RÁDI VÁM PORADÍME na tel.:
košík: 0 ks
celková cena: 0 Kč
0
Dokončit objednávku

Nejlepší květiny pro blahopřání

Jaké květiny zvolit k blahopřání

Pokud váš kamarád, blízký nebo příbuzný slaví důležitý okamžik ve svém životě, poslání květin je jedním z nejhmatatelnějších dárků, který dokáže nádherně vyjádřit vaši touhu podělit se s ním o jeho radost a pořádně tento výjimečný moment oslavit. Ať už váš kamarád koupil svůj první dům, váš soused oslavuje narození dítěte, nebo váš partner či partnerka dosáhla v práci povýšení, správně vybrané květiny jsou smysluplným způsobem, jak jim můžete krásně ukázat, že se o ně zajímáte. V životě nás potká spousta úžasných okamžiků, které si zaslouží pozornost. Proto je nesmírně důležité udělat si čas na jejich uznání a oslavu, zejména pokud jde o vaše nejbližší. Telefon umí použít každý, ale zpráva jako gratulace opravdu někdy nestačí. Pokud vás tedy zajímá, jaké květiny jsou vhodné pro blahopřání a gratulace vašim blízkým, přesně tuto záhadu odhalíme v dnešním článku.

 

Žluté růže pro blahopřání k nové práci

Pokud právě někoho ve vašem okolí potkala radostná událost spojená se získáním nové pracovní pozice, můžete je překvapit a potěšit zároveň! Pošlete jim na oslavu této radostné situace kytici žlutých květin, ze kterých doslova sálá radost a nadšení. Žluté růže jsou například skvělou volbou, jelikož symbolizují přátelství a radost. Jejich zářivá barva je navíc skutečným nositelem radosti a každého přinutí k úsměvu, pořád jsou to ale růže, které v sobě skrývají svou rafinovanou krásu. Jedná se tak o skvělou kombinaci, se kterou uděláte radost každému kamarádovi a dáte mu najevo, že vám na vašem přátelství skutečně záleží. Nabízí se zde hned otázka, kam oslavné květiny zaslat. Zda na nové pracovní místo, nebo raději domů? V tomto případě se rozhodněte v závislosti na povaze příjemce. Pokud se jedná spíše o introverta, zašlete květiny raději domů, nechcete ho dostat hned do nepříjemné situace, kde by se stal středem pozornosti. Pokud se ale jedná o extroverta, možná bude ještě více překvapen a poctěn, že jste dokázali celé překvapení tak dokonale promyslet.

 

Lilie, růže a gerbery pro oslavu narození miminka

Gratulace, květiny a samozřejmě také balonky jsou ideálním způsobem, jak oslavit narození nového člena rodiny. Pokud se vám navíc do rodiny narodila holčička, můžete to pojat více tématicky a zvolit květiny v tradiční růžové nebo fialové barvě. Právě v růžové i fialové barvě najdete širokou škálu květin. Ať už to budou nádherné lilie, tradiční růže nebo veselé gerbery. Nebo všechny dohromady? Kreativitě se meze nekladou a rozhodně nemusíte zůstat pouze u jednoduché kytice, ale můžete tyto druhy různě namixovat. Pokud hledáte naopak květiny v modré barvě pro chlapečka, můžete docela narazit. Modrá barva není u květin tak obvyklá, jako právě oblíbená růžová nebo fialová. Nicméně můžete zvolit například oblíbenou duhovku v kontrastu s gerberami nebo žlutými růžemi.

Bílé květy jsou navíc také velmi oblíbenou volbou, jelikož jsou symbolem nevinnosti. Luxusní aranžmá složené z bílých gerber, lilií nebo růží, doplněné o trochu zeleně rozjasní každý nemocniční pokoj nebo následně i v domácí interiéru. Další volbou může být skutečně barevné a veselé aranžmá, které bude zářit hned několika veselými barvami, jelikož se jedná o velmi radostnou událost, barevným, květinovým aranžmá rozhodně neuděláte chybu.

 

Tip: Pokud se rozhodnete zaslat květiny do nemocnice, vždy se předem raději ujistěte, zda je to vůbec možné. Pobyt v porodnici může být v dnešní době navíc opravdu krátký, proto je dobré být si jistý, zda to má kurýr vůbec šanci stihnout.

