RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Jak oslavit narození miminka

...a potěšit nastávající maminku

Známe různé svátky, narozeniny a další oslavy – předepsané kalendářem. Den, kdy se oslavují maminky existuje v kalendáři také, ale co nastávající nebo novopečené maminky?

Oslavujeme takovou ženu? Možná, že ne tak úplně. A co pak čerstvě narozené miminko. Pro někoho je oslava příchodu nového človíčka na svět a jeho matky samozřejmostí i bez předepsaného návodu někdo o tom uvažuje, ale neví, jak na to.

Tradice spojené s narozením miminka

Pro tento účel se v některých zemích s oblibou organizuje oslava tzv. baby shower. Podle povahy akce, což je hlavně předávání dárků zejména v podobě vybavení pro miminko, může název v češtině - jako vhodný terminologický ekvivalent, znamenat „Dárková sprška pro miminko“ nebo „Těhotenský večírek“ - to podle toho, v jaké fázi se akce koná. V České republice se v posledních letech takové oslavy objevují a jistým způsobem kopírují jejich americkou podobu. Hlavním účelem této události je společná oslava dítěte (očekávaného, nebo už narozeného) a neposledně jeho matky.

„Baby shower“ může být popsána jako oslava nového života, rodiny a lásky. Zajistí, aby se lidé, většinou ti nejbližší, setkali a oslavili nově narozené dítě, které je symbolem obnovy, lásky, štěstí. Je to mimořádná příležitost pro přátele a rodinu se společně v tento významný moment sejít a přivítat a přijmout mezi sebe nový život.  

Tato oslava má svoji historii v mnoha zemích světa. Buď se jednalo o rituály pro oslavu a podporu těhotné ženy nebo gesto pomoci, kdy lidé přinášeli užitečné dary už novopečeným maminkám. Tyto oslavy, které uctívají přerod ženy v matku nebo narozené dítě se dochovaly dodnes, v každé zemi v jiné formě, každopádně účel je jistým způsobem všude stejný.                                                                                                                        Podle určité tradice bývá miminko v prvním měsíci života představeno všem matčiným přátelům a rodině. Obecně, tato časově ctěná tradice byla spojována s důležitou událostí jako jsou křtiny, které jsou známé i nám. Většina z nás si pak pamatuje, dokonce toho byla jako dítě součástí, na událost tzv. vítání občánků, což je společenský obřad, který byl u nás zaveden v 50. letech 20 stol. jako alternativa, pro tu ateistickou část společnosti.

Novodobé formy oslav narození miminka

Ačkoliv se dříve nejednalo o večírky, bylo to otázkou času, kdy se z této malé „oslavy“ vyvinula ve světě mnohem modernější verze oslavy. Tzv. baby shower, tedy oslava či večírek se dochovala a slaví se ve velkém tradičně v severní Americe, kde začala, když Amerika zažívala baby boom v pozdních 40. a 50. letech. Tato se slaví před narozením 1. dítěte, dříve exkluzivně v ženském kruhu, v současnosti již není výjimkou pozvat na party muže a děti – všechny ty nejbližší. A jsou země, které právě převzali tuto severoamerickou formu.

Podstata oslav zůstává zachována – oslavuje se život, láska a rodina, ale charakter byl trošku pozměněn. Někdo však na tento charakter novodobých oslav pohlíží poněkud s odstupem díky zaměření více na materiální aspekt, který překrývá tu tradiční podstatu. Nicméně, nic není nadiktováno a záleží na každém z nás, jak takovou oslavu nebo prostě jen oslavu nové mámy a miminka pojmeme. Každopádně by tato událost neměla zůstat bez povšimnutí.

Oslava samotná, co by nemělo chybět

Dát takový večírek dohromady stojí jisté úsilí a vzhledem k tomu, že novopečení rodiče asi na to úplně moc času mít nebudou, je nejlepší požádat někoho velmi blízkého o pomoc.  

Pokud se jedná o tzv. „těhotenský večírek“, tak vhodným organizátorem bude zřejmě blízká kamarádka nebo sestra nastávající matky. V tomto případě akce samotná většinou probíhá jen v dámském kolektivu a součástí občerstvení je pouze nealkoholického pití, které ani tak nemusí být nudné vzhledem k nepřebernému množství koktejlů, které uděláte i v nealko verzi. Necháte se inspirovat a vystrojíte některé z nastávajících maminek ve vašem kruhu kamarádek baby shower? Jistě je důležité toto nenechat úplnému překvapení. Například seznam hostů ať už se jedná o přítelkyně či kolegyně je vhodné zkonzultovat s nastávající maminkou…přeci jen, je to její den. Také je třeba zohlednit správné načasování. Z pověrčivosti se večírek pořádá až v době, když je nastávající maminka v osmém či devátém měsíci těhotenství. Aby si vaše přítelkyně party opravdu užila, naplánujte ji raději na osmý měsíc – později už bude méně pohyblivá a unavenější.

