RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 777 993 844
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jak oslavit narození miminka

...a potěšit nastávající maminku

Známe různé svátky, narozeniny a další oslavy – předepsané kalendářem. Den, kdy se oslavují maminky existuje v kalendáři také, ale co nastávající nebo novopečené maminky?

Oslavujeme takovou ženu? Možná, že ne tak úplně. A co pak čerstvě narozené miminko. Pro někoho je oslava příchodu nového človíčka na svět a jeho matky samozřejmostí i bez předepsaného návodu někdo o tom uvažuje, ale neví, jak na to.

Tradice spojené s narozením miminka

Pro tento účel se v některých zemích s oblibou organizuje oslava tzv. baby shower. Podle povahy akce, což je hlavně předávání dárků zejména v podobě vybavení pro miminko, může název v češtině - jako vhodný terminologický ekvivalent, znamenat „Dárková sprška pro miminko“ nebo „Těhotenský večírek“ - to podle toho, v jaké fázi se akce koná. V České republice se v posledních letech takové oslavy objevují a jistým způsobem kopírují jejich americkou podobu. Hlavním účelem této události je společná oslava dítěte (očekávaného, nebo už narozeného) a neposledně jeho matky.

„Baby shower“ může být popsána jako oslava nového života, rodiny a lásky. Zajistí, aby se lidé, většinou ti nejbližší, setkali a oslavili nově narozené dítě, které je symbolem obnovy, lásky, štěstí. Je to mimořádná příležitost pro přátele a rodinu se společně v tento významný moment sejít a přivítat a přijmout mezi sebe nový život.  

Tato oslava má svoji historii v mnoha zemích světa. Buď se jednalo o rituály pro oslavu a podporu těhotné ženy nebo gesto pomoci, kdy lidé přinášeli užitečné dary už novopečeným maminkám. Tyto oslavy, které uctívají přerod ženy v matku nebo narozené dítě se dochovaly dodnes, v každé zemi v jiné formě, každopádně účel je jistým způsobem všude stejný.                                                                                                                        Podle určité tradice bývá miminko v prvním měsíci života představeno všem matčiným přátelům a rodině. Obecně, tato časově ctěná tradice byla spojována s důležitou událostí jako jsou křtiny, které jsou známé i nám. Většina z nás si pak pamatuje, dokonce toho byla jako dítě součástí, na událost tzv. vítání občánků, což je společenský obřad, který byl u nás zaveden v 50. letech 20 stol. jako alternativa, pro tu ateistickou část společnosti.

Novodobé formy oslav narození miminka

Ačkoliv se dříve nejednalo o večírky, bylo to otázkou času, kdy se z této malé „oslavy“ vyvinula ve světě mnohem modernější verze oslavy. Tzv. baby shower, tedy oslava či večírek se dochovala a slaví se ve velkém tradičně v severní Americe, kde začala, když Amerika zažívala baby boom v pozdních 40. a 50. letech. Tato se slaví před narozením 1. dítěte, dříve exkluzivně v ženském kruhu, v současnosti již není výjimkou pozvat na party muže a děti – všechny ty nejbližší. A jsou země, které právě převzali tuto severoamerickou formu.

Podstata oslav zůstává zachována – oslavuje se život, láska a rodina, ale charakter byl trošku pozměněn. Někdo však na tento charakter novodobých oslav pohlíží poněkud s odstupem díky zaměření více na materiální aspekt, který překrývá tu tradiční podstatu. Nicméně, nic není nadiktováno a záleží na každém z nás, jak takovou oslavu nebo prostě jen oslavu nové mámy a miminka pojmeme. Každopádně by tato událost neměla zůstat bez povšimnutí.

Oslava samotná, co by nemělo chybět

Dát takový večírek dohromady stojí jisté úsilí a vzhledem k tomu, že novopečení rodiče asi na to úplně moc času mít nebudou, je nejlepší požádat někoho velmi blízkého o pomoc.  

Pokud se jedná o tzv. „těhotenský večírek“, tak vhodným organizátorem bude zřejmě blízká kamarádka nebo sestra nastávající matky. V tomto případě akce samotná většinou probíhá jen v dámském kolektivu a součástí občerstvení je pouze nealkoholického pití, které ani tak nemusí být nudné vzhledem k nepřebernému množství koktejlů, které uděláte i v nealko verzi. Necháte se inspirovat a vystrojíte některé z nastávajících maminek ve vašem kruhu kamarádek baby shower? Jistě je důležité toto nenechat úplnému překvapení. Například seznam hostů ať už se jedná o přítelkyně či kolegyně je vhodné zkonzultovat s nastávající maminkou…přeci jen, je to její den. Také je třeba zohlednit správné načasování. Z pověrčivosti se večírek pořádá až v době, když je nastávající maminka v osmém či devátém měsíci těhotenství. Aby si vaše přítelkyně party opravdu užila, naplánujte ji raději na osmý měsíc – později už bude méně pohyblivá a unavenější.

Narození miminka je obrovským darem samo o sobě. Ať už plánujete velký večírek nebo komornější setkání v rodinném kruhu a s nejbližšími přáteli, i tak je třeba opatřit několik věcí, co udělá z této životní krásné změny velký Den.                                                                                                            Jak udělat takovou oslavu nezapomenutelnou? Na party by neměly chybět květiny a květinová výzdoba a nějaké ty dobroty v rámci chutného pohoštění pro hosty. Výzdoba podle amerického vzoru obnáší papírové řetězy, konfety, papírové čepice apod., nicméně kreativitě se zde meze nekladou. Stejně tak je to s faktickým programem.