 

Lilie a tulipány na oslavu promoce

Úspěšné složení zkoušky a zejména státní závěrečné, je opravdovým úspěchem a vrcholný mezníkem univerzitního života každého vysokoškoláka. Gerbery vám v tomto případě pomohou vyjádřit vaše blahopřání. Mezi vhodnou kombinaci květin patří například oranžové lilie s elegantními tulipány. Oranžové lilie představují energii, sebevědomí, vášeň a zároveň i spokojenost v životě, tedy všechny důležité emoce, které potkaly snad každého vysokoškoláka na trnité cestě za titulem. Kromě toho mohou také představovat čest a úctu, čímž dáte najevo, jak moc obdivujete a ceníte jejich vytrvalost a práci.

 

Bílé růže jako gratulace k zásnubám

Praštil do toho někdo ve vašem okolí a oznámil vám tu radostnou zprávu, že brzy bude svatba? Jako oslavu, této radostné novinky můžete zvolit nádherné bílé růže, které potěší každý šťastný pár. Bílé růže jsou symbolem čistoty, nevinnosti a jsou oblíbenou volbou nejen pro zásnuby, ale také jako svatební květiny. Bílé růže značí nové začátky, čímž společný život rozhodně je.

 

Orchideje a smíšené aranžmá jako gratulace k novému domovu

Stěhování a vybavování nového domova, je rozhodně vzrušujícím zážitkem každého páru. Nové květiny jsou skvělým dárkem, jak do domova přinést trochu tepla a útulnosti. Pro tuto příležitost můžete popřemýšlet také nad darováním květin přímo v květináči. Květina v květináči je ideální gratulací k velkému životnímu kroku, jako je stěhování se do nového domova. Vypadá nádherně, můžete je pořídit v libovolných velikostech, variacích, barvách květů a variabilita je zkrátka obrovská. Další možností je volba v podobě kytice složené z oblíbených květinových druhů, která se stane nádherným dekorem do stylové vázy.

 

Růže k pracovnímu povýšení

Nemusí nutně jít vždy o novou práci, ale i povýšení v práci je důvodem k oslavě. Žluté růže jsou ideálním způsobem, jak ukázat radost a projevit gratulace k tomuto důležitému mezníku. Další vhodnou, zejména sezónní volbou jsou zářivé slunečnice, které jsou symbolem tepla a dlouhověkosti. Budou tedy vhodnou zprávou, která dokonale vystihne radost z úspěchu vašich blízkých. Pokud navíc ke kytici přiložíte i kartičku s blahopřáním, můžete si být jistí úspěchem.

 

Doufáme, že vám náš průvodce květinami, které vám pomůžou oslavit každou radostnou situaci pomůže vybrat tu správnou kytici na konkrétní oslavu. Nyní už přesně víte, jaký druh květin pro konkrétní situaci zvolit a nemusíte se bát, že s výběrem šlápnete vedle.

