RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
+420 777 993 844
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Symbolika a význam květin

Jak „to“ říct květinou

Mnoho lidí je docela obeznámeno konceptem, že každá květina nese svůj výjimečný význam. S tím souvisí teorie, že skrze symboliku květin můžeme vyjádřit to, co chceme druhému sdělit a nechceme či neumíme to říci nahlas nebo do očí.

Floriografie je další název pro řeč květin. V tomto umění květomluvy nese každá květina svůj neobyčejný význam nebo symboliku podle svého druhu a barvy.

Některé květiny dokonce převezmou jiný význam závisle na počtu květin v kytici – na příklad jedna červená růže vyjadřuje „lásku na první pohled“, zatímco deset růží říká „buď můj“.

 

Jakmile začnete rozumět květinám, můžete začít experimentovat s různými květinovými kombinacemi, a tak dát svým blízkým a milovaným najevo, jaké city k nim vlastně chováte.

Květiny a s nimi spojené emoce

Níže uvedeme několik příkladů vztahující se k běžným emocím, které rádi našim drahým a blízkým kolem nás sdělujeme či chceme vyjádřit.

Růže

je obecně symbolem lásky a vášně, ale také diskrétnosti. Význam je však u růže, více než u ostatních květin, ovlivněn barvou, kterou nese:

červená – růže milenců, často spojovaná s dnem sv. Valentýna a významem upřímná láska, trvalá vášeň, respekt a odvaha

karmínově-červená zastupuje neuvědomělou krásu

žlutá symbolizuje přátelství a radost, sděluje „záleží mi na Tobě“. Věnujte žluté růže svým přátelům, až vás zase pozvou na setkání u příjemné večeře, na takovou příležitosti je to ten pravý dárek.

žlutá růže s červeným okrajem indikuje přechod z přátelství na lásku

černá symbolizuje smrt

bílá vyjadřuje morální čistou, nebeskou diskrétnost, klid, nevinnost a půvab; bílá růže ve svatební kytici symbolizuje šťastný život

fialová vyjadřuje pokoru

růže levandulové barvy – tato jemná barva je zástupcem okouzlení a lásky na první pohled. Tato krásná květina  je vhodným dárkem ve vzkvétajícím romantickém vztahu.

oranžová vyzařuje nadšení, touhu a fascinaci

tmavě růžová růže je úžasný způsob, jak projevit vděčnost, uznání a obdiv, je věnovat růžové růže tmavšího odstínu

broskvová – růže tohoto zabarvení jsou ideálními květinami pro družičky, protože vyjadřují zdrženlivost a skromnost. Také jsou vhodné pro někoho, komu chceme říci „chybíš mi!“.

světle růžová - narůžovělá poupátka symbolizují dokonalé štěstí, něžnost, radost, laskavost, svěžest a půvab. Jsou tak velmi oblíbené ve svatebních pugétech.

Ostrožka (Delphinium)

znamená otevřené srdcevřelá láska…obecný výklad je pevné spojení lásky. Nicméně, vliv na význam mají různá zabarvení květu. 

růžová – nestálost

bílá – veselá nátura

fialová – první láska

Lilie

vyjadřuje přátelství, oddanost, čistotu a soucit.

bílá jako běžná pohřební květina připomíná čistotu, nevinnost a soucit, jinak je symbolem svěžesti a vznešenosti

žlutá vyjadřuje vděčnost a elegance

růžová „Stargazer“ lilie - tyto nádherné růžové květy vyjadřují hojnost, blahobyt, poctu a ctižádost

Kala 

nejběžnější barva této květiny je bílá - vyznačuje krásu, nevinnost, vznešenost a morální čistotu. A to je důvod, proč jsou vhodné a velice populární do svatebních kytic.

Dále jsou symbolem znovuzrození a vzkříšení, jsou často užívané také v pohřební výzdobě.  Ať už se jedná o veselou či smutnější událost, tato květina nepotřebuje v pugétu moc společnosti jiných květin či zeleně – je totiž skvostná sama o sobě.

růžová sděluje obdiv a uznání

fialová je často spojována s královskou hodností, označuje vášeň

žlutá je typicky spojována s vděčností

Neobyčejná a dramaticky vyhlížející černá kala nese jistou eleganci a tajemství. Byť je její barva více tmavě fialová nebo kaštanová, je v kruhu zahrádkářů a květinových fanatiků velmi vyhledávaná.

Karafiát

je zástupcem lásky, fascinace a pocty, ale barva, kterou zvolíte trošku mění význam:
světle červený sděluje obdiv

tmavě červený – hluboká láska a náklonnost

bílý karafiát zastupuje čistou lásku a hodně štěstí

růžový – věčná mateřská láska, sděluje „nikdy na Tebe nezapomenu!

žlutý znamená odmítnutí a zklamání

fialový – nestálost, rozmarnost

žíhaný vyjadřuje zklamání z neopětované lásky

Hyacint

dostal své jméno podle starověké řecké báje, kde vyrostl z krve zabitého chlapce jménem Hyakinthos, po boji s řeckými Bohy. Z toho s největší pravděpodobností plyne význam pro hyacint fialové barvy, kterým je zármutek, odpuštění a lítost.

růžové květy hyacintu symbolizují hravost

bílý hyacint znamená nádheru s sděluje „modlím se za Tebe

modrý vyjadřuje upřímnost

Ostálka (Zinnia)

zastupuje myšlenky na přítele; dle barvy se mění význam:

fialová komunikuje trvalý cit

jasně červená symbolizuje stálost

bílé květy vyjadřují vlídnost

žlutá zastupuje krásné vzpomínky

Tulipán

je obecně vyjádřením dokonalé lásky, vášně, elegance a laskavosti.

červený – obecně tulipány znamenají dokonalou lásku, červené tulipány tento význam posunou ještě o jednu laťku výš a symbolizují opravdovou lásku, neodolatelnou lásku, její vyznání..

bílý – tyto květiny se hodí, když chceme poukázat na něčí zásluhu nebo hodnotu, a když žádáme o odpuštění. Jsou tedy ideální pro moment, když se chceme omluvit.

žlutý tulipán dáváme pro veselou náladu, a abychom dotyčnému donesly domů trochu sluníčka. Nicméně, takto nebylo vždy…žluté tulipány kdysi znamenaly beznadějnou lásku.

Magnolie

Obecný význam pro magnolie je vytrvalost, ušlechtilost, svěžest, důstojnost, krása a přirozená láska.

bílá – ještě navíc symbolizuje dokonalost a čistotu

růžová – je spojená s mládím, nevinností a radostí

Kamélie

Obecný význam těchto kvítek je láska, sympatie a obdiv.

červená – zvolte tyto květy, pokud někomu chcete projevit lásku, vášeň a hlubokou touhu po něm

bílou kamélií věnujte k vyjádření úcty, růžovou k vyjádření touhy, často se tato květina věnuje pro moment, když vám někdo chybí

Chryzantéma

Tyto krásné květy symbolizují optimismus, radost a dlouhý život.

červená symbolizuje lásku a hodně štěstí

bílá je pravda

žlutá vyjadřuje přehlíženou lásku

 

Přejeme vám krásné a příjemné povídání s vašimi nejmilejšími prostřednictvím půvabných květin...

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

PETI

PETI
láska

KALIN

LILI

ALENKA

ALEX

AFNE

ANDY

EVRIL

AURORA

KONE

BELLA

RONY

BENY

BEATA

BEATA
láska

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ

KYTICE BÍLÝCH RŮŽÍ
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

KAMI

TOLI

WHITE

KUKI

DEBIE

JULI

DIDI

DURI

SULI

COLY

SUNNY

KYTICE FRÉZIÍ

MIX RŮŽÍ 3 BARVY

MIX RŮŽÍ 3 BARVY
Zde zvolte vámi požadovaný počet květů. ? 0 Kč

VIVI SET 2

VIVI SET 1

VIVI SET 3

TAMARA

KODI

EVA

STIL

DAFE

LUCIA

GRACIELA

KVĚTINOVÝ KOŠ KAROLIN

PINKI

KVĚTINOVÝ KOŠ LILI

GUDI

KVĚTINOVÝ KOŠ ROBIN

KVĚTINOVÝ KOŠ PINK

KVĚTINOVÝ KOŠ ADRIANA

KVĚTINOVÝ KOŠ BÍLÝ

KVĚTINOVÝ KOŠ RŮŽÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ PLNÝ RŮŽÍ

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Doručování květin kurýrem

Doručování květin kurýrem

5 výhod pro doručování květin kurýrem

Od doby vynálezu internetu se nám život změnil hned v několika aspektech. A spolu s jeho vývojem přichází rostoucí poptávka po rychlých, pohodlných a zároveň finančně efektivních službách. Každý dnešní spotřebitel si zakládá na rychlosti, efektivnosti a hlavně na pohodlnosti. Zvykli jsme si jedním potvrzením platby v telefonu objednat jídlo až k našim dveřím, vyjít bez peněženky už není žádný problém, když jednoduše můžeme zaplatit telefonem, nebo dokonce hodinkami. A jak je to s digitálním světem v oblasti floristiky? I floristické odvětví drží krok a nezaspalo dobu, proto není žádné překvapení, že si vaše oblíbené květiny, nebo překvapení pro ostatní můžete objednat přímo z pohodlí vašeho domova a to ani nemusíte vstát z pohovky. Stále více lidí vyhledává online obchody téměř na všechny služby - a doručování květin není vyjímka.

Číst celé
Květiny Himalájí

Květiny Himalájí

Květiny Himalájí

Pokud jste alespoň trochu dobrodružná duše, aktuální situace vás určitě nemile zasáhla. Nemůžeme cestovat, nemůžeme se jen tak vydat do hor, ani za hranice bez určitých omezení. Co je ovšem stále dovoleno je si číst o vzdálených destinacích, do kterých se vám třeba jednou podaří zavítat. Konkrétně dnes se podíváme do jedné z nejdrsnějších, ale nejkrásnějších oblastí na světě, slavných zejména pro svůj nejvyšší vrchol na světě - do asijského pohoří Himaláj. Díky rozsáhlému rozložení tohoto pohoří se zde nachází hned několik různých podnebí. Na tibetské straně najdeme chladné pouště, naopak na druhé straně nás čeká pomněrně vlhké a subtropické podnebí. Přesně tento mix klimatických podmínek dává příležitost vzniku úchvatným rostlinám, které najdete v přirozeném prostředí opravdu jenom tady.

Číst celé
Jakou květinu darovat k narozeninám

Jakou květinu darovat k narozeninám

Květiny k narozeninám - jakou zvolit?

Jaké zvolit květiny k narozeninám? To je otázka, kterou jste si minimálně jednou za život položili. Jsou květiny, které říkají miluji tě, jsou květiny kterými vyjádříte vděk nebo omluvu, ale jsou tady také květiny plné radosti a oslav. A přesně tyhle jsou vhodné pro narozeninové oslavy a jiné speciální dny, věnované jenom vám. Snad nic se nedá srovnat s pocitem, který dostanete, když vám někdo věnuje květiny jen tak, pro potěšení. Existují speciální květiny, které můžete věnovat vašim nejbližším k narozeninám. Ať už je to vaše maminka, babička nebo sestra - vždy volte veselé květiny plné radosti a rozmanitosti.

Číst celé