Květiny a dárky

A v neposlední řadě, stejně nikdo neodolá přinést nějaký ten dárek.                                                                                                                                            Typem jsou většinou nezbytnosti potřebné pro miminko, nejlépe v nějakém tom roztomilém balíčku spolu s hračkou.                                                   Květiny – růžové růže symbolizují obdiv, který jistě chcete vyjádřit čerstvým rodičům, žluté růže vyjadřují radost a oranžové nový začátek. Tak můžete s květinou vyjádřit emoce, které se s tímto okamžikem pojí. A maminku i tatínka jistě potěší dárkové balení dobrot a kvalitní čokolády a zvláště mamince vykouzlí úsměv na tváři relaxační balíček nebo poukázka na masáž, co nejdříve to bude možné.

I maličkostmi lze vytvořit nezapomenutelný zážitek a vyjádřit tak především ženě a nové matce podporu v její nové roli. Úplně nejvíc je však spousta lásky a podpory, kterou nyní budou všichni velice potřebovat.

 

Přivítání děťátka a přeměny dvou lidí v rodiče není méně důležité než oslava něčího jubilea. Je to krásný, emocionální zážitek, který ze dne na den změní několik životů. Jistě stojí za to tento okamžik s úctou a vděčností oslavit, ať na něj pyšní rodiče dlouho vzpomínají, byť podobných milníků bude s miminkem ještě mnoho…každopádně tento je mimořádně speciální.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ALENKA

COKY

BELLA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

CAROL

LARY

KUKI

VIVI

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

LONDA

KYTICE FRÉZIÍ

STIL

GUDI

PAMELA

EKVÁDOR RŮŽE FIALOVÉ

EKVÁDOR RŮŽE FIALOVÉ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

OZZY

FREZIE + EUSTOMA

STELA

EKVÁDOR RŮŽE ŽÍHANÉ

EKVÁDOR RŮŽE ŽÍHANÉ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

DANDY

ROZY

SISI

MATE

MIX

FANNY

TOLINS

RŮŽE + PLYŠÁK

Dárková krabice MAXI i

Dárková krabice MAXI

Dárková krabice CLASIC modrá i

Dárková krabice CLASIC modrá

Dárková krabice s plyšákem a dekou i

Dárková krabice s plyšákem a dekou

Dárková krabice malá i

Dárková krabice malá

Dárková krabice s plyšákem a dečkou i

Dárková krabice s plyšákem a dečkou

Dárková krabice CLASIC růžová i

Dárková krabice CLASIC růžová

Dárková krabice malá modrá i

Dárková krabice malá modrá

KVĚTINOVÝ KOŠ LENY

KYTICE BEATA V KRABICI

KYTICE AMORE V KRABICI

KYTICE AMORE V KRABICI
láska

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

RŮŽE A GERBERY V KRABICI

MODRÉ A BÍLÉ RŮŽE V KRABICI

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

BAREVNÁ KYTICE V KRABICI

KVĚTINOVÝ KOŠ SARAH

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Doručování květin kurýrem

Doručování květin kurýrem

5 výhod pro doručování květin kurýrem

Od doby vynálezu internetu se nám život změnil hned v několika aspektech. A spolu s jeho vývojem přichází rostoucí poptávka po rychlých, pohodlných a zároveň finančně efektivních službách. Každý dnešní spotřebitel si zakládá na rychlosti, efektivnosti a hlavně na pohodlnosti. Zvykli jsme si jedním potvrzením platby v telefonu objednat jídlo až k našim dveřím, vyjít bez peněženky už není žádný problém, když jednoduše můžeme zaplatit telefonem, nebo dokonce hodinkami. A jak je to s digitálním světem v oblasti floristiky? I floristické odvětví drží krok a nezaspalo dobu, proto není žádné překvapení, že si vaše oblíbené květiny, nebo překvapení pro ostatní můžete objednat přímo z pohodlí vašeho domova a to ani nemusíte vstát z pohovky. Stále více lidí vyhledává online obchody téměř na všechny služby - a doručování květin není vyjímka.

Číst celé
Květiny Himalájí

Květiny Himalájí

Květiny Himalájí

Pokud jste alespoň trochu dobrodružná duše, aktuální situace vás určitě nemile zasáhla. Nemůžeme cestovat, nemůžeme se jen tak vydat do hor, ani za hranice bez určitých omezení. Co je ovšem stále dovoleno je si číst o vzdálených destinacích, do kterých se vám třeba jednou podaří zavítat. Konkrétně dnes se podíváme do jedné z nejdrsnějších, ale nejkrásnějších oblastí na světě, slavných zejména pro svůj nejvyšší vrchol na světě - do asijského pohoří Himaláj. Díky rozsáhlému rozložení tohoto pohoří se zde nachází hned několik různých podnebí. Na tibetské straně najdeme chladné pouště, naopak na druhé straně nás čeká pomněrně vlhké a subtropické podnebí. Přesně tento mix klimatických podmínek dává příležitost vzniku úchvatným rostlinám, které najdete v přirozeném prostředí opravdu jenom tady.

Číst celé
Jakou květinu darovat k narozeninám

Jakou květinu darovat k narozeninám

Květiny k narozeninám - jakou zvolit?

Jaké zvolit květiny k narozeninám? To je otázka, kterou jste si minimálně jednou za život položili. Jsou květiny, které říkají miluji tě, jsou květiny kterými vyjádříte vděk nebo omluvu, ale jsou tady také květiny plné radosti a oslav. A přesně tyhle jsou vhodné pro narozeninové oslavy a jiné speciální dny, věnované jenom vám. Snad nic se nedá srovnat s pocitem, který dostanete, když vám někdo věnuje květiny jen tak, pro potěšení. Existují speciální květiny, které můžete věnovat vašim nejbližším k narozeninám. Ať už je to vaše maminka, babička nebo sestra - vždy volte veselé květiny plné radosti a rozmanitosti.

Číst celé