tyto květiny doručíme do 90 minut kamkoliv v Praze

ALENKA

ALENKA

ANDY

ANDY

COLY

COLY

VIVI

VIVI

KYTICE FRÉZIÍ

KYTICE FRÉZIÍ
Neprodejné

VIVI SET 2

VIVI SET 2

VIVI SET 1

VIVI SET 1

VIVI SET 3

VIVI SET 3

FIALKA

FIALKA

BRIGITA

BRIGITA

LORA

LORA

LADA

LADA

KVĚTINOVÝ KOŠ LUXUS

KVĚTINOVÝ KOŠ LUXUS

LUČNÍ KYTICE 1

LUČNÍ KYTICE 1

SIMONA

SIMONA
JARNÍ

LUČNÍ KYTICE 4

LUČNÍ KYTICE 4

TEZIN

TEZIN

HERMÍNA SET 2

HERMÍNA SET 2
Neprodejné

TULIPÁNY+FREZIE

TULIPÁNY+FREZIE
JARNÍ

FRESIA

FRESIA
Neprodejné

SUDY

SUDY

FREZIE + EUSTOMA

FREZIE + EUSTOMA

DANDY

DANDY

SANTINY + FREZIE

SANTINY + FREZIE

VIVI SET 4

VIVI SET 4

ZARA

ZARA

TULIPAS

TULIPAS

KVĚTINOVÝ KOŠ LENY

KVĚTINOVÝ KOŠ LENY

TULIPÁNY+FREZIE V KRABICI

TULIPÁNY+FREZIE V KRABICI
JARNÍ

KVĚTINA V KRABICI

KVĚTINA V KRABICI
NÁŠ TIP

JESIKA

JESIKA

TULIPÁNY A FREZIE + MILKA 110g

TULIPÁNY A FREZIE + MILKA 110g

TULIPÁNY A FREZIE + MERCI 250g

TULIPÁNY A FREZIE + MERCI 250g

TULIPÁNY A FREZIE + RAFFAELLO 150g

TULIPÁNY A FREZIE + RAFFAELLO 150g

TULIPÁNY A FREZIE + TOFFIFEE 125g

TULIPÁNY A FREZIE + TOFFIFEE 125g

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

RŮŽE A FREZIE V KRABICI

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

KVĚTINOVÝ KOŠ CAMILA

BAREVNÁ KYTICE V KRABICI

BAREVNÁ KYTICE V KRABICI

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVI

KVĚTINOVÝ KOŠ VIVI

KVĚTINOVÝ KOŠ Z FRÉZIÍ

KVĚTINOVÝ KOŠ Z FRÉZIÍ
Neprodejné

KVĚTINOVÝ KOŠ DANDY

KVĚTINOVÝ KOŠ DANDY

KVĚTINOVÝ KOŠ Z FRÉZIÍ A EUSTOMY

KVĚTINOVÝ KOŠ Z FRÉZIÍ A EUSTOMY

DÁRKOVÁ BEDÝNKA TENIS II

DÁRKOVÁ BEDÝNKA TENIS II
Neprodejné

ALSTROMERIE + FREZIE

ALSTROMERIE + FREZIE

ALORA

ALORA

MOODY

MOODY
Neprodejné

KOLORKA

KOLORKA

KLEOPATRA

KLEOPATRA

Mohlo by vás také zajímat

Popisek stránky a produktu

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Magická symbolika spojená s bonsajemi

Význam a symbolika bonsají

Bonsaje jsou silně spojené s Japonskem, věděli jste ale, že umění pěstování miniaturních stromů ve skutečnosti pochází ze starověké Číny? Už v roce 700 př.n.l. Číňané používali speciální techniky pro pěstování zakrslých květin a stromů v květináčích nebo jiných nádobách. Tato technika se stala známou jako „pun-sai“ (nebo „penzai“) a původně ji pěstovala pouze elita ve společnosti. Až v období Kamakura byly do Japonska přivlečeny miniaturní rostoucí stromy právě uvnitř květináče. V dnešní době bonsaje už dávno nejsou otázkou pouze Japonska a Číny, naopak se jejich obliba rozšířila do celého světa a my si jejich krásu můžeme užívat téměř všude po světě. Milovníci bonsají se o ně starají doslova jako o umělecká díla.

Číst celé
Význam a symbolika levandule

Význam a symbolika levandule

Zajímavosti o levanduli

Voňavá a půvabná levandule se stříbřitě zelenými listy a klasy nám provoní dlouhé pole a lány každé letní období. Sledovat dlouhé lineální pole plné voňavé levandule je skutečně balzámem na duši. Nejčastěji levanduli najdeme v jemné fialové barvě, která je uklidňující už jen na pohled. Ve skutečnosti se ale jedná o vytrvalý keř, který patří do čeledi máty a najdeme ho jak v jemné fialové barvě, tak i v bílé, růžové nebo purpurové. Přestože se dnes levandule pěstuje po celém světě, svým původem pochází z oblasti kolem Středozemního moře a zemí na východ od Indie.

Číst celé
Proč květiny voní?

Proč květiny voní?

Zajímavosti o vůních květin

Představte si, že se procházíte tropickým pralesem a vzduchem se line sladká vůně. O kousek dál po cestě se vám zatají dech při hnilobném zápachu masa. Po větším zkoumání ale zjistíte, že oba dva pachy pocházejí z květin. Najednou se zamyslíte a položíte si otázku, proč květiny vůbec voní? Je to vlastně součást životní strategie, která pomáhá kvetoucím rostlinám rozmnožovat se a šířit svůj druh. Určité vůně pomáhají těmto květinám vyřešit velký problém.

Číst celé