Narození miminka je obrovským darem samo o sobě. Ať už plánujete velký večírek nebo komornější setkání v rodinném kruhu a s nejbližšími přáteli, i tak je třeba opatřit několik věcí, co udělá z této životní krásné změny velký Den.                                                                                                            Jak udělat takovou oslavu nezapomenutelnou? Na party by neměly chybět květiny a květinová výzdoba a nějaké ty dobroty v rámci chutného pohoštění pro hosty. Výzdoba podle amerického vzoru obnáší papírové řetězy, konfety, papírové čepice apod., nicméně kreativitě se zde meze nekladou. Stejně tak je to s faktickým programem.

Květiny a dárky

A v neposlední řadě, stejně nikdo neodolá přinést nějaký ten dárek.                                                                                                                                            Typem jsou většinou nezbytnosti potřebné pro miminko, nejlépe v nějakém tom roztomilém balíčku spolu s hračkou.                                                   Květiny – růžové růže symbolizují obdiv, který jistě chcete vyjádřit čerstvým rodičům, žluté růže vyjadřují radost a oranžové nový začátek. Tak můžete s květinou vyjádřit emoce, které se s tímto okamžikem pojí. A maminku i tatínka jistě potěší dárkové balení dobrot a kvalitní čokolády a zvláště mamince vykouzlí úsměv na tváři relaxační balíček nebo poukázka na masáž, co nejdříve to bude možné.

I maličkostmi lze vytvořit nezapomenutelný zážitek a vyjádřit tak především ženě a nové matce podporu v její nové roli. Úplně nejvíc je však spousta lásky a podpory, kterou nyní budou všichni velice potřebovat.

 

Přivítání děťátka a přeměny dvou lidí v rodiče není méně důležité než oslava něčího jubilea. Je to krásný, emocionální zážitek, který ze dne na den změní několik životů. Jistě stojí za to tento okamžik s úctou a vděčností oslavit, ať na něj pyšní rodiče dlouho vzpomínají, byť podobných milníků bude s miminkem ještě mnoho…každopádně tento je mimořádně speciální.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ALENKA

ALENKA

COKY

COKY

BELLA

BELLA

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

CAROL

CAROL

LARY

LARY

KUKI

KUKI

VIVI

VIVI

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ

KYTICE RUDÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE

RŮŽOVÉ + ČERVENÉ RŮŽE
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

LONDA

LONDA

KYTICE FRÉZIÍ

KYTICE FRÉZIÍ
Neprodejné

STIL

STIL

GUDI

GUDI

PAMELA

PAMELA

LADA

LADA

TRUDY

TRUDY

EKVÁDOR RŮŽE FIALOVÉ

EKVÁDOR RŮŽE FIALOVÉ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

OZZY

OZZY

FREZIE + EUSTOMA

FREZIE + EUSTOMA

STELA

STELA

DANDY

DANDY

SISI

SISI

MATE

MATE

MIX

MIX

FANNY

FANNY

TOLINS

TOLINS

RŮŽE + PLYŠÁK

RŮŽE + PLYŠÁK

KVĚTINOVÝ KOŠ LENY

KVĚTINOVÝ KOŠ LENY

KYTICE BEATA V KRABICI

KYTICE BEATA V KRABICI

KYTICE AMORE V KRABICI

KYTICE AMORE V KRABICI
láska

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

RŮŽE A GERBERY V KRABICI

RŮŽE A GERBERY V KRABICI

MODRÉ A BÍLÉ RŮŽE V KRABICI

MODRÉ A BÍLÉ RŮŽE V KRABICI
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ PENELOPE

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

BAREVNÁ KYTICE V KRABICI

BAREVNÁ KYTICE V KRABICI

KVĚTINOVÝ KOŠ SARAH

KVĚTINOVÝ KOŠ SARAH

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

KVĚTINOVÝ KOŠ SOFIE

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ BEATA

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

KVĚTINOVÝ KOŠ LORI

KVĚTINOVÝ KOŠ PETI

KVĚTINOVÝ KOŠ PETI

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVI

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVI

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ FOLY

KVĚTINOVÝ KOŠ FOLY

KVĚTINOVÝ KOŠ DEBIE

KVĚTINOVÝ KOŠ DEBIE

KVĚTINOVÝ KOŠ ALEX

KVĚTINOVÝ KOŠ ALEX

KVĚTINOVÝ KOŠ LARY

KVĚTINOVÝ KOŠ LARY

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé