících, kdy neroste aktivně.

 

Tlustice vejčitá

Sukulent tlustice vejčitá pochází z Jižní Afriky a je známá zejména pro své silné stonky s lesklými zelenými listy. Ideální místo je pro ně prosvětlené místo s jasným světlem. Stejně jako u předchozí rostliny, tlustici zalévejte pouze tehdy, když je její půda suchá v každém jiném případě byste ji přelévali. Rostlina tlustice může být trochu těžká, proto ji raději zasaďte do odolnější a silnější nádoby.

 

Aloe vera

Aloe vera je sukulentem, známým zejména pro své léčivé účinky. Míza, která se nachází uvnitř listů se nejčastěji používá k uklidnění popálenin a hojení ran. Navíc je vhodná i pro naprosté začátečníky s květinami, jelikož její péče je opravdu snadná. Proto se nemusíte bát, že by u vás rostlina nepřežila. Rostlina by měla být vystavena na plném světle a zalévat ji nejlépe až v době, kdy je její půda suchá, nebo si na konečcích jejich listů začnete všímat suchých stop.

 

Havortie

Jedná se o drobnou ovšem velmi efektní rostlinu, která se hodí do každého interiéru. Často se jí říká také zebra, jelikož její listy až nápadně připomínají zebří kůži, které lemují vodorovné pruhy. Vystačí si pouze s mírným slunečním světlem a je dobré ji čas od času zalít.

 

Kaktus jehelník

Jehelníček je odrůda kaktusu s výraznými špičatými hroty, které pokrývají celé tělo sukulentu. Nenechte se oklamat, ale tyto drobné jehličky dokážou při menší neopatrnosti dobře potrápit! Kaktus má svůj původ v Mexiku a dokáže plodit nádherné růžové květy, které dokážou celý vzhled příjemně oživit! Název kaktusu je odvozen od vzhledu, který nápadně připomíná jehelníček. Stejně jako u ostatních sukulentů by půda měla být dobře odvodněná, proto se před každým zaléváním ujistěte, že je půda dostatečně suchá.

 

Hadí rostlina

Hadí rostlina je jedním z nejjednodušších sukulentů pro pěstování v interiéru. Můžete si jej nevšímat i několik týdnů a rostlině se bude i přesto dařit. Nevadí mu ani místnosti se slabým osvětlením a nedostatek vody. Navíc tato rostlina vám pomůže zlepšit kvalitu ovzduší ve vašem domě, kdy efektivně dokáže odstranit toxiny a znečišťující látky přímo ze vzduchu.

 

Trnová koruna

Trnová koruna je pro váš interiér skvělou volbou! Dokáže se totiž velmi snadno a dobře přizpůsobit suchému vnitřnímu prostředí a pokojovým teplotám. Je dobré ji mít vystavenou poblíž okna, kde se jí dostanou alespoň tři až čtyři hodiny slunečního světla denně. Co se týká zalévání, vyžaduje vodu pouze čas od času.

 

Starček převislý

Rostlina nejčastěji pěstovaná v závěsných košících, která v interiéru vypadá opravdu lákavě a dodá místnosti další zajímavý prvek! Starček vyžaduje svělé místo a vystačí si s mírnou zálivkou, kterou není třeba přehánět. Proto pokud se va vašem domě nachází osamělý prosvětlený kout, víte, jak jej můžete krásně oživit.

 

Sukulenty můžete buďto darovat vašim blízkým i pokud si nejste jisti s jejich zahradnickými schopnostmi, případně si můžete doma vytvořit krásnou sbírku sukulentů, která nevyžaduje tolik péče, ale stále dodá domovu potřebnou barvu a život.

 

 

 

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé